Рід актиндия включає в себе близько 40 різноманітних видів рослин. Свою назву він отримав у зв'язку з дещо незвично розташованих у вигляді зірочок форм зав'язі, оскільки з латинської мови "actis" перекладається як «зірка». Інша версія походження назви свідчить, що назва роду походить від грецького слова, що в перекладі означає «промінчик».
Ця рослина є листопадной дерев'янистої ліаною, яке найчастіше зустрічається в гірських лісах. Природними місцями проживання стали Гімалаї і Південно-Східна Азія. В Росії воно зустрічається на Далекому Сході, воліючи розріджені ліси, які ростуть в 1,3 км над рівнем моря. Для гарного росту ліани потребують твердої опори, в диких умовах якими їм служать дерева. З їх допомогою вони піднімаються вгору, досить широко розростаються, плодоносять.
Вперше рід був відкритий і описаний в середині 19 століття. Але вже до початку 20 століття ліани зустрічалися в ботанічних садах і приватних колекціях, наприклад, в Імператорському ботанічному саду в місті Санкт-Петербург.
У 30-ті роки двадцятого століття в Росії були вирощені перші російські види цієї рослини, що було здійснено І.В. Мічуріним. З того часу і донині продовжується робота по формуванню колекції актиндий Московського відділення ВИР. На даний момент виведено більше 30 сортів, які витримують російські морози, які можуть вирощуватися практично повсюдно на території країни.
В наших умовах поширення отримали п'ять видів актиндии: коломікта, аргута, полігама, джиральда і пурпурна. Остання була завезена до нас з Китаю, а перші чотири зустрічаються на Далекому Сході.
У кожній актиндии, придатної до вирощування в середньої смуги Росії, є прості, з зубчастим або пильчатим краєм, цільні листя овальної форми, у пазухах яких ховаються нирки. У таких видів, як джиральда, аргута або актиндии пурпурової вони мають темно-зелений колір, а восени набувають різні жовті відтінки.
Листя коломікта і актиндий полігама перед цвітінням рослини стають строкатими.
Квітка у актиндии складається з 4-5 чашолистків і пелюсток. Всі види рослини дводомні, на них є або чоловічі або жіночі квітки. Підлогу примірників визначається при першому цвітінні, і згодом незмінний. Тому для успішного зав'язування плодів необхідно висаджувати на ділянці як жіночі, так і чоловічі рослини. Як їх відрізнити? Це досить просто, якщо прислухатися до порад DachaDecor.com.ua. У жіночих квітів у центрі знаходиться великий маточка, чия нижня частина є зав'яззю, над якою ростуть і піднімаються вгору стовпчики з приймочками.
Все це нагадує за формою зірку. Власне, саме тому рослина і отримало таке родове назву. У чоловічих кольорах маточки не є. Зате на його численних тичинках утворюється пилок, яка здійснює запилення жіночих квіток.
З допомогою різноманітних комах - бджіл, джмелів та інших, здійснюється перехресне запилення рослини. Актиндия дуже приваблива для них, оскільки має вишуканий аромат. Однак це не медоносна рослина, так як в квітках немає нектарників. Бджоли збирають пилок, так як вона є для них білковим кормом.
Цвіте актиндия 10-12 днів влітку. Всі види цвітуть у липні, за винятком коломикты, у якої цвітіння припадає на червень. Саме в цей час у рослини також дуже активно ростуть молоді пагони, чий приріст за літо може скласти більше двох метрів. До кінця літнього сезону зростання сповільнюється, і формується верхівкова брунька.
Також в цей час дозрівають річні пагони, які починають древесневеть, готуючись до зимового періоду.
Плоду у актиндии являє собою дуже соковиту ягоду, яка, дозрівши, має дуже приємний солодкий смак. У актиндии коломікта він кисло-солодкий. Цікавим фактом є те, що у деяких видів актиндии змінюється запах плодів! Наприклад, один рік він може бути яблучним, а на іншій - ананасовим.
Вирощувати актиндию можна декількома способами: за допомогою насіння, укоріненням живців, щепленням.
Якщо ви вирішили використовувати перший спосіб, то рекомендується зберігати насіння рослини в сухому, темному і прохолодному місці, і тільки навесні высеиваться в спеціальні розсадні ящики. Сходи з'являються на 15-17-й день після посіву. При розпусканні перших листочків необхідно їх пікірувати або висадити стаканчики в грядку.
Але більш дієвим і хорошим способом розмноження актиндии є живцювання, яке слід проводити в кінці червня - початку липня. Для здійснення живцювання необхідно нарізати живці з парою нирок і одним верхнім листом. Живці ставлять на 24-32 години в склянку з водою або гетероауксином, а після їх можна висаджувати. Гарним субстратом стане торф, пісок або керамзит.
