Кращі поради фахівців по боротьбі з бур'янами

Якісна боротьба з бур'янами, яка допоможе очистити грунт і стимулювати рослини на високий врожайЯкісна боротьба з бур'янами, яка допоможе очистити грунт і стимулювати рослини на високий урожайБоротьба з бур'янами - по-справжньому наболіле питання для кожного дачника. Тому ми вирішили без зволікань розглянути тему і знайти найкращі способи боротьби з бур'янами в саду і городі. Отже, поради професійних дачників з даного приводу.

 

Існує безліч протиріч про підготовку ґрунту під посадку різноманітних культур, добрив та норми їх внесення, прибирання та перекопуванні. Ми неодноразово піднімали теми про те, як копати в городі, на яку глибину, як прибирати коріння бур'янів з грядок і знищувати їх за межами дачі. Але цієї весни ми поспілкувалися з кількома професіоналами, загальний досвід яких налічує десятки років дачного справи, і що найцікавіше, з'ясувалися факти, які дійсно потребують обговорень. Отже, ми наводимо аргументи, а тільки ви вирішуєте - діяти класичними методами боротьби з бур'янами, або ж використовувати для знищення непотрібних нам рослин нові ідеї.

Які методи боротьби з бур'янами варто використовувати на власній дачі?Які методи боротьби з бур'янами варто використовувати на власній дачі?

Як прибрати максимум бур'янів з дачі?

Кращим способом прибирання бур'янів залишається фізичний, за допомогою перекопування грунту і збирання коренів і гички, насіннєвих коробочок. Своєчасна очистка грунту від наземної частини рослин протягом теплого сезону, а також прибирання кореневищ під час осіннього перекопування або весняних робіт, дозволяє максимально зменшити кількість бур'янів у майбутньому. Але не всі вітають цю думку.

Тут дійсно є над чим замислитися, адже перекапывая грунт, ми піднімаємо на її поверхню насіння з глибини, які, отримуючи вологу, проветриваясь і освещаясь сонцем, дуже швидко проростають. Вже через тиждень вам знову доведеться орудувати сапкою на городі або палисаде. Але даний факт має право на життя тільки на дачних ділянках тих з нас, які проводять перекопування без прибирання, тому варто задуматися про правильність процесу.

Ручний спосіб боротьби з бур'янами вважається найефективнішим, але завжди є і інші, можливо, більш практичніРучний спосіб боротьби з бур'янами вважається найефективнішим, але завжди є і інші, можливо, більш практичні

Витравлювання бур'янів хімією: чи варто?

Готуючи певний ділянку роботи з ландшафтному, для закладки доріжок або споруди малих дачних будівель, використовувати хімічні засоби досить доцільно, так як багато з них якісно випалюють коріння, вбивають насіння, а також борються з зараженнями грунту і комахами. Але пам'ятайте, що даний спосіб вбиває все живе на ділянці, і якщо така підготовка є попередньою посадкам, то на ділянці може нічого і не вирости. Внесені хімікати надовго залишаються в грунті і негативно діють на городні культури, квіти, декоративні рослини. Тому використовувати хімічні засоби для боротьби з бур'янами слід тільки в певних випадках.

Якщо ви вирішили використовувати хімічні засоби для знищення бур'янів, переконайтеся в правильності виборуЯкщо ви вирішили використовувати хімічні засоби для знищення бур'янів, переконайтеся в правильності вибору

Практична боротьба з бур'янами

Практичними методами вважаються недавні винаходу, а також класичні способи підготовки ґрунту та її захисту, які дають можливість вирощування рослин на максимально очищена від бур'янів території.

Тут варто згадати вирощування овочів, ягід і зелені на вертикальних конструкціях, в ящиках, теплицях, під плівкою, на гідропоніці, в окремих парниках, добре мульчированной ґрунті, і так далі.

Використовуйте на дачі тільки практичні методи знищення бур'янівВикористовуйте на дачі тільки практичні методи знищення бур'янів

Ми рекомендуємо звернути увагу саме на подібні методи, адже вони дають можливість кожному дачникові прибрати максимум бур'янів з дачі, витрачаючи при цьому мінімум сил і часу.

