Практично кожен дачник вирощує виноград на власній ділянці, і дуже задоволений у тому випадку, якщо отримує хороший урожай. Сьогодні ми хочемо поговорити про те, як підготувати виноград до зими, щоб у наступному році ви отримали максимум задоволення, зрізуючи налиті грона з лози.
Підготовка винограду до зими - дуже важливий, хоча і складний процес. Але ви повинні обов'язково знайти час, щоб провести всі заходи, необхідні для захисту винограду від морозів. Саме ретельний догляд і коректна агротехніка регулюють врожайність, а тому вчіться, намагайтеся, виконуйте всі вимоги та отримуйте якісний виноград вже в наступному сезоні.
Виноградники отримують різні ступені пошкодження від сильних холодів, але найчастіше це:
Уникнути подібних наслідків обмороження винограду можна, якщо заздалегідь продумати посадку морозостійкого винограду, але завжди є сенс поборотися і за кущі, які не здатні самостійно переживати сильні морози.
Підготувати виноградник до зими дійсно складно, якщо ви не зібралися просто накрити чим-небудь і чекати весни. Складний даний процес для початківців дачників, адже досвідчені садівники і "заводчики" винограду вже всі давно знають і вміють. Саме списком їх рекомендацій ми і вирішили скористатися сьогодні.
Здоровий виноград набагато простіше переносить зими, так як його не послаблюють різноманітні патогени, які живуть на лозі або в місці утеплення в ґрунті. Тому, виноград слід правильно обрізати перед зимівлею, але не просто зрізати лозу, як при стандартній обрізанні, а добре придивитися до неї і видалити з куща кожен пагін, уражений хворобами чи шкідниками. Не варто шкодувати, але і крамсать кущ бездумно також не потрібно.
Після обрізки, виноградний кущ обробляється спеціальними фунгіцидами, здатними не тільки вбити патогенні організми, але і на певний період захистити лозу від подальшого інфікування.
Фахівці радять провести просту обробку куща з обприскувача, і застосувати для цього розчин мідного чи залізного купоросу в 3-5%. Бажано обробляти виноград відразу після обрізки, розгорнувши добре кущ, щоб засіб потрапило на всі його ділянки.
Цілком природно, що сильна лоза більш стійко переносить холоду, а тому нам слід привести її в тонус.
На підтримку всіх життєвих процесів виноградна лоза витрачає певну кількість поживних речовин, що були накопичені до зимівлі. Набагато більше даних речовин йде під накриттям, коли виноград переживає зиму, але певна порція повинна залишитися і на весну, адже розвиток пагонів ґрунтується саме на цих запасах. Тобто, щоб виноград пережив зиму і навесні пішов у ріст, він повинен бути дуже сильним, а допоможуть цьому планові підживлення мінеральними і органічними добривами протягом усього сезону.
Так і є, і багато дачники, які вирощують виноград протягом багатьох років і ведуть спостереження за власним господарством, кажуть, що в зиму на кущі винограду повинна залишатися тільки визріла лоза. Вона має характерний коричневий колір, більш потовщена і вкрита корою, вона навіть на дотик тепла при перших холодах. Молода ж деревина, яка не встигла набратися сили, повинна бути видалена з куща. Якщо цього не зробити, вона все одно загине протягом холодної зими, але забере біля куща і просто так витратять серйозну частину поживних речовин, яких може не вистачити на весняне розвиток. Крім того, слабка лоза створює серйозний ризик появи різноманітних захворювань під накриттям, які дуже просто заражають і весь кущ.
Визрівання деревини залежить від багатьох факторів, серед яких навантаження на деревину, наповнення її живильними речовинами, а також правильність санітарних обробок, адже хвора лоза дуже довго буде визрівати, і то навряд чи їй це вдасться.
Щоб допомогти деревині визріти, необхідно забезпечувати виноградний кущ калієм. Для цього використовують деревну золу і сірчанокислий калій, де не міститься хлор. Проводити стоїть як стандартні, так і позакореневе підживлення.
На кожен дорослий кущ за підгодівлю можна виділяти до 30 г калію, які необхідно розчинити у відрі води, або ж настій деревної золи, який готується дуже просто. Для його отримання необхідно настояти 1 л золи у відрі води протягом декількох днів, і далі проводити підгодівлю.
Азотні ж добрива для винограду слід виключити вже з другої половини літа, так як дана підживлення дасть основний акцент на ріст пагонів, але ніяк не на визрівання врожаю і зарядку рослини силами.
