Бузина: самі чудові сорти рослини

Бузина і її сортиБузина і її сортиБузина - це чудове рослина, яке все частіше зустрічається на ділянках вітчизняних садівників. Вона радує своїми не тільки істинно декоративними властивостями, але і масу корисних якостей, які роблять її прекрасним варіантом для створення садових композицій.

 

Незважаючи, що всього рід бузини налічує близько 40 видів рослин, не всі з них культивуються. А про найпоширеніших видах і сортах ми поведемо мова нижче.

Культивовані види бузини та їх сорти

Бузина кистевидная

Цей вид бузини, також часто званої червоної, є звичайним найбільш зустрічається.

Спочатку батьківщиною рослини вважалася Західна Європа, і вже саме звідти в Росію вона була завезена в кінці далекого 16 століття. В наших умовах бузині сподобалося, і вона відмінно тут натурализовалась.

Цей вид рослини має 3-х метрової висотою і дуже пишною, округлої за формою кроною. У нього є непарноперістие листя по 3-7 пелюсток, суцвіття розташовуються переважно в верхній частині куща, а знизу він оголений. При розпусканні листя навесні вони мають лілово-фіолетовий відтінок, у той час як молоді пагони пурпурно-фіолетові. Більш старі дерева мають сірувато-бурою корою, на якій видніються поздовжні зморшки. Разом з листям на чагарнику утворюються і округлі жовтувато-білі суцвіття. У квітках бузини червоної міститься дуже багато нектару, тому вони привабливі для комах, і є медоносними. У липні з'являються яскраво-червоні плоди, які, однак, є отруйними, але при правильному підході можуть використовуватися у лікарських цілях. Ці ягоди дуже люблять скльовує птиці, мимоволі сприяючи поширенню бузини. Запах бузини відлякує шкідників і гризунів, дозволяє зберегти сад від таких неприємних комах, як тля і гусениці. Не раз було відзначено, що в приміщеннях з гілками бузини немає мух і комарів.

Бузина кистевиднаяБузина кистевидная

Бузина червона використовується в культурі з 1596 року, і на даний момент відомо кілька декоративних її сортів. Найкрасивішим з них є Plumosa Aurea, який має золотисто-жовтим листям. Також золоті листя має сорт Sutherland Gold, що навіть відображено в його назві, але вони менш розсічені, забарвлення вигорає на сильному сонці, і тому бажано вибирати для посадки кущів напівтінистим ділянки. Дуже потужним і красивим рослиною з розсіченим листям є Laciniata, у Spectabilis спостерігаються білі квіточки, а Flavescens може похвалитися жовтими плодами. Сорт Tenuifolia відомий як низький кущ з плакучими пагонами.

Бузина сибірська

Цей вид бузини вельми схожий з бузиною червоною, але має і свої відмітні особливості: щетинисті волоски на листках, осях суцвіття і стебла. Росте ця бузина в Сибіру, на Далекому Сході, хоча зрідка зустрічається навіть в європейській частині Росії. В московських умовах рослина досягає лише триметрової висоти, а приносити плоди починає з 2-3х-річного віку.

Бузина сибірськаБузина сибірська

Бузина Зібольда

Батьківщиною бузини Зібольда є Китай, Японія і Далекий Схід. У природних умовах вона живе серед заростей чагарників, в долинах річок, досягаючи при цьому восьми метрів у висоту. У Москві ж висота куща рідко перевищує 2,5 метрів. Листя у цього виду складні, 6-20 в довжину і з зубчастим краєм.

Колір їх жовтувато-білі і збираються вони в суцвіття. Плоди бузини червоного кольору, невеликого розміру. Цей вид все ж віддає тепло. Культивується з 1907 року.

Бузина камчатська

Даний вид бузини, згідно назві, поширений на Камчатці, в основному віддаючи перевагу родючі ґрунти листяних лісів. В умовах природного проживання висота куща дорівнює 4 м. В сучасних московських умовах чагарник виживає, і навіть досягає більш ніж двометрової висоти. Має червоні плоди і біло-кремові суцвіття.

Бузина пухнаста

Батьківщиною бузини пухнастою є східна частина Північної Америки, на території якої вона зустрічається в підлісках змішаних і хвойних лісів. Висота рослини досягає 4-8 метрів в природі, в Москві - 2 метри. Листя бузини пухнастою 5-10 сантиметрів в довжину за формою овально-довгасті.

Цвісти чагарник починає з трирічного віку жовтувато-білими квіточками, невеликими за розміром. Плоди у рослини яскраво-червоного, вогненного кольору. Відомий у культурі вид з 1812 року. Має декілька декоративних сортів, таких як Dissecta (з дивовижними глибоко розрізаними листям); Leucocarpa (володіє білими плодами); Xanthocarpa (плоди жовто-оранжевого кольору).