Нирку з листом слід залишити над рівнем землі, потім полити рослину і вкрити плівкою.
Оптимальною температурою для висадки актиндии є 18-24 градуси. Також рослина любить сонячне світло, тільки непрямий і не палюче, вологість, що трохи перевищує середній показник.
Якщо температура повітря досить висока, то рекомендується розмістити під плівкою вологу марлю. При випаровуванні вологи температура всередині такого рукодільного міні-«парничка» трохи знизиться. Також раз на добу необхідно обприскувати живці водою з допомогою квіткового розпилювача.
Якщо всі умови дотримані, то вже через 3-4 тижні коренева система рослини повністю сформується, і воно буде готове для весняної висадки. На зиму ж достатньо просто прикрити його допомогою опалого листя.
Слід враховувати, що розмноження актиндии вже дорослими, укріпленими і одревесневевшими живцями відбувається гірше. Але навіть у цьому разі має старанні та догляді можна добитися гарного результату. Після останньої обрізки рослини необхідно відразу відібрати найкращі відростки, розкласти їх по сортам, розмістити на землі і засипати тирсою шаром півметра. Перед весняним посадковим сезоном, коли земля вже достатньо нагріється, тирсу потрібно прибрати, витягнути живці, обрізати їх і помістити нижнім кінцем у воду. Після їх можна буде висадити в землю під нахилом. Не забудьте перед посадкою присмачити грунт торфом або легким компостом.
Також бажано всю цю конструкцію накрити вологою ганчіркою, яка не дозволить утворитися парникового ефекту, не утримуючи тепло, але пропускаючи воду. Тканина повинна залишатися на рослині протягом місяця, після її слід прибрати.
Актиндии, які були вирощені з допомогою живців, дадуть урожай через 2-4 роки.
Для посадки актиндии втеча необхідно обрізати, залишивши 2-4 нирки, і приготувати яму 60 на 60 см. На дні ями розмістити дренаж з каменів, старих палиць, пеньків, відра перегною, ложки суперфосфату і половини склянки деревної золи. Після посадки рослину рясно поливається, землю навколо бажано замульчувати торфом або перегноєм, або опалим листям. Подібне мульчування бажано здійснювати кожен рік.
Коренева система у рослини досить потужна, але близько 70% коріння розташовується в поверхневому ґрунтовому шарі, і розпушування слід проводити дуже обережно з мульчуванням. Найкращим добривом для актиндии стануть органічні добавки у весняний період і зольні - осінній.
У актиндий спостерігається досить висока вегетація, і тому, щоб пагони не були запущені, не перепліталися між собою, необхідно обрізати рослину кожні 4-6 тижнів у літній період. Неплодоносящие пагони коротшають приблизно до півметра, після 4-6 тижнів їх необхідно знову обрізати до півметра довжини. Остання обрізка здійснюється після опадання листя.
Актиндия - ліана, яка потребує опори - шпалері, яка являє собою стовп з хрестовиною зверху. Іншим варіантом може стати гарна альтанка. При цьому бажано, щоб використовувана опора не перевищувала 2,5 метрів у висоту, інакше буде дуже незручно обрізати рослину і збирати з нього врожай. При посадці краще дотримувати відстань між рослинами в 3-5 метрів.
Актиндия - рослина тіньовитривала, не дуже вимоглива до грунту, хоча більшу перевагу віддає багатим перегноєм, кислуватим і легким грунтам. Зате повністю не переносить карбонатні і заболочені землі.
На зимові місяці активність за межами заміського будинку знижується, настає час підготовки до численних зимових свят. Але для справжніх...
Якщо ви хочете швидко і якісно змінити ландшафтний дизайн дачної ділянки в кращу сторону, скористайтеся програмою Complete Landscape Designe...
Вирощування різноманітних культур на власній ділянці завжди було головним питанням кожного дачника. Хтось задовольняється тільки ягодами та кустарни...
Штучний газон - це практичне сучасне покриття для спортивних майданчиків, стадіонів, фасадних майданчиків адміністративних будівель, а також для...
Це досить нова рослина на російських клумбах. Але завдяки виключно гарного цвітіння поширюється досить швидко. Багато хто вперше ...
Спил дерев і корчування пнів може перетворитися в більш приємне заняття, якщо ви будете точно знати, що далі робити з колодами і корінням. За привід...
Рід гаультерия зараховують до сімейства вересових, і, за останніми даними, об'єднує близько 180 видів рослин. Хоча британські вчені стверджують, що ...
Багато хто любить поплавати в теплу погоду. Найчистіша вода, яка не кишить водоростями і не цвіте, знаходиться в басейні. Але в платних басейнах рідко...
