Годівниця для птахів: корисне виріб своїми руками

Годівниця для птахів своїми руками - реальна допомога бідним птахамГодівниця для птахів своїми руками - реальна допомога бідним птахамПісля збору врожаю і підготовки дачі до зимового періоду, ви можете зробити ще багато корисних справ, приміром, зробити годівницю для птахів своїми руками.

 

Годівниця для птахів на дачі - невелика конструкція або місце для живлення пернатих, яке буде збирати навколо себе безліч зголоднілих і бідуючих птахів. Тому, виготовляючи годівницю, ви не тільки займете себе цікавою справою, але і посодействуете порятунку багатьох життів.

Здавалося б, що необхідно птахам взимку? Тільки більш-менш тепле місце проживання і їжа. Але ні першого, ні другого у них в зимовий період немає. Тому ми вважаємо своїм обов'язком забезпечити птахів хоча б харчуванням, за яке вони сторицею відплатять нас навесні, коли будуть знищувати шкідників у саду.

Звичайно, у багатьох читачів маса справ і просто немає часу, щоб займатися подібними справами, але це не означає, що потрібно махнути на все рукою і кинути пернатих на зиму без їжі. В даному випадку, ви можете розглянути варіант покупки незвичайної і оригінальної годівниці для птахів в магазині, в яку потрібно буде тільки іноді підсипати трохи корму. Але якщо ж вам цікаво попрацювати руками і створити красиве виріб самостійно, рекомендації з виготовлення годівничок для птахів вже перед вами.

Ви завжди можете купити годівницю для птахів, але набагато цікавіше зробити її своїми рукамиВи завжди можете купити годівницю для птахів, але набагато цікавіше зробити її своїми руками

Що являє собою вулична годівниця для птахів?

Будь-яке подібне виріб, будь то декоративна годівниця для птахів або найпростіша конструкція з пластикової пляшки - це невелика критий майданчик з місцем для розташування декількох птахів і самої годівницею, куди ви будете насипати корм. Годівниця може бути підвісна, може встановлюватися на певні поверхні, але це вирішувати тільки вам, адже птахам не особливо важливо, де отримувати їжу в голодний час.

Вибрати матеріал для створення ви також можете самі, адже виробництво буде залежати від вашого інтересу до проекту бюджету на годівницю і умінь працювати руками.

Що являє собою вулична годівниця для птахів?Що являє собою вулична годівниця для птахів?

Найпростіші годівниці та поїлки для птахів

Найпростішими вважаються пластикові годівниці для птахів, так як для їх виробництва нам не потрібно буде витрачати ніяких коштів або застосовувати особливі пізнання в столярній чи інженерній справі. Нам досить знайти пластикову пляшку або бутель, прорізати в ній отвір і підвісити на дерево на ручку пляшки або шматочок дроту. Все, годівниця для птахів з пляшки готова, залишилося тільки періодично додавати всередину їжі, щоб птахи харчувалися кожен день і вдосталь.

Годівниця для птахів із звичайної пластикової пляшкиГодівниця для птахів із звичайної пластикової пляшки

Годівниця для птахів з картону

Подібні вироби зараз спливуть в пам'яті кожного другого нашого читача, адже колись давно, ще в шкільні часи, ми робили подібні будинку, з дідусями і бабусями, або на уроках праці, де різали і клеїли картон, створюючи з нього спеціальну коробочку. По суті, зараз можна повторити навчання поколінь, і почати створення годівниці разом з дітьми, онуками або просто молодшими братами і сестрами. Вам знадобиться всього кілька аркушів міцного картону, ножиці, клей, голка і товста нитка, щоб зробити підвіс.

Годівниця для птахів з картону або коробки - найпростіший варіантГодівниця для птахів з картону або коробки - найпростіший варіант

Годівниця для птахів з фанери

Більш серйозні годівниці, для створення яких вам будуть потрібні і спеціальні знання, і деякі інструмент. Але, така саморобна годівниця для птахів буде більш довговічною і зможе прослужити вже кілька років, а значить, вам не доведеться щоразу думати про нової конструкції.

Годівниця з фанери виготовляється з розмічених і порізаних шматків матеріалу, але обов'язково з використанням дерев'яного бруса. Всі деталі можна з'єднувати клеєм, цвяхами, саморізами.

Годівниця для птахів з фанери або ДВП - проста і легка конструкціяГодівниця для птахів з фанери або ДВП - проста і легка конструкція

Годівниці для птахів з дерева

Садові годівниці для птахів з дерева вважаються капітальними виробами, які можуть прослужити навіть десятки років, природно, при стабільному догляді за ними. Це міцні, надійні і досить міцні годівниці, які стануть справжньою "їдальні", за якою вам буде дуже приємно спостерігати.

Ви завжди можете вибрати матеріал для споруди годівниці самостійно, головне, щоб в результаті вийшла міцна і якісна годівниця, здатна прослужити хоча б до наступного теплого сезону.

Годівниця для птахів з дерева - більш міцна і надійна годівницяГодівниця для птахів з дерева - більш міцна і надійна годівниця

Як зробити годівницю для птахів своїми руками?

Звичайно, давати позначення і розписувати характеристики даним виробам трохи простіше, ніж майструвати руками, але сказати по правді, і сам процес виробництва годівниці не стане ні для кого каторгою. Вже зараз ми розглянемо процес і послідовність, які допоможуть побудувати годівницю для птахів дуже швидко, щоб вже цієї осені та взимку ви могли підгодовувати пернатих друзів в саду або просто на території дачі.

