Хитрий дачний інструмент своїми руками

Дачний інструмент, з яким дійсно зручно працювати!Дачний інструмент, з яким дійсно зручно працювати!Дачна територія - це окремий світ, який часто штовхає нас до винаходів. І зрозуміло, адже існує величезний обсяг роботи, який потрібно виконати швидко, якісно і без особливих вкладень. Тому сьогодні ми вивчаємо хитрий дачний інструмент, створений своїми руками.

 

У наших сараях повно спеціального дачного інвентарю - лопати і секатори, ножиці та кущорізи, сапи й сокири, ножівки і вила, а чого варто плоскоріз Фокіна... але також є і більш зарозуміла і сучасний інструмент - болгарку, дриль, бензопила. Але всього цього недостатньо точно, щоб робити всю необхідну роботу. Ні, все реально, та ось тільки кому ж хочеться витрачати багато часу, щоб розчистити садок від молодої порослі, прибрати бур'ян з весняного городу або зробити іншу, ще більш повсякденну роботу, якщо є можливість швидко впоратися із завданням? Сьогодні ми дамо вам грунт для роздумів, адже розумний і модернізований садовий інвентар своїми руками - це не складно, але дуже корисно. Отже, підемо по порядку і розглянемо всі новинки і більш солідні за віком винаходи, про яких, до речі, і половина з нас не чула!

Зручний садовий інвентар

Даний список частково представлений нам знайомими дачниками, частково - саме вами, читачами сайту, ну ще невелика частина - наше особисте. А тому, DachaDecor.com.ua рекомендує приділити кілька хвилин корисної статті, адже вона допоможе реально заощадити час і сили в майбутньому.

Прибираємо прикореневу поросль

Зробити це можна модернізованої лопатою, яку ви бачите на зображенні нижче. Можна зробити інструмент і з нуля, якщо є верстак, лещата, болгарка і листовий метал, але краще переробляти вже готову лопату. Отримавши подібне виріб - вузьке і добре заточене під кутом, необхідно тільки вибрати міцний держак, і можна сміливо йти в сад. Пристосування легко рубає молоду поросль навіть на глибині в кілька сантиметрів.

Кращий садовий інвентар для боротьби з молодою порослюКращий садовий інвентар для боротьби з молодою порослю

Прибирання і перекопування саду

Найбільш часто подібний інвентар необхідний у тому випадку, якщо ви розчищаєте старий сад і плануєте зробити на його місці грядку. Те ж саме може бути і на місці лісосмуги на краю городу, яка була прибрана заради розширення родючої території.

Але в саду або лісосмузі дерева прибираються не повністю, і багато коріння залишаються в землі. Шукати їх дуже довго і складно, особливо коли приходить час обробки землі. У цей час можна використовувати зубьевидную лопату, яку також можна змайструвати самостійно. Нижче ви бачите, що вона собою являє - звичайна лопата, яка обрізана таким чином, щоб її робоча частина була з кількома гострими зубцями, коріння якими перерізаються дуже легко.

За допомогою даної лопати можна швидко обробити сад або нову ділянкуЗа допомогою даної лопати можна швидко обробити сад або нову ділянку

Робота в городі нової сапкою

Хочете отримати нову сапу, якою тепер дуже просто-не тільки прибирати бур'ян і робити борозни в ґрунті під посадку насіння, але також і рихлити ґрунт? Тоді зверніть увагу, наскільки просто зробити подібну при наявності всього лише шматка листового металу, шматка труби, болгарки, молотка і зварювання. Звичайно, це справа для справжніх чоловіків, які здатні створити подібне, але і жінки мають повне право поглянути, адже в майбутньому вони обов'язково спробують працювати таким інструментом.

Злегка вигнуте всередину лезо, кулясте і так само трохи вигнуте по радіусу, здатне долати багато труднощів в саду і городі, і повірте, це набагато кращий помічник, ніж стандартна сапка.

Зустрічайте нову сапу для роботи в саду і городі!Зустрічайте нову сапу для роботи в саду і городі!

Мотика для розпушування грунту

При посадці насіння на клумбі або в саду, при роботі на городі з молодими посівами, або ж просто під час розпушування ґрунту навколо дорослих рослин, нам необхідний якісний і зручний інструмент. Він повинен відповідати багатьом вимогам, але відразу бути зручним в роботі і досить мініатюрним, щоб не покалічити коріння або надземну частину вирощуваних культур. Тому досвідченими дачниками і була придумана штучка, яка сьогодні є у багатьох.

Це компактна мотика з підручних засобів, яка створена з невеликого шматочка дошки і кількох цвяхів. Вам необхідно тільки вирізати зручну за формою рукоять з дерева, а також вбити в неї наскрізь 5-7 цвяхів завдовжки 6-10 см. Не досконалість, але все-таки цікавий інвентар, який буде зручний на невеликих клумбах.

