Відсипка ділянки перед озелененням

Як відсипання може змінити характеристики дачної ділянки?Як відсипання може змінити характеристики дачної ділянки?Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість - г.Архангельск, болотиста, була рослинність (переважно береза, осика, горобина, ялина, сосна, іван-чай, кропива, малинник, папороть). Отсыпан ділянку шаром кори. Що далі потрібно зробити?"

 

Дане питання прийшов на нашу пошту від Юлії, яка також цікавиться, чим ще відсипати дачну ділянку. Також є уточнення, що варіант щебеню не підходить внаслідок високої вартості, і питання з приводу дренажу ділянки.

Відсипка ділянки - трудомісткий процес, який найчастіше пов'язаний з серйозними витратами. Тому сьогодні ми будемо розглядати різні методи відсипання і намагатися знайти найбільш прийнятний.

Якісна відсипання ділянки часто допомагає змінити його на кращеЯкісна відсипання ділянки часто допомагає змінити в кращу сторону

Звичайно, дуже складно говорити про ділянці, який описаний словами. Краще б побачити його самостійно, почути вимоги, оцінити умови та характеристики. Але ми спробуємо відповісти на питання на відстані.

Одразу звертаємо увагу, що наша відповідь буде не цілеспрямований, а більш загальний, де ми торкнемося і трохи інші варіанти відсипання, внесемо деякі уточнення.

Пам'ятайте, що відсипка може бути різною - дренажної, формує, декоративної, универсанойПам'ятайте, що відсипка може бути різною - дренажної, формує, декоративної, универсаной

Що зробити перед озелененням ділянки?

Перед озелененням дачної ділянки необхідно розробити майбутню ландшафтну карту, так званий проект, який ви вирішили втілити в життя. Раніше було зазначено, що всі рослини з ділянки прибрані для подальшого озеленення. Але виникає питання: навіщо? Багато рослини могли відмінно влитися в майбутній дизайн, створити сад, тиху тінь, але також і зміцнити грунт, яка тепер, після корчування, ще більш пухка і потребує пластику, трамбування "місцевому ремонті". Але це вирішувати тільки вам, адже у кожної людини своєрідне бачення проектів.

Отже, перед озелененням стандартними роботами стають очищення території, прибирання непотрібних рослин (що, в принципі, і було зроблено) і завезення родючого шару грунту. Новий шар часто необхідний у тих випадках, коли старий був пошкоджений, наприклад, на ділянці велася розбирання будівель, у шар ґрунту потрапили скла, камінь, будівельні суміші. Може бути і так, що даний шар просто сильно пошкоджений токсичними речовинами, наприклад, паливно-мастильними матеріалами, отрутами і так далі.

Перед початком робіт на ділянці важливо провести прибирання та підготовкуПеред початком робіт на ділянці важливо провести прибирання та підготовку

Знадобиться до 30 см нового родючого шару того складу, на який орієнтовано озеленення. В деяких випадках, це може бути навіть пісок, ну а частіше просто вже удобрена земля, яка вже через рік зможе дати показові результати.

Озеленення або забудова?

Перед роботами на ділянці необхідно точно знати, для чого він призначений. Нам було зазначено, що ділянка під озеленення. Тобто, можна розраховувати, що на території не буде ніяких споруд, навіть господарських і ландшафтних? Якщо це так, то можна працювати за колишньою системою - прибирання та завезення нової грунту. Якщо ж у проекті є об'єкти будівництва, необхідно індивідуально розглядати проект і співвідносити наявні умови з майбутніми вимогами.

Скажімо простіше, невелика альтанка може бути встановлена практично на будь-якому грунті. Для споруди гаража знадобиться вже більш якісний шар, який не буде плисти під вагою і довгі роки витримає на собі споруду. Якщо мова йде про невеликому котеджі або навіть приватному будинку, то у випадку з болотистою місцевістю і повним перетворенням ділянки, ми б рекомендували викликати геологічну експертизу, яка повністю досліджує ділянку на предмет ґрунтів, можливості будівництва і так далі, а також дасть результат чи висуне план дій.

