Паркан-частокіл на дачі: надійний захист і колоритний зовнішній вигляд

Паркан-частокіл на території дачної своїми рукамиПаркан-частокіл на території дачної своїми рукамиОгорожу дачі - важливий момент у забезпеченні безпеки і оформленні дачної території, а тому, розглядаючи паркан-огорожа для дачі, ми і будемо відштовхуватися від надійного захисту і краси цього паркану.

 

Паркан-огорожа являє собою серйозне і надійне огородження для будь-якої території, яка складається з колод різного класу і калібру. Такий паркан може бути встановлений не тільки навколо дачі, але і всередині, захищаючи окремі фрагменти дачної ділянки, розмежовуючи територію, доповнюючи ландшафтний дизайн.

Особливості забору-частоколу

Подібне огородження має масу позитивних характеристик, чим і виділяється серед інших огорож. Ми не готові назвати даний паркан кращим для дачі, але ось віднести його до лідерів огорож точно можна.

Надійність паркану-частоколу

Частокіл складається з великих колод, які є цілісним природним матеріалом. Правильно обрана деревина може нести в собі безліч якостей, які показують високу надійність, міцність і довговічність. Додаткова обробка огорожі захисними матеріалами значно продовжить термін його експлуатації, при цьому забезпечивши збереження гарного зовнішнього вигляду.

Частокіл надійний і довговічний у використанніЧастокіл надійний і довговічний у використанні

Безпека території з частоколом

Якщо порівнювати паркан-частокіл з іншими огорожами, наприклад, з штахетником або парканом з профнастилу, то тут навіть не доведеться говорити про його переваги, так як вони очевидні, хіба що огорожа не підійде за зовнішніми параметрами у зв'язку з особистими вимогами господаря дачі. Частокіл по можливості забезпечення безпеки території можна порівнювати з цегельним, бетонним або кованою огорожею, так як подібні види теж відмінно захищають територію. Мало того, що через частокіл перемахнути зможе не кожна людина, так його ще й розхитати неможливо. Зламати такий паркан не по силам навіть кільком людям, що надає одночасні зусилля на будь-яку частину. Відомі навіть випадки, коли автолюбителі з сумнівними вміннями водіння врізалися на машинах в такі паркани. В результаті - пом'ятий капот і дорогий ремонт авто, а частокіл позбавляється тільки пари трісок.

Паркан-частокіл - один з найбезпечніших варіантів огорожі дачної територіїПаркан-частокіл - один з найбезпечніших варіантів огорожі території дачної

Додаткову безпеку можуть забезпечити і конусоподібні зрізи кожної частини частоколу, або навіть гостра його заточування. У зв'язку з цим, бажання грабіжників перелізти такий паркан, прагне до нуля.

Дизайн забору частоколу

Якщо вам здається, що паркан-частокіл - це творіння не саме симпатичне і навіть вульгарне, то поспішаємо погодитися з вашою думкою, так як певна частина подібних огорож дійсно може виглядати масивно і страхітливо, і не більше. Але завжди є можливість замовити у професіоналів або навіть зробити самостійно дуже симпатичний, навіть химерний паркан, який залишиться тільки покрити морилкою і лаком, або ж покрити атмосферостійкою фарбою, щоб отримати ідеальний і завидний варіант в якості дачного огорожі. Розглядаючи сотні варіантів пропозицій нинішнього ринку, ви легко підберете солідний, симпатичний, оригінальний або навіть ексклюзивний паркан даного типу.

Дизайн частоколу може бути самим незвичайнимДизайн частоколу може бути самим незвичайним

Використання паркану-частоколу

Почнемо ми з того, що дешевими частоколами можуть бути огороджені спеціальні літні майданчики для тварин усередині дачі. Надійність, міцність і довговічність матеріалів при правильній збірці, легко забезпечують збереження тварин за парканом і не дають їм вискочити назовні, щоб втекти або просто витоптати зелень в городі.

Саморобні, мініатюрні частоколи часто називають і декоративними, а використовуються вони в ландшафтному дизайні, де займають дуже високі ролі в оформленні. Такими парканчиками можуть бути огороджені клумби, місця для відпочинку, зонированы окремі частини дачної території і так далі.

Ті ж паркани-частоколи, про які ми ведемо мову спочатку, призначені саме для огородження території. Що цікаво, вони не відрізняються високою ціною навіть при такій кількості якостей, а ще їх можна встановити своїми руками, що дозволить добре зекономити.

Використовувати паркан-частокіл можна не тільки для огорожі земельної ділянки, але і для внутрішнього оформленняВикористовувати паркан-частокіл можна не тільки для огорожі земельної ділянки, але і для внутрішнього оформлення

Установка паркану-частоколу на дачі

Сьогодні ми готові запропонувати вам відразу два варіанти - фальш-частокіл і стандартний частокіл для дачної території. Почнемо ми, мабуть, з спрощеного варіанту.

Фальш-частокіл і його установка на дачі

Такий паркан значно відрізняється якостями від стандартного частоколу, але на вигляд може бути не гірше. Застосовується він для тимчасових огорож або ж для відділення внутрішніх територій, коли хочеться все підігнати в стиль, а витрачати гроші дуже не хочеться. Фальш-частоколом майстри називають таку конструкцію - це звичайний паркан з дошки, з самої недорогий, не струганої і навіть з сучками, який оббитий з одного боку (з лицьового) не струганим обаполом. Такий хід дає можливість забезпечити 100%-й вид частоколу, особливо, якщо заточити верхівки, а значить, і прикрасити територію подібним парканом, якщо вам необхідно заощадити кошти.

