Туалет для дачі своїми руками: вибір споруди, зведення, облаштування

Туалет для дачі своїми рукамиТуалет для дачі своїми рукамиПоряд з времянки, підсобними приміщеннями, підвалом, сараєм та іншими спорудами, туалет на дачі є досить важливою спорудою. Ми не будемо відволікатися на банальне пояснення причин, а просто докладно розповімо, як побудувати туалет на дачі своїми руками.

 

Спочатку, необхідно визначитися з тим, яким саме буде туалет. Це може бути окрема споруда або ж душ-туалет для дачі, де під одним дахом можуть знаходитися різні зручності. Далі, слід вибрати матеріал для будівлі, місце і хто саме буде займатися зведенням, ви самі або бригада кваліфікованих працівників. Але, так як ми звикли все робити самостійно, то оминемо дорогих майстрів і приступимо до підготовчих робіт.

Вибір місця для дачного туалету

Природно, у кожної людини є власна думка з розташуванням туалету на території дачі, але є певні вимоги, яких бажано дотримуватися:

  • Туалет повинен бути розташований на рівному майданчику або мінімальної височини, щоб вигрібна яма під ним не заливалася водою під час весняних сходів снігу і зміни рівня грунтових вод;
  • Обов'язково потрібно дотримуватися певну відстань від інших будівель і дачних споруд і, якщо розташувати туалет від будинку можна в 7-10 метрів, то ось від колодязя або свердловини його потрібно розміщувати на відстані не менше 15 метрів;
  • Туалет з душем для дачі, або просто туалет бажано розмістити в місці з заміною тіні. Влітку, зі зрозумілих причин, даного спорудження краще не перегріватися, але і постійно у тіні йому бути не можна. Тому, краще всього, якщо віддалік туалету будуть дерева або якісь споруди, які зможуть, в певний час доби, відкидати тінь;
  • Далі, обов'язково зверніть увагу на грунт, на якому буде будуватися туалет. Він не повинен бути плавучим або занадто жорстким. Також, не підходить місце, де до це вже знаходився туалет або вигрібна яма, погріб або яма для сміття;
  • Тепер, слідуючи даним вимогам і особисту думку, підберіть місце для туалету на дачі.

Вибір місця для дачного туалетуВибір місця для дачного туалету

Проект туалету для дачі

Далі, слід вибрати, яким саме буде дачний туалет, тобто, з якого матеріалу буде проводитися будівництво. Варіантів насправді багато, але розглядати їх все не має сенсу, так як існує кілька найбільш популярних, з великою кількістю переваг.

Звичайно, завжди можна звернути увагу на фінський туалет для дачі або торф'яної туалет, але це биоварианты, ми ж говоримо про окремому дачному туалеті, для якого знадобиться фундамент, стіни та дах.

Отже, давайте коротко розглянемо ті варіанти, які найбільш нам підходять.

Туалет на дачі з цегли

Дерев'яний туалет для дачі: популярний варіант дачних туалетівДерев'яний туалет для дачі: популярний варіант дачних туалетівКапітальна споруда, якій не страшні різні погодні умови, холод і спека, мороз і злива. Цегляний туалет може бути побудований один раз і на все життя, і це дійсно так. Переваг у цього споруди дійсно багато, і, можливо, цегляний туалет - це кращий туалет на дачі, але не для кожного. Негативною стороною такого проекту і будівництва є те, що дуже бажано зробити під цеглу правильний і міцний фундамент, дуже точно провести кладку, і накрити споруду жорсткої покрівлею, а це, на жаль, зможе не кожен з нас.

Дерев'яний туалет для дачі

Найпопулярніший варіант, який знайомий будь-якому дачникові або власнику приватного будинку. Дерев'яні туалети відомі людям десятки років і практично кожен господар розуміє, як його побудувати. Але, це не сама довговічна споруда, так як дереву властиво руйнуватися і втрачати технічні дані за набагато менші терміни, ніж, наприклад, цегли, металу та каменю. Але, будівництво туалету на дачі з дерева - простий і недорогий процес, а отже, залишаємо варіант на замітці.

Металевий туалет на дачі

Вуличні туалети для дачі можуть бути споруджені і з металу. Це швидко, надійно і якісно, але потребує спеціального обладнання і залучення хоча б одного помічника. Тим більше, металевий туалет зажадає обшивки, а для цього вам необхідно буде ще раз задатися питанням, як і чим обшити туалет зовні і всередині.

