Як побудувати битовку своїми руками

Побутівка на дачі своїми руками всього за пару днівПобутівка на дачі своїми руками всього за пару днівНе так давно ми задалися цікавим питанням: а чи не побудувати нам битовку на дачі? І ось, завдяки власному досвіду і декільком розумним підказок фахівців, будова було результативно завершено. Сьогодні ми вирішили розповісти вам, як побудувати битовку своїми руками.

 

Побутівка на дачі - вирішення багатьох питань. Тут можна розташуватися під час ремонту основних споруд, організувати літню кухню або невеликий склад, а якщо будова втратить своє побутове призначення, встановити всередині зимові крільчатники, влаштувати пташник, інше. Тому ми вважаємо, що така нехитра і недорога споруда може стати в нагоді кожному.

В виду того, що ми багато працювали з деревом і невеликими дачними будівлями, ми вирішили сьогодні не вдаватися в полеміку про вибір місця під битовку, не говорити про матеріали та інструменти, а відразу перейти до етапів будівництва, адже це в нашій темі найважливіше.

Будуємо битовку на дачі своїми руками

Відверто кажучи, на будівництво побутівки може піти всього кілька днів, якщо працювати невеликий бригадою. Але так як ми частіше працює в поодинці, ну або тільки з помічником, то точні терміни назвати стає складним. Тим більше що більшість з нас бувають на дачі тільки по вихідним. В такому разі, будівництво побутівки може зайняти і взагалі кілька тижнів або навіть місяць. Але не це головне, а правильне ведення процесу в цілому і кожного етапу окремо. Тому орієнтуємося на якість і думаємо про довговічності майбутньої споруди кожен раз, коли беремо в руки молоток!

Планування будівництва побутівки

Ми вже вміємо складати план дій, підганяти розміри під власні вимоги, а також вибирати матеріали будівництва, адже неодноразово займалися подібними справами під час ремонту дачного будинку або при будівництві гаража, стоянки, навісу та альтанки. Тому просто складаємо всі свої думки в купу, беремо аркуш паперу і олівець, записуємо всі вимоги і визначаємо основне призначення побутівки. Таким чином, шляхом нехитрих рішень, виводимо загальну площу, висоту побутовки, матеріали виробництва, покрівлю, утеплення і так далі.Заздалегідь визначте, з чого будете будувати битовку, де її встановіть, скільки матеріалів піде на роботуЗаздалегідь визначте, з чого будете будувати битовку, де її встановіть, скільки матеріалів піде на роботу

Підготовка місця під битовку

Ми не будемо визначати напрямок установки побутовки, як під теплицю, а також шукати більш сонячне або підняте місце. Це ми залишимо вам, адже тільки сам дачник знає, де йому зручно розташувати подібну будову. А почнемо ми з підготовки майданчика під битовку, яку хочемо побудувати.

Площадка повинна бути рівною і чистою, без бур'янів і чагарників, і вже точно без молодої порослі поруч зростаючих дерев. Це все варто забрати і знищити, тим більше що способів боротьби з різними рослинами у нас в арсеналі достатньо.

Прибравши все зайве з території розташування побутовки, ми вирівнюємо майданчик і застеляємо її щільною поліетиленовою плівкою. Тепличний варіант краще не брати, так як міцності там не вистачить, а ось більш щільні укривні матеріали добре підійдуть. Головне вибрати розмір плівки, щоб він перекривав всю площу майбутньої побутовки, а також "обіймав" площа навколо, приблизно на метр з кожного боку. Цей шар необхідний нам для захисту фундаменту від вологи, яка буде йти з грунту. Якщо цього не зробити, вже через пару років фундамент почне руйнуватися, а ще через 3-4 роки ви зможете помітити вплив вологи і на дерев'яній основі побутівки. Не пошкодуйте грошей на плівку, адже це практично подвоїть термін служби споруди.

Вибираємо місце для будівництва побутівки і проводимо підготовкуВибираємо місце для будівництва побутівки і проводимо підготовку

На плівку ми рекомендуємо насипати шар піску упереміш зі щебенем. Це дасть можливість зміцнити плівку, а також вирівняти поверхню під підставою побутівки. Багато створюють і дренажні шари під подібними спорудами, просипаючи підстава гравієм або щебенем і набиваючи отворів у плівці, але ми не вважаємо, що це найкращий варіант. А тому, якщо хочете забезпечити додатковий відтік води з плівки і піщаного підстави, зробіть невеликий ухил навколо побутівки. Досить буде всього пару сантиметрів на кожен метр.

