Будівництво вітряка на дачі люди пояснюють своїм завзяттям доторкнутися до культури, забезпечити територію класичним декоративним елементом, або ж створити помічника з господарської частини. Ми ж поки відштовхуємося тільки від прикраси території, але і не проти практичності.
Багато років тому вітряні млини служили спеціальними спорудами для помелу зерна на корм тваринам, і в борошно для випічки хліба та інших хлібобулочних виробів. Крім того, млини були задіяні в процесах деревообробки і підготовки деревини. В наш час уже ніхто не використовує вітряки в даній сфері, так як всі процеси вже давно автоматизовані і не потребують участі подібних споруд. Але зовнішній вигляд млинів продовжує залучати нас своєю величчю, цікавою формою, практичністю конструкції. Саме тому сьогодні ми вирішили поговорити про вітряних млинах на дачі, великих і маленьких, декоративних і побудованих для власних потреб господарів дачної ділянки.
Безсумнівно, млин сьогодні будується для прикраси ландшафту, дотримання певного стилю або налагодження гармонії на ділянці в певному дизайні. Вона несе в собі давнє велич, красу і навіть якусь мудрість, адже перетворення сили вітру в певні процеси було справжнім ривком у розвитку людини. Зараз ми будуємо млини тільки для декорування території, але завжди можна переслідувати й інші цілі. Наприклад, вітряк може бути встановлена на дитячому майданчику, щоб малюки мали місце для ігор. Але також використовувати млин можна за типом вітрогенератора, якщо, звичайно, ви серйозно взялися за самостійну видобуток електроенергії.
На даний момент, ми не розглядаємо спорудження вітряка в цілях скорочення витрат, як альтернативного методу, для цього у нас буде абсолютно окремий матеріал. А ось як будівництво декоративного плану, в межах якої може бути організований невеликий дитячий будиночок - звичайно!
Весь процес зведення ми б хотіли розділити на кілька етапів. Це допоможе нашим читачам дотримуватися правильну послідовність побудови, а також рівномірно розподіляти роботу і час.
В залежності від вибору дачника, вітряк може бути побудована з дерева, фанери, пластику та металу, інших комбінацій матеріалів. Але ми вирішили відштовхуватися від класики, а значить, для спорудження нам знадобиться дерев'яний брус, дерев'яна дошка, фанера, поліетилен, руберойд.
Не варто забувати і про матеріали для фундаменту, якщо такий мається на увазі, а також про кріпленні і расходниках на декоративне оформлення.
Інструменти же ми вибрали самі прості, щоб не довелося нічого докуповувати - ножівка, молоток, дриль, рубанок, шліфувальна машина, кисті, відра і ще деякі дрібниці для комфортного процесу споруди.
Якщо ми будуємо декоративний варіант млини, це зовсім не значить, що її лопаті повинні залишатися нерухомими. Тому вибираємо місце не тільки зручне для будівництва та ландшафтного дизайну дачі, але і для забезпечення функціональності млини. Крім того, слід будувати на рівній території, можливо, на невеликій височині, віддалік від високих дерев і основних дачних будов.
Визначивши майданчик, її слід прибрати, звільнити від сміття та порослі, дрібних чагарників та бур'янів. За великим рахунком, ми повинні отримати кілька квадратних метрів рівній і чистій території. На такому майданчику можна буде починати будівництво млина на дачі своїми руками в будь-який час.
Починаємо будівництво з підстави. Ми вирішили не копати ями і не заливати фундамент, а встановити підставу на кілька колод чи шматки міцного бруса.
Вибравши розміри сторін, і уклавши брус або колоди, встановлюємо прямокутний каркас з дерев'яного бруса. Робимо повтор каркаса, тільки з меншими розмірами сторін. Він піде на створення основи даху. Тобто, повністю повторюємо форму, але зменшуємо розміри приблизно в 1,5 рази, щоб по закінченню установки отримати трапецієподібну конструкцію.
З'єднуємо два каркаса вертикальними стійками, які будуть у нас під певним кутом, прямо залежного від висоти стійок.
Стійки встановлюються на нижній каркас, закріплюються і з'єднуються з верхнім каркасом для даху. Таким чином, ми отримуємо готовий кістяк під млин.
Обшивка каркаса вітряка на дачі відбувається з урахуванням отворів під вікна і двері, місць установки покрівлі і лопатей млини. Обов'язково варто передбачити посилення в місцях монтажу прорізів, а також встановити підсилені балки або дерев'яний брус для установки лопатей.
Сама ж обшивка відбувається дерев'яною дошкою, а далі, і щільною фанерою, яка зробить внутрішню частину конструкції більш герметичною, і додасть зовнішньому вигляду природного і колоритного чарівності.