Допомогти втечам визрівати можна і стандартної садової карбуванням, яку розуміють багато садівники. Це обрізка великої частини верхівки пагона приблизно над 15-м листком. В такому випадку, ріст припиняється, а поживні речовини йдуть прямо в грона і витрачаються на визрівання деревини.
Карбування слід провести дуже вчасно, коли період росту пагонів починає гальмувати, якщо ж обрізати пагони хоч на тиждень раніше, ви можете запустити зворотній процес і отримати величезну кількість пасинків.
Визначити даний період дуже просто, адже ростуть тільки вигнуті пагони, а якщо вони стають прямими, отже, і зростання припиняється. Якщо ви помітили на кущі винограду половину рівних і половину вигнутих пагонів, то вже можна проводити карбування.
Карбування не вважається обов'язковою, тим більше в тих випадках, коли лоза визріває і за допомогою інших методів. Крім того, далеко не в кожному регіоні можна визначити, коли виноград зупиняється в рості, а тому часто можна наробити помилок, тим більше новачкам.
Тут існує безліч думок, і що найцікавіше, серйозних суперечок, адже все зав'язано не тільки на регіоналізму кліматі, але і на сортах, визрівання винограду, збиранні врожаю, а також самостійних спостереженнях виноградарів.
Але нещодавно ми зібрали безліч рекомендацій, докладно їх вивчили і зробили висновки, які були оцінені професіоналами і на всі 100% підтримані.
Отже, обрізку винограду восени слід проводити не дуже рано, адже якщо обрізати кущ відразу після збору врожаю, як роблять дуже багато, можна серйозно послабити рослину і залишити його на зиму без величезного запасу поживних речовин.
Вся справа в тому, що на дозрівання врожаю кущ витрачає дуже багато сил. Якщо обрізати всю продуктивну частину відразу після його збирання, ви не залишаєте винограду жодних шансів накопичити поживних речовин. Якщо ж дати час кущу відновити сили після врожаю, і лише після цього провести осінню обрізку, виноград на зиму піде сильним і підготовленим.
Проводити обрізку варто під час перших заморозків, а може і відразу після листопаду, коли всередині чагарнику відбувається серйозний відтік поживних речовин в кореневій системі, а також багаторічної і нещодавно визрілої деревині.
Дуже здорово, якщо всі наші поради пішли на користь, але існує і фактор, від якого можуть не врятувати навіть вони, якщо не вкрити виноград на зиму - це сильний мороз. Так, саме з цього приводу ми з вами зібралися сьогодні тут, і якщо ми забезпечили виноград всім необхідним для зимівлі, наступним кроком має стати створення якісного, а найголовніше, правильного накриття для винограду.
Отже, виноград повинен зимувати чистим, продезинфицированным, загартованим, обрізаним, заповненим і прихованим.
Тепер ви точно знаєте, як підготувати виноград до зими, і які заходи необхідно провести, щоб на наступний рік побачити не тільки вижив виноград, але відмінний його врожай. Ще раз поставимо акцент на тому, що підготовка винограду до зими відрізняється складністю, але необхідно зробити все коректно, щоб зберегти виноград і дати йому можливість розвиватися і радувати нас урожаєм і далі.
Правильний вибір бонсай для вирощування в нашому кліматі і вірне визначення умов його змісту - запорука здоров'я рослини і його нормального востей...
Раніше вважалося, що гаряча вода на дачі - це, безсумнівно, розкіш. Але сьогодні кожен з нас може забезпечити дачу гарячою водою, необхідно тільки ...
Солейролія - це декоративна рослина, що є далеким родичем кропиви звичайної, яке відкрите було у 19 столітті мореплавцем Солейроле...
У цій статті ми розглянемо основні достоїнства і недоліки одного з найбільш популярних методів будівництва - будівництва будинків з брусу. ...
Книфофия - це дуже екзотично виглядає багаторічна рослина, яке потрапило в Росію з Африки. Являє собою пучок вузьких сіро-зеленого листя...
Добриво грунту є важливою вимогою агротехніки будь-якої рослини, і одним з основних компонентів для внесення в ґрунт вважається компост. Сьогодні...
Хвойні рослини досить часто зустрічаються в ландшафтному дизайні і дуже важко знайти якісно оформлений ділянку, де б їх зовсім не було. Але ...
Аристолохія (ARISTOLOCHIA) відноситься до сімейства Кирказоновые, тому її інакше ще називають Хвилівника. В роді близько 180 видів, які ростуть в помірну ва...
Миксбордер являє собою змішаний квітник витягнутої форми. Даний квітник складається з багаторічних і однорічних трав'янистих рослин. Іноді в мік...
