Дачні поради від фахівців: вирішуємо проблеми на місці

Проблеми на дачі можливі, але ми їх швидко вирішимо!Проблеми на дачі можливі, але ми їх швидко вирішимо!Не кожен дачник має серйозний досвід, щоб запросто виходити з будь-якої складної ситуації. Але їх на дачі дуже багато, і часом, доводиться вирішувати питання на місці. Тому ми вирішили створити невеликий довідник дачних рад, до якого і включимо рекомендації досвідчених і бувалих.

 

Досить часто на сайт DachaDecor.com.ua приходять питання з приводу рослин, будівництва, ландшафтного дизайну. По можливості, ми відповідаємо на кожен з них, але багато питань залишаються і незаданными. Ми спеціально поспілкувалися з фахівцями дачного справи і дізналися про позаштатні ситуації, форс-мажори і просто деякі проблеми дачного характеру, щоб дізнатися, як вирішити їх відразу і на місці. І, що найцікавіше, отримали досить вичерпні відповіді. Ми впевнені, що наступні абзаци нашої статті стануть для вас вкрай корисними і обов'язково знадобляться у майбутньому! Поки це лише кілька порад і рішень проблемних ситуацій, але в майбутньому ми обов'язково продовжимо рубрику, бути може, навіть в спрощеному варіанті, за типом " питання-відповідь.

Пробоїна в душовому баку

Якщо старий душовою бак потік, це ще не привід витрачати гроші на новий. Звичайно, якщо бюджет дозволяє, то можна взяти актуальний на сьогодні плоский пластиковий бак, в який можна буде набирати для подальшого нагрівання 100-200 літрів чистої води, а далі приймати приємні водні процедури. Але завжди є спосіб вийти з ситуації практично без витрат.

Паяти старий душовою бак, варити заплатки або смолити прогнилі отвори - не самий кращий варіант, так як такий ремонт недовговічний. Але є кілька способів, якими проблема вирішується в два миті.

Виправити ситуацію допоможе пара болтів і гайок, а також шматочок гуми, наприклад, навіть стара велосипедна камера. Місце пробоїни необхідно акуратно очистити від корозії, просвердлити біля нього кілька отворів з допомогою дрилі і тонкого свердла (бажано поруч з пробоїною, але в тій зоні, де матеріал міцніше). Далі потрібно буде взяти металеві пластини (підійде і оцинковані металевий профіль) і нарізати їх так, щоб вони могли служити затискачами. Тепер залишилося тільки взяти шматочки гуми і приклеїти їх на клей Момент з двох сторін до отвору. Якщо це велосипедна камера, скласти її в 4-6 разів. Після приклеювання, відразу накласти пластини з двох сторін, вставити в них болти, з іншого боку затягнути гайки. Така латка легко прослужить кілька років.

Можна використовувати навіть спеціальні латки і клей, але не забудьте про пластинах для затискуМожна використовувати навіть спеціальні латки і клей, але не забудьте про пластинах для затиску

Другий спосіб - холодна зварювання. В будь-якому господарському магазині можна купити двокомпонентний матеріал та спрацювати з його допомогою. Місце пробоїни на баку добре зачищається наждачним папером з дрібним зерном і знежирюється ацетоном. Далі, строго по інструкції, матеріали холодної зварювання змішуються і накладаються на отвір спеціальною пластиковою лопаткою з набору. Слід добре заштовхати густу суміш быстрозастывающего матеріалу в отвір і зробити тонкий шар, в 1-2 мм, навколо пробоїни, діаметром 1-1,5 см. Тепер залишається тільки чекати. Найбільш часто, час очікування 10-20 хвилин, але краще почекати до півгодини. Все, тепер баком можна знову користуватися!

Є кілька видів холодної зварювання, вибирайте зручніший варіантЄ кілька видів холодної зварювання, вибирайте зручніший варіант

Найшвидше дачне лякало

Оригінальний і практичний рада ми дізналися зовсім недавно. Цілком реально, що у багатьох кмітливість працює подібним чином, але ми впевнені, що не у всіх.