Годівниця для птахів своїми руками вимагає дотримання декількох етапів створення, а тому, віднесіться до наступних кількох розділів дуже уважно.

Створюємо годівницю для птахів самостійно, поетапноСтворюємо годівницю для птахів самостійно, поетапно

Креслення годівниці для птахів

Схема годівниці для птахівСхема годівниці для птахівМи вже розглянули деякі види годівниць для птахів, а тому визначитися між ними буде дуже просто. Якщо ви збираєтеся зробити простеньку годівницю з пляшки або картону, схема годівниці для птахів вам не знадобиться, але якщо ви вирішили зайнятися створенням більш серйозного вироби, пропонуємо вам взяти аркуш паперу, олівець і лінійку.

Нанесіть на аркуш паперу приблизний малюнок того, що ви хочете будувати, на око визначте розміри годівниці, а далі послідовно працюйте з розмірами, щоб в результаті отримати гарну годівницю для птахів, а не страшненький будиночок для харчування, куди і пташки прилітати не будуть. З іншого боку, якщо дуже хочеться і вкладати зусилля, то і отримувати на виході результат, але тут уже все тільки в ваших руках.

Проект годівниці для птахів повинен включати в себе абсолютно всі деталі - фундамент, дах, стійки, пристрій місця для корму і так далі, а тому, підійдіть до питання грунтовно.

Розмітка і розкрій матеріалу

Давайте спробуємо відштовхнутися від більш-менш усередненого варіанта і спорудити стандарт, щоб нам не довелося створювати і реалізовувати складний проект дорогого декоративного вироби з дерева.

За приклад пропонуємо взяти годівницю розмірів 40х30х30 см, по довжині, ширині і висоті відповідно. Для створення конструкції нам необхідно буде розмітити два однакових шматка матеріалу, для заснування і даху, а також стійки, на які дах буде закріплюватися на основу.

Розмітку виробляєте точно, з урахуванням найдрібніших деталей, адже це значно полегшить виробничий процес. Далі, нарізаємо матеріал і будуємо годівницю.

Розмітка майбутньої годівниці, нарізка матеріалу для складання конструкціїРозмітка майбутньої годівниці, нарізка матеріалу для складання конструкції

Збираємо годівницю для птахів з дерева поетапно

Щоб годівниця не була надто важкою, ми пропонуємо використовувати для її збору дерев'яну дошку, монтажну планку (тонкий брус на стійки) і фанеру. Отже, ми домовилися про те, що основу і дах годівниці у нас будуть розмірами 40х30 см, а значить, вирізаємо одну частину даного розміру з дошки (підстава), а другу з фанери (на дах). Стійки, які, ймовірно, у нас завдовжки 30 см, нарізаємо з тонкого бруса, приблизно 2х2 см, чого буде цілком достатньо, але робимо не всі стійки по 30 см, а тільки дві, інші ж дві робимо завдовжки, скажімо, у 27 см, щоб встановлена на них дах була похилою і не збирала зайву вологу на своїй площині.

Збираємо годівницю строго за розмірами, кресленнями і підготовленого матеріалуЗбираємо годівницю строго за розмірами, кресленнями і підготовленого матеріалу

На готову основу з дошки суворо вертикально закріплюємо стійки з бруса, але не саме по кутах, а трохи відступивши всередину.

Щоб відступити рівномірно, ви можете просто розмітити всередині підстави ще один прямокутник, який буде йти до центру, скажімо, на 2 см від кожної лінії периметра.

У кутах вже отриманого прямокутника ми встановлюємо вертикальні стійки для закріплення даху з фанери. Головне тут, розташувати більш короткі стійки не в протилежних кутах, а по одній лінії будь-якої із сторін, в залежності від того, куди вирішили зробити ухил даху. Стійки можна закріпити на саморізи, щоб полегшити собі завдання, провівши їх крізь дерев'яну основу знизу прямо в бруски стійок.

Після, ми встановлюємо на верхні частини стійок дах з фанери, але це вже зовсім просто, адже залишиться вкрутити тільки чотири самореза і все.

Установка готової годівниці для птахів в саду або в будь-якому зручному місці дачної ділянкиУстановка готової годівниці для птахів в саду або в будь-якому зручному місці дачної ділянки

Фарбувати, просочувати або лакувати годівницю - не можна, так як запахи цих речовин відлякують птахів.

Готова годівниця для птахів може бути встановлена на будь-яку площину, скажімо, на кут веранди, на пень в саду, на піч барбекю, яка знаходиться в зоні відпочинку дачі, і так далі. Якщо ж ви маєте бажання повісити годівничку на яке-небудь дерево, то необхідно зробити ще й спеціальні підвіси, наприклад, з каната або мотузки, закріпивши годівницю на петлі за основу і підвісивши її на будь-яку гілку.

Годівниця для птахів (відео)

Природно, дерев'яна годівниця для птахів, яку ми побудували своїми руками, не стане шедевром або ексклюзивом в саду, але зате забезпечить їжею дуже багатьох пернатих. Якщо ж ви хочете більш оригінальний виріб, то доведеться вже включити фантазію, купити більш дорогий матеріал і інструмент, намалювати цікавий проект, і лише тоді братися за справу.

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...