вирощування петрушки і кропу, краєм вуха почув, що це дуже прибуткова річ. Ось вирішив запитати у вас поради, представлення про цій справі абсолютно ніякого не маю, розкажіть, будь ласка, все, що знаєте про це "від" і "до". Заздалегідь спасибі.
Питання від В'ячеслава. Шановні користувачі, хочу зайнятися бізнесом зВІДПОВІДАЄМО
Кріп традиційно належить до найбільш затребуваним і популярним видам зелені, особливо високий попит восени і навесні. Вирощування кропу, його особливості цікаво людям, які хочуть самі вирощувати якісну зелень, і тим, хто зацікавлений в отриманні високих врожаїв кропу для подальшої реалізації на ринку.
Кріп - представник сімейства зонтичних, володіє приємним запахом, який пояснюється вмістом в ньому ефірних масел. Крім того, в кропі присутні вітаміни групи B (B1, B2), вітаміни З, Е, РР, корисні органічні кислоти і каротин. Харчову цінність представляють молоді пагони кропу з 6-10 листочками, а також ніжні листя з дорослих рослин. Використовують кріп у свіжому, солоному, сушеному видах.
Вживання кропу в їжу (у вигляді насіння і зелені) покращує апетит, налагоджує роботу травного тракту, стабілізує артеріальний тиск, позитивно позначається на нервовій системі.
Низькі температури, легкі заморозки переносяться кропом добре, це досить холодостійка рослина. Проростання насіння можливе вже при +3°, хоча і може затягнутися на добрий місяць. Уповільнюють проростання ефірні масла, концентрація яких в насінні досить висока. Тому, щоб прискорити проростання, насіння попередньо піддаються обробці перед посівом. Сприятливий температурний режим для кропу лежить в діапазоні 15°-20°, бажана також хороша освітленість.
В цілому для кропу не потрібно особливо родючого ґрунту, для нього будуть достатні ті добрива, які вносилися для попередньої культури, произраставшей на даному місці. Хоча багаті врожаї кропу легше отримати на влагоемких родючих грунтах. На сухих грунтах у кропу раніше починається формування стебла, що знижує його цінність для продажу. Вирощуючи кріп для себе, з таких рослин можна зривати окремі листя, або призначити рослина для одержання насіння.
Кріп різних сортів майже не має візуальних відмінностей, хіба що насиченість зеленого кольору листя може змінюватись, та ступінь воскового нальоту. Також сорти можуть відрізнятися по аромату і смаку.
Строки збирання ранніх та пізніх сортів кропу розрізняються на 10 днів ранньостиглий кріп зазвичай не такий пишний, менше по вазі. Інший мінус ранньостиглих сортів - швидка втрата товарного вигляду при затримці в зборі, так що своєчасна прибирання для них дуже актуальна. Ці сорти кропу - хороші постачальники насіння в умовах середньої смуги. Як правило, ранньостиглий кріп вирощується в плівкових теплицях і відкритому грунті. Основне його призначення - забезпечення врожаю ранньої зелені і вирощування на насіння.
Пізньостиглі сорти характеризується багатою листям, більшою масою окремо взятого примірника. Період збирання для них становить близько 2 тижнів, рослини в цей час перебувають у фазі розетки. Посів пізнього кропу ведеться в травні-червні, період збору - припадає на літні місяці. Популярні сорти пізнього кропу - Кибрай, Тетра.
Представляють інтерес пізньостиглі кущові сорти. Тільки варто врахувати, що для середньої смуги вони непридатні, а от у південних регіонах встигають дозріти. Типова риса сортів кущового типу - уповільнений розвиток стебла притому, що в пазухах листків утворюються бічні пагони, що надає рослині вигляд куща.
Для кущового кропу важливо наявність досить великої площі живлення, інакше його властивості не можуть проявитися в потрібній мірі. Мінімальне межрядовое відстань составляет15-20 см, такі ж проміжки повинні розділяти окремі рослини між собою. Більш тісні посадки не дадуть можливості утворення бічних пагонів. Починаючи посів, між рядами слід залишати ок. 20-30 див. В цих умовах посадки квітконіс почнеться лише до початку другої половини липня. Збір листя відбувається протягом півтора місяців, що вигідно для овочівників-любителів, які можуть скоротити площу, необхідну під посів протягом сезону. Посів кущового кропу ведеться навесні на відкритий грунт. Сорти, що відносяться до кустовому типу: Гурман, Салют, Російська розмір.
Щоб завжди можна було пригоститися свіжим кропом зі свого городу, слід практикувати багаторазові посіви. Тоді врожай можна знімати з травня по жовтень і завжди мати свіжий кріп на столі.
В умовах середньої смуги періоди посіву-збору виглядають приблизно так:
В основному практикується два способи, перший з них носить назву барботирование. Полягає він у замочуванні насіння в постійно насыщаемой киснем воді. Для кисневого насичення садівники-любителі застосовують зазвичай акваріумний компресор. Триває барботирование 18-20 годин, при температурі води 20°.