Рослини з яскравими, надзвичайно смачними плодами давно завоювали всесвітню популярність. Тепер вже мало хто згадує, що вони були вивезені з Південної...
Вихідним міркуванням при виборі приймемо, що змішувач повинен бути як естетичним, так і практичним, щоб його використання було безпроблемним. Немалий...
Пінопласт - це досить поширений матеріал для утеплення будинку, у нашому огляді ми проаналізуємо плюси і мінуси його використання для утепл...
Побачивши, як недосвідчені дачники тримають лопату в руках, ми вирішили розповісти всім, як правильно копати в городі, та так, щоб принести грунті користь і ...
На початку весни багато дачники приступають до вирощування розсади. Але досвідчені знання і розуміння агротехніки рослин - це далеко не всі вимоги...
Гортензія - це диво природи, що зачаровує своєю красою. Вона є одним з найулюбленіших багаторічних чагарників, як для професійних лан...
На сьогоднішній день, альтанки своїми руками - далеко не новинка і як ми вже всі зрозуміли, далеко не розкіш. Альтанка необхідна кожному дачникові і володів...
Ми упевнені, що багатьох початківців дачників, які вирішили вже навесні побачити свою ділянку красивим і навіть барвистим, цікавить, які квіти можна...
Горщики і вазони для квітів обговорювалися нами неодноразово, але сьогодні ми зібрали цілу колекцію цікавих варіантів даних аксесуарів, які були ...
Квітники на дачі є найліпшою прикрасою саду. В даний час на ринку велика кількість різних фірм ландшафтного дизайну пропонують свої...
Однією з основних будівель на будь-якому дачній ділянці є літній душ. Він допоможе швидко освіжитися, або прийти в норму після важкого робочого дня н...
Оформлення дачної території завжди починається з проекту. Це може бути звичайний малюнок від руки на аркуші паперу, а може бути і повноцінний прое...
Своє питання сьогодні нам задала Юлія, на який ми відповідаємо: «чи Використовуєте Ви торф'яні таблетки? Навіщо і як?» ...
Дугласія (DOUGLASIA) - рослина з сімейства Первоцветних. Деякі ботаніки відносять її до роду Проломников (Androsace section), інші вважають...
Питання від Надежды.Доброго дня. Мене цікавить заміська садиба. Які принципові відмінності її від облаштування дачі? Дякую! ...
Миксбордер являє собою змішаний квітник витягнутої форми. Даний квітник складається з багаторічних і однорічних трав'янистих рослин. Іноді в мік...
Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...
Після затяжних зимових холодів кора на штамбах багатьох декоративних кущів має нездоровий вигляд, від перепаду температур і вологи страждають не тільки...
Унікальне мощення природним каменем доріжок - це цінний елемент дизайну, який створює гармонію між дачником і навколишнім ландшафтом. Часто б...
Бисерник відноситься до сімейства Тамариксовых, тому його також називають Тамарикс. Батьківщиною багаторічної рослини є Росія. Цей красивий кустарни...
Рід Буддлея містить понад 100 видів, які зустрічаються всюди на земній кулі. У своїй більшості, це вічнозелені чагарники, але часом зустрі...
Питання: "Як пересадити дорослий персик, який переніс складне захворювання, без шкоди дереву? Необхідно зробити це в літній час, так як на дан...
Під верандою зазвичай мають на увазі прибудову до будинку, яка розташована таким чином, що вхідні двері в будинок виявляється всередині і отримує доповнить...
НОВА ВЕРСІЯ - Наш Сад Рубін 10.0. Ця програма для моделювання ландшафту вважається однією з кращих в області проектування ландшафтного дизайну...
Ми часто бачимо у фільмах, як відомі люди «блакитних кровей» чинно прогулюються під живими зеленими коридорами в облаштованому саду. І сьогодні так...
Різноманітні водойми на території дачної - озера, ставки і навіть фонтани, потребують якісному оформленні, щоб гармонійно вписуватися в ла...
Юрій поставив питання про те, коли ж варто знімати плівку з розсади. Адже не все насіння прокльовується в один час. При цьому помідори, перець і баклажа...
Інженерні комунікації дуже важливі для дачної ділянки, і важливу роль у загальній системі займає каналізація. Не всім вдається відразу встановити на...
10.09.2014
Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...
08.09.2014
Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...
06.09.2014
У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...
03.09.2014
Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...
02.09.2014
Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...
30.08.2014
Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...
29.08.2014
Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...
28.08.2014
Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...
26.08.2014
З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...
25.08.2014
З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...
23.08.2014
Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...
21.08.2014
Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...
20.08.2014
Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...
20.08.2014
Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...
20.08.2014
Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...
19.08.2014
Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...