розсаду і тоді отримати ранній урожай. Він буде особливо великою, якщо розсада буде вирощуватися під плівкою або в теплиці.
Вирішивши вирощувати патисони на своїй ділянці, слід знати, що насіння ці овочів можна сіяти прямо в грядки, або спочатку вироститиДля дачників, у яких в наявності на ділянці гострий дефіцит вільного місця, можна порадити вирощувати патисони в контейнерах, в якості яких витончені вазони або звичайні пластикові пакети.
Для патисонів слід вибирати місце, яке і сонечко добре прогріває, і вітерець обдуває. Вже восени землю можна підживити органічними добривами, після чого перекопати, залишаючи великі грудки в цілості. На кислому грунті доведеться восени провести вапнування.
Триває підготовка навесні, коли граблями слід розрівняти землю, одночасно видаляючи бур'яни. Десь після 15-го травня вносяться мінеральні добрива, якщо восени органікою землю не удобрювали, то тепер це зробити необхідно.
Від виду грунту залежить, які добрива будуть найбільш корисні.
Торф'яні ґрунти. Кожен кв.м рекомендується обробити 2 кг компосту (гнойового перегною) і дернової землею (1 відро). Також грунт повинна отримати суперфосфат з сульфатом калію (по 1 ч. л.) і деревну золу (2 ст. л). Потім смуга грунту ок 70 см в ширину перекопується на 20-25 сантиметрів в глибину, і на цю грядку виливається тепла вода з розчиненим у ній добривом «Агрікола-5» (10 л води /2 ст. л добрива). Дозування - 3 л розчину на 1 кв. м. Коли всі добрива внесені, грядку накривається плівкою, щоб зменшити випаровування вологи і зберегти тепло.
Перед посадкою патисонів на глинистих (легких суглинних) ґрунтах їх попередньо удобрюють торфом (2-3 кг/1 кв. м), перегноєм і тирсою. Також вносяться суперфосфат і деревна зола по 1 і 2 ст. ложки відповідно.
Піщані ґрунти спочатку присмачуються дернової землею і торфом (по 1 відру /1 кв. м), потім перегноєм та тирсою (по 3 кг/1 кв. м), кількості інших добрив такі ж , як для глинистого ґрунту.
На родючий чорнозем потрібно внести з 2кг/1 кв.м тирси, суперфосфат у вигляді порошку (1 ст. ложка) і деревну золу (2 ст. ложки).
Особливий підхід потрібен до цілині. Спочатку грунт очищається від коренів і личинок комах, після чого на кожний кв. метр вноситься 2-3 кг перегною (компосту), 1 ст. ложка нітрофоски і деревна зола (2 ст. ложки). Далі слід перекопати і полити водяним розчином «Агріколи-5».
Коли ці заходи закінчені, грядка повинна 3-5 днів побути під плівкою, потім можна приступати до засіву насіння патисонів.
Вирощування патисонів ведеться шляхом засіву насінням (сухими або набряклими) і висадки розсади. Поєднання цих способів забезпечить рівномірне дозрівання патисонів.
У великих насіння патисонів спочатку міститься достатня кількість речовин, необхідних для успішного виходу, що не заважає прийняти додаткові заходи для стимулювання зростання. Один з варіантів - насипати насіння в мішечки з марлі і опустити в розчин борної кислоти (20 мг/1л), протримавши добу при кімнатній температурі, гарненько обмити водою і висушити. Так можна поліпшити врожайність на 15-20 %.
Практикується також загартовування насіння, для чого попередньо зволоживши, їх вміщують у марлеві мішечки на 3-5 діб, періодично переміщаючи з приміщення з температурою близько 20 ° (після перебування протягом 6 годин) в приміщення з температурою від 0° до 2° (следующие18 годин).
Городники нерідко готують насіння до посіву, замачівая їх у спеціальних розчинах, що стимулюють активне зростання, наприклад в розчині «Бутон» (2г/1 л води) або «Энерген» (5 крапель/1 л), Після цієї обробки насіння промивають і дають полежати 1-2 дні на вологій матерії при 22-25 градусів.
