Споруджуємо фонтани для саду своїми руками

Фонтан для саду своїми рукамиФонтан для саду своїми рукамиДля того, щоб урізноманітнити ландшафтний дизайн, нерідко використовуються фонтани. У жарку пору року вам буде приємно відпочити близько б'є води, відпочити від міської суєти. Фонтани для дачі бувають різних типів, тому і споруджуються вони по-різному. Існує два основних типи садових фонтанів: занурювальні і стаціонарні.

Мабуть, найпоширенішим водною спорудою на сьогоднішній день є фонтани для дачі. Чому ж вони заслужили таку популярність? Це сталося завдяки нескладності встановлення споруди та доступності ціни, а також поєднання неповторних властивостей, які допомагають робити дачу набагато затишніше. Фонтан для саду може поєднувати різні ефекти переливання води або підсвічування, яка допоможе навіть в темний час доби насолоджуватися неповторною красою. Для того, щоб спорудити фонтан для дачі, повинен бути який-небудь джерело води, і в більшості випадків це не є перешкодою. Сьогодні пропонуються різні цінові рішення, які дозволять Вам придбати фонтан на будь-який бюджет.

Чому так склалося, що фонтани для дачі завжди привертають до себе додаткову увагу? Чому людина настільки любить спостерігати за потоками води, переливаються у вишуканих водних візерунках і створюють чарівне дзюрчання? Наскільки ж буде приємно в літній спекотний день сісти біля власного водного споруди, там більше, якщо фонтан побудований на дачі своїми руками. І отримати такі хвилини насолоди не складно, адже декоративні фонтани для саду - це не настільки складно і дорого, як може здатися на перший момент. Отже, зараз ми спробуємо розібратися в цьому на перший погляд технологічно складному і дизайнерському складному процесі.

Давайте побудуємо фонтан своїми руками на власній ділянці! По-перше, щоб звести фонтан в саду своїми руками, необхідно визначити підходящу площадку...

Вибір майданчика

Гарний садовий фонтанКрасивий садовий фонтанНайкращим для будівництва місцем вважається те, яке буде чудово проглядатися з усіх точок, і фонтани для саду - не виняток з этиого правила. Крім того, фонтани для дачі бажано розташовувати поруч з зоною для відпочинку. Необхідно врахувати це, щоб фонтани для дачі не були перешкодою на шляху до іншим, більш важливим, будівель.

Найкраще влаштувати, наприклад, міні-фонтан своїми руками, подалі від дерев і інших посадок, які погано переносять надлишок вологи. В залежності від площі заміського ділянки та наявності на ньому вільного місця, визначте розмір майбутнього маленького чи великого оазису (зрозуміло, ми про фонтані). Навіть для самого маленького ділянки можна вдало вирішити, як зробити фонтан в саду, і який буде справжньою його окрасою, якоюсь родзинкою.

Найбільш прийнятним є водойма строгої геометричної форми. Фонтан розташовують найчастіше в центрі басейну або ставка. При цьому необхідно враховувати, що струмені води у водойму повинні падати на відстані щонайменше 50 сантиметрів від найближчих рослин, меблів. Інакше рослини пропадуть з-за зайвої вологи, а складні стільці, стіл, інша меблі будуть псуватися. Напрямок водних струменів, форма самого фонтану визначаються моделлю насадки, тому можуть бути самими різноманітними, що залежить від умов території, вимог і побажань мешканців.

Найбільш поширеним і практичним є струменевий тип фонтану. Він є одночасно і найбільш простим, представляючи собою струмінь води, яка спрямована вгору і в повітрі розпадається на велику кількість дрібних струмків, які прагнуть вниз. Велике значення має електрообладнання для фонтану - воно повинно бути якісним і досить потужним.

Установка необхідного устаткування і підбір ємності

Фонтан дачнийФонтан дачний

Ємність

При вирішенні цього питання різноманітність рішень дуже велика. Коли ви влаштовуєте фонтан своїми руками на дачній ділянці, можна придбати окремо чашу і обладнати все самому, або ж можна замовити готовий міні-фонтан, своїми руками зібравши його. Необхідно лише пам'ятати, що, якщо ви монтуєте фонтан своїми руками без насоса з невеликою чашею, то в ньому доведеться міняти воду частіше, ніж у більшої ємності, обладнаної насосом.

Підбір насоса

Набагато складніше підібрати насос до споруди. Тут основним критерієм підбору буде те, наскільки потужною хочете ви бачити струмінь води. В основному, якщо ви хочете, щоб насос над водою не виступав, варто купити більш потужний варіант агрегат. Його потужність повинна відповідати місткості чаші, тому це питання краще вирішити з фахівцем при покупці.

Якщо декоративний фонтан своїми руками на ділянці встановлений насос для нього підключається до звичайної електромережі (хоча він може харчуватися за допомогою спеціальних водостійких з'єднань через понижуючий трансформатор).

Декорування садового фонтану

Фонтан для садуФонтан для садуВизначити дизайн для влаштовуються фонтанів в саду можна самостійно: тут все залежить тільки від смаку господарів. Про те, як зробити фонтан своїми руками, також інформації більш ніж достатньо: можна вибрати класичний варіант для саду зі скульптурою в центрі, якщо дозволяє вільне місце. Якщо у вільному місці ви обмежені, то можна вибрати невеликий фонтанчик в іншому стилі, з водою, яка витікає з нахиленого на бік кувшинчика, або ж розглянути варіант з водяним млином. Також можна створити композицію з природного каменю, з яких буде бити невисока водяний струмінь.