Отже, проблема з птахами, які викльовують плоди на городі і в саду. Доведено, що вони бояться різних фігур, схожих на людей. Прикладом може бути городнє опудало. Але не завжди є час, щоб зробити щось подібне. Тоді на допомогу і приходять дачні поради від спеціалістів.

Питання вирішується за кілька хвилин! Знайдіть стару куртку або накидку, яку не шкода використовувати, накиньте її поверх молодого деревця або навіть соняшника, і проблема з пугалом вирішена. Перевірено, що більше половини птахів, що завдають шкоди, вже не будуть клювати дорогі вам плоди.

Зробити дачне лякало можна досить швидко!Зробити дачне лякало можна досить швидко!

Швидка заточка городнього інвентарю

Тупа лопата або сапа, так і той ж добре відомий нам плоскоріз Фокіна, ніколи не полегшать працю в саду і городі. Тому нам залишається тільки одне - наточити інструмент.

Але не всі дачники мають у гаражі верстак з верстатом для заточування, або навіть просто шматок точильного каменя. А якщо він і є, то працювати них виходить далеко не у кожної людини. Тут на допомогу і приходить кутова шліфувальна машина, або просто болгарка.

Вам знадобиться круг по металу, яким і буде точити дачний інвентар. Сам процес триває буквально хвилини, але відразу попереджаємо, що в ньому є частка небезпеки.

Заточка сокири болгаркою (нижче дивіться відео)Заточка сокири болгаркою (нижче дивіться відео)

Інструмент слід затиснути в лещата або ж попросити помічника міцно притиснути його лезом догори до землі. Тепер потрібно взяти болгарку, включити її, і акуратним рухом провести колом по лезу лопати або сапи. Обов'язково зверніть увагу на напрямок ходу кола, а також кут заточування. Іскри повинні летіти від вас, а кут бути близько 30 градусів. Рух болгаркою повинно обов'язково йти вздовж леза, а не перпендикулярно.

Неправильна заточка лопати болгаркою, будьте уважні!!!Неправильна заточка лопати болгаркою, будьте уважні!!!

Будь ласка, якщо не знаєте правил безпеки роботи з кутовою шліфувальною машиною, навіть не беріть її на руки. Але якщо іншого рішення немає, виконуйте заточування обережно, плавно, без зайвих рухів, і обов'язково використовуючи кошти власного захисту. Також ніколи не працюйте болгаркою, у якій не встановлено захисний кожух!

Усунення пориву труби

Є багато способів усунути порив водопровідної труби, але знову ж, далеко не всі про них знають. Чоловік в паніці може просто кинути проблемну ситуацію на самоплив, а поки прийде допомога, отримати серйозні втрати води за лічильником, затоплення льоху, теплиці, помідорної грядки і так далі. Можливо, що великої шкоди від води і не буде, але і велика брудна калюжа посеред дачного подвір'я вам не потрібна!

Навіть такий хомут підійде для швидкого ремонту водопроводуНавіть такий хомут підійде для швидкого ремонту водопроводу

Отже, що ж робити, якщо прорвав водопровід:

  • Швидко вирізати дерев'яну пробку з гілки або бруса і забити її в трубу. Але пам'ятайте, спосіб підходить тільки для серйозних магістральних труб, пластикову трубу ви так просто не врятуєте;
  • Можна накласти латку на трубу. Для цього потрібно взяти шматок гуми, все тієї ж старої велосипедної камери, скласти її в кілька разів і притиснути до пробоїні металевими хомутами. Для впевненості, добре загорнути болти хомутів викруткою;
  • Також можна і просто знизити скидання води або прибрати сильний струмінь з водопроводу, наприклад, намотати старе рушник або великий шматок дрантя на пробоїну у трубі. Затиснути все це діло можна навіть дротом. Втрати води, звичайно, будуть, але вони значно знизяться.

