Клумби з каменю: естетика природних каменів на вашій ділянці

Кам'яні клумбиКам'яні клумбиВирішивши створити кам'янистий сад на дачі, вам буде потрібно вибрати камені, різновиди яких сильно відрізняються за характеристиками та можливостями поєднання з навколишньою рослинністю.

 

Вапняк

Зустрічається вапняк білого, сірого і рудого відтінків. Вітер і вода обточують його гострі виступи, згладжуючи нерівності. У нього часто виникають розломи, тріщини, які можна використовувати для посадки рослин. На цьому камені часто ростуть мох і водорості.

Граніт

Відрізняється естетичним виглядом, тому його часто використовують в оформленні клумби для створення особливого антуражу. А взагалі, він має властивість окислювати грунт, тому його використовують в обмежених кількостях і частіше саме для досягнення естетичного ефекту.

Використання каменів в оформленні клумбВикористання каменів в оформленні клумб

Піщаник

Буває різних відтінків - сірий, коричневий, червонуватий, пісочний. Завдяки пористій будові пісковика, повітря без проблем проникає крізь нього. Мінус цього матеріалу - відносно швидко піддається псуванню і втрачає початковий вигляд.

Травертин

По суті, є різновидом вапняку, дуже пористий за своєю природою і тому крізь нього чудово проходять повітря і вода. Як і на вапняках, він відмінно підходить для мохів і грунтопокривних рослин. Причому садити можна прямо на камені, для чого робиться лунка, в неї засипається земля і висаджується рослина. Коли рослина приживеться, воно почне розростатися і обплітати собою камінь.

Базальт

Теж дуже гарний камінь, який гармонійно виглядає на штучних терасах і часто використовується для зміцнення схилів.

Кам'яна клумба своїми руками

Самий простий варіант оформлення клумби камінням - викласти камені навколо клумби, злегка вдавлюючи їх у грунт. При відомій вправності і смаку виходять дуже естетичні клумбочки, незважаючи на простоту технології.

Різні за фактурою і розміром камені можна розкидати біля клумби і постаратися створити імітацію гірського ландшафту.

Можливо, вам сподобається ідея створити високий бордюр. Технологія його створення передбачає викопування траншей глибиною близько 40-50 см, шириною, сумірною параметрами використовуваних каменів.

Поєднання кольорів і каменюПоєднання кольорів і каменю

На дно траншеї укладається руберойд або поліетилен, а потім починається робота по створенню бетонного фундаменту, хоча для невисокого бордюру він не буде потрібно, цілком можна обійтися великими каменями і шаром піску в 10 див.

Клумби з каменю - будуємо саміКлумби з каменю - будуємо самі

Заклавши фундамент, переходять до зведення стіни. Орієнтуючись на форму каменів і висоту стіни, вибирають суху кладку або з розчином.

При укладанні треба ретельно стежити, щоб не залишалися щілини і зазори.

Хоча кілька спеціально зроблених в стіні отворів послужать стоком для зайвої води. Закінчивши зі зведенням стін, можна засипати клумби грунтом і прийматися висаджувати рослини.

Цегляна клумба - практичне і естетичне рішення

Нерідко на ділянці накопичуються залишки цеглин і їх уламків, які опинилися непотрібними після завершення ремонтно-будівельних робіт. Їх можна використовувати для створення дуже симпатичною цегляної клумби.

Розмітивши територію для майбутньої цегельної клумби, прорийте по всій кордоні клумби траншею, її глибину зробіть близько 40 см, а ширину - правління близько 30 див. Потім залийте в неї шар бетону в 5 див. Почекавши, поки затвердіє бетон, приступайте до укладання цегли, скріплюючи їх цементним розчином. Укладання ведеться класичним способом, перший цегляний ряд викладається нижче рівня грунту. Також обов'язково залишаємо зазори в нижніх рядах для стоку води. Дизайн клумби може нагадувати напівзруйнований замок або старий колодязь. Можна прикрасити клумбу щебенем, який кріпиться на густий шар розчину.

Кам'янистий сад на дачі

Клумби з каменю на дачі в сукупності створять кам'янистий сад, який може бути виконаний у певному стилі. Звичайно, стиль вибирається на основі власних уподобань, але важливу роль відіграють також такі фактори, як рельєф місцевості, рівень ґрунтових вод і деякі інші.

Гармонія кольорів і каменюГармонія кольорів і каменю

Принципово важливо для створення красивого саду, щоб клумби з каменю і рослини утворювали гармонійне поєднання, єдину композицію, витриману в одному стилі.

Альпійська гірка

Дуже популярний вид кам'янистих садів, який імітує гірський пейзаж. Участь у створенні гірського ландшафту приймають камені і альпійські рослини.

Альпійська гірка своїми руками (відео)

 

Гірка складається з каменів, що відрізняються кольором і параметрами, хаотично набросанных у формі горбка з терасами. Таку кам'яну клумби своїми руками можна створити, використовуючи колотий і бутовий камінь, валуни, з гонних порід підійдуть вапняк, сланець, граніт, туф.

Рокарій

Рокарій створюється на рівній ділянці, для цього треба буде скласти високі клумби з каменю. Основні різновиди рокарію імітують ландшафт полонини або лугу, але також поширений рокарій у формі міксбордера.

Досить великі травертинові, сланцеві або вапнякові валуни розміщуються в хаотичному порядку по одному або невеликими групами. Для кращої стійкості їх вкопують у грунт. Для оформлення використовують декоративні відсипання з тих же порід.

Терасований схил

Його конструкція складається з кількох підпірних стінок різної висоти і форми. Матеріалом служить природний колотий камінь практично будь-якої породи, більш міцними будуть схили з базальту або граніту, а також кварцу. Можна використовувати вапняк та піщаник, які під впливом навколишнього середовища досить швидко почнуть руйнуватися, що додасть природності гірського пейзажу. Невеликі стінки зводяться всуху, більш високі зміцнюються розчином. Можливо, буде потрібно додаткові обсяги грунту, як правило, на 1 м2 потрібно буде ок . 500 кг землі.

Лісовий яр

Якщо в саду є низинний ділянку, то на ньому можна створити штучний лісовий яр, для чого знадобляться відповідні рослини і камені (базальт, гнейс, туф)

Японський сад

Дуже стильним може вийти японський садок, який зазвичай створюється на невеликій ділянці, оточеному стінами або зеленою огорожею. Основний антураж садка створять камені, покриті мохами і лишайниками, розміщені таким чином, щоб створювався ефект, ніби нещодавно тут обрушилася скеля.

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...