Посів патисонів можна починати в районі 10-25 квітня, терміни висадки патисонной розсади - друга декада травня. Схема посіву насіння 60Х60 см, глибина залежить від типу грунту на 5-7 см заглиблюють в легкий грунт і на 3-4 см у важку. В лунку кладуть по 2-3 насінини, віддалені сантиметрів на п'ять-шість один від одного. Зійшли сходи проривають, в лунці залишають один паросток, інші висаджуються на інші грядки. Для забезпечення потрібного режиму вологості грядки присипають торфом.
Висаджену розсаду патисонів накривають плівкою, розстеленому на дугах, які встановлюються поперек грядок на висоті бл півметра. Якщо прогнозуються заморозки, то знадобиться додаткове укриття. Укриття з плівки робиться, щоб раніше на 15-20 днів висіяти насіння і створити комфортний для рослин водно-температурний режим, що, природно, покращує врожайність.
Проблема обігріву в холодну погоду вирішується з допомогою органічних добрив. Спеціально прорытую канавку заповнюють товстим шаром гною (компосту), зверху кладуть 20 см городньої землі і поливають мінеральним розчином.
Основні заходи по догляду - це полив, прополка грядок і видалення старих листочків у нижній частині, а також плодів, уражених гниллю. Полив патиссонам потрібен рясний, вода повинна бути відстояна, температурою ок 22-25 °. Норми поливу такі: раз у 5-6 днів по 6-8 л/1 кв. м - до початку цвітіння, і по 8-10 л через кожні 3-4 дні в період цвітіння. Важливо вміти правильно поливати патисони - це треба робити під корінь, або по борознах, год метою перешкодити воді нпроникнуть в квітки та зав'язі, інакше вони можуть загнити.
До посадок патисонів не застосовують підгортання і розпушування. Так як ведеться інтенсивний полив, то коріння оголятися, тому кілька разів в період вегетації слід підсипати 3-5-сатнитетовый торф'яної (перегнойный) шар. Буває, що виникає необхідність зменшити вегетативну масу, розвиток якої перешкоджає формуванню плодів. Тоді вибравши сонячний день, вранці відрізають за 1-2 старих листочка, повторну процедуру проводять через 3-4 дні.
Рекомендується 3 рази підгодовувати патисони під час вегетаційного періоду. Перший раз - до початку цвітіння органічним добривом (напр. «Вегета»), 2 ст. ложки якого розводять в 10 л води на 1 кв. м виливає ок. 4-5 л. В період плодоношення патисони ще 2 рази підгодовують таким розчином: добриво «Форвард» у кількості 2 ст. ложок розчиняють у 10 л води, сюди ж додають 1 ч. ложку нітрофоски, витрата - по 3 л на кожну рослину.
Також часто вдаються до підгодівлі патисонів коров'яком, курячим послідом, які розводячи у воді 1 до 10 і 1 до 20 відповідно.
Так як патисони відносяться до перехресно запилюваних культур, то для утворення плодів необхідно участь комах, що переносять пилок. У теплицях тому іноді виникає потреба в ручному запиленні. З цією метою зривають чоловічий квітка, на якому помітна дозріла пилок, і поміщають віночок в зав'язь, яка є жіночим квіткою.
Рекомендується не допускати торкання плодів землі, щоб до них не дісталися слимаки, і не почалося загнивання. Для цього плоди кладуть на шматки фанери або скла. Збір патисонів краще проводити регулярно, щоб не запізнювалася розвиток нових плодів і недорозвиненим завязям не загрожувало осипання.
Патисони можуть мати різноманітні форми плодів - у вигляді диска, тарілки, чаші, дзвіночка, краю можуть бути з фестончики або з зубчиками, а бувають і просто рівні. Традиційний колір патисонів - білий, але завдяки зусиллям селекціонерів були виведені сорти, що дають плоди з фіолетовою, зеленою, помаранчевим і жовтим забарвленням. Скажемо кілька слів про найбільш поширених патисонных сортах, розділених на групи залежно від забарвлення.
Білі 13. Добре зарекомендував себе, витримав випробування часом сорт, відноситься до середньостиглих, плоди масою до 450 г з щільною білою м'якоттю.
Диск. Ранньостиглий сорт, кора тонка біла несолодка м'якоть, хрумтить, містить малу кількість соків. Середня вага зрілого патисона -350 р.
Коровай. Ранній сорт патисонів, вимагає належних умов вирощування. Невеликі плоди масою 180-270 р., з однієї рослини збирають до 26 патисонів.