Обшиваємо дошкою на цвяхи, встановлюючи матеріали на скелет каркаса. Ближче до верхньої частини можна перейти на фанерну обшивку, але тільки не з того боку млини, де будуть лопаті.
Дах може бути рівною, під мінімальним кутом для сходу води, або двосхилим, класичної. Ми вважаємо за краще більшу увагу приділяти зовнішності, а тому пропонуємо витратити на кілька годин більше, але отримати хороший результат.
Найпростіший каркас для даху млини, решетування і лаги з бруса і рейки, натяжка руберойду і настил фанери або ж спеціальної покрівлі поверх.
По завершенню установки даху на млин, ви отримаєте готову коробку, яка зажадає тільки невеликих доопрацювань.
Лопаті - самий важливий момент, адже вони є головною частиною будь-млини. Але не варто сильно мудрувати, бо наш варіант - лише декоративна виріб для дизайну екстер'єру дачної ділянки. Але це не означає, що достатньо буде збити дошки і почепити їх на фасад. Варто продумати розмір, ширину лопатей, їх вага та кут нахилу від осі, за рахунок якого вони будуть приймати на себе потік вітру і надаватися обертальним рухам.
Ми рекомендуємо вам розглянути варіанти створення лопатей з наступних матеріалів:
Обов'язково продумайте розмір лопатей і їх масу, так як лопаті не повинні упиратися в землю, а також переважувати загальну конструкцію, тиснути на вісь і тим самим забирати міцність біля млина. В ідеалі, загальна вага лопатей не повинен перевищувати кілька кілограмів, а якщо вважати більш точно, то не перевищувати 10% ваги всієї конструкції.
Тепер встановлюєте вісь у підсилені балки всередині млина, про яких ми говорили раніше, і надягаєте лопаті, ретельно закріплюючи їх.
Вся обробка у нас полягає в забезпеченні захисту деревини від атмосферних явищ, для чого найчастіше використовується оліфа і лак. Також, необхідно буде обладнати віконця і двері млина, зробити всередині столик для дітей і невеликі стільчики. Можна влаштувати і дерев'яний настил, щоб забезпечити максимальний захист від холоду.
Ми залишаємо право визначення розмірів сторін, висоти і інших параметрів вітряка на дачі саме вам, так як тільки сам дачник вправі визначати, яка декоративна конструкція буде встановлена в саду або на газоні. Сьогодні відомі випадки зведення млинів в людський зріст і в кілька поверхів, що дозволяє обладнати внутрішні приміщення. Але завжди можна мінімізувати витрати і спорудити компактну будову, скажімо, в половину людського зросту. Звичайно, тоді всередині не буде приміщення для ігор та веселощів дітей, зате конструкція буде дуже акуратною й гармонійної.
Ми ж наводили приклад середньої млини, приблизні параметри якого наступні:
Розмір та тип даху підбирається вже під готову споруду і власні вимоги. Крім того, в ході складання плану робіт можуть мінятися дуже багато параметри - розміри, матеріали, види скріплення деталей, матеріал створення лопатей і настилу покрівлі, інше.
Як бачите, нічого складного, тим більше, якщо спиратися на вже наявні знання та досвід (крільчатник, літній душ, туалет, сараї, навіси і альтанки - все це ми вже будували на дачі). Варто тільки слідувати плану і турбуватися про надійність і безпеки майбутньої конструкції, і у вас обов'язково вийде чудова вітряк, про "битвах" з якої міг би мріяти сам Дон Кіхот!
Кожному садівникові, городникові і дачникові відомо таке унікальна рослина, як вишня. І навряд чи знайдеться дільниця, де вона не зустрічається. Вишня &ndas...
Інженерні комунікації дуже важливі для дачної ділянки, і важливу роль у загальній системі займає каналізація. Не всім вдається відразу встановити на...
Можна, звичайно, купити готову драбину в магазині, але ж дача це таке місце, де по ідеї треба намагатися робити все своїми руками, прикладаючи...
Realtime Landscaping Architect втілить усі ваші мрії щодо ландшафтного дизайну ділянки в реальність! У програмі використовуються нові 3D техн...
Огорожа території дачі повинно бути надійним і практичним, забезпечувати оригінальний зовнішній вигляд і обов'язкову безпека. Впоратися з такими т...
Збудником захворювання є гриб ботритис (Botrytis cinerea Pers), відносяться до так званих рановим паразитам. Інфекція в основному рас...
Однією з основних будівель на будь-якому дачній ділянці є літній душ. Він допоможе швидко освіжитися, або прийти в норму після важкого робочого дня н...
Хвороби садових квітів можуть виникнути із-за неправильної агротехніки, несприятливих погодних умов, незбалансоване харчування, несоответствующ...
Практично кожен дачна ділянка поділяється на певні зони - добре освітлені і притіненим. Зони ділянки в тіні часто залишаються пустими і з...
