теплицях - дуже цікава тема, про яку ми вже поговорили. Але у нас з'явилася ідея вирощувати на дачі гриби гливи. Наскільки це можливо і що необхідно для вирощування грибів глив на дачі, ми і розглянемо вже зараз.
Вирощування грибів в
Гриби гливи - відмінний і швидко зростаючий вид грибів, який для багатьох став не тільки продуктом власного виробництва, але і промислової культурою, яка міцно зайняла певну нішу на ринку. За великим рахунком, стоять такі гриби недорого, і вирощуванням їх дачі в малих кількостях багато не заробиш, зате завжди можна організувати "грядку" невеликого розміру в певному приміщенні і кожен день отримувати свіжий гриб для власних потреб. Варені, смажені, тушковані, мариновані, консервовані печериці, гриби в салаті або піджарки - все це перестане бути проблемою, якщо ви займетеся вирощуванням на дачі. Звичайно, попереду організація місця під виробництво і деякі стартові витрати, зате потім - ніяких проблем, і тільки свіжі і ароматні гриби щодня.
Технологія вирощування грибів глива передбачає собою особливий алгоритм, яким ви повинні слідувати в перший час, але і в майбутньому не забувати про основних пунктах. В принципі, все геніальне просто, і щоб виростити пристойний урожай, вам необхідно буде виконувати тільки найпростіші вимоги.
Для вирощування грибів нам необхідно вибрати приміщення на дачі, що на даний момент не використовується. Бажано визначити саме те, яке не планується використовувати і в найближчому майбутньому. Це може бути підвал, погріб, спеціальна яма в старому гаражі, знову спеціально облаштоване приміщення під невеликий бізнес.
Вибравши приміщення, необхідно підготувати його до експлуатації, провести дезінфекцію. Досить буде добре обробити всі поверхні приміщення розчином вапна 4%. Після обробки, приміщення слід герметично закрити на добу або двоє. Після, добре провітрити, поки запах не зникне повністю.
Варто взяти до уваги і той факт, що подібним чином повинні бути підготовлені два приміщення - проростное і растильное.
В якості субстрату може виступати будь-який матеріал з представлених. Це лушпиння соняшника, тирса, кукурудзяні качани, солома злакових рослин.
Ми рекомендуємо використовувати подрібнену солому або лушпиння, а також суміш цих матеріалів для виробництва грибів. Спочатку нам потрібно пастеризація соломи, лушпиння або їх суміші і сама підготовка. Провести її можна наступним чином:
Щоб виростити якісні гриби, нам необхідно висадити їх не тільки якісний субстрат і витримати агротехніку, але й підготувати для глив правильне вмістилище, тобто, мішки.
Тут немає нічого складного, і для вирощування глив на дачі можна використовувати будь-які поліетиленові мішки. Наприклад, мішки 40х60 см або мішки 50х100 див. Далі, нам необхідно проробити отвори, через які грибниця і буде "подавати" нам плоди. Отвори в мішках для глив робляться через 15-20 см один від одного, в хаотичному порядку. Отвори нам потрібні в 1,5-2 см діаметром.
Готовий субстрат засипається в мішок. Перший шар - 15 см, далі шар міцелію, наступний шар 15-20 см, і знову шар міцелію. Так необхідно робити до наповнення мішка в 2/3. Головне, укладати субстрат і міцелій рівномірно, і витратити на кожен мішок близько 5% міцелію від загальної ваги мішка. Зауважте і те, що середня вологість соломи з лушпинням повинна становити 75%.
Після набивання мішків, вони зав'язуються і переносяться в підготовлене приміщення, де і встановлюються один на одного рядами по 2-3 мішка, або ж просто підвішуються.
Температура проростного приміщення повинна бути строго відрегульована і залишатися на рівні близько +22+24°С, температура субстрату в мішках - не більше +28°С. Необхідно стежити за вологістю в приміщенні - 90-95%. Цікаво те, що для проростання та "повного зараження" субстрату грибом, не потрібно ніякого освітлення.
Після того, як субстрат заросте грибницею, мішки переносять в друге приміщення - растильное, де і відбуватиметься плодоношення.
Мішки розставляються по площі і один на одного, але не щільно, щоб між ними можна було проходити, а також була хороша вентиляції. Наприклад, можна встановити мішки по 3-4 на кожен квадратний метр приміщення. Але є і інший спосіб, який дозволить заощадити площу, а точніше, зробити її більш корисною. Для цього вам необхідно буде встановити спеціальні кілки - основи для мішків з субстратом, на які можна буде надіти по кілька мішків відразу. Також, мішки можна просто підвісити до стелі.
