Вирощування кропу для себе і на продаж

Вирощування кропуВирощування кропуПитання від В'ячеслава. Шановні користувачі, хочу зайнятися бізнесом з вирощування петрушки і кропу, краєм вуха почув, що це дуже прибуткова річ. Ось вирішив запитати у вас поради, представлення про цій справі абсолютно ніякого не маю, розкажіть, будь ласка, все, що знаєте про це "від" і "до". Заздалегідь спасибі.

ВІДПОВІДАЄМО

Кріп традиційно належить до найбільш затребуваним і популярним видам зелені, особливо високий попит восени і навесні. Вирощування кропу, його особливості цікаво людям, які хочуть самі вирощувати якісну зелень, і тим, хто зацікавлений в отриманні високих врожаїв кропу для подальшої реалізації на ринку.

Вирощуємо кріп у себе на ділянціВирощуємо кріп у себе на ділянці

Кріп - представник сімейства зонтичних, володіє приємним запахом, який пояснюється вмістом в ньому ефірних масел. Крім того, в кропі присутні вітаміни групи B (B1, B2), вітаміни З, Е, РР, корисні органічні кислоти і каротин. Харчову цінність представляють молоді пагони кропу з 6-10 листочками, а також ніжні листя з дорослих рослин. Використовують кріп у свіжому, солоному, сушеному видах.

Вирощування кропу для продажуВирощування кропу для продажу

Вживання кропу в їжу (у вигляді насіння і зелені) покращує апетит, налагоджує роботу травного тракту, стабілізує артеріальний тиск, позитивно позначається на нервовій системі.

Умови вирощування кропу

Низькі температури, легкі заморозки переносяться кропом добре, це досить холодостійка рослина. Проростання насіння можливе вже при +3°, хоча і може затягнутися на добрий місяць. Уповільнюють проростання ефірні масла, концентрація яких в насінні досить висока. Тому, щоб прискорити проростання, насіння попередньо піддаються обробці перед посівом. Сприятливий температурний режим для кропу лежить в діапазоні 15°-20°, бажана також хороша освітленість.

Вирощування кропу в теплиціВирощування кропу в теплиці

В цілому для кропу не потрібно особливо родючого ґрунту, для нього будуть достатні ті добрива, які вносилися для попередньої культури, произраставшей на даному місці. Хоча багаті врожаї кропу легше отримати на влагоемких родючих грунтах. На сухих грунтах у кропу раніше починається формування стебла, що знижує його цінність для продажу. Вирощуючи кріп для себе, з таких рослин можна зривати окремі листя, або призначити рослина для одержання насіння.

Сорти кропу

Кріп різних сортів майже не має візуальних відмінностей, хіба що насиченість зеленого кольору листя може змінюватись, та ступінь воскового нальоту. Також сорти можуть відрізнятися по аромату і смаку.

Різноманітність сортівРізноманітність сортів

Строки збирання ранніх та пізніх сортів кропу розрізняються на 10 днів ранньостиглий кріп зазвичай не такий пишний, менше по вазі. Інший мінус ранньостиглих сортів - швидка втрата товарного вигляду при затримці в зборі, так що своєчасна прибирання для них дуже актуальна. Ці сорти кропу - хороші постачальники насіння в умовах середньої смуги. Як правило, ранньостиглий кріп вирощується в плівкових теплицях і відкритому грунті. Основне його призначення - забезпечення врожаю ранньої зелені і вирощування на насіння.

Пізньостиглі сорти характеризується багатою листям, більшою масою окремо взятого примірника. Період збирання для них становить близько 2 тижнів, рослини в цей час перебувають у фазі розетки. Посів пізнього кропу ведеться в травні-червні, період збору - припадає на літні місяці. Популярні сорти пізнього кропу - Кибрай, Тетра.

Які сорти вибратиЯкі сорти вибрати

Представляють інтерес пізньостиглі кущові сорти. Тільки варто врахувати, що для середньої смуги вони непридатні, а от у південних регіонах встигають дозріти. Типова риса сортів кущового типу - уповільнений розвиток стебла притому, що в пазухах листків утворюються бічні пагони, що надає рослині вигляд куща.

Для кущового кропу важливо наявність досить великої площі живлення, інакше його властивості не можуть проявитися в потрібній мірі. Мінімальне межрядовое відстань составляет15-20 см, такі ж проміжки повинні розділяти окремі рослини між собою. Більш тісні посадки не дадуть можливості утворення бічних пагонів. Починаючи посів, між рядами слід залишати ок. 20-30 див. В цих умовах посадки квітконіс почнеться лише до початку другої половини липня. Збір листя відбувається протягом півтора місяців, що вигідно для овочівників-любителів, які можуть скоротити площу, необхідну під посів протягом сезону. Посів кущового кропу ведеться навесні на відкритий грунт. Сорти, що відносяться до кустовому типу: Гурман, Салют, Російська розмір.

Вирощування кропу для себе

Щоб завжди можна було пригоститися свіжим кропом зі свого городу, слід практикувати багаторазові посіви. Тоді врожай можна знімати з травня по жовтень і завжди мати свіжий кріп на столі.

