Мінеральні добрива для рослин і їх класифікація

добрива для рослиндобрива для рослинУ минулій статті ми зробили класифікацію органічних добрив. Сьогодні ми хочемо продовжити нашу розповідь, зробивши повний огляд мінеральних добрив, їх застосування і способи зберігання.

мінеральні добривамінеральні добриваВ садівництві та квітникарстві широко поширене застосування мінеральних добрив, таких як калій, фосфор і азот. Кожне з них наповнює грунт необхідними і відсутніми елементами і надалі рослини ростуть на ділянці більш стабільно. Внесення добрив у грунт відбувається окремо, у спеціальних сумішах або ж в розбавленому вигляді.

Гранульовані

Гранульовані добрива, такі як аміачна селітра і суперфосфат являють собою невеликого розміру грудочки або зерна, які досить рассыпчаты, що і є їх основною перевагою перед іншими добривами, так як гранули не злипаються і відмінно поширюються по території ділянки.

Рідкі комплексні добрива

Рідкі комплексні добрива використовують для підживлення рослин під час розвитку і росту. Полив грунту даним видом добрив проводять один раз в 10-15 днів, після того, як грунт було рясно полита водою.

Відомий той факт, що з усіх внесених у грунт мінеральних добрив, рослинами безпосередньо може бути використано близько 20% фосфору, 50-70% калію і не більше 90% азоту. Даною статистикою ми відразу ж відповідаємо на питання, яке часто задають фахівців про те, що добриво грунту відбувається, а ефект не такий, якого очікували. Як бачите, далеко не всі добрива потрапляють у систему рослин, тому іноді можуть відбуватися неприємні ситуації, у вигляді яких добрива як би не працюють.

Мікродобрива

Крім описаних нами добрив, для правильного та нормального розвитку і росту рослин необхідні і інші елементи, які містяться в мікродобрив. Дозування їх повинна бути чітко нормована, так як рослини використовують дуже малу частину молібдену, заліза, цинку, міді, марганцю, бору та інших елементів, які можуть містити мікродобрива.

Азотні добрива

Аміачна селітра

Це добриво містить близько 34-34% азоту. Може потрапити до використання у вигляді білих лусочок або гранул. Селітра відмінно розчиняється у воді і здатна швидко впливати на рослину під час добрива. Селітру потрібно зберігати в добре провітрюваному, сухому місці, так як вона має здатність злежуватися за рахунок підвищеної гігроскопічності. Змішування з органічними матеріалами протипоказано, так як можливе самозаймання. Селітра сприяє підкислення грунту і рекомендується для застосування на вапнованих ґрунтах. Селітру вносять в грунт нормою 15-25 г на один квадратний метр.

Сечовина

азотні добриваазотні добриваДосить концентроване азотне добриво, яке відрізняється високим вмістом азоту 46%. Сечовина проводиться у вигляді білих гранул кулястої форми, добре розчинна у воді, що значно полегшує використання. Сечовина злежується, тому потребує особливих умов зберігання. Може бути використана як для некореневої підгодівлі (50 г сечовини на 10 літрів води, даний розчин розрахований на обприскування площі 100 м2), так і у вигляді основного добрива (10-20 г добрива на 1 м2). Слід пам'ятати, що сечовину не можна змішувати з суперфосфатом або вапном.

Сульфат амонію

Добриво є кристалічною речовиною сірого або білого кольору, добре розчинною у воді та з середнім показником вмісту азоту - 20,5-21%. Сульфат амонію можливо вносити в якості основного добрива, починаючи з осені, так як він досить добре утримується в ґрунті. Навесні ж (в період вегетації) варто використовувати добриво, як підгодівлю. Бажано застосовувати добриво на вапняних, так як відбувається підкислення грунту. Норма внесення сульфату амонію - 25-40 р на площу в 1 м2.

