Ялиця - вирощування і догляд, корисні властивості

ялиця - посадка, догляд, розмноженняялиця - посадка, догляд, розмноженняГуляючи по парку або відпочиваючи в сквері, виїжджаючи на пікнік в ліс або йдучи в похід по гірській місцевості, ми часто можемо помітити чудове різноманітність хвойних рослин. Вони радують нас вічнозеленими відтінками, незабутньо свіжим і специфічним ароматом і можливістю створювати дійсно приємну і затишну атмосферу навколо себе. Сьогодні ми хочемо познайомити вас з представником цього сімейства - ялицею, а також методами вирощування та догляду за рослиною.

Ялиця (фото на сайті) - рослина з роду вічнозелених хвойних, сімейства Соснових. Вона часто зустрічається в помірних зонах Північної півкулі, де прикрашає гори і ліси своїми цікавими формами, різноманітністю відтінків і красою зрілих плодів. Це потужне однодомна, вічнозелене дерево з сильним галуженням і охвоением сіток. Ялиця покрита сірою корою, жорсткою і з тріщинами або зовсім гладкою (залежно від виду), коренева система стрижнева, досить потужна, що дає можливість іти на велику глибину. Хвоя ялиці м'яка і плоска, розташовується на кожному пагоні спірально, іноді розподіляється і гребінцево.

Види ялиці

Даний рід нараховує більше 50 самостійних видів, які найчастіше зустрічаються в Північній півкулі нашої планети (помірний пояс). Нижче ми наведемо приклади деяких видів і культиварів, які відомі нині:- ялиця корейська, ялиця сибірська;

  • різновиди і сорти ялицірізновиди і сорти ялиціялиця бальзамічна, ялиця Нордмана;
  • ялиця цельнолистная, ялиця кавказька;
  • ялиця одноколірна, ялиця звичайна;
  • ялиця гірська, ялиця біла, ялиця Нана;
  • ялиця субальпійська, ялиця сахалінська;
  • ялиця компакта, ялиця карликова.

За даними селекціонерів, зазначені види та їх форми придатні до вирощування в нашому кліматі, а значить, можуть розташуватися і на будь-якому дачній ділянці. Перед покупкою ялиці уважно вивчіть умови для посадки рослини у місці його продажу.

Вирощування ялиці

Місце розташування

Краще всього вирощувати ялицю в півтіні. Сама рослина досить тіні і нормально почувається і без сонця, але ось вимагає півтіні в перші кілька років життя. Може рости і на сонці, але це загрожує деякими захворюваннями і слабкістю ялиці в майбутньому. Рослина не боїться вітру, так що можлива і одиночна посадка, хоча невеликими групами виглядає набагато цікавіше.

Грунт

Грунт для ялиці повинні бути багатій і родючій, досить вологим, але без застою води, бажано, добре дренованим.

Посадка ялиці

Посадка може відбуватися різними способами, але обов'язково повинно бути витримано рівномірне відстань між рослинами, що дасть їм певну свободу, і сприйняття цілісності насадження в той момент, коли ялиці підростуть. В алейних посадках вимога до відстані - 4-5 метрів, в щільних групах - до 2,5 м, в пухких - близько 3 м. Висаджувати ялицю можна навесні і восени (квітень або початок вересня). Щоб ялиця виросла сильною і красивою, вам необхідно купити ялицю у віці 5-10 років (магазини живої природи, спеціальні розплідники, онлайн-продаж і так далі), тобто саджанець повинен бути зміцнілим і готовим до пересадки.

Висаджувати ялицю слід на глибину близько 60-70 см, розмір ями - 60х60 см. Простежте за тим, щоб коренева шийка залишалася на рівні землі. Також правильно підберіть грунт для посадки. Найбільш підходящим буде склад - пісок, торф, листова земля і глина(1:1:3:2). На важких грунтах обов'язковий дренаж, достатньо буде 20 см битої цегли або щебеню на дно посадкової ями. Також необхідно добриво під час посадки - повне мінеральне добриво (200-300г) і близько 10 кг тирси.

Догляд

Ялиці зовсім не відносяться до "ніжним" культурам, але і найпростішими їх не назвеш. Для ялиці дуже важливо постійно залишатися на одному місці, без різноманітних маніпуляцій з обрізанням, стрижкою і пересадками. Бажано висадити рослину в місцевості з вологим повітрям, ґрунтом, але обов'язково без застою води. Через кілька років після посадки саджанця вносити "Кемиру". Робити це слід навесні, з розрахунку 120-150 г на кожну рослину. Поливати ялицю не обов'язково, часто їй достатньо стандартних опадів, тим більше рослина не переносить перезволоженого ґрунту. А ось обробляти грунт навколо рослини необхідно, прибирайте бур'яни, розпушуйте грунт на 20-30 см, мульчируйте пристовбурові круги торфом, тирсою або тирсою, насипаючи шар у 6-7 див. Кожної весни намагайтеся прибирати з рослини зайві гілки (сухі, уламки). Формувати крону не бажано, але якщо це вкрай необхідно, то процес має пройти ранньою весною, до початку періоду сокоруху.

