Будуємо лазню на дачі своїми руками

Баня на дачі - одне з кращих місць для відпочинкуБаня на дачі - одне з кращих місць для відпочинкуБаня на дачі - справжня віддушина після важкого робочого дня. Також вона може бути альтернативою звичайного відпочинку на дачі з шашликом і прохолодними напоями. Але, крім того - це найкращий варіант привести себе в порядок і гарненько розслабитися.

 

Багато хто з нас використовують лазню з різних нагод. Для когось-це традиція суботнього дня, для інших - привід зібрати компанію друзів і яскраво завершити складну тиждень. Але, незважаючи на позицію, баня на дачі - справжнє диво, і саме тому практично кожен дачник просто мріє про таке споруді.

Побудувати лазню на дачі можна кількома способами - звернувшись до фахівців, що пропонують найрізноманітніші проекти, або ж самостійно, намагаючись заощадити і набити руку на новому ділі. За великим рахунком, для досвідчених дачників, які своїми руками зводять веранди і тераси, споруджують альтанки і навіси, це не так вже й складно, але якщо ви беретеся за будівництво вперше, можуть виникнути серйозні проблеми. Вирішити їх варто попередньо, вивчивши не тільки варіанти бань, проекти і способи зведення, а також вивчивши основні етапи процесу будівництва.

Де і як побудувати лазню на дачі, які матеріали вибрати?Де і як побудувати лазню на дачі, які матеріали вибрати?

Вибираємо тип споруди під лазню

В залежності від регіону, вартості матеріалів, а також особистих вимог, необхідно вибрати основний матеріал будівництва. Це може бути цегла або дерево, як найпопулярніші з будівельних матеріалів.

Слід правильно розрахувати розміри і приблизний вага споруди, щоб не помилитися з місцем розташування та ґрунтами, а також вибрати матеріал під ландшафтний дизайн, адже зовнішній вигляд кожної дачної будівлі означає дуже багато.

Важливі і характеристики бань з дерева або цегли, адже матеріали відрізняються якостями і властивостями, надійністю і довговічністю, зручністю використання.

Дуже часто буває так, що лазня будується на основі вже готового будинку, в якому виділяється приміщення під парильню і помивочну кімнату. Тоді справи йдуть набагато простіше. Але буває і так, що зведення відбувається з нуля, і тоді перед нами стоїть завдання вивчити абсолютно всі етапи будівництва - вибір ділянки, план споруди, загальний проект і кошторис, фундамент і вигонку стін, зовнішню і внутрішню обробку, інші роботи по облаштуванню і декору.

Вибираємо тип споруди та матеріали зведення дачної лазніВибираємо тип споруди та матеріали зведення лазні дачної

Ми прекрасно розуміємо, що після прочитання нашої статті досить складно буде відразу взяти молоток в руки і в три дні вигнати баню на дачній ділянці. Але ми спробуємо максимально наблизити вас до процесу і пояснити всі його тонкощі, щоб подібна робота стала для вас набагато простіше!

Вибираємо найкраще місце під баню

Завдяки спілкуванню з людьми, які за своє життя не побудували одну баню, а також продовжують займатися даною справою і тепер, ми дізналися багато цікавих фактів, якими і ділимося з вами. Отже, спочатку ми поговоримо про те, де краще всього будувати лазню на дачній ділянці:

 • Не варто будувати лазню поруч з водоймою, в безпосередній близькості до води, так як споруда може бути затоплена паводками;
 • Відмінним варіантом вважається прибудова до житлового будівництва або будь-якої іншої будівлі - економія матеріалів та енергозбереження;
 • Найбільш правильно будувати лазню на задньому дворі, там, де немає протягів, в тиші дерев;
 • Обов'язково задумайтеся про гідроізоляції, пароізоляції та вентиляції ще на початкових етапах будівництва, адже лазня схильна створювати неприємні аромати, якщо побудована неправильно або не забезпечена належним доглядом;
 • Не починайте будівництво поблизу дороги або поля - пил у внутрішніх вологих приміщеннях ні до чого;
 • Південна сторона - найкраща для будівництва;
 • Подумайте і про пожежної безпеки, так як ризик неприємних ситуацій тут досить великий;
 • Якщо є така можливість, починайте будівництво віддалік від сусідської території. Так ви не будете спостерігати на собі заздрісних або засуджують поглядів, і провокувати скандали через галасливого відпочинку або ароматів лазні;
 • Будівництво ведіть у віддаленому від свердловини або колодязя місці, не менш 15-20 м.