Установка фундаменту побутівки

Ми вирішили не витрачатися, а також не перепрацьовувати, адже заливати стрічковий фундамент або ж встановлювати легке будову на капітальне основу, немає ніякого сенсу. Тим більше, в результаті найпростішого пристрою фундаменту, ми отримаємо деяку вентиляцію. Це допоможе довше зберегти підлогу від гниття.

Для противників даного способу у нас є відмінна ідея! Якщо ви вважаєте, що підлогу побутівки потрібно утеплити, по завершенню установки фундаменту просто закрийте периметр побутовки, встановіть опалубку і пролийте розчином по всій площі. Досить буде бордюру всього в 7-10 см, щоб зробити якісне утеплення. Після, у основу підлоги засипте керамзит і далі дійте так само, як і у випадку будівництва лазні. Але не забувайте про те, що підлога повинна бути не тільки теплим, але і сухим!

Отже, встановлюємо бетонні блоки строго за планом і ховаємо їх подвійним шаром руберойду, щоб створити ще більш якісний захист. Далі, беремо брус для створення основи, і з його допомогою, а також з участю водного рівня, вирівнюємо бетонні блоки на майданчику. Всі вони повинні знаходитися в єдиній горизонтальній площині, щоб перепади не заважали в подальшій роботі і не відбивалися на конструкційні характеристики в майбутньому.

Встановлюємо бетонні блоки під фундамент і приступаємо до будівництва побутівкиВстановлюємо бетонні блоки під фундамент і приступаємо до будівництва побутівки

Підстава дачної побутівки

Для влаштування основи ми рекомендуємо вибирати якісне і сухе дерево - брус з параметрами 100х150 мм або хоча б 100-120 мм. Це дасть можливість отримати якісне, надійне і, що найголовніше, міцне і довговічне основа з гарною несучою здатністю.

Укладання якісного і міцного підстави побутовки з дерев'яного брусаУкладка якісного і міцного підстави побутовки з дерев'яного бруса

Бруси укладаються на бетонні блоки строго рівень, перев'язуються між собою торцевими скобами або навіть листовим металом, а також закріплюються на бетонних блоках.

Кріплення підстави побутівки спеціальним кріпильним матеріаломКріплення підстави побутівки спеціальним кріпильним матеріалом

Трапляється і таке, що побутівки переміщують по території дачі або взагалі вивозять за її межі. Тоді закріплене на фундамент основа може перешкодити транспортуванню споруди. Ми рекомендуємо кріпити підставу до фундаменту тільки по кутах, ну або по периметру з обов'язковим позначенням точок кріплення, щоб ви точно знали, де знаходиться замок.

Кріплення підстави побутівки до фундаменту можна зробити за допомогою анкерних болтів під ключ. Це досить швидко і просто, якщо під рукою є перфоратор і накидок.

Монтаж каркаса побутівки

Встановлення вертикального каркаса дачної побутівки ми починаємо з кутів споруди. Для цього ми беремо брус 50х100 мм або 60х100 мм, і виробляємо монтаж на тимчасові стяжки. Далі, обов'язково вирівнюємо стійки, виводимо в єдину площину з вертикальними стійками по периметру, і встановлюємо металеві пластини кріплення, які задають необхідну жорсткість кріплення.

Переходимо до монтажу вертикальних стійок побутівкиПереходимо до монтажу вертикальних стійок побутівки

Після перевірки рівнів стійок, перев'язуємо їх горизонтальними балками, щоб отримати єдину дерев'яну конструкцію високої міцності.

Варто пам'ятати, що попереду у нас ще й пристрій даху побутовки, а тому відразу робимо один ряд вертикальних стійок трохи вище. Цей ряд припадає на фасадну частину, по задній же стінці вертикальні стійки будуть коротшими (нижче). Різниця між ними повинна становити близько 50 див.

Виробляємо перев'язку дерев'яним брусом, встановлюємо фасадні і задні частини на різному рівніВиробляємо перев'язку дерев'яним брусом, встановлюємо фасадні і задні частини на різному рівні

З'єднуємо стійки балками перекриття, а зверху робимо обв'язку брусом.