Парасолька. Високоврожайний сорт ранній. Дає великі плоди (800-1400 м), форма у вигляді чаші або дзвоника.
П'ятачок. Відноситься до ранньостиглим сортам, рослини і плоди невеликі (220-300 г), всі плоди дозрівають майже одночасно.
Чебурашка. Сорт ультраскоростиглих патисонів, дозріває за 35-39 днів, добре переносить холоду. Плоди вагою від 200 до 400 м з тонкою скоринкою та м'якою соковитою м'якоттю.
Родео. Теж ранній сорт, відрізняється підвищеною врожайністю. Розміри рослини невеликі, м'якоть досить щільна, несочная, має своєрідний смак.
Сонечко. Сорт може похвалитися гарними врожаями, відноситься до середньостиглих, середній вага зрілих патисонів-250-300 г, на стадії технічної зрілості кірка має яскраво-жовтий колір, який в повній зрілості змінюється на помаранчевий. М'якоть має кремовий відтінок.
НЛО Помаранчевий. Це ранньостиглий сорт, його позитивну властивість - утворює зав'язь, навіть в поганих умовах виростання. Вага плодів від 280 г, мають оранжево-жовту м'якоть з прекрасним смаком, соковитість низька, відрізняється високим вмістом вітаміну С і мікроелементів (залізо, магній).
Фуете. Ще один ранньостиглий патисон, плоди вагою близько 250-300 г з щільною м'якоттю білого кольору має ніжний смак. Може довго не псуватися після збору.
Чунга-Чанга. Належить до середньостиглих сортів, характеризується гарною врожайністю, плоди важкі (500-700 г), соковиті, смак ніжний.
Гоша. Це велика рослина з ранньостиглих патисонів. У дозрілих плодів шкірка стає майже чорного кольору, м'якоть ж відливає молочною білизною.
Бінго-Бонго. На дозрівання плодів потрібно 39-43 дня, сама рослина невелика, завдяки піднятою розетці листя за цим сортом простіше доглядати, поливати. Досить великі плоди вагою від 450 до 600 грам, володіють м'якою соковитою м'якоттю.
Причиною більшості хвороб патисонів, вирощуваних на дачній ділянці, стає холодна вода, відповідальна також різка зміна температури, коли денне тепло різко зміняться нічною прохолодою. Патисони вражають біла і коренева гниль, антракоз, борошниста роса, які прогресують при збереженні сильної зволоженості. Деякі хвороби, начебто зеленої крапчастої мозаїки, фузаріозу та кореневої гнилі частіше вражають тепличні рослини.
Це рослина просто завезено в наші краї "човниками" з Китаю. Та й ніякий це не цибуля, наукова назва цієї рослини - саме Ornithogalum caudat...
Літній душ на дачі - не розкіш, а необхідність. Але його пристрій неможливо без деяких обов'язкових особливостей, однією з якою є...
Вирощування хрону на дачі допоможе вам значно скоротити витрати в період закаток, а також, в будь-який момент отримати ароматну і гостру приправу ...
Перед будівлею альтанки або перголи потрібно взяти до уваги інтенсивність використання такої споруди і його функції. Альтанкою називають мо...
Всім любителям красивих садів і парків, подорожуючи по Європі, слід загорнути в австрійський Зальцбург, щоб відвідати неповторний сад Мірабель, на...
Під верандою зазвичай мають на увазі прибудову до будинку, яка розташована таким чином, що вхідні двері в будинок виявляється всередині і отримує доповнить...
У цій статті ми спробуємо роз'яснити, як самостійно зробити курінь. Дана будівельна конструкція відрізняється від інших легкістю і простотою...
Грамотний садівник повинен знати, що таке стратифікація і як її правильно проводять. Так от, називають стратифікацією один з методів, що сприяють ...
Сучасний зовнішній вигляд бруківки значно відрізняється від її початкових варіантів, які представляли собою кількох простих моделей фигурны...
Агротехніка вирощування огірків тепличних умовах практично не відрізняється від агротехніки по відношенню до відкритого ґрунту. Існують тільки некот...
Хоча ріпа і раніше вважалася їжею бідних і була не самою популярною культурою, в певний час вона набула "ім'я" і стала використовуватися навіть на до...