Розмноження ялиці

Розмноження можливо насінням, які слід заготовляти на самому початку дозрівання шишок. Посів - восени, або навесні (в даному випадку обов'язкова стратифікація 30-40 днів). Можна розмножувати ялицю і за допомогою однорічних живців з верхівковою брунькою. Рости даний саджанець буде вкрай повільно, і тільки років через 8-10 зростання прискориться, і ви побачите результат своєї роботи.

Використання

Ялиця (картинки різноманітних видів на сайті) вважається аристократичним рослиною в саду, досить вимогливим, але дуже привабливим. Застосування ялиці (з-за великих розмірів) можливо тільки в парках, скверах та на ділянках зі значною площею. Можлива посадка на ділянці і декоративних, компактних культиварів, в цьому випадку правильність агротехніки обов'язкове. Найбільше в ціні у дачників і ландшафтних дизайнерів карликові і низькорослі сорти з великою кількістю блакитний хвої і шишок. Парадності і пишності таким видам надають стрункі форми і відблиски яскравої зелені.

використання ялиці, застосування в ландшафтівикористання ялиці, застосування в ландшафтіЯлиця застосовується в садово-парковому будівництві, але дуже страждає в межах великих міст від забруднень повітря. Чудово виглядає рослина в алейних і групових посадках у поєднанні з кленами, белоствольних березами і набором різноманітних чагарників. Також можливе суміщення з іншими рослинами.

Завдяки сильній хвої, гілки ялиці нерідко застосовуються і у флористиці, однак не варто використовувати густоту ялиці для накриття рослин або утеплення. Хвоя настільки густа, що не пропускає повітря і обмежує проникнення світла, а значить, здатна тільки нашкодити.

Корисні властивості

Ялиця - це чергове описане нами рослина, яке, крім чудових зовнішніх даних, має також і чимала кількість корисних властивостей. Ефірне масло ялиці вважається дезодорує, антисептичну, регенеруючою і тонізуючим. Він широко використовується в медицині і косметології. Дослідниками доведено, що масло ялиці відновлює пружність шкіри, усуває віковий і хворобливу в'ялість, підвищує якість зовнішнього вигляду. Також застосування масла ялиці ефективно при запаленні легенів, грипі, ангінах і гриппах, при нервовому виснаженні, пригнічення життєвої активності.

Як бачите, використання олії ялиці, властивості якого очевидні, досить різноманітне. Ми наведемо деякі приклади і рекомендовані дозування:

  • Аромалампи - до 5 крапель масло ялиці сибірської на 15 м" площі приміщення, в якому необхідно змінити аромат;
  • Аромарасчесиваніе для зміцнення волосся і підвищення їх якості. Екстракт ялиці або масло просто наноситься на зубці гребінця;
  • Інгаляції. У резервуар з гарячою водою додається 1-2 краплі олії, пари вдихаються протягом 3-5 хвилин, закривши очі, накрывшить рушником або ковдрою над резервуаром;
  • Освіжаючий ефект. 15 крапель олії змішуються із звичайною горілкою (50 мл). У цю суміш вмочується чистий серветка, якій можна протирати все тіло або ж тільки зони підвищеного потовиділення;
  • Примочки. Змішується 15 крапель олії і близько 30-40 мл чистої кип'яченої води. Далі, в дану суміш вмочується серветка або тампон, який далі віджимається і прикладається до місць нагноєння або запалення.

ялиця сибірська, использованое масла ялиціялиця сибірська, использованое масла ялиціЗастосування масла ялиці, екстракту ялиці, її витяжок можливо в різних випадках, але лікування ялицею або ароматерапія підходять далеко не кожній людині, тому вам обов'язково слід знати протипоказання: по-перше, обов'язково прочитайте інструкцію по застосуванню придбаного вами препарату і визначте, не входите в групу індивідуальної непереносимості. Також не допускайте попадання масла в очі, а краще всього, порадьтеся з фахівцями перед застосуванням.

Ефірне масло, екстракт ялиці сибірської, голки ялиці для самостійного приготування різних засобів ви можете придбати в аптеках, спеціальних салонах або просто зібрати з власного дерева, висадженого на ділянці, це зовсім не проблема. Єдине, прислухайтеся до нашого нещодавнього раді - перед застосуванням обов'язково переконайтеся, що це саме те, що вам необхідно.

Отже, сьогодні ми дізналися, як вирощувати ялицю, як правильно створити умови для повноцінного росту і де купити ялицю для посадки, а також багато інші речі, такі як властивості ялиці, опис її зовнішнього вигляду, застосування і так далі. Тепер залишилося тільки вибрати саджанець ялиці, ціна якого вас зовсім не злякає, і перенести його у відповідний куточок території вашої ділянки. Вже скоро ви зможете насолоджуватися красивим рослиною хвойних.

Також ми радимо вам звернутися до наступних матеріалів нашого сайту, які докладно описують захворювання хвойних рослин. Вони допоможуть вчасно визначити пошкодження і допомогти рослині.

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...