Плодоношення грибів глив відбувається тільки при суворому дотриманні агротехніки. Необхідно підтримувати температуру в +12+18°С, вологість 90-95%. Незабаром, в отворах мішків повинні з'явитися так звані грибні пробки - зародки глив, які і формують у майбутньому плодові тіла грибів.
Слід постійно витримувати необхідну вологість. Робити це можна за допомогою спеціальних установок, або ж самостійно, з стандартних обприскувачів, або ж встановити в приміщенні декілька ємностей, наповнених водою.
Якщо ви зрошуєте повітря в растильном приміщенні, необхідно уникати попадання води на мішки і освіти навіть маленьких калюж на підлозі.
Тепер нам буде потрібно і освітлення, яке повинно працювати рівно половину доби. Не переживайте, серйозних витрат електроенергії не буде, так як достатньо всього 100-180 люксів, приблизно, як і в похмуру погоду. Використовувати для освітлення растильного приміщення можна стандартні денні лампи.
Не забувайте і про те, що глива воліє провітрювані приміщення зі свіжим повітрям, а значить, нам необхідна якісна вентиляція. Для дотримання вимог доведеться забезпечити растильное приміщення спеціальним обладнанням (якщо вирощування йде масштабне і під бізнес), або ж звичайними вентиляторами, якщо приміщення невелике. Досить буде відкривати вікна і двері, і включати вентилятори 5-7 разів на добу.
Пам'ятайте, що концентрація вуглекислого газу в растильном приміщенні не повинна перевищувати 1%. Крім того, будьте дуже уважні по відношенню до власного здоров'я, адже грибні спори під час плодоношення можуть викликати кашель і навіть серйозну алергічну реакцію. Бережіть себе і використовуйте спеціальний захист - маски, респіратори.
Глива тягнеться ближче до отворів, які ми виконали, але не завжди гриби потрапляють точно в них. Тому, необхідно допомогти грибів вибратися назовні - прорізати отвори в мішках, роблячи їх трохи більше. Після того, як гриби пробиваються назовні, їм необхідно близько 6-8 днів, щоб вирости до зрізу.
Зрізати гриби слід акуратно, не залишаючи на мішках частинок плодових тіл гливи. Використовувати гриби можна відразу, а якщо потрібно зберігати, то потрібно буде застосувати спеціальні контейнери або поліетиленову упаковку.
Після зрізу грибів наступний урожай з'явиться через два тижні, а черговий ще через дві. Скажімо простіше - є три хвилі врожаю, які становлять загальний урожай у відповідному процентному співвідношенні- 70%, 20%, 10%.
Цінність субстрату в перекладі на вагу готового продукту приблизно наступний - з 10 кг субстрату за всю ротацію виходить близько 3 кг грибів глив.
Виростити гриби в підвалі завжди цікаво, але сьогодні ми хочемо представити вам ще один спосіб, щоб ви запросто могли виростити гриби гливи на пнях або колодах. Що добре, при використанні даного способу вам не потрібно буде спеціальне обладнання для вирощування грибів глив. Також, не обов'язково буде використовувати технологію вирощування глив дуже строго, адже гливи на дачі ростуть і так дуже непогано.
Як бачите, такий нехитрий спосіб дає нам можливість вирощування грибів глив на дачі своїми руками.
Гриби гливи, вирощування і догляд, технології вигонки і збору врожаю - тепер дані словосполучення не будуть вас лякати, а лише радувати спогадами про те, що у вас вийшло почати настільки приємний захід, а також отримати відмінний врожай грибів і вивести його на постійний рівень
Лопата - всім відомий інструмент для роботи на дачі. Здавалося б, що може бути простіше? Але ось вибирати лопату слід правильно, точно визначаючи її...
Пластикові панелі - це зручний матеріал, широко застосовуваний в ремонті будинку. Область застосування пластикових панелей безпосередньо визначається властиве...
Альтанка шестигранна є на всі 100% безпрограшним варіантом для вашого заміського будинку або дачі, навіть якщо ваш двір не відрізняється гігантськими ...
Сергій поставив нас питання: «На моїй розсаді перчиком і помідор вже утворилися бутони. Їх можна зберегти, пересаджуючи в землю?» ...
Садівники цінують безліч квітів, які можна без проблем висадити в саду і тим самим прикрасити територію. У їх числі і волошки - чудові, радий...
Перечитавши величезна кількість матеріалів, ви зрозумієте, що самим популярним покриттям для теплиць є стільниковий полікарбонат. Але це зовсім не означає...
Верес (норв. røsslyng , лат. Callúna vulgáris) є національною квіткою Норвегії. Це вічнозелений чагарник...
Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...
Територія в кілька десятків акрів суцільно покрита запашними садами, а звивисті стежки ведуть у різні куточки цього рукотворного дива ландшафт...