За допомогою додаткових фільтрів і спеціальних хімічних добавок, у Вас завжди буде кришталево чиста вода у вашому гідроспоруді.

На зимовий період воду з фонтанів краще зливати, також все використовуване обладнання та елементи необхідно розібрати і зберігати до весни в закритому приміщенні. Саму чашу можна вкрити вінілової плівкою для її захисту від зайвого сміття, що падає листя і снігу. Плівкою також краще вкрити всі декоративні елементи і виступаючі частини фонтану.

Різновиди фонтанів

Занурювальні фонтани для саду

Цей вид фонтанів найчастіше встановлюється прямо в садовому водоймі. Такий фонтан діє за допомогою насоса, що відкачує воду з ставу. Тому основними компонентами фонтану будуть насос, трубопровід для подачі води і спеціальна насадка. Від неї залежить форма водяного струменя, напрямок водяного потоку, а також інші можливості. Наприклад, насадка під назвою «Дзвін» має на кінці трубопроводу два диска, тому, змінюючи зазор між ними, можна змінювати вид струменя. Однією з найпростіших насадок є «Гейзер» - трубка, звужена в кінці.

Такі фонтани дозволяють створити струмочок, який буде текти прямо з вашого водоймища - для цього лише потрібно опустити трубу нижче, щоб вона не знаходилася вище рівня води ставка. На воді буде виникати брижі, створює відчуття потужного підземного джерела. Якщо ви хочете використовувати більш складні насадки для фонтану, то збільшаться і можливості. Наприклад, ви зможете створити ефект розпилення води, відрегулювати висоту водяного струменя і її діаметр. Також подумайте про те, щоб фонтан у водоймі виглядав природно.

Гарний садовий фонтанКрасивий садовий фонтан

Стаціонарні фонтани

Такий фонтан можна досить декоративно оформити: наприклад, він може бути у вигляді водяного млина, дівчини з глечиком, квітки: можна замовити абсолютно будь-яку фігуру. Стаціонарні фонтани найчастіше робляться з полімербетона (по-іншому його називають штучним каменем). Цей матеріал дуже міцний і, крім того, морозостійкий.

Розмальовка

Фонтан може розфарбовувати двома видами:

  1. Фарбування фігури у готовому закінченому вигляді;
  2. Додавання спеціальних барвників відразу в матеріал.

фонтан в декоративному ставкуфонтан у декоративному ставку

Перший вид фарбування значно дорожче, ніж другий. Іноді фонтани обробляють спеціальними засобами, які не дають йому покритися мохом і пліснявою.

Маленький фонтанчик можна спорудити біля дитячого майданчика або на газоні. Якщо ж ви зважитеся розгорнути масштабний архітектурний комплекс на вашій дачі, то вам потрібно спорудження фундаменту під садовий фонтан. Потім потрібно спорудити греблю, звідки буде подаватися вода для вашого фонтану.

Фонтан з каменю своїми руками (відео)

Простий фонтан на ділянці

Оригінальний декоративний фонтан стане гідною прикрасою будь-якої дачної ділянки. Для цього вам знадобиться всього півдня вільного часу і дуже невелика кількість будівельного матеріалу.

Обладнання

Для самостійного виготовлення фонтану вам знадобиться приготувати якийсь "імпровізоване" фонтанне обладнання:

  • обрізки шпал (4 відрізки по 40 см і 6 відрізків по 60 см);
  • 2 дубові бочки (30 см у висоту і 40 см в діаметрі);
  • підводний помпа з висотою підйому струменя 1,4 метра;
  • звичайний садовий шланг (1,5 м в довжину, 12 мм в діаметрі);
  • силіконову шпаклівку.

Замість діжок для виготовлення фонтану можна використовувати абсолютно будь-герметичний посудину з хоча б одним дренажним отвором для садового шланга.

Звичайний фонтан на ділянціЗвичайний фонтан на ділянці

Етапи будівництва

Головне утруднення викликає установка під певним кутом верхнього барильця, щоб вода плавно тонкою цівкою стікала в нижній посудину. Необхідно просвердлити отвір в діжці. Зміцнити верхній бочонок можна за допомогою інструментів, шпаклівки, обрізків залізничних шпал, замість яких з успіхом можна використовувати короткі "свіжі" колоди або важкі камені. Постамент легко можна замаскувати бурхливою рослинністю.

Рекомендується використовувати дубові бочки для вина, однак, їх попередньо необхідно герметизувати силіконової шпаклівкою. При використанні керамічних судин пам'ятайте про обов'язкове наявності хоча б одного дренажного отвору, а також про те, що просвердлити отвір в кераміці буде практично неможливо.

Шланг повинен пройти крізь бокову стінку нижнього барильця і увійти в донний отвір верхнього барильця. Отвори також герметизуються силіконової шпаклівкою.

Гарний парковий фонтанКрасивий парковий фонтан

Потім прикріпіть до помпи кінець трубки, пропущений через бічну стінку нижнього барильця. Підключайте помпу до мережі тільки після того, як нижній бочонок буде повністю наповнений водою. Для більшої естетичності можна засадити фонтан різними екзотичними рослинами. Якщо вода стікає в нижню ємність нерівній струменем, зробіть у верхньому діжці невеликий жолобок для стоку.

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...