Якщо раніше, після важкого робочого дня на дачі, можна було зібратися для вечері в альтанці або біля мангала, то зараз це модно робити біля барбекю. Садові печі барбекю дуже популярні, а тому, сьогодні ми торкнемося саме цю тему.
Проблема з приготуванням багатьох смачних і ароматних страв зникає в той момент, коли на дачі з'являється піч барбекю. Тепер це не тільки місце готування м'яса, риби і птиці, але і відмінна зона відпочинку, адже завжди приємно накрити стіл біля гарячих вугілля, на яких мліє шашлик, і зібрати за ним друзів, які будуть в захваті не тільки від соковитих і ароматних страв, але і від самої конструкції. Природно, красива піч барбекю може опинитися на території дачі шляхом покупки або замовлення її у майстрів, але ж набагато цікавіше побудувати піч барбекю своїми руками, витратити зовсім небагато часу і сил, і отримати те, про що так давно мріяли.
Якщо думка припала вам до душі, і ви загорілися ідеєю побудувати піч барбекю своїми руками, зверніть увагу на наші рекомендації, адже ми завжди збираємо для вас тільки самі правильні та практичні поради.
В першу чергу, ще до того, як вибирати матеріал і тип будівлі, потрібно ретельно обдумати місце розташування печі. Дана конструкція досить велика, а тому, встановити її в абсолютно будь-якому місці навряд чи вийде.
Отже, давайте розглянемо варіанти розміщення печі-барбекю.
Найбільш часто, піч розташовується позаду будинку, на притіненому і вільній ділянці, де немає сильних протягів, і ніхто не буде постійно поглядати з вулиці, якщо ви зберетеся повечеряти або пообідати недалеко від барбекю.
Можна сказати і про те, що піч-барбекю є дуже симпатичною спорудою, а тому, нерідко вона прописується в основний ландшафтний дизайн, встановлюється за особливою схемою, стає доповненням будь-якої готової будівлі.
Одним з популярних варіантів розміщення барбекю на дачі, є споруда її в тому місці, де далі можна буде організувати зону відпочинку, або вже готової зоні відпочинку. Звичайно, вулична піч барбекю буде красуватися і радувати око, поруч з нею можна встановити стіл і стільці, і навіть поставити великий зонт, але ось піч-барбекю в альтанці буде набагато цікавіше.
Побудувати щось подібне всередині вже готової конструкції можна, хоча і з деякими додатковими проблемами, а тому, ми рекомендуємо вам замислитися від таких елементах дачі, як барбекю, ще під час спорудження альтанки і формування зони відпочинку.
Щоб уникнути вирішення подібних питань і етапів поєднання різних за призначенням будівель, вами завжди може бути побудована садова піч барбекю. Уявіть собі тільки гарну кам'яну або цегельну піч в тіні дорослих дерев, з якої в'ється ароматний димок, що наповнює сад чудовим ароматом. А, в той же час, поряд встановлюється навіть звичайна пластикова меблі, стіл і стільці, де й розміщується ціла компанія, яка очікує приготованого блюда. Звичайно, про таке мріє кожна людина, але ви повинні пам'ятати, що дачна піч барбекю в саду, це не зовсім зручно для природи, так як гарячий дим може пошкоджувати листя дерев, а велике стовпотворіння людей в даній зоні підвищить вытаптываемость трави і рослин. Але, і цього завжди можна уникнути, встановивши правильний димар і поклавши садові доріжки на дачі.
У зв'язку з вище сказаним, ми залишаємо визначення місця для розташування печі на вашій дачі саме вам, але рекомендуємо встановлювати піч позаду будинку, в тіні дерев, на вільному майданчику, віддалік від дерев'яних споруд, коротше кажучи, в самому зручному для вас місці.
В залежності від віяння дачної моди і від ваших особистих вимог, від професіоналізму майстра і бюджету на проект, у вашому саду може бути побудована навіть ексклюзивна піч-барбекю. Але, сказати по правді, вам необхідна якісна, практична, довговічна і симпатична зовні конструкція, а тому, можна сміливо відштовхуватися від самих популярних варіантів. На даний момент, це:
Вибравши тип печі-барбекю та місце її розташування на території вашого дачної ділянки, можна приступати до основних робіт, і будувати піч самостійно. Як саме це зробити, ми почнемо пояснювати вже з наступних рядків.