Дані варіанти найбільш популярні і прості у виробництві, вони не потребують особливих витрат і особливих знань, а значить, цілком можна вибирати і з них. Якщо ж подібні варіанти вас не влаштовують, завжди можна звернути увагу на готові туалети для дачі, біотуалети або комбіновані споруди, наприклад, туалети з металу і дерева, з шиферу і металу і так далі. Але тут обов'язково слід ретельно вивчити конструкцію, переваги і недоліки, так як вас можуть чекати деякі сюрпризи.

Як побудувати туалет на дачі?

В першу чергу, необхідно скласти креслення туалету для дачі, створити проект, скласти кошторис, провести підготовчі роботи. Це трудомісткий процес, але він ніколи не налякає людину, готового і вміє працювати руками, бути може, знадобляться тільки деякі підказки. Отже, будуємо туалет на дачі!

Дерев'яний туалет для дачі: оглядове відео

Підготовчі роботи

Після того, як вами було визначено місце і тип споруджуваного туалету, рекомендуємо ретельно підготуватися до роботи. Слід закупити всі необхідні матеріали і відсутній інструмент, це дасть вам можливість не відволікатися від споруди та завершити будівництво вчасно. Перед самим початком робіт ретельно перевірте креслення і проект, важливо не допускати помилок, які можуть вплинути на витрати вільного часу.

Яма під туалет

В першу чергу, визначте тип ями. Це може бути спеціальний, придбаний септик або ж звичайна вигрібна яма. Від цього буде залежати багато чого - довговічність споруди, запахи, можливість швидкого очищення і так далі. Яма повинна бути досить глибокою і широкою, але обов'язково укріпленої, так як на її краю буде встановлюватися основа або фундамент.

Фундамент під дачний туалет

Туалет на дачі встановлюється на фундамент, але деякі люди ігнорують цей факт і поміщають загальну конструкцію на блоки або труби. Це не дуже правильно, але зате дуже швидко, і вам не доведеться витрачати кілька днів на заливку фундаменту і його підготовку.

Блоки і труби мають ряд специфічних недоліків, які помітно скорочують термін експлуатації дачного туалету. Блоки лопаються, і туалет дає крен, труби потроху просідають або іржавіють, а значить, конструкція так само псується. І це тільки кілька недоліків, тому добре подумайте перед тим, як зробити такий вибір.

Ми ж, у свою чергу, рекомендуємо стрічковий фундамент, який не забере багато часу і не встане в половину бюджету споруди. Стрічковий фундамент, шириною 20-25 см і глибиною 40 см (на подушці), можна зробити дуже швидко, і потрібно для цього всього-нічого: гравій, цемент, пісок, вода, арматура, деякі інструменти і додаткові матеріали (опалубка і так далі).

Яма і фундамент під дачний туалетЯма і фундамент під дачний туалет

Підстава і стіни дачного туалету

Будівництво туалету на дачі вимагає точних дій та своєчасного визначення матеріалів. Вибравши їх та зробивши міцний фундамент, ви можете продовжувати будівництво.

На готовий фундамент слід помістити підстава туалету. Це може бути міцний і надійний брус, профільна труба, цегла. В залежності від того, який саме туалет ви вибрали, далі, з цієї основи й починається зведення стін. Вам знадобиться встановити несучу конструкцію, зробити по ній якісну обрешітку і обшити туалет зовні і зсередини, можливо, із застосуванням утеплювача, ізоляції і так далі. Не забудьте про даному моменті, адже теплий туалет на дачі набагато краще холодного, з протягами.

Дах дачного туалету

Тут вибір настільки великий, що навіть можна заплутатися, але ми рекомендуємо вам вибирати дах, відповідно матеріалами стін. Тобто, не обов'язково використовувати дорогий покрівельний матеріал для накриття простенького туалету з дерева, адже головне тут - це герметичність і повне виключення протікання.

Дах дачного туалету своїми рукамиДах дачного туалету своїми руками

Дерев'яний туалет на дачі "під ключ"

Крім загального опису та алгоритму споруди різних варіантів туалетів для дачі, ми вирішили докладно розповісти вам про пристрій туалету на одному прикладі. Отже, як зробити туалет на дачі з дерева?

Підемо ми строго по тому курсу, про який вже говорили трохи вище, і почнемо пристрій туалету на дачі з ями і фундаменту.

Яма повинна бути того ж розміру, що і сам туалет, тільки от задня її частина повинна відходити мінімум на 50-70 см від стінки. Таким чином, туалет буде просто чистити.