Вибираємо місце розташування лазні, спираючись на численні вимогиВибираємо місце розташування лазні, спираючись на численні вимоги

Як уникнути помилок при будівництві лазні?

Як би гарно ви не планували будівництво, не розписували майбутній результат, по завершенню вам щось не сподобається. Це 100%-а гарантія, адже ідеального в нашому світі немає. Але завжди є можливість звести до мінімуму всі помилки будівництва та декору, які і призводять до розчарувань. Тому ми рекомендуємо уважно поставитися до наступного:

 • Не варто забувати про правильному плануванні внутрішніх площ. Вважається, що лазня на 2-3 людини повинна бути близько 10 м2;
 • Оптимальна висота внутрішніх приміщень - 2-2,2 м, Якщо нижче, то досить незручно, якщо вище - нераціональні витрати теплоносіїв і тривалий час прогріву;
 • Намагайтеся розташовувати двері в лазні з південної сторони, а вікна - із західною або південно-західної;
 • Бажано робити вікна невеликими, як, в принципі, і двері. Якщо з вікнами можливі варіанти, то двері бажано робити не більше 70 см в ширину і не більше 180 у висоту. Також знадобиться високий поріг. Звичайно, це створює деякі незручності, але серйозно знижує тепловтрати;
 • Матеріали для будівництва вибирайте не тільки з естетичних даними, віддайте перевагу легким матеріалами з високою здатністю енергозбереження;
 • Незалежно від матеріалів будівництва, максимум уваги приділіть безпеки і якісному обладнанню;
 • Серйозно підійдіть і до вибору деревини для внутрішнього облаштування, не використовуйте смоляні породи дерева.

Уважно вивчаємо рекомендації фахівців, щоб не допускати помилок у будівництві лазніУважно вивчаємо рекомендації фахівців, щоб не допускати помилок у будівництві лазні

З чого будувати лазню?

На даний момент існує безліч варіантів, серед яких і варто вибирати. Але якщо звернути увагу на новітні технології швидкого зведення, то заощадити тут не вийде. Звичайно, каркасна баня зводиться всього за кілька днів, але і обійдеться вона в копієчку. Тому варто пошукати варіант більш прийнятний, для багатьох з нас і взагалі, б/у матеріалів, наприклад, цегли або шлакоблоку. А чому б і ні, адже подібна споруда легко прослужить кілька десятків років...

З якого матеріалу будувати лазню на дачі, вибирати тільки вамЗ якого матеріалу будувати лазню на дачі, вибирати тільки вам

Насправді ж, зараз можна будувати з чого завгодно, лише б дотримувалися вимоги та бюджет, а також характеристики майбутньої споруди поєднувалися з вашою думкою з приводу нової лазні.

Баня на дачі своїми руками

На жаль, не у кожного є можливість побудувати лазню, а тому багато наших читачів, які зважаться на даний процес, почнуть його з проміжних етапів, наприклад, з обробки вже готового будинку і внутрішніх приміщень. Тому ми не будемо сьогодні говорити про те, як будувати лазню з бруса або зводити каркасну лазню, а просто розглянемо найбільш прийнятний для всіх варіант з цегли або шлакоблоку.

Етапи будівництва ми раніше вже обговорили в короткому списку, тепер же необхідно розглянути кожен з них окремо!

Фундамент дачної лазні

Правильно вибравши місце під ділянку, розчистивши його від сміття і який-небудь порослі, роєм траншеї під заливку стрічкового фундаменту. Звичайно, під брус або колоду можна використовувати і стовпчастий фундамент, але під цеглу краще зробити заливку.