Належний догляд за газоном передбачає своєчасне проведення аерації. Про правила цієї важливої для газону процедури ми і поговоримо. ...
У кожного, напевно, є свій улюблений квітка, яка уособлює його. Для одного це космея з її ніжно-рожевими, схожими на ромашку суцвіттями, для друг...
У багатьох джерелах говориться про те, що пейзажний стиль з'явився в XVIII столітті в Англії. Згідно історії, англійські натуралісти-природознавці ...
Не кожен дачник має серйозний досвід, щоб запросто виходити з будь-якої складної ситуації. Але їх на дачі дуже багато, і часом, вирішувати питання приходитс...
Ми упевнені, що багатьох початківців дачників, які вирішили вже навесні побачити свою ділянку красивим і навіть барвистим, цікавить, які квіти можна...
Практично кожен дачник вирощує виноград на власній ділянці, і дуже задоволений у тому випадку, якщо отримує хороший урожай. Сьогодні ми хочемо пог...
Питання: "Підкажіть, будь ласка, чому не цвіте груша (вік 4 роки), хоча приріст дає сильний, але жодної квітки. ...
Питання від Лариси. Хочу запитати, чи виросте персикове дерево з кісточки плоду, який купила в магазині. Просто насіннєвий матеріал або саджанці дост...
Якщо вирощування розсади в домашніх умовах неможливо, але клімат вашого регіону дозволяє зробити це прямо на дачній ділянці, ми пропонуємо построи...
Пристрій біотуалету на дачі буде справедливо назвати найменш важким варіантом вирішення проблеми відхожого місця. Біотуалет завжди можна перемісти...
Вирощування баклажанів на дачі, як і інших культур, вже давно стало класикою для кожного дачника. Але приходить час, коли на сонячній грядці рас...
У сучасному ландшафтному дизайні все більшу популярність набуває створення сухих струмків. Це досить красива споруда, спочатку такі руч...
Підпірна стінка в ландшафтному дизайні є абсолютно незамінним елементом, здатним не тільки прикрасити ділянку, але і розділити її на зони. Тому спробуємо відновити останні ясні...
Без води на дачі просто нікуди, а тому, сьогодні ми розглядаємо водопостачання дачі і намагаємося забезпечити його найкращим чином, щоб мати воду і ...
Садові доріжки на дачі є не тільки якісної розміткою ділянки та його оригінальною прикрасою, але також основним полотном для пересування ч...
Серед власників садиб є чимало бажаючих влаштувати собі ставок. Але що ж робити, якщо в розпорядженні господарів є всього лише якихось шість соток ...
Поряд з времянки, підсобними приміщеннями, підвалом, сараєм та іншими спорудами, туалет на дачі є досить важливою спорудою. Ми не будемо...
Такий матеріал для садових доріжок, як камінь, використовується в тих місцях, де ходять дуже рідко, на сильно пересіченій місцевості і при досить дов...
Ще наприкінці минулого століття у США ввели в культуру ожину і створили кілька сортів, а також, вивели малиново-ожиновий гібрид Логанбері у перекладі н...
Галимодендрон (Halimodendron ) - листопадний колючий чагарник з сімейства Бобових. Назва походить від грецького 'halimos' - солоний ...
Садові містки в ландшафтному дизайні грають завершальну роль, якщо ви оформляєте перехід через невеликий штучна водойма, наприклад, струмок. Зроблено...
Дачний сезон вимагає від нас турботи про рослини, від яких ми бажаємо отримати хороший урожай. І однією з обов'язкових заходів є обприскування від вре...
Перечитавши величезна кількість матеріалів, ви зрозумієте, що самим популярним покриттям для теплиць є стільниковий полікарбонат. Але це зовсім не означає...
Хочете здивувати сусідів по дачі? Мрієте поринути в атмосферу середньовіччя? Тоді створіть на своїй ділянці середньовічний замок. Можна, звичайно, пр...
Вихідним міркуванням при виборі приймемо, що змішувач повинен бути як естетичним, так і практичним, щоб його використання було безпроблемним. Немалий...
Вирощування базиліка на дачі зажадає від господаря ділянки підвищеної уваги, якщо, звичайно, цікавить багатий і стабільний урожай, а не млява зеле...
Красивий квітучий сад - мрія будь-якої господині дачної ділянки. І тому величезний відрізок теплої пори року йде на її втілення. Створюються різно...
10.09.2014
Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...
08.09.2014
Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...
06.09.2014
У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...
03.09.2014
Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...
02.09.2014
Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...
30.08.2014
Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...
29.08.2014
Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...
28.08.2014
Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...
26.08.2014
З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...
25.08.2014
З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...
23.08.2014
Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...
21.08.2014
Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...
20.08.2014
Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...
20.08.2014
Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...
20.08.2014
Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...
19.08.2014
Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...