Вирощування кропу для себеВирощування кропу для себе

В умовах середньої смуги періоди посіву-збору виглядають приблизно так:

  • у 2-й половина жовтня - початку листопада проводиться підзимовий посів, який дасть перший урожай кропу навесні;
  • у квітні - перший посів у новому році відразу після підсипання грунту, збір - на початку літа;
  • повторні посіви - з травня до перших чисел серпня, проміжок часу між посівами ок. 2-3 тижнів, що забезпечує врожаї свіжого кропу з 2-ї половини липня і до 10-15 жовтня.

Передпосівна обробка насіння

В основному практикується два способи, перший з них носить назву барботирование. Полягає він у замочуванні насіння в постійно насыщаемой киснем воді. Для кисневого насичення садівники-любителі застосовують зазвичай акваріумний компресор. Триває барботирование 18-20 годин, при температурі води 20°.

Деякі насіння в процесі барботуванні можуть проклюнуться. Тому посів проводиться негайно.

Інший спосіб - звичайне замочування у воді, термін-2-3 дні, причому кожні 6-7 годин рекомендується міняти воду. Посів потрібно виробляти в ґрунтовно зволожену землю.

Правила посіву кропу

Посів кропу не вимагає обробки ґрунту мінеральними або органічними добривами. Досить полити борозенки водою (при підзимовому посіві полив не проводиться). Потім по довжині борозни висипаються насіння, які присипаються сухою землею з боків. Глибина загортання 1-2 см, на це впливає тип грунту. Посів грядками полегшує подальший догляд за кропом.

Відстань між рядами кропу треба залишати в 15 см для вирощування на зелень і 20-30 см - на насіння.

Догляд за кропом

Період збору зелені настає зазвичай через 30-40 днів. Метод збору може бути як вибірковий (збір великих рослин) та і суцільний, коли знімаються всі рослини. Зазвичай харчову цінність становлять рослини, які досягли 5 см у висоту.

Затримка прибирання дозволяє, кропу зрости до 15-20 см у висоту. В цьому випадку треба спішно зняти всі рослини і переробити їх, інакше утворюються суцвіття і втрачатимуться смакові якості. Деяка кількість рослин від весняного посіву городники залишають, щоб використовувати для консервування та засолювання овочів в літні місяці, або зібрати восени з них насіння.

Вирощування кропу (відео)

 

Вирощування кропу з метою реалізації

Так як піки ринкових цін і попиту на кріп спостерігається навесні і восени, підвищена увага варто приділяти вирощуванню кропу на продаж саме в цей час. Ранній кріп вирощують в теплицях, для чого цілком підійдуть саами прості плівкові конструкції. Саме раннє вирощування кропу в теплицях найбільш вигідно для цілей бізнесу.

Щоб влітку теплиці не простоювали, у них можна вирощувати огірки і томати, так що графік для середньої смуги при вирощуванні в плівковій теплиці, має обігрів повітря, може виглядати так

  • посів кропу-5-15 березня, збір врожаю 20-25 квітня;
  • огірки, розсади томатів - з 30 квітня по 10 серпня;
  • повторні посіви кропу з середини липня і прибирання з середини серпня до середини жовтня.

Для теплиці рекомендується використовувати армовану плівку, термін служби якої 3-4 роки, при цьому варто знімати її на зиму.

Якщо у теплиці використовується лише сонячний обігрів, то терміни посіву трохи зміщуються, тоді:

  • посів кропу в першій декаді квітня, збір в 10-20 числах травня;
  • для інших культур (розсади огірка, томатів, баклажанів та ін) використовуємо теплицю в період з 20 травня до 20 вересня.

Створення укриття для посадок кропу дозволяє продовжити отримання свіжої зелені в осінній період навіть без допомоги теплиць. Наприклад, на площі, де вже зібрано ранній картопля, капуста білокачанна або цибулю, можна на початку серпня посіяти кріп. Коли в жовтні почнуться холодні погоди, над укропными грядками натягаються укривні матеріали, що вбереже від заморозків. Збір припадає на першу половину жовтня, хоча при наявності теплих погод може простягнутися до кінця жовтня.

Поради для посіву кропу, призначеного для продажу

Вирощування кропу для подальшої реалізації доцільно проводити за допомогою насіння, що пройшли попередню обробку, що прискорює одержання врожаю. У теплицях і укриттях можна застосувати рядковий посів і суцільний, при цьому останній більш вигідний. Суцільна схема передбачає посів по всій площі теплиці за винятком доріжки в 40 сантиметрів, що проходить по центральній частині теплиці. Рекомендована норма висіву становить 15 г насіння на кв. метр.

Відкритий грунт

Варто врахувати, що високі врожаї кропу на відкритому грунті найчастіше збираються на легких родючих і в малій мірі засмічених ґрунтах. Оптимальний варіант - посів насіння кропу після капусти, огірка та ін. культур, для яких землю удобрювали гноєм. Передпосівна підготовка грунту може включати внесення аміачної селітри (200-300 кг/га), суперфосфату (100-150 кг/га), а також хлориду калію. На легкі грунти висівається більше насіння (70-80 кг/га), ніж на важкі (40-60 кг/га).

Догляд передбачає полив 2-3 рази і якщо вимагається внесення азотних добрив в якості підгодівлі. Прибирати урожай кропу краще в першій половині дня і поміщати в холодильник або в яке-небудь укриття. Знявши урожай, можна на тій же площі висіяти знову насіння кропу. Допускається до трьох посівів на одній ділянці протягом сезону.

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...