Енергозбереження на дачі: огляд основних технологій

Енергозбереження в заміському будинкуЕнергозбереження в заміському будинкуВ сучасному світі ми наочно спостерігаємо дві чіткі тенденції: подорожчання енергоносіїв і погіршення екологічної обстановки внаслідок застосування шкідливих для природи технологій. Власники заміських будинків в своїй більшості прагнуть дбайливо ставитися до природи і одночасно мають природне бажання скоротити витрати на опалення, освітлення та інші витрати енергії. Таким чином, перетин міркувань екологічного і економічного характеру призводять до питання про те, які існують енергозберігаючі технології для дачі.

Приводом для написання цієї статті став лист від нашої читачки Елі:

"Я дуже люблю все, що пов'язане з дачею, домом та городом. І у мене таке питання: які нові і не дуже дорогі нові технології вже є і використовуються для енергозбереження? Наприклад, я бачила сюжети з "солнцепоглощающими" дахами, які економлять витрати на електрику. А ще бачила будинок з власним вітряком (електрика вітру), який теж дає електрику. Не те, щоб я жадібна, але вже дуже душа за нашу планету болить і за її ресурси. Що нового в цій галузі використовується у нас?". Відповідаємо на запитання в цій статті.

На жаль, доводиться констатувати, що універсального та ефективного у всіх відносинах рішення поки не придумано. Тим не менш, в життя впроваджуються деякі винаходи і технології, які якщо і не знімають проблему цілком, то в окремих аспектах вельми ефективні. Не варто приховувати, що перехід на енергозберігаючі технології практично завжди пов'язаний зі значними початковими витратами, які в основному окупаються з протягом часу, хоча і не завжди.

У рішеннях по проблемі енергозбереження можна виділити два напрямки. Перше пов'язане з оптимізацією витрат енергії, одержуваних від традиційних джерел (газ, електрика), другий напрям передбачає освоєння нових видів енергії (сонця, вітру).

Утеплення будинку на дачі

Не можна випускати з уваги можливості, які суттєво скорочують потреби у одержуваної енергії. Наприклад. якісно проведені роботи по утепленню будинку здатні заощадити досить значну кількість з тієї енергії, що витрачається на обігрів. В якості утеплювача зараз дуже популярна мінеральна вата, яка випускається у вигляді плит, матів, повсті. Цей матеріал, крім того, що сприяє збереженню тепла, володіє ще прекрасними звукоізоляційними властивостями, при цьому абсолютно негорючий і стійкий до зношування.

Утеплення дачного будинкуУтеплення дачного будинку

Варто сказати пару слів про енергозберігаючі вікнах, адже саме низька герметичність вікон веде до значних теплових втрат в будинку.

Тому встановлення сучасних пластикових вікон буде досить розумним рішенням в цілях енергозбереження, не кажучи вже про естетичний аспект.

Енергозберігаючі лампи на дачі

Проблему економії енергії, що йде на освітлення будинку, можна вирішити з допомогою енергозберігаючих ламп. ККД такої лампи в 5 разів вище, ніж у звичайної, тому і енергії вона витрачає в стільки ж разів менше. Термін служби енергозберігаючих лампи вказується виробником на упаковці і зазвичай становить 5-12 тисяч годин, тоді як звичайна лампа розжарювання служить близько 1000 годин.

Енергозберігаючі лампи для дачіЕнергозберігаючі лампи для дачі

Багатьох насторожує ціна енергозберігаючої лампи, яка на порядок вище, ніж ми звикли платити за лампочку, але це саме той випадок, коли вигідніше купити дорогий, але якісний товар. Тому настійно радимо не купувати дешеві енергозберігаючі лампи, які вже точно не виправдають витрати. До речі, для тих, кому не до смаку білий колір енергозберігаючих ламп, є хороша новина: останнім часом можна знайти лампи зі звичним жовтим світлом і інших кольорів.

Паливні гранули

Досить багато власників будинків перейшли паливні гранули, які вельми успішно замінили газ і електроенергію в цьому відношенні. Звичайно, доведеться на початковому етапі витратити певну суму на закупівлю спеціальних котлів для паливних пелет, але як показала практика, ця технологія цілком виправдовує первинні витрати.

Паливні гранулиПаливні гранули

Важливим чинником є і те, що цей вид палива досить екологічний, спалювання пелет пов'язано з незначними викидами вуглекислого газу повітря, до 20 разів менше, ніж при спалюванні кам'яного вугілля.

Більше за інших поширені деревні пелети, сировиною для яких є кора, стружка і тирса деревини. Для рослинних пелет первинною сировиною є лушпиння соняшнику і лушпиння інших видів культурних рослин. Також випускаються і пелети з торфу.

До речі, не подумайте, що вам доведеться щогодини підкидати в котел пелети. Автоматичні котли, виготовлені за сучасною технологією, заповнені один раз, забезпечують горіння протягом тижня.

Сонячні батареї на дачі

Давайте подивимося, як йде справа з альтернативними джерелами енергії, про які ми так багато чуємо. В першу чергу звернемося до сонця, завдяки яким в чому існує життя на нашій планеті. У Європі власники заміських будинків поступово переходять на сонячні модулі (батареї). Такий модуль складається з кремнієвої пластини, яка працює як фотоелемент. Крім того, така енергозберігаюча система має акумулятор, накопичує енергії, та обладнання для регулювання подачі енергії, а також перетворювачі електричної напруги.

Сонячні батареї - забезпечення енергією дачного будинкуСонячні батареї - забезпечення енергією дачного будинку

Сонячні батареї на дачі зазвичай встановлюються на даху будинку чи іншої споруди, що є на ділянці. Природно обране місце повинно якомога краще освітлюється сонячними променями. Поки що можливості сонячних батарей не вражають уяву своєю продуктивністю. Сонячний модуль для дачі, що складається з 4 батарей, виробляє електроенергію потужністю 0,4 кВт. Кілька модулів, з'єднані в єдину систему енергозабезпечення, в принципі, задовольнять потреби для основних побутових і сільськогосподарських електроприладів і пристроїв.

Вітряк на дачі

Отримання енергії за допомогою вітрогенераторів розвинене у багатьох країнах. Зазвичай для цього вибирають прибережні місця, в яких вітер, що дме з моря, і постачає енергію. Можна констатувати, що в промислових масштабах отримання енергії від вітру цілком вигідно. Що ж стосується індивідуальних користувачів вітрогенераторів, то тут перспективи поки не настільки райдужні.

Не представляє великої складності знайти вітрогенератор для дачі потужністю 300-500 ВТ, що забезпечить роботу декількох енергозберігаючих лампочок, комп'ютера, телевізора та холодильника. Вітрогенератор зазвичай пропонується в комплекті з акумулятором, здатним накопичити енергії на дві доби роботи в наведеному вище режимі енергоспоживання. Також в комплект повинен входити синусоїдальний конвертор.

Електрика на дачі (відео)

 

Однак ціна вітряків у порівнянні навіть із зростаючими тарифами на електроенергію поки що залишається досить високою, повний комплект обходиться в 17-18 тисяч рублів. Тому змінювати постачання електроенергії від мережі на енергії від вітряків поки що економічно невигідно, Інша справа, якщо заміський будинок не підключений до загальної мережі, тоді встановлення вітряків може розглядатися як можлива альтернатива.

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...