Визначаємо параметри майбутньої лазні на дачі, роєм траншеї під фундаментВизначаємо параметри майбутньої лазні на дачі, роєм траншеї під фундамент

Як і в будь стандартної дачного будівництва, коли ми говорили про альтанках, сараях та інших спорудах, потрібно правильно розрахувати параметри фундаменту. Крім цього, потрібно створити всі необхідні шари подушки, з гравію і піску, вибрати матеріал для армування, можливо, навіть склопластикових арматуру.

Коли траншея під фундамент готова, а всередину встановлено армування, заливаємо бетон і даємо йому відстоятися кілька днів. Природно, залити його краще вище, влаштувавши опалубку на 20-30 см над поверхнею землі, щоб не доводилося починати кладку в безпосередньому зіткненні з грунтом.

Встановлюємо якісний фундамент для дачної лазніВстановлюємо якісний фундамент для лазні дачної

Варто подбати і про гідроізоляції, яка може бути обмазувальної чи ж виконана з руберойду, по-старому. Іноді використовується і плівка, але все залежить від типу споруди.

Не забудьте про інженерні комунікації для лазні, які можна завести всередину до заливки фундаменту або вже в процесі кладки стін.

Зведення стін дачної лазні

У залежності від матеріалу і типу кладки, слід вибрати розчин, а також швидкість виконання робіт. Вся справа в тому, що кладку не можна робити занадто швидко, так як цегла може поплисти і робота зупиниться. Тому відразу визначаємо, цегла або півцеглини будуємо, а може і взагалі, вибираємо шлакоблок або газобетон.

Кладку починаємо акуратно, відповідаючи планом робіт і проекту, просуваємося вгору, постійно використовуючи рівень і висок. Не забуваємо про розміщення вікон і дверей, накриваємо отвори стовпчиками, виробляємо розшивку.

Будуємо стіни дачної лазні за всіма правилами, з рівнями та розшивкоюБудуємо стіни дачної лазні за всіма правилами, з рівнями та розшивкою

На початковому етапі кладки можна закласти і лаги під підлогу, попрацювати з комунікаціями.

Пристрій даху лазні

Коли зовнішні і внутрішні стіни вигнані, якість роботи перевірено і ви готові продовжувати, необхідно переходити до влаштування даху.

Перше, що потрібно, це збити в єдину конструкцію основу даху і встановити на нього крокви, до речі, можна також в готовому вигляді. Коли цей етап завершено, можна переходити до пристрою обрешітки.

В залежності від того, яке перекриття вами було встановлено в лазні, слід відразу задуматися і про димарі для печі. Можливо, висновок буде і через стіну, але не варто забувати і про можливості виводу через перекриття і дах, а значить, отвори під димохід знадобляться.

Коли стіни готові, переходимо до влаштування даху та організації якісної покрівліКоли стіни готові, переходимо до влаштування даху та організації якісної покрівлі

Після переходимо до пристрою покрівлі, про яку ми досить докладно говорили. Матеріали покрівлі можуть бути самими різними, починаючи з того ж шиферу, і закінчуючи дорогою черепицею. Але тут орієнтуємося на вага, надійність, пожежобезпечність і багато інших, модні і потрібні сьогодні фактори.

По завершенню покрівельних робіт, спускаємося вниз, адже тепер потрібно закінчити всі з підлогою.

Підлоги в дачної бані

З підлогою не виникає жодних проблем, проте є безліч суперечок з приводу його утеплення. Як ми з'ясували, обов'язково необхідно і утеплення цоколя з внутрішньої сторони, щоб отримати найкращі характеристики енергозбереження і дійсно теплий і сухий підлогу.

Для цього, по цокольній частині, по цеглині або піднятого фундаменту, виробляємо утеплення мінеральною ватою і гідроізоляцію. Далі, заливаємо підлога під мийним приміщенням, не забуваючи про трубах водопостачання та каналізації, і виробляємо сухе засипання під підлогу в інших приміщеннях. Використати для цього можна керамзит.

Пристрій підлоги в лазні: гідроізоляція, утеплення, обшивкаПристрій підлоги в лазні: гідроізоляція, утеплення, обшивка

Тепер залишається укласти шар утеплювача і пароізоляції, зробити невеликий зазор, буквально на 1-2 см, і застелити дошку.

Далі послідовність етапів не так важлива, головне не затягувати з термінами і завершити будівництво якісно.

