Водонагрівач для дачі: призначення, вимоги, правильний вибір

Водонагрівач для дачі: який вибрати агрегат для найбільш зручного використання?Водонагрівач для дачі: який вибрати агрегат для найбільш зручного використання?Раніше вважалося, що гаряча вода на дачі - це, безсумнівно, розкіш. Але сьогодні кожен з нас може забезпечити дачу гарячою водою, необхідно лише придбати, встановити і підключити якісний водонагрівач на дачі.

 

З давнього часу, найтепліша вода на дачі тільки в баку для душу, але якщо необхідно вимити посуд, влаштувати прибирання або невелику прання, то доводиться використовувати газ або електрику для нагріву. Зараз же, ситуацію можна змінити, наприклад, встановивши водонагрівач в будинку або на вулиці, під душ і мийку.

Призначення водонагрівача на дачі

Установка водонагрівача на дачі завжди має певний сенс. Хтось встановлює прилад в гаражі, щоб мити руки гарячою водою після ремонту авто та іншої техніки, хто-то тільки в будинку - для місцевих потреб за збиранні і пранні, у багатьох встановлений тільки водонагрівач для душу на дачі, чого, в принципі, буває достатньо. Визначившись з призначенням, ви будете розуміти, який за типом потрібен водонагрівач, якої потужності і об'єму, а значить, зможете швидко розрахувати вартість.

Вимоги до водонагрівача на дачі

Ще задовго до купівлі водонагрівача, вам необхідно визначитися з його типом, тобто встановити, який саме вид енергії водонагрівач буде використовувати для нагріву води. Можливо, ви захочете поставити електричний водонагрівач, газову колонку, котел на дровах, або і взагалі, підключити бойлер до опалювального котла будинку (якщо є автономне опалення та можливість підключення бойлера). Також слід точно знати, яка кількість гарячої води вам необхідно отримувати для різних потреб, скільки часу ви готові чекати її нагріву, яку вартість ви готові платити за гарячу воду. Важливими є і геометричні показники майбутнього водонагрівача - його форма і розмір, але найбільш суворою вимогою повинна бути потужність водонагрівача і ККД, від якої залежатиме і можливість нагріву певної кількості води, й швидкість нагрівання, і витрати на електроенергію або інші носії.

Крім цього, завжди можна вибрати більш простий, або вже автоматизований варіант, що трохи дорожче.

Які вимоги пред'явити водонагрівача, який ви хочете встановити на дачі?Які вимоги пред'явити водонагрівача, який ви хочете встановити на дачі?

Визначення виду водонагрівача для дачі

Всі водонагрівачі води для дачі можна розділити на кілька видів:

 • Газові водонагрівачі;
 • Електричні водонагрівачі;
 • Сонячні водонагрівачі для дачі;
 • Газові водонагрівачі;
 • Водонагрівачі для дачі на дровах.

Що цікаво, найбільш популярними є газові, електричні і дров'яні пристрої для нагріву води, решта ж - сонячні та рідкопаливні, використовуються вкрай рідко, і причиною вважається тільки низька рентабельність.

Давайте розберемо деякі види водонагрівачів більш докладно, щоб ви зрозуміли принцип їх роботи і тоді вже змогли визначити, який водонагрівач краще для дачі.

Проточний газовий водонагрівач для дачі

Схема роботи такого приладу дуже проста: холодна вода подається у водонагрівач, проходить через спеціальний теплообмінник і набирає температуру. На виході вода може бути досить різною температури, що залежить від самостійного змішування води, напору води, автоматики водонагрівача, частоти використання приладу. Робота газового проточного водонагрівача на дачі можлива при наявності подачі газу на дачній ділянці.

Газові накопичувальні водонагрівачі для дачі

Система досить проста, і основними її особливостями є нагрів певної кількості води в спеціальному баку, що відбувається в процесі згоряння газу через спеціальний пальник. Подібний водонагрівач легко забезпечує значний запас гарячої води і може одночасно подавати її до декількох точках водозабору. Недоліком же накопичувального водонагрівача вважається час підігріву води, а також серйозні розміри апарату (що залежить від ємності води всередині).

Визначте тип водонагрівача для дачі, в залежності від можливостей підключенняВизначте тип водонагрівача для дачі, в залежності від можливостей підключення

Водонагрівач проточний електричний для дачі

Нагрів води в даному приладі відбувається за рахунок електричної енергії та встановленого всередині водонагрівача тена. Під час руху всередині, вода набуває необхідну температуру, отже, чим більше вам необхідний напір води, тим вона буде прохолодніше, чим менше - тим гарячіше. Регулювати температуру води, що подається, можна не тільки напором, але і заздалегідь прорахувавши потужність.