Бузина чорна

Найбільшою декоративністю і, крім цього, їстівними плодами, відрізняється бузина чорна, одержала широке поширення на Україні, Росії, Західній Європі, Північній Африці та Близькому Сході. Це досить високий чагарник в 3,5 метра. Листя у нього великі, непарноперисті, складаються з 5 пелюсток з трохи неприємним запахом. В кінці червня на ньому з'являються великі білі щитковидні суцвіття. Квітки білувато-кремового кольору, невеликого розміру і дуже запашні.

Плоди - блискучі кістянки чорного кольору, після дозрівання можуть вживатися в їжу. Вони мають кисло-солодкий смак, вживаються в сирому і переробленому вигляді. При цьому варто пам'ятати, що коріння, листя і кора рослини отруйні. Іноді, даний сорт не плодоносить, але і це поправимо!

Бузина чорнаБузина чорна

Абсолютно всі сорти і форми бузини чорної прийнято вважати декоративними. Наприклад, сорт Aurea, що представляє собою кущ 3 метри у висоту, має золотисто-жовте листя і починає цвісти з 6 років.

У сорту Laciniata має дуже красива, ажурна крона, а Acutiloba має помітно порізаними листами. У сортів Aureomarginata і Madonna листя оточені золотою облямівкою, що робить їх ще більш привабливими і декоративними. Чагарник 1-2 метрової висоти з ряболисті листям являє собою сорт Pulverulenta. У нього можна навіть відзначити незвичайний мармуровий малюнок на листках, що утворюється завдяки невеликим штрихами і крапками. Сорт Purpurea отримав свою назву завдяки яскраво-пурпурним листям. Особливо чудово восени виглядає Guincho Purple, коли його темні пурпурові листя набувають яскраво-червоний колір. Сорти Gerda і Black Beauty відомі своїми ніжними рожевими суцвіттями, а також фіолетово-багряною осінню забарвленням листя.

Досить симпатичним є карликовий сорт бузини чорної - Witches Broom. Це кущ досягає 20 сантиметрів у висоту, має темно-зелене листя, а ось квіток на ньому немає.

У Голландії, Данії та Австрії були виведені особливі плодоносні сорту - Дана, Корсар, Гамбург і Самбу, які вирізняються своїми неосыпающимися ягодами. У США ж селекціонерами був відібраний окремий сорт - Adam Eldercerry, урожайність якого становить близько 7-10 кг ягід з куща.

Ягоди чорної бузини вживаються для виготовлення киселя, соку, желе, пастили, желе, пюре, сиропу. Також нерідко використовується в якості підфарбовування виноградного соку або вина. Суцвіття бузини чорної часом додають у печиво або до вина для додання їм запаху мускату. Багато страви і напої з використанням цих ягід рекомендуються для вживання при виявленні серцево-судинних і ниркових захворювань.

Бузина канадська

Цей вид бузини досить цікавий і, що чудово, добре стійкий до морозів. При цьому вона має мало відмінностей від бузини чорної, хіба що виділяючись більш великими плодами, листям і гронами плодів. Історичною батьківщиною рослини є Північна Америка, на території якої кущ розвивається до 4 метрів у висоту. В московських умовах він зростає до 2-3 метрів. Листя бузини канадської складаються з 7 пелюсток. Квіти збираються у великі суцвіття, досягаючи 25 см в діаметрі. Цвітіння і плодоношення починається з 3 років. Плоди бузини чорного кольору, мають кисло-солодкий смак, вони також є їстівними після дозрівання у вересні. Часто також використовуються для створення варення або джему.

Бузина канадськаБузина канадська

Цей вид відомий з 1761 року, має багато декоративних форм і сортів. До них можна віднести Aurea з золотисто-жовтим листям, а також вишневими за кольором плодами; Chlorocarpa з бурштиновими, золотими листям і зеленими плодами. Особливо великими суцвіттями відрізняються такі суцвіттями і врожайністю відзначаються наступні американські сорти: Adams, Maxima , Victoria, Jones, York, Kent.

Бузина блакитна

Цей вид рослини також прийшов з Північної Америки, але з більш західних районів. Являє собою високий чагарник або мале дерево, досягаючи часом 15 у висоту. Віддає перевагу для зростання береги річок і струмків. Листя мають 5-7 пелюсток і довгасто-ланцетну форму, суцвіття біло-жовтого кольору, плоди - блакитно-чорні. Відомий з 1850 року.

Бузина трав'яниста

Це останній, описуваний нами вид бузини, найчастіше в природі зустрічається на півдні Росії, на Кавказі, в Білорусі та Україні. Любить узлісся лісів, береги струмків, річок, ярів. Відмінна риса виду - наземна не деревенеющая частина рослини, яка в зимовий час відмирає. У Підмосков'ї вона ще й цвіте, але плоди майже ніколи не дозрівають до кінця. Варто враховувати, що ягоди бузини трав'янистої отруйні, оскільки в них міститься багато кислоти.

Більш детально про посадці і догляду бузини можна дізнатися з цієї статті.

Бузина і її корисні властивості (відео)

 

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...