Піч для барбекю своїми руками

Піч для барбекю своїми руками - це реальноПіч для барбекю своїми руками - це реальноЯкщо раніше, після важкого робочого дня на дачі, можна було зібратися для вечері в альтанці або біля мангала, то зараз це модно робити біля барбекю. Садові печі барбекю дуже популярні, а тому, сьогодні ми торкнемося саме цю тему.

 

Проблема з приготуванням багатьох смачних і ароматних страв зникає в той момент, коли на дачі з'являється піч барбекю. Тепер це не тільки місце готування м'яса, риби і птиці, але і відмінна зона відпочинку, адже завжди приємно накрити стіл біля гарячих вугілля, на яких мліє шашлик, і зібрати за ним друзів, які будуть в захваті не тільки від соковитих і ароматних страв, але і від самої конструкції. Природно, красива піч барбекю може опинитися на території дачі шляхом покупки або замовлення її у майстрів, але ж набагато цікавіше побудувати піч барбекю своїми руками, витратити зовсім небагато часу і сил, і отримати те, про що так давно мріяли.

Як побудувати піч барбекю?

Якщо думка припала вам до душі, і ви загорілися ідеєю побудувати піч барбекю своїми руками, зверніть увагу на наші рекомендації, адже ми завжди збираємо для вас тільки самі правильні та практичні поради.

Місце розташування барбекю

В першу чергу, ще до того, як вибирати матеріал і тип будівлі, потрібно ретельно обдумати місце розташування печі. Дана конструкція досить велика, а тому, встановити її в абсолютно будь-якому місці навряд чи вийде.

Отже, давайте розглянемо варіанти розміщення печі-барбекю.

Найбільш часто, піч розташовується позаду будинку, на притіненому і вільній ділянці, де немає сильних протягів, і ніхто не буде постійно поглядати з вулиці, якщо ви зберетеся повечеряти або пообідати недалеко від барбекю.

Можна сказати і про те, що піч-барбекю є дуже симпатичною спорудою, а тому, нерідко вона прописується в основний ландшафтний дизайн, встановлюється за особливою схемою, стає доповненням будь-якої готової будівлі.

Одним з популярних варіантів розміщення барбекю на дачі, є споруда її в тому місці, де далі можна буде організувати зону відпочинку, або вже готової зоні відпочинку. Звичайно, вулична піч барбекю буде красуватися і радувати око, поруч з нею можна встановити стіл і стільці, і навіть поставити великий зонт, але ось піч-барбекю в альтанці буде набагато цікавіше.

Побудувати щось подібне всередині вже готової конструкції можна, хоча і з деякими додатковими проблемами, а тому, ми рекомендуємо вам замислитися від таких елементах дачі, як барбекю, ще під час спорудження альтанки і формування зони відпочинку.

Щоб уникнути вирішення подібних питань і етапів поєднання різних за призначенням будівель, вами завжди може бути побудована садова піч барбекю. Уявіть собі тільки гарну кам'яну або цегельну піч в тіні дорослих дерев, з якої в'ється ароматний димок, що наповнює сад чудовим ароматом. А, в той же час, поряд встановлюється навіть звичайна пластикова меблі, стіл і стільці, де й розміщується ціла компанія, яка очікує приготованого блюда. Звичайно, про таке мріє кожна людина, але ви повинні пам'ятати, що дачна піч барбекю в саду, це не зовсім зручно для природи, так як гарячий дим може пошкоджувати листя дерев, а велике стовпотворіння людей в даній зоні підвищить вытаптываемость трави і рослин. Але, і цього завжди можна уникнути, встановивши правильний димар і поклавши садові доріжки на дачі.

У зв'язку з вище сказаним, ми залишаємо визначення місця для розташування печі на вашій дачі саме вам, але рекомендуємо встановлювати піч позаду будинку, в тіні дерев, на вільному майданчику, віддалік від дерев'яних споруд, коротше кажучи, в самому зручному для вас місці.