У те, що колодязь на ділянці дуже корисний, а іноді і життєво необхідний (якщо інших джерел води не є) говорити не доводиться. Пристрій...
Після затяжних зимових холодів кора на штамбах багатьох декоративних кущів має нездоровий вигляд, від перепаду температур і вологи страждають не тільки...
Багато хто любить ромашки, але є схоже рослина з дуже рясним цвітінням і махрової зеленню з набагато більш різноманітним фарбуванням квітів - космея. До...
Охорона дачі - дуже серйозне питання, але, на жаль, багато з нас ним нехтують. Ми пропонуємо вчасно задуматися про охорону дачної території, в...
На кожній дачі можна зустріти унікальні садові огорожі. Вони можуть бути виконані з самих різних матеріалів, часом навіть несподіваних. Напри...
Верес (норв. røsslyng , лат. Callúna vulgáris) є національною квіткою Норвегії. Це вічнозелений чагарник...
Садівники цінують безліч квітів, які можна без проблем висадити в саду і тим самим прикрасити територію. У їх числі і волошки - чудові, радий...
Даний калькулятор дасть можливість розрахувати кількість витратних матеріалів на створення бетонної суміші. Введіть необхідні параметри і натисніть розрахована...
Вирощування красивого газону ніяк не обійдеться без правильного поливу. Тому потрібно приділити цій процедурі якомога більше уваги і робити н...
Час краси і стресів для альпійської гірки - літо. В теплу пору року, з одного боку, це прикраса Вашого саду цвісти починає, але один...
Багато хто погодиться, що орхідея - квітка, завжди викликає захват. Але мало хто знає про те, що їх почали розводити випадково, а на Заході їх до недав...
Питання від В'ячеслава. Шановні користувачі, хочу зайнятися бізнесом з вирощування петрушки і кропу, краєм вуха почув, що це дуже прибуткова річ...
Прикраси ландшафту дачі можуть бути не тільки цікавими, оригінальними і симпатичними, але й досить корисними. Сьогодні ми розповімо кожному читат...
В нашому саду росте безліч рослин, деякі з них були ще до формування саду - старі, багаторічні дерева, які просто залишилися на учас...
Ландшафтний дизайн, або, іншими словами, прикраса присадибної ділянки, останнім часом користується особливою популярністю. Люди прагнуть до прикрашений...
По харчовій цінності буряк йде слідом за морквою і капустою, багато улюблені страви (вінегрети, борщі, салати та ін) неможливо уявити без н...
Програма буде дуже зручна користувачеві. Вона дозволяє проектувати ландшафт в 3D і 2D форматах. Ви можете змінити положення камери, побачити свій ...
Спил дерев і корчування пнів може перетворитися в більш приємне заняття, якщо ви будете точно знати, що далі робити з колодами і корінням. За привід...
Заміський будинок для багатьох є місцем відпочинку від стрімкої міського життя, коли просто хочеться насолодитися неголосними звуками природи, отримай...
Хвороби садових квітів можуть виникнути із-за неправильної агротехніки, несприятливих погодних умов, незбалансоване харчування, несоответствующ...
Кожен садівник і дачник бажає, щоб у нього на ділянці був рівний, зелений, доглянутий газон. Але багато хто думає, що щоб отримати справжній англійськи...
Посадка квітів на дачній ділянці є справою непростою і вимагає маси часу і уваги, але існують і невибагливі квіти, які можуть прикрас...
Побачивши, як недосвідчені дачники тримають лопату в руках, ми вирішили розповісти всім, як правильно копати в городі, та так, щоб принести грунті користь і ...
Мотопомпою називають насосне пристрій, що характеризується високою продуктивністю. Її основна функція - перекачування рідини, але в різни...
Купивши заміський ділянку, багато людей в першу чергу починають займатися будівництвом дачних парканів. У даній статті буде розповідатися про те...
Питання: Підкажіть, як правильно виростити розсаду суниці (полуниці) з насіння самостійно. Пробувала сама, але чомусь не сходили все семечк...
Кожне літо виникає одна і та ж проблема: по всьому дачній ділянці тут і там виростає кропива. Вона пригнічує рослини, заважає спокійно пересуватися ...
10.09.2014
Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...
08.09.2014
Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...
06.09.2014
У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...
03.09.2014
Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...
02.09.2014
Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...
30.08.2014
Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...
29.08.2014
Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...
28.08.2014
Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...
26.08.2014
З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...
25.08.2014
З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...
23.08.2014
Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...
21.08.2014
Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...
20.08.2014
Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...
20.08.2014
Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...
20.08.2014
Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...
19.08.2014
Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...