Такий садовий кущ, як брусниця, знає кожен дачник, старий і молодий. Але не у кожного він є на ділянці. Дана стаття повідає нам, як правильно...
Вийшла нова версія однієї з найпопулярніших в Росії програми для тривимірного дизайну будинків, квартир і ландшафтів. Кількість користувачів попередніх ...
Тільки уявіть, як гарно може розтягнутися просторами саду рабатка. Вона буде нагадувати довгий вінок, сплетений з польових квітів. Рабатка...
Напевно, практично кожен власник або житель заміського будинку мріє про те, щоб його будинок привертав до себе уваги і відрізнявся, насамперед, св...
Багатьом дуже подобається виноград за те, що він соковитий, солодкий, освіжаючий. Не можна сказати, що в ньому міститься багато вітамінів, але зате він дуже смаку...
Вихідним міркуванням при виборі приймемо, що змішувач повинен бути як естетичним, так і практичним, щоб його використання було безпроблемним. Немалий...
У цьому році мною були посаджені в'юнка троянда. На шести основних пагонах вже стали рости бічні. Але бутонів немає. Або квіти не з'являться в перший рік? ...
По харчовій цінності буряк йде слідом за морквою і капустою, багато улюблені страви (вінегрети, борщі, салати та ін) неможливо уявити без н...
Ми упевнені, що багатьох початківців дачників, які вирішили вже навесні побачити свою ділянку красивим і навіть барвистим, цікавить, які квіти можна...
Дача біля паркової зони завжди характерна появою на її території дрібних тварин, які заходять до нас поласувати чимось смачненьким. Зачасту...
Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...
За літній час в парнику накопичується достатньо сміття, бактерій, шкідників та інфекцій, які можуть спокійно пережити зиму і вплинути на майбутній...
Огорожа території дачі повинно бути надійним і практичним, забезпечувати оригінальний зовнішній вигляд і обов'язкову безпека. Впоратися з такими т...
Декоративний лук, він же Аллиум, відрізняється своєю красою і різноманітністю - їм дійсно можна легко прикрасити будь-який сад або ділянку. Кулясті з...
Давайте, досліджуємо пристрій каміна і те, як він працює. Головні складові елементи каміна - це топка, димар і портал (так називають дек...
Паркан на дачній ділянці є незамінною річчю, оскільки саме він покликаний охороняти вашу територію, а також бути частиною дачної ділянки - ...
Кожен досвідчений дачник і просто той чоловік, який любить трохи поритися на власній дачній ділянці, в певний час приходить до того, чт...
Вибрати басейн для дачі досить складно, особливо, враховуючи види басейнів, їх розмір, дизайн та вартість. Але, пройшовши цей непростий етап, вам...
Помаранчевий колір знаходиться зараз на піку моди, що ж стосується білого, то без нього практично неможливо уявити собі ні одного саду. Поколдуйте н...
Сніг - величезне благо для нашого саду. Не будь його, наші сади виглядали б по-іншому: не було б у них суниці, малини, а стланцевые яблуні і чорно...
Азалія понтійська (Azalea, кам'яний кущ) - декоративний, рясно квітучий чагарник з сімейства вересових. Інша назва - Родод...
Кожен дачник, який знає толк в якісному відпочинку, прекрасно розуміє необхідність на дачі спеціальної меблів, яка і буде його забезпечувати. Одні...
Кожному дачникові доводиться регулярно копати землю на своїй ділянці і зазвичай вірною помічницею у цій справі виступає звичайнісінька лопата. І якщо ділянка...
Якщо говорити про види примул, то тут вчені особливо вирізняють п'ять. Прочитавши цю класифікацію, кожен з вас легко може визначити, до якого виду відн...
Якщо у Вас залишилися старі бочки, корпуси від стареньких пральних машинок або тазики - не поспішайте їх викидати! З них можна зробити повноцінний еле...
10.09.2014
Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...
08.09.2014
Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...
06.09.2014
У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...
03.09.2014
Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...
02.09.2014
Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...
30.08.2014
Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...
29.08.2014
Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...
28.08.2014
Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...
26.08.2014
З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...
25.08.2014
З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...
23.08.2014
Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...
21.08.2014
Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...
20.08.2014
Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...
20.08.2014
Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...
20.08.2014
Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...
19.08.2014
Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...