Натрієва селітра

Добриво з невеликим вмістом азоту, не більше 16,5%. Дрібнокристалічна речовина з жовтим або сірим відтінком, добре розчинно і застосовується на грунтах не вапнованих і кислих. Зберігати натрієву селітру потрібно в сухому місці. Може бути використане в якості підживлення для рослин, або ж в якості основного добрива, норма - 35-50 г на кожен квадратний метр.

Кальцієва селітра

Це добриво має найменший показник за вмістом азоту серед всіх перерахованих азотних добрив (15,5%), тому його можливо застосовувати для підлужування грунту. Добриво проводиться у вигляді дрібних гранул. Через підвищену гігроскопічність, кальцієва селітра повинна зберігатися тільки в сухих місцях. Вносять в грунт не більше 30-50 г на квадратний метр грунту.

Фосфорні добрива

Суперфосфат

фосфорні добривафосфорні добриваСуперфосфат є розчинним добривом, яке може випускатися у вигляді гранул або світло-сірого порошку. Добриво містить 14% фосфорита і 19-19,5% фосфорної кислоти. Під час застосування суперфосфат не підвищує кислотність грунту, так як містить гіпс (сірчанокислий кальцій). На кожен квадратний метр, під час підживлення, можливо вносити не більше 40-60 г добрива.

Збагачений суперфосфат

Добриво випускається виробниками у вигляді гранул або порошку, що містить 24% фосфорної кислоти. Може застосовуватися, як звичайний суперфосфат і вноситься в грунт нормою до 40-60 г на квадратний метр.

Подвійний суперфосфат

Світло сірі гранули добрива містять 45% фосфорної кислоти (розчинної). Добриво застосовується, як звичайний суперфосфат, але норма його внесення рівно в 2 рази менше.

Томасшлак

Добриво потрапляє до використання у вигляді порошку темного відтінку, що містить 14% фосфорної кислоти. Порошок, що не розчиняється у воді. Лужне добриво досить ефективно для внесення в кислі вапняні грунту (під час скопування), як основне добриво (приблизно 50-80 г/1 м2).

Фосфоритне борошно

Практично не розчинне добриво, яке може бути, як бурого, так і темно-сірого відтінку. Вміст розчинної фосфоритного кислоти - від 19 до 30%. Фосфоритне борошно може бути використана у вигляді основного добрива до вапнування, так як разом з вапном вносити її в грунт не рекомендується.

Калійні добрива

Калійні добрива сприяють здоровому росту рослин і сприяють утворенню здорових кореневищ і бульб. Найчастіше, калійні добрива потрібні рослинам під кінець періоду вегетації.

Хлористий калій

калійні добривакалійні добриваДобриво вироблено у вигляді кристалічного порошку, який має рожевий. сірий або білий відтінок, вмісту окису калію - 60%. Хлористий калій можна вносити в грунт під лопату (восени), нормою приблизно в 30 г/1 м2.

Калійна сіль

Добриво містить до 40% оксиду калію, вноситься в грунт в осінній період, як основна заправка, не більше 40 г/1 м2. Є сумішшю меленого сильвініту і хлористого калію.

Калій сірчанокислий

Вміст оксиду калію - до 50%. Добриво найбільш ефективно для культур, які чутливі до хлору, а також для тепличних рослин.

Калімагнезія

Ця суміш містить до 9% оксиду магнію і до 40% оксиду калію. Добриво застосовується спеціально для підживлення рослин, які дуже чутливі до хлору. Застосовується навесні, як основне добриво, а також під час посадки овочевих культур.

Сульфат калію

Досить концентрований калійне добриво, яке містить 48% окису калію, відмінно розчиняється у воді і в первісному вигляді являє собою розсипчастий, кристалічний порошок білого кольору з жовтуватим відтінком. Фахівці рекомендують вносити дане добриво під культури, які погано реагують на надлишок хлору. Норма - 20-25 г добрив на квадратний метр.