Дах побутівки

Для пристрою даху дачної побутівки ми вже поставили підстава, на яке тепер необхідно змонтувати крокви. Вони повинні бути міцними і прямими, щоб подальша риштування під покрівельний матеріал не стала проблемою. Крокви укладаються з однаковим кроком приблизно в 60 см, обов'язково з міцним з'єднанням, на балки перекриття. Пам'ятайте, що дерев'яні елементи даху повинні бути трохи довше, щоб виступати за периметр побутівки. Це допоможе створити козирок на фасадній частині споруди, а також зробити основу під відведення води на задній частині.

Укладання основи під дах побутівки на дачі з закладкою під козирокУкладання основи під дах побутівки на дачі з закладкою під козирок

Закріплюються крокви замковим методом з використанням цвяхів, саморізів або болтів і гайок. Використовувати можна також спеціальні металеві кріплення у вигляді пластин.

Розмітка вікон і дверей

Щоб по завершенню робіт не отримати похмуре приміщення без світла і можливості провітрювання, необхідно заздалегідь передбачити розташування вікон і дверей в битовки. Для цього, по каркасу будівлі встановлюються додаткові стійки, підсилюють отвори і забезпечують простий монтаж дверей та вікон. Зробити це досить просто, якщо у плані будівництва ви передбачили розміри і кількість таких прорізів. Якщо ж ні, то роботи можна зробити і за місцем, але тільки з використанням рівня і схилу, або ж лазерного нівеліра.

Встановити вікна та двері в побутівці можна відразу, але також можна відкласти цей процес на потім, і завершити вже після закінчення основної будови.

Монтаж покрівлі дачної побутівки

Щоб укласти покрівельний матеріал на дах побутовки, нам необхідно зробити обрешітку. Так як у нас все спочатку будувалося за рівнем, можна просто взяти рівна і якісний матеріал, наприклад, ту ж саму дошку і прибити її строго перпендикулярно крокв з однаковим кроком-просвітом в 7-10 див.

Решетування для укладання м'якої покрівлі на дах побутівкиРешетування для укладання м'якої покрівлі на дах побутівки

Тут на допомогу приходять цвяхи і молоток або саморізи і шуруповерт.

Після установки дерев'яної обрешітки, потрібно застелити саму покрівлю. Про матеріали для покрівлі ми говорили досить багато, а тому вибрати якісний і красивий матеріал ви зможете без праці. Ми ж вирішили питання з допомогою руберойду і ондуліну, так як вважають цей варіант практичним, швидким та середнім по вартості.

Монтаж покрівлі на дах дачної побутівки (застеляємо дах ондулін)Монтаж покрівлі на дах дачної побутівки (застеляємо дах ондулін)

Підлоги в побутівці

Пристрій підлог ми також проходили раніше, а тому точно знаємо, що з цим у вас проблем не буде. Залишилося тільки вирішити, як саме буде відбуватися укладання чорнової підлоги, утеплення та дерев'яний настил декоративного типу.

Раніше у нас була пропозиція спрацювати з підлогою так само, як і в дачному бані, але крім цього є й інші рішення. Наприклад, якщо заздалегідь передбачити поріжок на одному з брусів підстави (перший брус підстави взяти розміром 100х150 мм, а наступний 100х100 мм), чорнова підлога можна буде укласти на поріжок, де і закріпити. Але якщо це не зроблено, укладаємо дошку просто на основу, до якого її і кріпимо.

Підготовка якісного чорнової підлоги з дощокПідготовка якісного чорнової підлоги з дощок

Дуже важливо використовувати для даних частин побутівки спеціальні антисептики, а також матеріали, що забезпечують багаторічну службу дерев'яних матеріалів. Тут можна більш детально вивчити тему вогнебіозахисту.

Поверх щільно покладеної дошки, набиваємо гідроізоляційний шар. Це може бути поліетиленова плівка або ж більш якісний матеріал для професійних робіт. Ми вирішили не особливо витрачатися, а тому взяли плівку і встановили її на підлозі за допомогою степлера і скоб.

