Стоянка для машини на дачі своїми руками

Стоянка для машини на дачіСтоянка для машини на дачіБагато хто з нас приїжджають на дачу на авто, виключаючи проїзд на автобусах і перевезення врожаїв в руках, але відразу ж зустрічаються з проблемою, яка обумовлена відсутністю автостоянки. Тому, якщо ми вирішили використовувати авто для поїздок на дачу, для нього також слід створити певний комфорт - побудувати стоянку.

Неодноразово наші автомобілі припадали пилом на околиці дороги, поки ми працювали в саду і городі, перегрівалися на сонці, поки ми відпочивали в тіні альтанки з компанією друзів. Але, це дуже неправильно, так як навіть старенька і стара машина заслуговує нашої поваги, так як везе на дачу і назад не тільки нас, але і певну поклажу з інструментів і врожаю. Що ж говорити тоді про новий і дорогому авто, фарба і салон якого вигоряють на сонці, колодки забиваються брудом, а сам він повністю покривається пилом за час нашого перебування на дачі.

Звичайно, це досить часта ситуація, але від неї потрібно позбавлятися, і, чим швидше, тим краще. Сьогодні, у зв'язку з подібною проблемою, яка має величезну кількість дачників-автомобілістів, ми вирішили поговорити про те, як побудувати стоянку для автомобіля на дачі, створити невеликий і затишний навіс, або ж просто акуратну і рівну площадку. Почнемо ми, як завжди, з самого простого, бюджетного варіанту, далі ж, перейдемо до більш зручному і практичному, але, природно, і більш дорогому.

Бюджетний паркінг для автомобіля на дачі

В першу чергу, машині потрібно забезпечити місце на дачі, а не за її межами, де вона заважає проїзду, може бути піддана актам вандалізму з боку хуліганів або навіть сусідських діточок, які просто вирішили побешкетувати. А, отже, необхідно обладнати в'їзд на територію і саме в цьому місці облаштувати зручний майданчик для стоянки.

Для в'їзду на територію дачі можна використовувати ворота, якщо такі передбачені, або заїзд через проріз між секціями паркану, який можна виконати самостійно. Коротше кажучи, якщо підійти до цього питання серйозно, то проблем не виникне, але це трохи інша тема, і тому ми не будемо на неї відволікатися.

Отже, питання з організацією в'їзду на дачу вирішено, а отже, ми переходимо до створення звичайної і недорогий стоянки для автомобіля.

Спочатку, знадобиться рівна та простора майданчик, на яку буде в'їжджати авто. Зроблена вона може бути з самих різних матеріалів, які тільки зручно використовувати на дачі. Першим з них ми розглянемо бюджетний - звичайний сіяний газон. Посадити траву можна в будь-грунт, а потім, просто вчасно підстригати її, забезпечуючи зручну площину. Також, використовувати для влаштування майданчика можна пісок, що дуже зручно і симпатично, і потрібно його не так багато, шар всього в 10-12 див. Ще одним недорогим "підлогою" для автомобіля може стати гравій, який буде рівномірно розподілений по стоянці. Будь-який варіант облаштування стоянки передбачає хороший скидання води з майданчика, тобто, навіть після сильного дощу, вода не буде затримуватися там і формувати бруд, а це величезний плюс.

Природно, кожний з подібних варіантів бажано оформити відповідним способом - встановити навколо майданчика бордюр, парканчик або навіть невисокий тин. Можна посадити навколо квіти або декоративні рослини і так далі. Але, оформлення - це сама остання справа, адже нам ще потрібен навіс, який буде захищати автомобіль від палючого сонця і опадів.

Щоб машина не стояла під відкритим небом на дачі, їй необхідний хоча б бюджетний паркінгЩоб машина не стояла під відкритим небом на дачі, їй необхідний хоча б бюджетний паркінг

З навісом все вирішується просто. Якщо майданчик знаходиться близько будь-якого будови, досить буде встановити ще кілька труб і сформувати загальну конструкцію під дах, яку можна зробити з будь-якого доступного матеріалу - тент, плівка, брезент, шифер, ондулін, полікарбонат. Якщо ж стоянка для машини на дачі трохи віддалік будівель, то доведеться робити повністю окрему капітальну арку, зміцнювати її і накривати підходящим по бюджету покрівельним матеріалом. В принципі, на цьому все і ми завершили огляд бюджетної стоянки для авто на дачі. Тепер же ми перейдемо до більш практичною і надійною стоянці, будівництво якої і розглянемо послідовно.

Навіть бюджетна стоянка для машини на дачі вбереже ваш автомобіль від зайвого перегріву, пилу і бруду, а значить, не варто довго відкладати гроші на капітальну споруду, завжди можна почати з недорогого навісу, який почне працювати на благо авто вже найближчим часом.

Капітальна стоянка для машини на дачі

Тут, найбільш доцільним буде проект, як на будівництво, так і на подальший дизайн та декор, але якщо все трохи спростити, то можна обійтися і без проекту. Просто зробіть схему стоянки з усіма розмірами, прорахуйте кількість матеріалів і матеріалів, а також, докупите необхідний інструмент.

