Альтанка своїми руками з полікарбонату

Альтанка з полікарбонатуАльтанка з полікарбонату

Зазначимо, що просто чудово і дуже оригінально виглядають на будь-якій ділянці альтанки з полікарбонату. Це і зрозуміло, адже основна суть тут полягає в тому, що альтанки з полікарбонату дозволяють відчутно змінити зовнішній вигляд будь-якого дворика або навіть городу, - це і створення затишку і комфорту.

Адже варто тільки подумати про те, наскільки приємно погожого дня сховатися в тіні, зайшовши в садову альтанку з полікарбонату. Тому для того, щоб не бути голослівними, далі ми, власне, і розглянемо основні переваги та нюанси створення навісів і альтанок з полікарбонату.

Як використовувати альтанку з полікарбонату

Також слід мати на увазі, що альтанка буде ще більш привабливою, якщо облаштувати її ребристо-купольним дахом з того ж полікарбонату. Поставивши на ділянку навіс та/або альтанку з полікарбонату, можна буде створити в деякому роді літню кухню, в якій буде приємно не тільки здійснювати прийом їжі, але і, знову ж, відпочивати, влаштовувати пікнік під сонячним або навіть вечірнім небом, повною мірою використовуючи садову альтанку з полікарбонату. У випадку з альтанками для дачі з полікарбонату воістину немає меж досконалості, а завдяки грамотному і помірному використанню цілком можливо буде зробити щось кардинально нове, ще незнайоме сучасним дизайнерам і архітекторам.

Причому виготовити альтанку з полікарбонату своїми руками, по суті, не представляє особливої складності, як мовиться, було б тільки бажання, а все інше обов'язково додасться. Особливо це цінно, коли альтанку з полікарбонату купити немає можливості. Хоча, в принципі, альтанки з полікарбонату ціна насправді не така вже й висока.

Використання альтанки з полікарбонату на дачіВикористання альтанки з полікарбонату на дачі

 

Переваги альтанок з полікарбонату

На сьогоднішній день, альтанки з полікарбонату дуже популярні. Тому є маса причин, і більшість з них ми розглянемо прямо зараз:

  • Досить легка конструкція альтанки, тому встановлювати її можна практично на будь-якому місці дачної ділянки;
  • Швидкий монтаж, що не вимагає залучення дорогих фахівців, кількості людей, а також, спеціальної техніки для установки;
  • Порівняно невисока ціна, яка легко конкурує з альтанками з інших матеріалів;
  • Величезний вибір зовнішніх даних і дизайну, який досягається завдяки комбінуванню з полікарбонатом різних будівельних матеріалів, а також, якостям самого полікарбонату. В цьому пункті можна згадати і будь-який розмір створюваної альтанки, і будь-яку форму даху з полікарбонату, і можливість створення абсолютно унікальної конструкції альтанки на базі технічних характеристик матеріалу.

Крім того, слід враховувати не тільки переваги конструкції з використанням полікарбонату, але і самого матеріалу в цілому. Полікарбонат легко піддається будь-якій обробці - нарізці, свердління, вигинів. Також, матеріал не боїться перепадів температур, вологості і прямого попадання води, негативних впливів навколишнього середовища. Полікарбонат чудово пропускає світло, стійкий до ультрафіолету і не горючий, дуже міцний, надійний і довговічний, може бути використаний для створення відкритих і закритих просторів, навіть герметичних альтанок та інших конструкцій.

Як бачите, цей список переваг легко дозволяє використовувати полікарбонат для будівництва альтанки, а переваги альтанок з полікарбонату самі підштовхують вибрати цей варіант.

Переваги альтанок з полікарбонату, характеристики матеріалуПереваги альтанок з полікарбонату, характеристики матеріалу

Будівництво альтанки з полікарбонату своїми руками

Завдяки позитивним технічним характеристикам матеріалу, а також його зовнішнього вигляду і простоті використання для створення різноманітних конструкцій, можна встановити, що альтанка з полікарбонату своїми руками - це досить швидко і просто.

Що ж необхідно для того, щоб вже в найближчий сезон на вашій ділянці красувалася оригінальна, практична і комфортна альтанка з полікарбонату? Саме це питання ми максимально розкриємо в нашому наступному розділі статті.

Інструмент і матеріали

Якщо ви вирішили працювати самі, то варто звернути увагу на необхідність інструменту для обробки матеріалів і зведення конструкції. Тут цілком можна впоратися і стандартним набором інструментів, хіба що додати в список буквально кілька речей. Отже, що необхідно мати в розпорядженні: болгарка або циркулярна пила, дриль, шуруповерт, зварювальний апарат (бажано, але не обов'язково), великі ножиці, молоток, набір викруток, ножівка по металу, пила по дереву, стамеска, лопата. Крім того, різні дрібниці і витратні матеріали: свердла, цвяхи, клей по дереву, наждачний папір, саморізи (метал, дерево, насіння), фарба, лак, цементний розчин, щітки, рукавички, ганчір'я, гвинти, гайки і, можливо, ще деякі інструменти і витратні матеріали, про які ми обов'язково згадаємо в процесі.