Ми пропонуємо поєднати вигрібну яму і фундамент, так ми отримаємо резервуар, на стінки якого можна буде встановити саму конструкцію туалет. У цьому немає нічого складного, крім того, що стінки доведеться добре зміцнити, встановивши їх на дренованому подушку. Фундамент для такого туалету можна зробити з цегли, але можна вилити і з бетону. У другому випадку рекомендуємо армувати стінки для міцності конструкції.

Після того, як яма готова, являє собою одночасно й фундамент і задня частина її служить місцем очищення, можна приступити до спорудження підстави. Зробити його можна з дерев'яного бруса або труби (бажано профільна), закріпити на фундамент хомутами, анкерами або зварюванням, якщо заздалегідь передбачено подібне кріплення до фундаменту.

Дачний туалет: заснування і зовнішня обробкаДачний туалет: заснування і зовнішня обробкаТепер, коли основа готова, можна переходити до складання конструкції туалету. Навіть якщо це дерев'яний туалет, його каркас, сам куб, можна виготовити з профільної труби. Якщо ж це неможливо, або, за власним причин, ви вирішили будувати туалет тільки з дерева, конструкцію можна створити з бруса.

Вертикальні несучі туалету по всій своїй довжині повинні перетинатися латами, мінімум 3 рази, це додасть конструкції необхідну міцність. Використовувати для конструкції можна брус 80х80 мм і товщі. Крім основи туалету, вам знадобиться ще 6 одиниць бруса обраної вами довжини, яка дорівнює висоті туалету. В кожен кут (4) і для створення жорсткості під установку дверей (2).

Коли вертикальна конструкція встановлена і закріплена по довжині латами, можна створювати решетування під обшивку. Для цього згодиться монтажна рейка, приміром, 10х40 мм або 20х40 мм, в залежності від типу обшивки туалету.

Ми рекомендуємо використовувати обрізну дошку, так як вона має досить оригінальний і симпатичний вигляд, а також, з нею просто працювати. Дошка поміщається на обрешітку вертикально або горизонтально, в залежності від вашого бажання, і закріплюється на несучу конструкцію саморізами або цвяхами.

Тепер, коли зовнішня частина дерев'яного туалету готова, можна приступати до внутрішньої. Перше, що нам потрібно, це зробити "посадкове місце", так як унітаз в цьому туалеті встановлювати неправильно, та й неможливо технічно. Воно може бути зроблено, як окремим піднесенням, так і спільним майданчиком, скажімо, на половину площі туалету (саме так найчастіше і буває). Тут все просто - звичайна міцна конструкція з бруса, обшивка дошкою, гідроізоляція передній частині зсередини (відмінно підійде поліетиленова плівка, навіть новий поліетиленовий мішок), закріплення кришки унітазу (тут вже самі вибирайте, пластикова чи м'яка).

Тепер, коли основа готова, слід встановити дах і двері. Сподіваємося, з останніми ні у кого проблем не виникне, так як брус для міцності ми встановили, і залишається тільки посадити двері на петлі, поставити замок і ручку. Залишилося розібратися тільки з дахом. Можна довго гадати, з чого її зробити, але можна просто зупинитися на дерев'яній обрешітці, обрізної дошки і руберойді. Якщо ж ні, то варіантів предостатньо - шифер, черепиця, ондулін і навіть полікарбонат. Головне, закріпити дах міцно, під нахилом.

В принципі, все майже готове, але залишається пара-трійка невирішених питань, якщо, звичайно, їх необхідно врегулювати - світло в дачному туалеті і утеплення туалету.

Світло можна провести від найближчої споруди, кинути алюмінієвий двожильний провід і поставити патрон з лампочкою в 40-60 ВТ, але можна вибрати і варіант простіше - встановити в туалеті світлодіод, освітлення від якого буде достатньо, а дроти тягнути не знадобиться... маленька батарейка вирішить питання, і вистачить її на кілька місяців.

Внутрішня обробка дачного туалетуВнутрішня обробка дачного туалету

Що ж щодо утеплення, то ми вважаємо його обов'язковим. Вирішити питання допоможе пінопласт або мінеральна вата, монтажна піна і ізоляційна плівка. Таким чином, можна швидко отримати герметичний і теплий туалет без протягів. Природно, далі обробка по утеплювачу (пластик, МДФ, OSB і так далі) і фарбування туалету зовні. Рекомендуємо використовувати атмосферостійкі фарби або лаку, які можна покласти вже оброблене антисептиками дерево.

Мабуть, на цьому все. Тепер ви знаєте, як побудувати дачний туалет своїми руками і можете зробити це швидко і недорого, тим самим забезпечивши зручності, хоч і у дворі, але зате зручності.

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...