Вирощування зелені в теплиці

зелень в теплицізелень у теплиціБудь огородник та дачник неодноразово замислювався про будівництво теплиці і підбирав культури, які в ній можна вирощувати. Їх дійсно багато, але сьогодні ми хотіли б поговорити саме про зелені. Петрушка, кріп, зелена цибуля - все це необхідно нам цілий рік для приготування смачною і ароматною їжі. Так як же виростити таку зелень в теплиці?

Не хочеться глибоко лізти в бізнес-ідеї і кардинально прораховувати ліквідність теплиці, витрати, можливий прибуток і так далі. Розглянемо стандартну теплицю, в якій зелень вирощується для власного споживання, а не для комерційної діяльності.

Вирощування зелені в теплиці можливо протягом усього року, але спочатку ви повинні визначити, наскільки це для вас вигідно. Адже взимку, вирощуючи культури в невеликих обсягах, ви будете витрачати чималу кількість сил і фінансів, а це може призвести до значного подорожчання продукту, який відразу здавався дешевим. Бути може, вирощування зелені в теплиці взимку і зовсім невигідно, і варто відмовитися від такого способу... але ні, подібний відповідь не для нас, і ми обов'язково перевіримо все на собі, а для цього почнемо з тих видів зелені, які виростити в теплиці не так вже й складно.

Салат в теплиці

Для вирощування в теплиці, найкращим чином підійдуть парникові сорти салату, які швидко достигають. Абсолютним плюсом даного виду зелені є можливість висадки на постійне місце, безрозсадним способом. Якщо ви плануєте постійний урожай салату, то потрібно проводити постійний засів, приблизно кожні два тижні.

Салат невибагливий, і створювати особливі умови йому не особливо потрібно, достатньо температури в теплиці близько +18+20 градусів Цельсія, розпушування грунту, видалення бур'янів, і акуратного поливу, щоб волога не потрапила на листя.

У теплиці можна вирощувати і качанний салат, але тут трохи зміниться техніка. Незважаючи на морозостійкість, даному виду доведеться створити певні умови. Прикладом може стати хороше, постійне освітлення рослин і їх посів на певній відстані один від одного. Тільки в цьому випадку качанний салат в теплиці буде рости добре.

Зручно вирощувати в теплиці і крес-салат, який є компонентом багатьох страв. Вирощування можна вести цілий рік, так як рослина невибаглива відноситься до родючості грунту і температурних умов, і при цьому швидко дає врожай. Зазвичай, вже через 2-3 тижні після сходів, крес-салат можна використовувати для приготування страв.

вирощування салату в теплицівирощування салату в теплиці

Кріп в теплиці

Вирощування кропу в теплиці відбувається кількома методами: його можна сіяти, як самостійну культуру, і як ущільнювач. Від цього, звичайно ж, будуть трохи відрізнятися умови утримання та догляду, а також урожай зелені.

Стандартним способом насіння кропу висівають на відстані 20-30 см один від одного, або близько 25 насінин на 1 м2. Робиться це для того, щоб підросло рослина не займало вільний простір свого сусіда і вони разом росли в нормальних умовах. Перед посівом насіння слід замочити на кілька днів і проростити.

Вирощування кропу в теплиці проходить трохи важче. Кріп вимогливий до температури і освітлення (в залежності від сорту) і є долгозреющей культурою. Часу на те, щоб його виростити, буде потрібно близько двох місяців, але зате ви зможете зібрати до двох кілограмів врожаю ароматної зелені з кожного квадратного метра посадки. Великою перевагою рослини, незважаючи на тривалий період дозрівання, є можливість ще довго збирати врожай з материнського куща, просто обрізаючи молоді пагони.

кріп у теплицікріп в теплиці

Петрушка в теплиці

Вирощування петрушки в теплиці може відбуватися двома способами: вирощування з насіння петрушки і вигонка з коренеплодів.

Посів насіння відбувається за схемою 5х10 см, норма - 2 г/м2. Перед посівом рекомендується витримати насіння петрушки в марлі, не більше 5-6 днів при кімнатній температурі і потім, після проростання насіння, ще 10 днів при температурі не більше +2 градуси Цельсія. Дана обробка дозволить отримати сходи протягом тижня, а далі петрушку можна вирощувати без застосування особливих умов. Урожай може досягати 1,2-1,5 кг/м2.

Вигонка петрушки з коренеплодів відбувається більш складним способом, вірніше, більш затратним. Коренеплоди витримують в піску, при температурі +2+3 градуси Цельсія, далі висаджують їх у борозни, підготовлені і пролиті водою. Коренеплоди слід вибирати вагою 60-70 г і висаджувати їх в грунт під кутом в 45 градусів, на глибину не більше 15 див. Також відстань між коренеплодами в 4-6 см, між рядами, 10 див. Матеріал для посадки повинен бути повністю здоровий і мати верхівкову бруньку. При посадці шийка і головка грунтом не присипається. Урожай буде готовий до збирання через 30-45 днів після висадки коренеплодів, висота листя на даний момент досягне розміру в 20-25 см. Можливий урожай, при правильній посадці і догляду, може становити до 6-8 кг/м2.

вирощування петрушки в теплицівирощування петрушки в теплиці

Вирощування цибулі

Вирощування цибулі в теплиці зажадає від вас часу і деяких витрат.

Цибуля під парник

Спочатку, необхідно підготувати грунт, добре розпушити її, внести в грунт компост і гній, по 15 г хлориду калію і 30 г суперфосфату на кожен квадратний метр. Потім, ретельно вирівняти ділянку під посадку.

Цибулини, краще всього, висаджувати до середини жовтня, щоб до холодів рослини встигли добре вкоренитися. Посадка відбувається рядами, відступаючи по 2-2,5 см між цибулинами. Після цибулю присипається землею або землею, шар не більше 3-4 див. В той час, коли настають морози, укрийте цибулю гноєм з соломою.

Приблизно в кінці березня, можна прибрати верхній шар з грядки і натягнути над нею парник з поліетилену. Наступним завданням буде догляд за цибулею, полив рослин і своєчасне підживлення добривами. Зелень цибулі ви побачите вже до середини травня.

Вирощування цибулі в теплиці

Цибуля на зелень в теплиці можна вирощувати в той момент, коли для цього готова сама теплиця, тобто, в ній розміщені необхідні світлові та опалювальні прилади. Використовувати краще многозачатковие сорти, так ви зможете заощадити на посадковому матеріалі і отримати хороший урожай.

Посадка цибулі відбувається в ящики або спеціально підготовлені грядки, наповнені торфом або родючим грунтом. Догляд за цибулею стандартний підживлення добривами і полив. Температура вдень близько +18+20 градусів, вночі близько +12+15 градусів. З виконанням даний умов зелений лук у теплиці буде готовий до збору через 25-30 днів.

В осінньо-зимовий період цибулю в теплиці може давати до 15 кг врожаю з квадратного метра, у весняний період урожай збільшується на 20-30%.

вирощування цибулі в теплицівирощування цибулі в теплиці

Цибуля на перо в теплиці, як і інші види ароматної зелені, виростити нескладно, головне, спочатку дотримуватися всі необхідні рекомендації та умови. Через деякий час схема вирощування буде відпрацьована, і ви почнете стабільно одержувати хороший урожай.

Теплиці з зеленим цибулею - відео

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...