Монтаж гідроізоляційного шару (плівка кріпиться за допомогою степлера і скоб)Монтаж гідроізоляційного шару (плівка кріпиться за допомогою степлера і скоб)

У готові заізольовані клітинки ми укладаємо утеплювач, для чого ми обрали звичайну мінеральну вату в рулонах. Порізка за розмірами відбувається на місці, але дуже добре, якщо ви передбачили крок підстави по ширині рулона мінвати, скажімо, у 60 див.

Укладання мінеральної вати як утеплювач підлоги дачної побутівкиУкладка мінеральної вати як утеплювач підлоги дачної побутівки

Матеріал утеплення ущільнюється в ніші підлоги і більш нічим не закріплюється. Поверх просто встановлюємо додатковий шар гідроізоляції і знову кріпимо його на скоби.

Повторна гідроізоляція вже утепленої підлоги на дерев'яній побутівціПовторна гідроізоляція вже утепленої підлоги на дерев'яній побутівці

Тепер нам залишається тільки встановити сам декоративний підлогу. Підставу під нього нам не потрібно, і ми не будемо використовувати OSB-плити, як це роблять багато майстрів. Просто застелем хороше і сухе дерево, яке можна буде розкрити лаком або пофарбувати.

Настилаємо дерев'яна підлога - суху підготовлену дошкуНастилаємо дерев'яна підлога - суху підготовлену дошку

Коли чистову підлогу з дошки готовий, переходимо до наступного етапу.

Обшивка побутівки зовні

Всі стіни побутовки обтягуємо ізоляційною плівкою, яка захистить внутрішнє приміщення від вологи і вітру. Обов'язково робимо нахлест матеріалу приблизно в 20 см, і після закріплення скобами до дерева, протягуємо всі стики широким скотчем, який допоможе забезпечити герметичність.

Наступний етап - установка ветроизоляционного шару пароізоляції і на стіни побутовкиНаступний етап - установка ветроизоляционного шару пароізоляції і на стіни побутовки

Коли цей етап завершено, переходимо до обшивки побутівки. Це самий цікавий і практично завершальний процес, якщо, звичайно, ви вже визначилися з матеріалом обробки. Дерево або сайдинг, композитні панелі або пластикова імітація, вирішувати тільки вам, головне - це якісно і за рівнем провести обробку, щоб зовнішній вигляд поставив жирну крапку в основному будівництві.

Облицювання дерев'яної дачної побутівки обраним матеріаломдерев'яної Облицювання дачної побутівки обраним матеріалом

Герметизація та утеплення побутівки

Отримавши нове і симпатична будівля, всередині можна виявити безліч мінусів, першим з яких буде протяг. Усуваємо його і майбутній осінній і зимовий холод дуже просто - виробляємо герметизацію і утеплення.

Монтажна піна допоможе в роботі зі стиками і швами, своєчасний зріз і шпаклівка захистять ту саму піну і облагородять її перед майбутньою фарбуванням. Мінеральна вата, яку ми використовували для утеплення підлоги, допоможе також і зі стінами, і стелею. Технологія тут досить проста - каркас, закладка матеріалу, гідроізоляція і обшивка декоративними матеріалами. До речі, утеплити битовку можна і пінопластом.

Якісна герметизація дачної побутівки, захист від протягівЯкісна герметизація дачної побутівки, захист від протягів

То ж варто зробити і з стелею, щоб через тонку покрівлю не проникав холод.

Внутрішнє облаштування та декор побутівки

Ми отримали нову битовку на дачі, яку можна використовувати з будь-якого призначення. Але хотілося б ще додати трохи зручностей у споруда, щоб всередині було дійсно приємно знаходитися. Це електропостачання з усіма умовами дотримання безпеки, вода і каналізація, що можливо в таких будовах на будь-якому етапі, вентиляція і опалення. Але все це вже після ремонту, який ви виконаєте залежно від призначення побутівки, адже ми ще не знаємо, жилий це буде приміщення або ж просто невеликий і затишний склад.

Побутівка на дачі своїми руками (відео)

Будівництво побутівки своїми руками не займає багато часу і не обходиться в мільйони, а тому, як тільки ви зрозуміли необхідність подібного споруди на власній дачі, а також визначили бюджету на будівництво, негайно приступайте... інакше ми придумаємо для вас новий об'єкт!

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...