Давайте ж спробуємо оптимізувати роботу і зробити так, щоб на грядках росли не бур'яни, а культурні рослини. Починаємо боротьбу за якісний урожай.

Коректно вибраний метод знищення бур'янів значно скоротить витрати і втрати часуКоректно вибраний метод знищення бур'янів значно скоротить витрати і втрати часу

Як боротися з бур'янами на дачі правильно: поради фахівців

Сьогодні ми вирішили зробити так званий зріз знань, зібрати воєдино кращі способи боротьби з бур'янами, а також згадати деякі профілактичні заходи, які дозволять не боротися з цими рослинами, а просто допоможуть їм не вирости.

  • Почнемо ми з суперечливого думки, про який вже говорили вище: перекопувати грядки чи ні? Тут варто відштовхуватися від призначення грядок, ваших вимог, обраних рослин. Адже перекопування ведеться для підвищення аерації грунту, щоб взимку земля "очистилася" від інфекцій і комах, для вбирання добрив в родючий шар і так далі. Але в цей же час, в теплі дні чи вже ближче до весни така перекопування може піти не на користь. Вибір робити вам, але рішення має бути зваженим.
  • Далі ми хочемо вказати на думку багатьох аграріїв і дачників, які стверджують про правильність точкового добрива. Тобто, удобрювати грунт необхідно безпосередньо перед посадкою, і саме в тих місцях, де відбувається посадка. Крім того, далі можна вносити підживлення протягом сезону, але не заздалегідь, щоб не стимулювати ріст бур'янів.
  • Правильним думкою вважаємо ранньовесняну прибирання перших бур'янів, просушування їх за територією дачі і спалювання. Але одного прибирання буде мало, вона повинна стати систематичної, щоб не тільки зменшити кількість бур'янів, але й не дати їм повернутися в той момент, коли ви дасте слабинку. Тому гостра лопата і сапа завжди повинні бути напоготове, цього ніхто не скасовував.
  • Мульчування грунту давно використовується нами для збереження вологи, але також застосовується воно і для боротьби з бур'янами. Тому непогано було б укласти на очищену грядку хвою або солому, шаром приблизно в 7-10 див. можна Використовувати також тирсу або кору, пропущену через подрібнювач. Нічого страшного, якщо ви робите це до посадки рослин, даний процес добре зупиняє розвиток бур'янів. До речі, спосіб можна використовувати і в саду, засинаючи якісної мульчею пристовбурні кола дерев.
  • Давайте згадаємо про чорної поліетиленової плівці, яку вже багато хто з нас використовують на грядках з кабачками, паприкою, томатами, зеленню. Плівка розстилається на грядці і закриває всю її поверхню. Тільки в місцях сходів культур слід зробити прорізи для нормального росту.
  • Можна використовувати для знищення бур'янів і почвокровные рослини, які своєю кореневою системою і густим покриттям потроху витісняють бур'яни з грядки. Висаджувати їх можна між чагарниками, біля дерев, на укосах городніх грядок.
  • Існує також думка, що злакові рослини непогано допомагають у боротьбі, якщо їх висаджувати в лавах для ущільнення основних посадок. У деяких випадках, зросла зелень коситься, але іноді їй дають можливість піднятися, щоб захистити посадки від пекучого сонця.
  • Іноді для видалення бур'янів необхідно регулювати склад грунту. Наприклад, для видалення деяких мохів використовується суміш річкового піску з сечовиною і купоросом, в пропорції 5:1:1, позбавиться від мокриці, а також нормалізувати кислотність грунту, допоможе відома суміш - зола і вапно.
  • Важливо розуміти, що таке правильний полив рослин. Тут головним є не тільки знання агротехніки, але і застосування сучасного обладнання. Крапельний полив, до речі, допоможе не тільки економити воду і скорочувати витрати, але й подавати воду лише до тих рослин, які слід поливати. Бур'яни ж не будуть отримувати цілющу вологу.