Відсипка ділянки під забудову або озеленення серйозно відрізняється, тому быдьте уважніВідсипання ділянки під забудову або озеленення серйозно відрізняється, тому быдьте уважні

Незалежно від планів на майбутнє, буде на ділянці відбуватися тільки озеленення або будівництво об'єктів, потрібно заздалегідь звернути увагу на геопластику грунту. Можливо, десь знадобиться додаткова відсипання ділянки, а можливо, і виїмка грунту, вирівнювання, інше формування площин і форм грунту.

Відсипання щебенем: чому б і ні?

Ми прекрасно розуміємо, що на кожне дачне справа є певний бюджет, а тому не збираємося умовляти або щось рекомендувати, просто скажемо про те, що відсипка ділянки щебенем - це відмінна ідея... ну, чи могла б бути.

Зрозуміло, чому відсипання щебенем відпадає, адже його вартість приблизно в 3 рази дорожче піску, в 5 разів дорожче будівельного сміття і в 2 рази дорожче грунту або чорнозему. У такому випадку, навіть якщо бачиш певні переваги, доводиться приймати рішення мимо своєї користі.

Відсипка дачної ділянки щебенем - один з кращих варіантівВідсипання дачної ділянки щебенем - один з кращих варіантів

Але не варто засмучуватися, адже і без щебеню можна обійтися!

Чим проводиться просіювання ділянки?

Залежно від вимог, відсипання може проводитися найрізноманітнішими матеріалами.

Часто буває так, що відсипка проводиться разом з геопластикой, що формує рельєфЧасто буває так, що відсипка проводиться разом з геопластикой, що формує рельєф

Відсипання щебенем ділянки

Той варіант, який ми не розглядаємо, але на нього увагу звернути варто. Не самий дешевий матеріал, але досить практичний, і навіть у тому випадку, якщо необхідно не просто зробити відсипання, але також працювати з геопластикой, подальшим будівництвом, декоративним оформленням ділянки.

Відсипання ґрунту піском

Теж непоганий варіант, який допоможе з осушенням деяких ділянок, створенням дренажних шарів, а також додасть ділянці оригінальний вигляд. Пісок часто використовується для вирівнювання ділянок, але варто пам'ятати, що не всі рослини зможуть нормально розвиватися в такому шарі, а значить, для стандартного озеленення пісок може і не підійти.

Відсипка дачної території піском або ж матеріалом виїмки грунтуВідсипання дачної території піском або ж матеріалом виїмки грунту

Відсипка дачної ділянки будівельним сміттям

Якщо на ділянці є низькі зони, які часто заливаються водою, або ями, які незручно вирівнювати іншими, більш дорогими матеріалами, цілком можна використовувати дешевий будівельний сміття, хоча б для створення основного шару, на який зверху ляже родючий грунт.

В принципі, даний склад можна включити і відсипання цеглою або битим бетоном, або їх сумішшю, що часто становить до двох третин будівельного сміття. Дані варіанти добре підходять для створення дренажних шарів, а також для заповнювачів фундаментів для невеликих дачних будівель.

Будівельне сміття - найекономніший варіант відсипки території дачноїБудівельне сміття - найекономніший варіант відсипки території дачної

Інші матеріали відсипання

Як ми і говорили раніше, існує безліч рішень відсипки території дачної ділянки, але всі вони скоріше декоративні, ніж форматні або осушающие. Це керамзит, асфальтна крихта, кора, тирса, битий гравій, більш дорогі матеріали за типом гранульованого скла.