Відео про навісах і стоянках для авто

Ну, мабуть, можна починати. В'їзд на дачу і три варіанти облаштування майданчика під стоянку ми вже розглянули, а значить, підемо далі, і послідовно розглянемо алгоритм створення зручної стоянки під машину на дачі:

  • Площадка під паркінг на дачі. Зручна парковка буде у тому випадку, якщо на ній не буде збиратися вода і бруд, а значить, головна умова - саме рівний майданчик, без западин, можливо з невеликим одностороннім ухилом. Така майданчик може бути асфальтної, тротуарної плитки або ж просто забетонована. Кожен з процесів укладання того чи іншого "полотна" на майданчик потребує професіоналізму, певного інструменту і техніки і, що природно, це стане вам у копієчку. Але, можна заспокоїти себе тим, що подібна майданчик буде довговічною і надійною, а це важливо;
  • Каркас під навіс для стоянки. Одним з основних моментів, який визначає комфорт і практичність дачної стоянки для автомобіля, вважається дах, яка оберігає від дощу, снігу і граду, а також, від сонця, пилу, листя з дерев і навіть посліду птахів, який не дуже сприятливо впливає на фарбу. А, тому, дах повинна бути гарною і, можна сказати, навіть добротної, але пам'ятайте, що під таку дах необхідна міцна несуча конструкція. Виготовлена вона може бути з металу, що швидше і простіше всього, але основою несучої конструкції можуть бути і інші матеріали, наприклад, цегла або камінь, для декоративності. Не варто забувати і про те, що для стійкості і міцності каркаса під дах необхідний фундамент, який (якщо ви не заливали його для майданчика) можна залити чисто під несучі труби або інші елементи основи. Далі, у фундамент встановлюється основа, з якої і тягнеться каркас для даху. Найчастіше для цього використовується металевий куточок або профільна труба, які, згодом, потрібно буде розкрити атмосферостійкою фарбою для продовження терміну служби;
  • Дах над дачної стоянкою для авто. В принципі, набагато правильніше буде вирішувати питання даху і несучого каркаса одночасно, так як від матеріалу накриття будуть залежати і вимоги до міцності каркаса, але це зовсім необов'язково, оскільки, останнім часом, є чимало матеріалів дуже якісних і легких за вагою. У приклад можна привести той же ондулін або полікарбонат, які відрізняються легкістю, простотою монтажу, високою якістю, відмінними технічними характеристиками і, що найголовніше, досить терпимою ціною. Отже, свідомо вибравши матеріал для накриття паркінгу на дачі і зробивши під несучий каркас саме під нього, можна приступати до накриттю. Процес це простий і впорається з ним будь-яка людина, навіть поодинці. Головне, послідовно, акуратно і не поспішаючи, дотримуючись усіх вимог з монтажу визначеного вами матеріалу, провести всі роботи і поставити жирну крапку в облаштуванні паркування на дачі.

Капітальна стоянка для автомобіля на дачіКапітальна стоянка для автомобіля на дачі

Найбільш якісним варіантом стоянки для автомобіля на дачі вважається рівна, тверда поверхня з якісним накриттям, яке приблизно в півтора рази більше самого місця під автомобіль.

Що ж, тепер залишається тільки декор і постачання аксесуарами, проводка світла до стоянки і, можливо, підведення водопроводу для мийки авто на дачі.

Деякі доповнення автостоянки на дачній ділянці

Декор паркінгу

Як ми і говорили раніше, тут все можна оформити в загальний стиль дачної ділянки, розмістити навколо стоянки бордюр, паркан, деякі декоративні рослини і так далі.

Електрифікація дачної паркування

Якщо ви раніше стикалися з електрикою, то проблем у вас не виникне, якщо ж немає, то скористайтеся допомогою електриків. Все, що вам необхідно - це лампи освітлення паркування під дахом, а також, невеликі прожектори або інший вид освітлення для виїзду з території дачі в нічний час.

Підведення води до парковці

Ми вже неодноразово говорили про водопроводі на дачі, розводці труб і подібних темах, а значить, просто нагадаємо, що кинути трубу в будь-яку сторону від основного водогону дуже просто. На стоянці вода потрібна в багатьох випадках, а тому, провести її туди бажано. Але, якщо не хочете копати траншеї і вести капітальну гілку водопроводу, то можна просто використовувати поливальний шланг.

Дренаж навколо дачної паркування

В виду того, що на самому майданчику стоянки вода не буде затримуватися, а буде йти в грунт прилеглої території, можете зробити невеликий дренаж, з боку скидання води зі стоянки. Таким чином, і поруч зі стоянкою на дачі не буде неприємних брудних калюж, а не тільки на парковці.

Комфортна і надійна стоянка для машини на дачіКомфортна і надійна стоянка для машини на дачі

Ну, мабуть, на цьому ми і завершимо нашу розповідь про те, як зробити стоянку для машини на дачі і побажаємо вам успіхів і терпіння, адже саме від них часто залежить результат розпочатої справи.

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...