Вибір матеріалу для альтанки

Правильніше будувати на дачі стандартний варіант альтанки, який не забере багато часу і коштів, а значить, все, що нам необхідно, це полікарбонат (набір для монтажу дахів), дерев'яний брус, дошка рейка, металева труба і металевий профіль (основа, каркас даху), цегла (закріплення і декор конструкції).

Місце розташування альтанки з полікарбонату

Як ми вже говорили трохи вище, альтанка з полікарбонату може бути встановлена в тому місці, яке найбільше вам підходить. Але, якщо ви плануєте створити капітальне місце для відпочинку, або ж альтанку великої площі, то рекомендуємо вам звернути увагу на грунт ділянки, де альтанка буде встановлена.

Це повинна бути суха і рівна майданчик, де не збирається вода і де рівень ґрунтових вод знаходиться досить низько. Також бажано встановити альтанку недалеко від основних будівель, в затінку дерев, у місці без протягів. Останні пункти лише заради особистих вигод.

Встановлення альтанки з полікарбонату своїми рукамиУстановка альтанки з полікарбонату своїми руками

Монтаж альтанки з полікарбонату

Щоб встановити альтанку з полікарбонату на власному дачному ділянці правильно, необхідно слідувати певним алгоритмом. У ньому немає нічого складного, головне, вникнути в процес:

  • Фундамент і основа конструкції альтанки. Звичайно ж, капітальну альтанку з цегли і полікарбонату, або масиву дерева і полікарбонату, можна встановити на фундамент, або ж зробити зручну майданчик-підстава. Але, якщо це не потрібно, і ви будуєте стандартну альтанку для відпочинку, обідів і зборів компанії, то досить буде встановити несучі труби, які й послужать основою усієї конструкції. Для цього вам необхідно размерить територію на місці, де виробляється монтаж, пробурити або викопати ями для установки труб і подальшої заливки. Далі, встановити несучі труби в ями, правильно відцентрувати їх і закріпити, залити цементним розчином і дати йому висохнути протягом декількох діб. Якщо ж ви вирішили заливати майданчик під альтанкою, то зробити це можна одночасно з установкою труб, щоб отримати загальний бетонний моноліт, і тим самим зв'язати воєдино всю споруду;
  • Каркас альтанки. Тут можливо кілька варіантів - кріплення окремих частин каркаса, послідовно, або ж закріплення на несучих трубах вже готового каркаса. Вибирати тільки вам, так як послідовної установкою може займатися одна людина, для установки готового каркаса альтанки потрібно бригада людей або навіть спеціальна техніка. Каркас може бути встановлений і закріплений за допомогою зварювання або болтів. Для гарантованої міцності рекомендуємо вам використовувати відразу два варіанти - кріплення на болти і заварювання швів;
  • Дах альтанки з полікарбонату. Матеріал вже вибраний, тому його необхідно підготувати для встановлення. Проект, розміри, форми і порізку ми залишимо вам, так як дані параметри і нюанси залежать тільки від особистих вимог. Головне - закріпити дах похило, для стоку води, і дуже міцно, герметично і без просвітів. Зробити це можна з допомогою спеціальних рейок, прокладок, манжетів, саморізів або набірного кріплення. В результаті, працюючи з необхідним інструментом і витратними матеріалами зі списку, ви повинні отримати надійну і цільну дах альтанки, яка і буде захищати місце відпочинку від негараздів;
  • Внутрішня частина альтанки. Це сидіння, спинки, столик, можливо, деякі моменти забезпечення додаткового комфорту. Ми ж розглянемо найголовніше. По суті, вся альтанка, це єдина конструкція і споруда, з усім його наповненням. Тобто, бажано, щоб спинки, сидіння і стіл альтанки були закріплені зсередини, а не мали портативний характер, як часто буває в патіо або на звичайних майданчиках для відпочинку. Усі ці компоненти можуть бути виготовлені з будь-якого матеріалу, але перевага завжди віддається дереву. Моноліт, брус, обрізна або необрізна дошка, інші подібні матеріали - все залежить від особистих вимог до дизайну альтанки, її функціональності і комфорту. Тепер, коли матеріал визначено, його необхідно правильно розмітити, порізати і закріпити всередині альтанки. Зробити це можна за допомогою пили, дрилі, болтів, шурупів, зварювання. Дуже рекомендуємо обробити дерев'яні поверхні наждачним папером і лаком;
  • Декорування альтанки з полікарбонату. Сама по собі, така альтанка вже досить симпатична, але завжди є можливість трохи змінити її вигляд в кращу сторону. Для декору основи конструкції у нас є цегла, з якого робиться симпатична кладка. Сама альтанка, вірніше, її металеві частини, проходять фарбування, дерев'яні частини - покриття морилкою і лаком. Всередині ж альтанки можливий абсолютно різноманітний декор - живі квіти, кашпо, сухоцвіти, серветки, скатертини, спеціальні набори для прийняття їжі, спецовники, ліхтарі і торшери, інше.

Як побудувати альтанку - відео

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...