Установка відбувається дуже просто, але поетапно: розчищення і розмітка території, установка і бетонування основних несучих стовпів, прокладка перекладин між несучими, і оббивка їх недорогий дошкою і обаполом або ж відразу обаполом, якщо ви можете десь дістати якісний, потовщений матеріал. Далі ж, тільки обробка для захисту від зовнішніх впливів і декоративна обробка паркану, якщо така необхідна.

Фальш-частокіл - непоганий замінник оригінального, масивного частоколуФальш-частокіл - непоганий замінник оригінального, масивного частоколу

Зведення фальш-частоколу виправдано в дуже багатьох випадках, але пам'ятайте, що вибравши цей варіант, ви втратите в багатьох якостях в тому числі і безпеки дачної території.

Монтаж паркану-частоколу стандартного

Ми дуже багато говорили про дачних будівлях і навіть про парканах, а тому вважаємо, що багато подібні роботи вам не тільки давно знайомі, але і по душі. З цієї причини ми не будемо зволікати і розписувати все в найдрібніших подробицях, а просто послідовно розповімо, як якісно провести монтаж огорожі на дачі.

Створюємо проект встановлення огорожі з частоколу на дачіСтворюємо проект встановлення огорожі з частоколу на дачі

Як і завжди, все починається з зачищення території і зняття розмірів, які необхідні не тільки для встановлення паркану-частоколу, але й для покупки його елементів в потрібній кількості.

Прибравши територію і знявши розміри, робимо розмітку, і приблизно в той же час закуповуємо необхідний матеріал. Вибирайте якість, намагайтеся не економити, обов'язково продумуйте і прораховуйте термін служби, адже краще витратити тисячу і отримати паркан на 15 років, ніж п'ятсот, і придбати огорожу всього на 2-3 роки. Економія не тільки у вартості, але і в перерахунку ціни на роки служби.

Закуповуємо матеріал для монтажу якісного і надійного частоколуЗакуповуємо матеріал для монтажу якісного і надійного частоколу

Не лінуйтеся складати кошториси, адже саме туди ви внесете розміри і кількість матеріалів, не забудете про покупку всіх компонентів майбутнього частоколу і матеріалів для його подальшої обробки.

Коли територія готова під установку, привезений матеріал і розвантажений, по лінії огорожі зроблена розмітка і розбивка, встановлюємо частокіл.

Починаємо ми з підстав, які ведемо в протилежні сторони від воріт і хвіртки, відступаючи між 2,5 м до кожного наступного. Це стандартний варіант розмірів, який застосовується навіть для секційних огорож.

Зробивши розмітку під основи, встановлює їх в глибокі ями і бетонуємо. Незалежно від того, який матеріал ви обрали під підстави - металеву трубу або товсту колоду, бетонування нагоді для стійкості.

Бетонуємо стовпи під частокіл, неважливо з якого матеріалу вони виготовленіБетонуємо стовпи під частокіл, неважливо з якого матеріалу вони виготовлені

Не забудьте захистити матеріали основ частоколу від вологи ґрунту: металеві труби загрунтуйте і пофарбуйте в кілька шарів олійною фарбою, а дерев'яні стовпи змастіть бітумом і перед установкою в ями замотайте в руберойд.

Виставляйте і закріплюють підстави по розмітці і за рівнем, а після бетонування дайте їм відстоятися і просохнути не менше 24-36 годин.

Встановлюємо стовпи по всій лінії розмітки встановлення частоколуВстановлюємо стовпи по всій лінії розмітки встановлення частоколу

Тепер залишається перейти до більш цікаву роботу, яка подобається 80% чоловічої половини населення з дитинства - заколачиванию цвяхів. Отже, почнемо ми, мабуть, з установки горизонтальних поперечин, які можна закріпити на засадах великими болтами, довгими цвяхами або шурупами. Вони повинні бути прилаштовані до основ строго горизонтально, нижня 20 см від рівня землі, а верхня в 30 см від вістря колод частоколу.

Обов'язково захищаємо матеріали від впливу зовнішнього середовища і ґрунтуОбов'язково захищаємо матеріали від впливу зовнішнього середовища і ґрунту

А тепер і заробляння цвяхів, адже ми переходимо до установки частоколу. Кожна його окрема частина встановлюється вертикально і прибивається на кілька цвяхів. Бажано забивати цвяхи по три на одну колоду, два зверху, а знизу. У наступне колоду навпаки, і так далі, у шаховому порядку. Колоди слід встановлювати з невеликим зазором, приблизно в 0,5 см, що необхідно для забезпечення вимог установки. Найближчим часом, колоди будуть потроху розбухати, і щоб якість огорожі не зіпсувалося, їм потрібно залишити місце для "росту". Під час розбухання дані зазори повинні закритися повністю.

Паркан-частокіл можна встановлювати на будь-який тип фундаменту, щоб уберегти його нижню частину від вологи і псування, а можна і просто якісно обробити спеціальними захисними речовинами.

По закінченню установки частоколу навколо дачі, ви можете переходити до його обробці. Деякі дачники фарбують паркан фарбою, деякі морилкою і лаком, інші ж просто просочують антисептиками і оліфою. Ви можете вибрати один з варіантом або зупинитися на власному, який вам ближче і здається більш прийнятним і надійним.

Остаточна обробка паркану-частоколу після установкиОстаточна обробка паркану-частоколу після установки

Тепер, коли роботи завершені, ви можете доповнити дачу невеликими подібними огорожами - обгородити господарський двір, зробити оригінальні клумби з частоколу і так далі, тобто, дооформити ландшафт на свій розсуд.

Цікаве відео про встановлення дерев'яного паркану

Як бачите, паркан-огорожа може стати прекрасним огорожею території дачі - міцним, надійним і навіть дуже симпатичним, необхідно тільки розібратися в темі, проявити бажання і деякі зусилля, і все у вас обов'язково вийде.

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...