Якщо ви займаєтеся піччю серйозно, пристраиваете її до вже готового будинку або зводите всередині якого-небудь об'єкта, вам обов'язково потрібний проект. Якщо піч простіше, вам досить буде використовувати простенький креслення печі-барбекю, навіть від руки на клаптику паперу. Загалом, схема печі-барбекю повинна бути в будь-якому випадку, складність проекту визначаєте тільки ви самі.
Пам'ятайте, що не слід відразу братися за надто складний проект печі-барбекю, якщо ви не маєте досвіду в будівництві. Попрактикуйтесь на більш простих спорудах, і тільки потім, набивши руку, переходите до будівництва печі-барбекю.
Перед будівництвом печі необхідно залити якісний фундамент. Його складність залежить від конструкції, яка на нього буде встановлюватися згодом. Але, найчастіше, це армований стрічковий фундамент, який перев'язується з нижніми шарами печі.
Фундамент заливається строго за проектом, із застосуванням невеликої котловану, приблизно 25-40 см, подушкою гравію, перев'язкою, опалубкою і ступенем над поверхнею грунту в 10 див.
Крім цього, під час заливки фундаменту слід передбачити розміщення на його поверхні додаткових елементів конструкції, бути може, з фундаменту необхідно буде вивести металевий куточок, арматуру або швелера, для прив'язки до них методом зварювання деяких металевих особливостей печі, передбачити розташування піддонів, місця зберігання начиння, дров і так далі.
Після заливки фундаменту якісним розчином, йому необхідно буде вистоятися кілька діб, щоб він обов'язково просох перед початком кладки.
Фундамент під капітальну конструкцію заливається за всіма правилами - з армуванням, перев'язкою, висновком кріплення, гідроізоляцією.
Ми вирішили вести мову про простому і популярному варіанті - печі-барбекю з цегли. Такі печі робити просто, порівняно недорого, завжди можна підключити фантазію і отримати відмінний результат.
Починається все з кладки першого ряду цегли. Використовується порядовка печі-барбекю, і обов'язково дотримується протягом всього будівництва. Для цього можна використовувати рівень або шнур, але пам'ятайте, що вже перший ряд повинен мати чіткий кут, щоб вся наступна конструкція далі не поїхала.
Кладка печі-барбекю відбувається в половину цегли, тобто, по довжині стін цегла кладеться уздовж. З другого ряду використовується ложкова перев'язка, і триває вона до завершення конструкції. Щоб зробити половинку цегли, з якої ви і будете починати кладку другого ряду, можна використовувати будь-підсобний інструмент, і навіть звичайний молоток.
Робите правильну кладку чітко за схемою, використовуючи якісний розчин і обов'язково рівень (при кладці кожного нового ряду). Самі визначаєте перші уступи, які найбільш часто формуються на шостому ряду. Даний ряд цегли повинен бути покладений в цілий цегла, тобто, поперек кладки стін, щоб сформувати виступ всередині печі барбекю. Він необхідний буде в майбутньому, при установці піддону під вугілля.
Тепер, знову стандартна кладка, ще 2-3 ряду (за власними вимогами), і знову уступ, але тепер вже під решітку для приготування страв. У наступні ряди над гратами необхідно буде замурувати шматки арматури, невеликі прути, щоб мати можливість перекладати ґрати вище або нижче, і тим самим регулювати швидкість приготування, подається на продукти температуру. Для цього цілком достатньо буде 4-х шматків арматури, по два з кожної сторони.
Далі, просто доводьте кладку до тієї висоти, яка вам необхідна, і основний процес можна завершувати.
Послідовна обробка печі відбувається простим способом розшивки, але якщо він вам не підходить, завжди можна використовувати декоративний цегла, камінь, керамічну плитку, деякі штучні матеріали. Але тут вже все на власний розсуд, так як розповідати людині з особистою думкою, як піч краще буде виглядати зовні, принаймні, безглуздо.