Селітра калієва

Проводиться в порошку темного кольору, який містить 14% азоту і 44% окису калію. Рекомендовано для рослин, що не переносять хлор. Внесення обов'язково у весняний час, так як селітра калієва містить легко розчинний азот.

Поташ (калій вуглекислий)

Добриво містить досить багато окису калію, 55%, абсолютно не містить хлору і рекомендовано для застосування на кислих ґрунтах, особливо під картоплю.

Зола

Деревна зола може містити до 11% фосфору, 36% калію і 40% кальцію. Особливо багата поживними елементами зола, отримана із соломи злаків.

Зола з торфу містить дуже мало фосфору і калію, тому може бути використана, як вапняне добриво, а зола, отримана в процесі горіння кам'яного вугілля - взагалі не придатна для удобрення грунту.

Рослинну золу вносять у ґрунт з розрахунку 300 г на 1 м2, деревну - 700 г, торф'яну - 1 кг. Підживлення золою, яка здійснюється восени або навесні, значно знижує кислотність ґрунту і покращує її структуру. Золу можна вносити в грунт у поєднанні з азотними добривами, але не змішуючи, а по черзі. Зберігати золу потрібно в сухому, темному місці, так як волога зола може втратити свої поживні властивості, хоча і залишиться придатною для вапнування.

Магнієві добрива

Доломітове борошно

Добриво містить більше 20% магнію і близько 28% кальцію, використовується для вапнування грунту (150-300 г На 1 м2) з підвищеною кислотністю і в якості стандартного магнієвого добрива (20-30 г на 1 м2).

Магній сірчанокислий

Добриво відмінно розчинно у воді і дає хороші результати після обприскування ним дерев. Вміст магнію в добриві - 16%, тому розчин для обприскування готується з розрахунку 200 г добрива на 10 літрів води.

Комплексні добрива

комплексні мінеральні добривакомплексні мінеральні добриваПотрібно розглянути і спеціальні удобрювальні суміші, які також показують позитивні результати під час їх використання. Дані добрива повинні застосовуватися для ґрунту садів. Суміші, приготовлені з різних форм мінеральних добрив, в них додані деякі мікроелементи. Розрізняють три види подібних сумішей, які відрізняються вмістом калію, фосфору і азоту. Плодоягодная - 1,25:1,6:1; квіткова - 1:1,5:1; городня - 1,5:1,6:1.

Даний вид добрив застосовується навесні і влітку. Комплексні добрива вносяться в грунт рівномірно по поверхні землі, яку вказує площа крони дерева, можна навіть трохи ширше. Не застосовуйте сульфат амонію, якщо грунт кисла, завжди визначайте сумісність добрив. Рідкі добрива вносять в розбавленому вигляді, без зберігання, підготовлені безпосередньо перед внесенням у грунт, органічні і мінеральні - перед обробкою грунту.

Як бачите, внесення добрив у грунт дуже важливо для рослин. Але не варто забувати і про те, що не менш важливий і правильний підбір добрив для тієї чи іншої грунту або культури. Слід правильно визначити вид, розрахувати норми добрив і правильно внести їх у грунт. Купити добрива вам завжди допоможуть фахівці того магазину, в який ви звернетеся. Спочатку постарайтеся розповісти продавцям про склад і кислотності грунту, про її якість, а також місце розташування. Не забудьте згадати і про те, для яких саме рослин ви купуєте добрива, адже добрива для кімнатних рослин, добрива для квітів або для розсади дуже відрізняються один від одного. Відразу ж вибирайте собі і інструмент для внесення добрив, можливо, вам стане в нагоді лійка, лопата або навіть розкидувач добрив, якщо територія ділянки досить велика. Також ще раз хотілося б нагадати і про зберігання добрив, які ви хочете придбати. Кожне з них вимагає різних умов і, якщо ви хочете зберегти залишки невикористаних хімічних добрив в "свіжому" вигляді, то вам треба буде попрацювати і над цим.

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...