Рекомендуємо прислухатися до думки фахівців з приводу знищення бур'янів на дачіРекомендуємо прислухатися до думки фахівців з приводу знищення бур'янів на дачі

Невеликий набір порад допоможе вам боротися з бур'янами на дачі більш ефективно, тому рекомендуємо прислухатися і зробити певні висновки.

Спеціальні заходи боротьби з бур'янами

Крім класичних і нових методів знищення бур'янів і запобігання, існують і додаткові заходи, які допоможуть очистити грунт і допомогти нам виростити врожай культурних рослин, а не цілу купу бадилля бур'янів.

Протруювання грунту, випалювання бур'янів

Раніше ми говорили, що не дуже позитивно ставимося до хімічної обробці грунту на дачі, але інколи іншого виходу просто немає, особливо, коли бур'яни повним ходом займають грядки, а культурні рослини навіть не зійшли. Використовується в такому випадку безліч рецептів, але найефективнішими вважаються розчини на основі калійної або кухонної солі. Також, може використовуватися і розчин аміачної селітри. У цьому випадку варто пам'ятати, що при роботі з хімікатами власного приготування, або ж з більш сильними речовинами, потрібно використовувати не тільки кошти власного захисту, а також інструкцію виробника та поради фахівців. Ніколи не приступайте до роботи без захисту, ніколи не передозируйте кошти і не міняйте рецепти самостійно, зберігайте хімікати у важкодоступних місцях, використовуйте їх тільки за призначенням.

Використовувати хімічні засоби для боротьби з бур'янами слід строго по інструкціїВикористовувати хімічні засоби для боротьби з бур'янами слід строго по інструкції

Правильне використання грядок

Завжди якось використовуйте грядки, адже там, де немає культурних рослин, ніщо не заважає розвиватися бур'янам. Посадіть траву або квіти, якщо в цьому сезоні вам не до городу, очистіть грунт і накрийте його плівкою, якщо не збираєтеся нічого висаджувати найближчим часом. Пам'ятаєте, дуже важливо постійно обробляти ґрунт, не допускати тривалих перерв між підготовкою грядки і посадкою культурних рослин.

Правильно використовуйте грядки, застосувати спосіб накриття темною плівкоюПравильно використовуйте грядки, застосувати спосіб накриття темною плівкою

Розсада або насіння?

Поки насіння рослин пробиваються крізь грунт, молоденькі бур'яни вже щосили красуються на поверхні, тому перевагу варто віддавати розсаді, а не висадці насінням. Більш сильна і життєздатна розсада не буде так сильно забиватися бур'янами, тим більше, якщо ви додатково допоможете їй у нелегкій боротьбі.

Висаджуйте рослини сильної розсадою, а не насінням, сходи яких можуть бути забиті бур'янамиВисаджуйте рослини сильної розсадою, а не насінням, сходи яких можуть бути забиті бур'янами

Сівозміна і постійна ротація

Ротація культур необхідна не тільки з причини їх заміни на грядці, але і для того, щоб знизити концентрацію бур'янів. Завдяки правильним схемами, ви маєте шанс серйозно зменшити кількість непотрібних рослин та підвищити урожай томатів, картоплі, кабачків, баклажанів та інших городніх рослин.

Задумайтеся про правильному сівозміні, поливі, мульчування ґрунтуЗадумайтеся про правильному сівозміні, поливі, мульчування ґрунту

Дані заходи допоможуть не тільки знищити бур'яни, але і підвищити якість ґрунту, розташувати її до посадкам і врожаю, оптимізувати під певні рослини.

Якісна боротьба з бур'янами (відео)

Підготовка грунту і боротьба з бур'янами - важливі моменти в дачному справі, які допоможуть досягти високого результату і гарного врожаю. Постарайтеся приділити своєму саду і городу максимум уваги, адже будь-культурна рослина любить турботу, і з радістю дякує дачника урожаєм у разі якісного захисту і догляду.

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...