Виберіть для барбекю тихе та зручне місцеВиберіть для барбекю тихе та зручне місце

Типи печей барбекю

В залежності від віяння дачної моди і від ваших особистих вимог, від професіоналізму майстра і бюджету на проект, у вашому саду може бути побудована навіть ексклюзивна піч-барбекю. Але, сказати по правді, вам необхідна якісна, практична, довговічна і симпатична зовні конструкція, а тому, можна сміливо відштовхуватися від самих популярних варіантів. На даний момент, це:

  • Стандартні печі-барбекю;
  • Печі-каміни барбекю;
  • Печі-мангали барбекю;
  • Печі-барбекю з варильною плитою;
  • Печі-барбекю з казаном;
  • Росіяни печі-барбекю;
  • А також, багато інших видів, частина з яких народжується вже під час проведення робіт, коли майстер підлаштовується під вимоги замовника, або ж сам замовник підвищує практичність печі.

Як вибрати тип печі барбекю для дачі?Як вибрати тип печі барбекю для дачі?

Садова піч-барбекю своїми руками

Вибравши тип печі-барбекю та місце її розташування на території вашого дачної ділянки, можна приступати до основних робіт, і будувати піч самостійно. Як саме це зробити, ми почнемо пояснювати вже з наступних рядків.

Проект печі-барбекю

Якщо ви займаєтеся піччю серйозно, пристраиваете її до вже готового будинку або зводите всередині якого-небудь об'єкта, вам обов'язково потрібний проект. Якщо піч простіше, вам досить буде використовувати простенький креслення печі-барбекю, навіть від руки на клаптику паперу. Загалом, схема печі-барбекю повинна бути в будь-якому випадку, складність проекту визначаєте тільки ви самі.

Пам'ятайте, що не слід відразу братися за надто складний проект печі-барбекю, якщо ви не маєте досвіду в будівництві. Попрактикуйтесь на більш простих спорудах, і тільки потім, набивши руку, переходите до будівництва печі-барбекю.

Фундамент печі-барбекю на дачі

Перед будівництвом печі необхідно залити якісний фундамент. Його складність залежить від конструкції, яка на нього буде встановлюватися згодом. Але, найчастіше, це армований стрічковий фундамент, який перев'язується з нижніми шарами печі.

Фундамент заливається строго за проектом, із застосуванням невеликої котловану, приблизно 25-40 см, подушкою гравію, перев'язкою, опалубкою і ступенем над поверхнею грунту в 10 див.

Крім цього, під час заливки фундаменту слід передбачити розміщення на його поверхні додаткових елементів конструкції, бути може, з фундаменту необхідно буде вивести металевий куточок, арматуру або швелера, для прив'язки до них методом зварювання деяких металевих особливостей печі, передбачити розташування піддонів, місця зберігання начиння, дров і так далі.

Після заливки фундаменту якісним розчином, йому необхідно буде вистоятися кілька діб, щоб він обов'язково просох перед початком кладки.

Тільки якісний фундамент печі-барбекю витримає важку конструкціюТільки якісний фундамент печі-барбекю витримає важку конструкцію

Фундамент під капітальну конструкцію заливається за всіма правилами - з армуванням, перев'язкою, висновком кріплення, гідроізоляцією.

Кладка печі-барбекю своїми руками

Ми вирішили вести мову про простому і популярному варіанті - печі-барбекю з цегли. Такі печі робити просто, порівняно недорого, завжди можна підключити фантазію і отримати відмінний результат.

Починається все з кладки першого ряду цегли. Використовується порядовка печі-барбекю, і обов'язково дотримується протягом всього будівництва. Для цього можна використовувати рівень або шнур, але пам'ятайте, що вже перший ряд повинен мати чіткий кут, щоб вся наступна конструкція далі не поїхала.