Швидке усунення пориву на дачіШвидке усунення пориву на дачі

Природно, самим правильним рішенням буде виклик сантехнічної служби, але не завжди це можливо, самим неймовірним причин. Також, обов'язково варто перевірити наявність запірної арматури до пробоїни. Бували випадки, що порив можна було зупинити на місці, просто закрутивши кран в декількох метрах від нього, але люди в розпачі просто про нього забували!

Заміна вибитого вікна

Вікна дачного будинку завжди можуть постраждати від м'яча, каменю або птиці. Та й від старості скло може тріснути при найменшій навантаженні. Але якщо вікно вибите, його потрібно терміново міняти. Причиною цього мошка і комарі, проникає всередину спека, нічний протяг, та й взагалі, вікно без скла виглядає не естетично.

Але от біда, на дачі немає скла або склоріза. Що ж робити в цьому випадку? На час віконце можна закрити шматком невикористаних шпалер, поліетиленом або шматком картонної коробки. Потрібно просто притулити картон (або натягнути поліетилен) до рами вибитого віконця, і придавити його штапиком на цвяхах. Ефект приголомшливий, принаймні, герметичний.

Вибите вікно дачного будинку можна тимчасово замінити на фанеру, пластик, полікарбонатВибите вікно дачного будинку можна тимчасово замінити на фанеру, пластик, полікарбонат

Також, тимчасову закладення можна забезпечити і пластиковими панелями, шматком фанери, залишками полікарбонату після складання теплиці. Кріпити матеріали слід тим же способом!

Якщо часто забиваються водостоки...

Нові водостічні системи, що встановлюються по периметру будинку, забезпечують організований відвід води, а також захист вимощення і стін будинку від вологи. Завдяки вчасно встановленими систем, матеріали довше залишаються в первісному, якісному стані, а вода не варто калюжами біля будинку. Але водостоки часто забиваються листям, пір'ям, навіть фруктами з дерев, і проблему потрібно якось вирішувати.

Допоможе в цьому звичайна сітка, монтажна для обштукатурювання або ж оцинкована, яку часто використовують для огорож пташників і крільчатника. Шматочок такої сітки, покладений на поверхню вертикального стоку, не дасть проникнути всередину нічого, крім води.

Використовуйте шматочок сітки для водостоків або спеціальні сітчасті фільтриВикористовуйте шматочок сітки для водостоків або спеціальні сітчасті фільтри

Шматочок такої сітки може допомогти і з іншою серйозною проблемою - падінням птахів в димар. Бували випадки, коли через димар в будинок потрапляли горобці і шпаки, а іноді і просто застрягали десь всередині системи. Всі розуміють, що ситуація не з приємних, але врятувати її може шматочок сітки, закріплений на верхній частині димоходу!

Проблеми з майданчиком або садовою доріжкою

Основні проблеми такого роду полягають у вибоїнах і ямах, на ремонт яких, зазвичай, не вистачає коштів або часу. Але вибоїни завжди можуть стати місцем скупчення бруду, або ж причиною травми, так як спіткнутися про них дуже просто. Запобігти цьому можна за допомогою пари совків щебеню або піску. Просто проведіть тимчасовий ремонт, засипавши і утрамбуйте ями, а в майбутньому вже зробите ремонт садової доріжки, про який ми вже говорили в одній із статей раніше.

Кращий матеріал для швидкого ремонту дачних доріжокКращий матеріал для швидкого ремонту дачних доріжок

Заточка інструментів болгаркою (відео)

Деякі дачні поради допоможуть вам вирішити складні ситуації швидко і практично без витрат. Але щоб ми могли ще більш якісно допомогти вам, не забувайте надсилати свої питання в спеціальну рубрику. Із задоволенням розглянемо їх і постараємося відповісти на кожен.

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...