Для декоративної відсипання та інших робіт можна вибрати керамзитДля декоративної відсипання та інших робіт можна вибрати керамзит

Відсипка ділянки корою

Відсипання території корою або тріскою - оригінальний в плані декоративності підхід, але не завжди практичний. Виглядає маса симпатично, але тільки в поєднанні з іншими матеріалами. Якщо ж весь ділянку засипаний тирсою чи корою, це не дуже правильно. Сьогодні ми поспілкувалися з більш підкованими з даного питання колегами, і тому тепер у нас є кілька цікавих варіантів, які допоможуть знайти відповідь на ваше питання:

  • Залишити ділянку у тому вигляді, в якому він зараз, додатково просыпав тільки заболочені або часто замокающие місця більш підходящими матеріалами для осушення, а також створивши додатковий декор;
  • Замінити кору на більш якісний матеріал, наприклад, на той же будівельне сміття, який буде добре влаштований. А далі, шар родючого ґрунту в 30-40 см. Але тоді виникає кілька не дуже приємних факторів - в даному середовищі зможуть рости далеко не всі рослини, адже шар будівельного сміття буде заважати кореневої системи, скажімо, декоративних рослин, нормально розвиватися, а також вартість всього процесу. Ціна висока, та й часу робота займе чимало;
  • Провести відсипання грунтом поверх кори. Цікаве, але дуже суперечливе рішення. Кора гниє дуже повільно на поверхні ґрунту, але всередині грунту процеси підуть швидше. Верхній шар землі буде придатним для озеленення, і стане ще більш підходящим через кілька років, коли кора почне швидше перегнивати в шарі. Але це експериментальні методи, тим більше що відрізняються додатковими витратами.

Відсипка ділянки корою - відмінне рішення, яке має безліч перевагВідсипання ділянки корою - відмінне рішення, яке має безліч переваг

Дренажний шар на ділянці

З урахуванням того, що вирощувати на ділянці ви будете квіти і газонну траву, вам може і не знадобитися дуже товстий родючий шар . Цілком реально, що вистачило б і того, що під корою, але тільки грунт повинен бути якісно очищений від різноманітних корінців і дрібної порослі.

Робота з дачним ділянкою вимагатиме його очищення від сміття та поросліРобота з дачним ділянкою вимагатиме його очищення від сміття та порослі

Взагалі, дренаж такої ділянки можна виконати з допомогою спрямованих ухил в декількох канав по межах ділянки. Приблизно про даною схемою у нас на сайті є статті, які рекомендуємо вам прочитати.

Створення дренажних канав на дачі іноді просто обов'язковоСтворення дренажних канав на дачі іноді просто обов'язково

Але якщо ж ділянка вирішите повністю перестилати, то все можна організувати набагато правильніше і практичніше, але знову, з урахуванням посадки тільки рослин з невеликими корінням.

Можна спробувати спрацювати з напряму полів зрошення або подібних систем. Спочатку укласти на дільницю якщо не щебінь, то бій цегли або бетону, обов'язково на подушку з піску. Далі, в даний шар, під ухил ділянки і з висновком в канави, річку, озеро або яр, павутину перфорованих труб. Поверх цього всього геотекстильний шар або інші спеціалізовані матеріали, і останнім шаром застелити родючий грунт. За великим рахунком, якщо ми повели нашу дренажну систему від полів зрошення локальних очисних споруд, то наблизили її до систем пристрою зелених дахів.

Уважно вивчіть всі дренажні системи перед вибором найбільш придатноїУважно вивчіть всі дренажні системи перед вибором найбільш придатної

Як відбувається відсипання дачної ділянки (відео)

Відсипка і дренаж ділянки, її подальше формування й декорування - дуже дорогі процеси, а тому відразу хочемо заявити, що з економією на матеріалах хороший результат отримати практично неможливо. Тому ми спеціально навели в приклад кілька недорогих способів виправлення ситуації... хай і не найбільш правильних, але може вони допоможуть впоратися з проблемою без надзвичайних витрат і отримати непоганий результат.

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...