Набагато правильніше буде приділити час облаштування печі барбекю, про що ми і поговоримо далі.
Природно, можна будувати піч в альтанці або під навісом, або зводити подібні конструкції вже над готової піччю, про що ми вже говорили. Але якщо такий варіант неприйнятний, то завжди можна витратити додатковий час і невеликі гроші, і зробити дачну піч барбекю самої класної в окрузі, і повірте, це реально.
Хочете зробити піч для барбекю і шашлику? Це зовсім не проблема, досить буде встановити тільки два невеликих листа металу або 2 шматка куточка, навіть на опорну арматуру всередині печі, щоб мати можливість укладати шампури з м'ясом або овочами. Також, завжди можна прилаштувати до печі додаткову частину з мангалом.
Досить нескладним питанням є і варильна піч з барбекю. Єдине, на що варто звернути увагу, так це на посилення конструкцій зсередини вогнетривкою цеглою, витрачений на будівництво час, а також, трохи більший витрата матеріалів. Природно, все це обійдеться дорожче, але якщо хочете комфорту або практичності, доведеться трохи витратитися.
Також, завжди можна прилаштувати до печі барбекю камін, який стане справжньою віддушиною після довгого робочого дня. Тріск дров, язики полум'я, легкий аромат диму... та тут навіть і пояснювати не потрібно.
Як бачите, печі-барбекю для дачі (печі будь-якого формату), будувати не так вже й складно, все залежить тільки від бажання замовника. Звичайно, завжди хочеться комфорту і краси, і за невеликі гроші, але це можливо тільки в тому випадку, якщо ви будете будувати всі разом, наприклад, облаштовувати зони відпочинку і зводити піч всередині. Або ж варіант печі-барбекю в альтанці, під навісом і так далі.
Природно, для багатьох ця тема може здатися важким і витратним, і замість того, щоб будувати печі, барбекю, мангали своїми руками, може бути обраний найпростіший варіант - готова піч-барбекю. Але це настільки нудно і нецікаво, що про покупних варіантах ми й мови вести не будемо, а ще раз порекомендуємо вам задуматися про печі-барбекю на дачі, і постаратися знайти час для того, щоб побудувати її самостійно.
ПВХ плівка для басейнів широко використовується в їх виробництві і обробці. Це досить міцний і якісний матеріал, який відповідає безлічі т...
Глід - це садове дерево заввишки 4-7 метрів (хоча іноді можна зустріти і глід заввишки до 2 метрів). Ця рослина має на своїх гілках ...
Більшість спроб позбутися від моху на ділянці, закінчуються для садівників нічим. Не варто опускати руки - адже в основному, ми намагаємося избав...
Освітлення дачної території має значення не тільки в святковій обстановці або взимку, в поєднанні з пухнастим шаром білого снігу, але і просто в темн...
Не будемо розповідати, в яких цілях на дачі можна вирощувати голубів, так як кожен дачник сам визначає для себе призначення даних птахів. А поговор...
Якщо у Вас залишилися старі бочки, корпуси від стареньких пральних машинок або тазики - не поспішайте їх викидати! З них можна зробити повноцінний еле...
На кожному окремому дачній ділянці, де вирощуються ягоди, овочі і фрукти, організований свій спосіб поливу культур, який найбільш зручний власнику...
Рикугиэн - це чарівний ландшафтний парк, виконаний в традиційному японському стилі, відрізняється вишуканістю і неповторним шармом пейза...
Дерен - один з родів сімейства кизилових або дереновых, в який включені кілька десятків видів. В природних умовах для вирощування ...
Кожен з нас прекрасно розуміє, що таке теплиця, і для чого дана конструкція призначена. Але таких знань не завжди вистачає для створення ті...
З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...
Останнім часом особливою популярністю серед дачного обладнання користуються садові подрібнювачі, які дійсно допомагають значно розумний...
Питання від Надежды.Доброго дня. Мене цікавить заміська садиба. Які принципові відмінності її від облаштування дачі? Дякую! ...