Зручна в роботі мотика для розпушування грунту в саду і на квіткових клумбахЗручна в роботі мотика для розпушування грунту в саду і на квіткових клумбах

Оновлення зламаного секатора

Інтенсивна робота в саду, часом, призводить до поломок улюбленого інструменту. І ми намагаємося зробити все, тільки б не викидати звичний і давно полюбився нам інвентар. Сьогодні у нас зламався секатор, прямо під час обрізки дерев, а тому терміново ремонтуємо його, так як на поїздку в магазин за новим немає ні часу, ні бажання.

Подтачиваем секатор на камені або верстаті, якщо такий є, а на місце зламаною або просто зірваною пружини, яка уособлює саму часту поломку секаторів, встановлюємо шматочок товстої гуми. Можна взяти і гуму тонший, але скласти її в стільки разів, щоб створити пружинний ефект. Гуму примотуємо до ручок дротом, але обов'язково вузлами всередину, щоб не поранитися і не натерти мозолів. Можна також використовувати ізоляційну стрічку, щоб попередити травматизм.

Кращий спосіб швидко відремонтувати зламаний секатор для продовження обрізки кущів і деревКращий спосіб швидко відремонтувати зламаний секатор для продовження обрізки кущів і дерев

Спилювання гілок на великій висоті

Дане заняття не вважається проблемою у людей з високими драбинами або спеціальними професійними секаторами. Але якщо таких немає, беремося за розум і знову вигадуємо хитрий садовий інструмент, що сприяє зручності і прискорення роботи!

Перед вами звичайна ножівка, якій працюють руками. Але сьогодні ми приробимо до неї довгу рукоять, щоб можна було максимально віддалити ножівку від себе. Брати дуже довгий держак не варто, так як працювати буде дуже важко, утримуючи вагу на великій відстані, а ось держак в 1-1,5 м - в самий раз. Повірте, цього цілком достатньо, щоб дістати ті гілки, до яких ви ніяк не можете дотягнутися для зрізу.

Як показано на картинці, прив'язуєте або приматываете ножівку до черешку, та поміцніше, і починаєте працювати. Не поспішайте, інакше можна поламати інструмент.

Тепер можна пиляти гілки і на великій висоті!Тепер можна пиляти гілки і на великій висоті!

Садовий ніж для видалення вусів і стебел

Як довго нам доводиться мучитися з вусами і молодими стеблами, з якими дуже складно впоратися. Секатор їх приховує, а великим ножем працювати взагалі нереально в умовах густої порослі. Загалом, необхідний спеціальний інструмент, який допоможе на грядках і клумбах. І таким може стати саморобний ніж для видалення вусів і стебел.

Знову пропонуємо вам звернути увагу на графіку нижче, де ми показуємо вам подібний ніж. Це звичайний шматок сталі, який встановлений в дерев'яну рукоять. Форма леза овальна і злегка загострена, а на одній стороні вирізана порожнина у формі гачка. Ось саме тут, всередині, всі поверхні і заточені. Вам просто необхідно взяти лівою рукою усик, корінець або молодий стебло рослини, а правою провести ножем по ньому. І навіть якщо відразу не буде ефекту, то потрапивши в гостру порожнину, будь непотрібний матеріал буде відрізаний.

Використовуйте садовий ніж для боротьби з молодими стеблами і кучерявими вусикамиВикористовуйте садовий ніж для боротьби з молодими стеблами і кучерявими вусиками

Кільце-різак для роботи в саду

Таке пристосування і інструментом назвати складно, бо це просто колечко з невеликим лезом для роботи в саду. Але, хоча кільце і дуже малого розміру, користі вона приносить досить. Як бачите, це металеве кільце, на якому є невелика гостра припайка, загнута всередину. Саме внутрішня частина і загострена для обрізки тонкого дроту або мотузки.

Підв'язуючи рослини в саду, займаючись розсадою або вертикальним озелененням, необхідно часто відрізати невеликі шматки мотузки або дроту, але кожен раз брати в руки ніж не особливо зручно, а в умовах численних гілок поруч і листя, ще й небезпечно. Тоді можна просто взяти мотузку в ліву руку, зробити петельку і накинути її на загнуте вістрі кільця, а правою рукою зробити рух в сторону. Все швидко і просто, і в руках вже необхідної довжини шматочок мотузки.

Просте сталеве кільце, яке значно прискорить роботу по підв'язуванні рослинПросте сталеве кільце, яке значно прискорить роботу по підв'язуванні рослин

Кожен з представлених нами інструментів або просто модернізованих предметів - відмінне пристосування для роботи на дачній ділянці. Використовувати подібний інвентар можна практично в будь-яких умовах, так і виготовити його можна самостійно.

Зручний інструмент для дачі (відео)

Хитрий і зручний дачний інвентар для саду - не тільки наші вигадки, але і винаходи професійних дачників. А тому, якщо у вас є щось подібне, ви можете сміливо поділитися своїми думками в коментарях до даної статті, за що ми будемо вам вдячні. Ми обіцяємо не зупинятися на цьому комплекті, і найближчим часом обов'язково представимо вам додатковий матеріал, де опишемо ще цілий набір цікавого інструменту для роботи на городі, в саду і на клумбах.

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...