Самостійно виготовити проект заміського, присадибної чи дачної ділянки досить непросто, але цілком можливо! І за допомогою наших рекомендації...
Багато хто знає, що з-за переливу рослини можуть загнити і навіть загинути. Для того, щоб уникнути такого неприємного результату, рослинам необхідно обидві...
Хочете виростити щось оригінальне і неповторне? Тоді гарденія буде ідеальним рішенням! Якщо ви вирощуєте гарденії і, природно, хочете поба...
Стрелицию часто називають "квіткою жар-птиці". Таку казкову назву він отримав за форму квітки, що нагадує голову химерної дивовижного птаха. ...
Нині ми також відповімо не питання Світлани: «Які лампи найбільш бажано вживати для підсвічування розсади?». ...
Коли дача укомплектована всім необхідним, на неї приємно не тільки відпочивати, але й працювати. Сьогодні ми трохи відійдемо від теми споруд або выращи...
На даний момент, в теплицях вітчизняних дачників вирощується величезна кількість культур. Є серед них і баштанні, хоча зустрічаються вони набагато ...
Облицювання дачного будинку підвищує естетичні та захисні характеристики матеріалів будівництва, а також може бути використана для стандартного ремо...
Багато хто любить ромашки, але є схоже рослина з дуже рясним цвітінням і махрової зеленню з набагато більш різноманітним фарбуванням квітів - космея. До...
Вирощування щавлю на дачній ділянці - швидше хобі, ніж професійна діяльність. Але, якщо докласти трохи зусиль, то можна не тільки довол...
Вирощування блакитний їли своїми руками - справжнє мистецтво, а тому, дуже багато дачники намагаються досягти рівня майстра, створюючи шедевр, але...
Пристрій біотуалету на дачі буде справедливо назвати найменш важким варіантом вирішення проблеми відхожого місця. Біотуалет завжди можна перемісти...
Помилятися властиво кожній людині, особливо того, який вирішив приступити до певних дій без належного досвіду. Сьогодні ми розповімо вам ...
Догляд за дачною ділянкою і за власним зеленим газоном зокрема, вимагає систематичного покосу трави. Але, у багатьох випадках, дуже незручно раб...
Доброго дня. Зі швидким початком дачного сезону дуже цікавить питання про те, як підготувати клумбу до весни? ...
Традиційним вважається розміщення садових вазонів для квітів на дачі на ділянці в районі доріжок, що ведуть до будинку. У більшості випадків вони покр...
Малі архітектурні форми в саду можна сміливо вважати завершальним акордом симфонії ландшафтного дизайну, і повірте, це далеко не розкіш, а необх...
Робота на дачній ділянці, посадка овочів і фруктів, добриво грунту та обрізка дерев... все це вимотує і наштовхує на думки про відпочинок...
Вирішивши створити кам'янистий сад на дачі, вам буде потрібно вибрати камені, різновиди яких сильно відрізняються за характеристиками та можливостями поєднання слів...
Сьогодні ми хотіли б розповісти про найбільш поширених захворюваннях лука в саду, а також про те, як їх можна подолати. У цій статті ми затроне...
Перетворення рельєфу саду використовують багато власників заміських ділянок, так як це найкращий спосіб швидко і якісно змінити ландшафтний дизай...
Щоб ваш газон на дачі після зимових холодів знову радував око своєю зеленню, потрібно заздалегідь потурбуватися про його підготовку. Роботи по підготовці газ...
Ландшафтні композиції, які виконуються в даному стилі, як правило, представляють собою правильне розташування елементів по відношенню до конкретн...
Існує безліч стилів ландшафтного дизайну, які відповідають тому чи іншому часу, народності і цілісності, а також особистим уподобанням че...
Після збору врожаю і підготовки дачі до зимового періоду, ви можете зробити ще багато корисних справ, приміром, зробити годівницю для птахів своїми руками...
Клеома - прекрасний садовий квітка, який допоможе прикрасити будь-який куточок вашого ділянки своїм ніжним і вишуканим виглядом. Цвітіння клеомы захоплює з...
Можна, звичайно, купити готову драбину в магазині, але ж дача це таке місце, де по ідеї треба намагатися робити все своїми руками, прикладаючи...
10.09.2014
Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...
08.09.2014
Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...
06.09.2014
У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...
03.09.2014
Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...
02.09.2014
Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...
30.08.2014
Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...
29.08.2014
Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...
28.08.2014
Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...
26.08.2014
З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...
25.08.2014
З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...
23.08.2014
Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...
21.08.2014
Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...
20.08.2014
Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...
20.08.2014
Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...
20.08.2014
Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...
19.08.2014
Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...