Адамове дерево (Paulownia) - єдине швидкоростуча дерево з сімейства Paulowniaceae. Рослина названо павловнией в честь нідерландської ко...
Крес-салат - чудова і невередлива культура, вирощування якої можливе не тільки на городі, але і в домашніх умовах. Сьогодні ми більше ...
Який саме матеріал є універсальним? - запитаєте ви. Таким матеріалом є черепиця. Основним фактором, що дає композитної ...
Спил дерев і корчування пнів може перетворитися в більш приємне заняття, якщо ви будете точно знати, що далі робити з колодами і корінням. За привід...
Бузок - один з найулюбленіших садових чагарників, з яким пов'язаний найбільш романтичний і красивий період весняного цвітіння - бузковий. Востей...
Осінні роботи в саду - це справжнє завершення сезону. Але вас чекає не тільки збір врожаю, утеплення рослин і удобрення ґрунту, але й захист са...
Жоржини дозволено вирощувати практично на будь-якому грунті: чорнозему, піску, а так само глині. Однак чорнозем і глина, коли висихають, стають дуже...
Якщо на дачній ділянці немає місця для установки досить великого штучного водоймища, то оптимальним варіантом стануть каркасні басейни для дачі, ...
Питання: "Моєму орешнику вже більше 10 років, а кількість горіхів можна по пальцях порахувати, у цьому році, наприклад, один горішок красується. Дуже хотілося...
Акантопанакс - рослина, що відноситься до сімейства аралієвих. Це невибагливий листопадний чагарник, що досягає 3 м висоти. Відомо близько 20...
Наскільки буде міцною загальна конструкція огорожі залежить від його основи - фундаменту. Технологічно правильно залитий фундамент є запорукою длите...
Вже не рідкість зустріти на дачних ділянках карликові хвойні дерева і чагарники. Для кращого розуміння теми пояснимо, що до карликовим форма...
Виростити і розвести карпов або карасів у ставку, навіть невеликих розмірів, на власній дачі, - справа абсолютно реальний! Карась і короп відносяться до н...
Одні з самих затребуваних у дачників сьогодні - альтанки з цегли, вони отримали таку високу популярність завдяки своїй надійності і долговечнос...
Орхідеї роду Целогина за простотою змісту займають практично перше місце серед орхідей, які вирощуються в кімнатах. Ці орхідеї в природі п...
У те, що колодязь на ділянці дуже корисний, а іноді і життєво необхідний (якщо інших джерел води не є) говорити не доводиться. Пристрій...
Після затяжних зимових холодів кора на штамбах багатьох декоративних кущів має нездоровий вигляд, від перепаду температур і вологи страждають не тільки...
Споруда теплиці своїми руками - процес з багатьма вимогами, і тому варто відповідально підійти до матеріалів для спорудження. Сьогодні ми выбирае...
Щоб ваш газон на дачі після зимових холодів знову радував око своєю зеленню, потрібно заздалегідь потурбуватися про його підготовку. Роботи по підготовці газ...
Заміський будинок для багатьох є місцем відпочинку від стрімкої міського життя, коли просто хочеться насолодитися неголосними звуками природи, отримай...
Належний догляд за газоном передбачає своєчасне проведення аерації. Про правила цієї важливої для газону процедури ми і поговоримо. ...
Бересклет (Euonymus) - чагарник або низьке дерево, що належить до сімейства Бересклетовые і виростає в Європі і Азії. Він придатний для формува...
Садова доріжка служить не тільки прикрасою вашого будинку, але і виконує значну практичну роль по захисту вашого взуття від бруду і води. Вона прос...
10.09.2014
Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...
08.09.2014
Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...
06.09.2014
У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...
03.09.2014
Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...
02.09.2014
Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...
30.08.2014
Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...
29.08.2014
Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...
28.08.2014
Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...
26.08.2014
З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...
25.08.2014
З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...
23.08.2014
Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...
21.08.2014
Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...
20.08.2014
Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...
20.08.2014
Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...
20.08.2014
Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...
19.08.2014
Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...