Деякі насіння в процесі барботуванні можуть проклюнуться. Тому посів проводиться негайно.
Інший спосіб - звичайне замочування у воді, термін-2-3 дні, причому кожні 6-7 годин рекомендується міняти воду. Посів потрібно виробляти в ґрунтовно зволожену землю.
Посів кропу не вимагає обробки ґрунту мінеральними або органічними добривами. Досить полити борозенки водою (при підзимовому посіві полив не проводиться). Потім по довжині борозни висипаються насіння, які присипаються сухою землею з боків. Глибина загортання 1-2 см, на це впливає тип грунту. Посів грядками полегшує подальший догляд за кропом.
Відстань між рядами кропу треба залишати в 15 см для вирощування на зелень і 20-30 см - на насіння.
Період збору зелені настає зазвичай через 30-40 днів. Метод збору може бути як вибірковий (збір великих рослин) та і суцільний, коли знімаються всі рослини. Зазвичай харчову цінність становлять рослини, які досягли 5 см у висоту.
Затримка прибирання дозволяє, кропу зрости до 15-20 см у висоту. В цьому випадку треба спішно зняти всі рослини і переробити їх, інакше утворюються суцвіття і втрачатимуться смакові якості. Деяка кількість рослин від весняного посіву городники залишають, щоб використовувати для консервування та засолювання овочів в літні місяці, або зібрати восени з них насіння.
Так як піки ринкових цін і попиту на кріп спостерігається навесні і восени, підвищена увага варто приділяти вирощуванню кропу на продаж саме в цей час. Ранній кріп вирощують в теплицях, для чого цілком підійдуть саами прості плівкові конструкції. Саме раннє вирощування кропу в теплицях найбільш вигідно для цілей бізнесу.
Щоб влітку теплиці не простоювали, у них можна вирощувати огірки і томати, так що графік для середньої смуги при вирощуванні в плівковій теплиці, має обігрів повітря, може виглядати так
Для теплиці рекомендується використовувати армовану плівку, термін служби якої 3-4 роки, при цьому варто знімати її на зиму.
Якщо у теплиці використовується лише сонячний обігрів, то терміни посіву трохи зміщуються, тоді:
Створення укриття для посадок кропу дозволяє продовжити отримання свіжої зелені в осінній період навіть без допомоги теплиць. Наприклад, на площі, де вже зібрано ранній картопля, капуста білокачанна або цибулю, можна на початку серпня посіяти кріп. Коли в жовтні почнуться холодні погоди, над укропными грядками натягаються укривні матеріали, що вбереже від заморозків. Збір припадає на першу половину жовтня, хоча при наявності теплих погод може простягнутися до кінця жовтня.
Вирощування кропу для подальшої реалізації доцільно проводити за допомогою насіння, що пройшли попередню обробку, що прискорює одержання врожаю. У теплицях і укриттях можна застосувати рядковий посів і суцільний, при цьому останній більш вигідний. Суцільна схема передбачає посів по всій площі теплиці за винятком доріжки в 40 сантиметрів, що проходить по центральній частині теплиці. Рекомендована норма висіву становить 15 г насіння на кв. метр.
Варто врахувати, що високі врожаї кропу на відкритому грунті найчастіше збираються на легких родючих і в малій мірі засмічених ґрунтах. Оптимальний варіант - посів насіння кропу після капусти, огірка та ін. культур, для яких землю удобрювали гноєм. Передпосівна підготовка грунту може включати внесення аміачної селітри (200-300 кг/га), суперфосфату (100-150 кг/га), а також хлориду калію. На легкі грунти висівається більше насіння (70-80 кг/га), ніж на важкі (40-60 кг/га).
Догляд передбачає полив 2-3 рази і якщо вимагається внесення азотних добрив в якості підгодівлі. Прибирати урожай кропу краще в першій половині дня і поміщати в холодильник або в яке-небудь укриття. Знявши урожай, можна на тій же площі висіяти знову насіння кропу. Допускається до трьох посівів на одній ділянці протягом сезону.
Наявність колодязя на дачній ділянці кардинально підвищує його впорядкованість, з'являється можливість користуватися чистою прохолодною водою для пиття і ма...
Дереза, інакше Ліцей (Lycium) - вічнозелений чагарник сімейства Пасльонові (Solanaceae). Цей чагарник росте в субтропічних і помірних реє...
Гвинтовий паркан - огорожа, встановлене на спеціальні гвинтові палі, найнадійніші з відомих сьогодні опор. Гвинтовим може стати практическ...
Баклажан - овоч відомий з давніх пір, батьківщиною його вважається Індія. Але до нас він потрапив на рубежі сімнадцятого і вісімнадцятого століть, і з тих пір його ...
Грамотний садівник повинен знати, що таке стратифікація і як її правильно проводять. Так от, називають стратифікацією один з методів, що сприяють ...
Вирощування баклажанів на дачі, як і інших культур, вже давно стало класикою для кожного дачника. Але приходить час, коли на сонячній грядці рас...