Водонагрівач накопичувальний електричний для дачі

Принцип роботи приблизно той же, що і у попередньому примірнику, основною ж відмінністю є нагрів не потоку води, що проходить через водонагрівача тен, а нагрівання певної кількості води в спеціальному баку. Природно, для підігріву великої кількості води буде потрібно трохи більше часу, але на виході ви зможете отримувати стабільно гарячу воду, регулювати температуру якої будете вже самі, за допомогою стандартного змішувача.

Водонагрівач дров'яної для дачі

"Титани" або "Водограю" - особлива назва для дров'яних водонагрівачів, які працюють за рахунок згоряння дров у спеціальній топці. На сьогоднішній день, це найдавніші прилади, але цінуються вони не менш ніж раніше. Кожен подібний агрегат складається з топки для спалювання дров і ємності, в яку набрана вода. У даній ємності також встановлена дымогарная труба.

Вода в дров ' водонагрівачі набуває необхідну температуру за рахунок згоряння дров в топці, а також за рахунок гарячого диму, який виходить по трубі всередині ємності з водою. Досить серйозний агрегат, який може нагріти до високої температури велику кількість води, має і свої мінуси - регулювати температуру води на виході практично неможливо. Але завжди є ідеї, які дозволяють підвищувати комфорт власного життя, наприклад, установка змішувача на виході "Титану" та підключення до нього холодної води, завдяки якому температуру з дров'яного водонагрівача тепер можна регулювати.

Перед покупкою водонагрівача для дачі, обов'язково з'ясуйте, який вид вам підходить: газовий, електричний, дров'яноїПеред покупкою водонагрівача для дачі, обов'язково з'ясуйте, який вид вам підходить: газовий, електричний, дров'яної

Водонагрівачі наливні електричні для дачі

Наливна водонагрівач для дачі, відгуків про який вже практично і не чути, все ще користується попитом. Причиною тому відсутність централізованої подачі води на дачі або взагалі, проблеми з розведенням води на дачі. Але це зовсім не причина забути про гарячій воді, адже завжди можна використовувати водонагрівач для дачі наливний, приносячи в нього воду, чекаючи деякий час, поки вода набере необхідну температуру, і отримуючи її через спеціальний кран внизу.

Даний електричний водонагрівач на дачі може дійсно полегшити життя людині, чия дача не забезпечена постійною подачею води. Приміром, водопостачання дачі відбувається з колодязя або спеціального резервуара, помпа для води ще не встановлена, а мити посуд і обполіскувати після робочого дня необхідно. Тоді ви просто набираєте води у відро і наливаєте її в умивальник для дачі з водонагрівачем, який встановлений за рогом будинку, або ж у водонагрівач для дачі з душем, де і прийміть процедури з водою вже необхідної температури. Насправді, даний агрегат - прекрасна альтернатива не дуже комфортним зручностей, які не варто переживати, а варто лише змінювати під себе.

Виробники водонагрівачів для дачі

Проточні водонагрівачі, накопичувальні і наливні водонагрівачі: оцініть переваги вчасноПроточні водонагрівачі, накопичувальні і наливні водонагрівачі: оцініть переваги вчасноТепер, коли ви приблизно знаєте, як вибрати водонагрівач для дачі за типом, необхідно перейти до виробників даної техніки, що представляють свою продукцію на ринку. Насправді, сьогодні ми тільки перелічимо назви компаній, щоб ви приблизно розуміли, що шукати в продажу. Але розбирати кожен водонагрівач, описувати його, виділяти переваги і недоліки ми не станемо, оскільки не можемо цього зробити фізично (довелося б розповідати про сотні одиниць водонагрівачів), та й просто не знаємо ваших особистих вимог, які ви хочете пред'явити водонагрівача. Ну, погодьтеся, бути може, вам необхідний накопичувальний водонагрівач для дачі 15 літрів Арістон, а може і проточний водонагрівач Ферроли. Цього ми знати, на жаль, не можемо.

Ну, а зараз, найвідоміші і популярні на ринку марки водонагрівачів. Це Атмор, Арістон, Атлантік, Делфа, Бош, Електролюкс, Фагор, Норд, Горіння, Термекс, Баксі, Ферроли, Протерм, Хотлекс, Еталон, Сатурн та інші.