Кладка печі-барбекю відбувається в половину цегли, тобто, по довжині стін цегла кладеться уздовж. З другого ряду використовується ложкова перев'язка, і триває вона до завершення конструкції. Щоб зробити половинку цегли, з якої ви і будете починати кладку другого ряду, можна використовувати будь-підсобний інструмент, і навіть звичайний молоток.

Робите правильну кладку чітко за схемою, використовуючи якісний розчин і обов'язково рівень (при кладці кожного нового ряду). Самі визначаєте перші уступи, які найбільш часто формуються на шостому ряду. Даний ряд цегли повинен бути покладений в цілий цегла, тобто, поперек кладки стін, щоб сформувати виступ всередині печі барбекю. Він необхідний буде в майбутньому, при установці піддону під вугілля.

Тепер, знову стандартна кладка, ще 2-3 ряду (за власними вимогами), і знову уступ, але тепер вже під решітку для приготування страв. У наступні ряди над гратами необхідно буде замурувати шматки арматури, невеликі прути, щоб мати можливість перекладати ґрати вище або нижче, і тим самим регулювати швидкість приготування, подається на продукти температуру. Для цього цілком достатньо буде 4-х шматків арматури, по два з кожної сторони.

Далі, просто доводьте кладку до тієї висоти, яка вам необхідна, і основний процес можна завершувати.

Якісна кладка печі-барбекю - основа всього процесуЯкісна кладка печі-барбекю - основа всього процесу

Оздоблення печі-барбекю

Послідовна обробка печі відбувається простим способом розшивки, але якщо він вам не підходить, завжди можна використовувати декоративний цегла, камінь, керамічну плитку, деякі штучні матеріали. Але тут вже все на власний розсуд, так як розповідати людині з особистою думкою, як піч краще буде виглядати зовні, принаймні, безглуздо.

Набагато правильніше буде приділити час облаштування печі барбекю, про що ми і поговоримо далі.

Облаштування печі-барбекю

Природно, можна будувати піч в альтанці або під навісом, або зводити подібні конструкції вже над готової піччю, про що ми вже говорили. Але якщо такий варіант неприйнятний, то завжди можна витратити додатковий час і невеликі гроші, і зробити дачну піч барбекю самої класної в окрузі, і повірте, це реально.

Хочете зробити піч для барбекю і шашлику? Це зовсім не проблема, досить буде встановити тільки два невеликих листа металу або 2 шматка куточка, навіть на опорну арматуру всередині печі, щоб мати можливість укладати шампури з м'ясом або овочами. Також, завжди можна прилаштувати до печі додаткову частину з мангалом.

Досить нескладним питанням є і варильна піч з барбекю. Єдине, на що варто звернути увагу, так це на посилення конструкцій зсередини вогнетривкою цеглою, витрачений на будівництво час, а також, трохи більший витрата матеріалів. Природно, все це обійдеться дорожче, але якщо хочете комфорту або практичності, доведеться трохи витратитися.

Також, завжди можна прилаштувати до печі барбекю камін, який стане справжньою віддушиною після довгого робочого дня. Тріск дров, язики полум'я, легкий аромат диму... та тут навіть і пояснювати не потрібно.

Як побудувати піч барбекю (відео)

Як бачите, печі-барбекю для дачі (печі будь-якого формату), будувати не так вже й складно, все залежить тільки від бажання замовника. Звичайно, завжди хочеться комфорту і краси, і за невеликі гроші, але це можливо тільки в тому випадку, якщо ви будете будувати всі разом, наприклад, облаштовувати зони відпочинку і зводити піч всередині. Або ж варіант печі-барбекю в альтанці, під навісом і так далі.

Природно, для багатьох ця тема може здатися важким і витратним, і замість того, щоб будувати печі, барбекю, мангали своїми руками, може бути обраний найпростіший варіант - готова піч-барбекю. Але це настільки нудно і нецікаво, що про покупних варіантах ми й мови вести не будемо, а ще раз порекомендуємо вам задуматися про печі-барбекю на дачі, і постаратися знайти час для того, щоб побудувати її самостійно.

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...