Сніг - величезне благо для нашого саду. Не будь його, наші сади виглядали б по-іншому: не було б у них суниці, малини, а стланцевые яблуні і чорно...
ArchiCad є професійним софтом, робота з яким під силу і новачкові. Хочете самостійно планувати і оформляти ландшафт дачної теренів...
Пластикові панелі - це зручний матеріал, широко застосовуваний в ремонті будинку. Область застосування пластикових панелей безпосередньо визначається властиве...
Не особливо важливо, вирощуєте ви капусту на літній грядці або в зимовій теплиці, ви обов'язково зустрінетеся з шкідниками врожаю, які будуть заважати...
Однією з прекрасною декоратівноліственних культур вважається каладіум двоколірний належить до сімейства ароїдних. Це бульбова рослина відбувається...
Бредину часто інакше називають Вербою Козячою. Ця рослина відноситься до сімейства Вербові, зустрічається на території Європи, виключаючи альпійські лісу і тунд...
Якщо вирощування розсади в домашніх умовах неможливо, але клімат вашого регіону дозволяє зробити це прямо на дачній ділянці, ми пропонуємо построи...
Будь огородник та дачник неодноразово замислювався про будівництво теплиці і підбирав культури, які в ній можна вирощувати. Їх дійсно багато, але ...
Дерево споконвіку служить матеріалом для зведення житла людини, і хоча сьогодні асортимент будматеріалів великий як ніколи раніше, з деревин...
Салат рукола є популярною у всьому світі культурою, яку використовують всі кухарі світу, як професійні, так і домашні, так як ми вже го...
Територія в кілька десятків акрів суцільно покрита запашними садами, а звивисті стежки ведуть у різні куточки цього рукотворного дива ландшафт...
За традицією, ще з часів Стародавніх Єгипту і Греції, під лабіринтом розуміють ділянку місцевості з доріжками, стежками, які створюють вигадливий рі...
Цікавить, чим і як можна обробити грунт від шкідників, які поїдають коріння молодих рослин, таки як редис, рукола і так далі. Кажуть, що ...
Якщо на дачній ділянці немає місця для установки досить великого штучного водоймища, то оптимальним варіантом стануть каркасні басейни для дачі, ...
Полуниця - досить привередливое рослина, але це зовсім не заважає йому мати величезну кількість шанувальників. Ми вирощуємо суницю в палісадниках...
За літній час в парнику накопичується достатньо сміття, бактерій, шкідників та інфекцій, які можуть спокійно пережити зиму і вплинути на майбутній...
Вирішивши вирощувати патисони на своїй ділянці, слід знати, що насіння ці овочів можна сіяти прямо в грядки, або спочатку виростити розсаду і тоді п...
Ще недавно ми й не думали про таке раритетному прикрасі дачного будинку, як віконниці. Але сьогодні, в момент повернення старої і навіть класичної моди, ставн...
Вибираючи паркан для огорожі дачної ділянки або який-небудь іншої території, ви повинні задуматися не тільки про його зовнішньому вигляді і технічних характеристик...
Поряд з времянки, підсобними приміщеннями, підвалом, сараєм та іншими спорудами, туалет на дачі є досить важливою спорудою. Ми не будемо...
Мавританський газон - оригінальне і дуже симпатичне рішення для території дачі. З його допомогою можна не тільки прикрасити ділянку, але і внести в нього ...
Імбир - рослина з багатою історією і безліччю корисних властивостей. Вирощування імбиру є справою благородною, так як приправи та інші продукти, вигото...
Чорна смородина є тим рослиною, ягоди якого любить кожна людина. З цієї причини чорна смородина вирощується практично на кожному дачн...
Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...
Як вибрати бензопилу для дачі? Це питання звучить у спільнотах і на спеціалізованих форумах, але тепер вам не потрібно ходити далеко, адже всі хар...
Сьогодні печі дуже популярні, так як можуть виконувати самі різні функції. Крім обігріву приміщення житлового будинку, печі можуть бути з варильними повер...
Одне з кращих колекцій рослин у світі представлено в Бухарестському ботанічному саду. Якщо ви хочете побачити найрізноманітніші рослини, багато з ...
Ангеліна задала питання: «Яку ємність зручніше і практичніше за все вживати для вирощування розсади?» ...
Цей невибагливий квітка сімейства складноцвітих може радувати своїх господарів в листопадову негоду і навіть коли на вулиці лежить сніг, якщо його пер...
Ми досить часто представляємо вам шедеври дачного справи, описуємо їх зовнішній вигляд і матеріал, характеристики і процеси. Сьогодні ми продовжимо спілкування ...
10.09.2014
Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...
08.09.2014
Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...
06.09.2014
У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...
03.09.2014
Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...
02.09.2014
Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...
30.08.2014
Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...
29.08.2014
Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...
28.08.2014
Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...
26.08.2014
З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...
25.08.2014
З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...
23.08.2014
Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...
21.08.2014
Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...
20.08.2014
Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...
20.08.2014
Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...
20.08.2014
Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...
19.08.2014
Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...