Придбання водонагрівача для дачі

Отже, давайте відразу встановимо правильний алгоритм вибору необхідного вам водонагрівача. Якщо чесно, зробити це дуже просто, тільки постарайтеся дотримуватися певного напрямку і етапів:

 • Призначення водонагрівача для дачі;
 • Вибір типу, обсягу, потужності;
 • Кількість функцій, автоматика;
 • Габарити, форма, місце установки, загальні розміри;
 • Виробник, ціна, гарантійні зобов'язання продавця;
 • Визначення якості, надійності і довговічності (гарантії та супровідні документи).

Після покупки можна відразу приступити до перевезення водонагрівача на дачу, вибору місця під розміщення та встановлення водонагрівача.

Як встановити водонагрівач на дачі?

Установка накопичувального водонагрівача на дачі, проточного водонагрівача або навіть наливної водонагрівача, гранично проста, і вам необхідно тільки вирахувати приблизну навантаження на поверхню і підібрати кріплення для установки. Розрахувати все можна, визначивши вагу агрегату і його обсяг, тобто, склавши масу самої установки і максимальної кількості води всередині. Далі, підібрати кріплення і стіну, які здатні цю масу витримати і встановити водонагрівач на дачі.

Бажано вибирати під встановлення водонагрівача на дачі цегляну або панельну стіну, а також анкера, які готові витримати загальна вага агрегату і води. Обов'язково зробіть запас міцності.

Установка водонагрівача на дачі своїми рукамиУстановка водонагрівача на дачі своїми руками

Як підключити бойлер на дачі?

Ми представляємо вам розгорнуту картину, яка підкаже, як правильно підключити бойлер.

Як бачите, схема підключення водонагрівача на дачі досить проста, варто лише коректно підвести до нього воду і встановити точки водозабору, провести підключення клапанів і кранів і не забути про регулювання запобіжного клапана, який допоможе скинути воду при надмірному тиску всередині.

Якщо ж ви переживаєте про те, що можете зробити щось неправильно, не знаєте, як встановити водонагрівач і як заземлити водонагрівач на дачі, запросіть фахівця, щоб робота була виконана гарантовано добре.

Схема підключення водонагрівача на дачіСхема підключення водонагрівача на дачі

Водонагрівач для дачі своїми руками

По правді кажучи, робити самостійно проточний водонагрівач для дачі або накопичувальний водонагрівач для дачі, трохи небезпечно. Тут варто дотримуватися не тільки коректне підключення до електричної мережі і робити заземлення, але і правильно прораховувати потужність, об'єм, тиск, теплоізоляцію бака, розміщення подачі води і забору води, герметизацію вводів, регулювати змішування води і так далі. В деяких випадках виходить навіть так, що виробництво, установка та підключення накопичувального водонагрівача на дачі (або проточного водонагрівача) стає набагато серйозніше по витратах, ніж купівля вже готового агрегату. Варто зауважити й те, що у разі самостійного виробництва, у вас не буде ніякої гарантії на подальшу роботу водонагрівачі, і якщо він прийде в непридатність через кілька місяців (а це буває досить часто), то вам уже ніхто не компенсує вартість або не відремонтує його безкоштовно. А серед найбільш частих поломок саморобних водонагрівачів - деформація бака з-за неправильного прорахунку тиску і температури, перегорання тенів, зрив різьби і виліт штуцерів з баків.

В такому випадку залишається тільки порадити вам сонячний водонагрівач для дачі своїми руками. Звичайно, тут вже не буде того комфорту (високої температури води, постійної рівномірної її подачі, автоматичних регулювань), але за то все буде гранично чітко і безпечно. Вам потрібно буде тільки придбати бак для води (наприклад, навіть стандартний бак для душа), встановити його в сонячному місці, подати на нього воду і зробити якісний висновок води. Все, теплій і навіть практично гарячою водою (після спекотного літнього дня) ви будете забезпечені на весь теплий сезон.

Як вибрати водонагрівач для дачі?

Читаючи відгуки про водонагрівачах на дачі, розумієш, що кожна людина пред'являє строго індивідуальні вимоги до подібній техніці, а тому, перед тим як зробити остаточний вибір водонагрівача для дачі, складіть такий список і для власної покупки. Повірте, з певними вимогами вибрати і купити водонагрівач буде набагато простіше.

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...