Внутрішня і зовнішня обробка

Почнемо ми з теплоізоляції, так як для лазні даний етап дуже важливий. Багато утеплюються зовні, але навіщо нам гріти холодний цегла, якщо той же шар утеплювача можна покласти зсередини. Тому, зовні декоративна обробка або ж додаткове утеплення пінопластом, а всередині обов'язкове утеплення мінеральною ватою.

Утеплення лазні зовні, якщо ви вибрали цей спосібУтеплення лазні зовні, якщо ви вибрали цей спосіб

Здійснюється вона наступним чином - стіни покриваються гідроізоляцією, наноситься дерев'яна обрешітка, далі на поверхні закріплюється шар мінеральної вати і пароізоляція. Найбільш часто, це алюмінієва фольга, поверх якої і відбувається обробка.

Схема утеплення дачної лазні зсерединиСхема утеплення дачної лазні зсередини

Тепер стелі. Тут також не повинно виникати ніяких складностей, так як процес ідентичний утеплення банних стін. Але стеля також утеплюється і на горищному приміщенні, де між балками укладається склотканина. Зверху насипається керамзит або укладається мінеральна вата, шар пароізоляції і чорнова обробка. Можлива і цементна стяжка, залежно від технології виробництва перекриття.

Внутрішня обробка банних приміщень проводиться вагонкою, зовнішня - яким матеріалом, дизайн якого найбільш вам цікавий. Це може бути сайдінг, штукатурка і фарбування, композитні матеріали, облицювальна цегла і так далі.

Під час обробки необхідно встановити піч, зробити безпечний вивід димоходу, максимально герметизувати всі отвори на висновках. Більш детально про печі для лазні ми ще поговоримо в майбутньому!

Внутрішнє приміщення лазні на дачі в процесі обробкиВнутрішнє приміщення лазні на дачі в процесі обробки

Установка вікон і дверей

Даний етап не стане для вас найскладнішим випробуванням, так як ми вже розповідали вам, як встановити вікна на дачі, так і про дверях згадували не раз. Намагайтеся тільки вибрати якісні матеріали і провести монтаж правильно, адже від цього залежить енергозбереження внутрішніх приміщень.

Ви можете вибрати дерев'яні або металопластикові двері і вікна, замовити скляні двері в сауну, але ви і самі розумієте, що саме в дереві все буде найбільш природно і тепло!

Правильно встановлені вікна і двері в дачної бані - запорука якісного забезпечення енергозбереженняПравильно встановлені вікна і двері в дачної бані - запорука якісного забезпечення енергозбереження

Облаштування дачної лазні

Ми не беремося вирішувати за вас, так як гармонія і відповідність вашому смаку в цій справі - понад усе, а створити подібний ефект можна тільки самостійно. Тому постарайтеся правильно підійти до оформлення, обставити приміщення для відпочинку, забезпечити лазню всім необхідним - декором і аксесуарами.

Внутрішнє облаштування лазні на дачі: піч, електрика, вода, каналізація та іншеВнутрішнє облаштування лазні на дачі: піч, електрика, вода, каналізація та інше

Не забудьте і про те, що в лазні потрібне світло. Тут ми рекомендуємо вам звернутися до кваліфікованого електрика, який зробить розведення та встановлення у відповідності з усіма вимогами вологих приміщень. На перевірку власних робіт можна викликати і сантехніка, адже подача води в лазню і каналізації - не менш важливі!

Баня своїми руками: всі етапи (відео)

Кожен етап будівництва лазні на дачі складний по-своєму. Природно, можна перечитати безліч цікавих статей, подивитися уроки або ж звернутися безпосередньо до фахівців за мінімальною допомогою. Але тут ви повинні розуміти, що тільки особисте бажання дозволить вам почати і завершити проект. Якщо ж це просто ідея, яка здається вам простий і здійсненною за пару днів, за процес краще не братися. Побережіть сили, час і гроші, складіть точний і правильний проект, і тільки тоді приступайте до роботи. Ну а коли у вас виникнуть питання по даній темі, фахівці DachaDecor.com.ua з задоволенням дадуть відповіді на них.

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...