Весняний догляд за трояндами

Весняний догляд за трояндами: обробка куща, добриво, підв'язка і мульчуванняВесняний догляд за трояндами: обробка куща, добриво, підв'язка і мульчуванняВесняний догляд за трояндами дуже важливий, і не тільки для поліпшення картинки ділянки, але і для самих рослин, які прокидаються від зимового холоду. З чого ж почати, і як обробити троянди навесні, щоб вони стали ще сильніше, не втратили своєї краси?

Посадка та вирощування троянд на дачі - складна затія навіть для професіоналів. Це далеко не те рослина, яку можна посадити і забути, троянда вимагає підвищеної уваги і постійного догляду. Звичайно, є здичавілі сорту, деякі чайні троянди і самостійно гибридизировавшие, які ростуть самостійно по краях ділянок, але говорити сьогодні ми будемо про культурних рослинах.

Погодьтеся, знайти садівника без троянд у саду дуже складно, хоча б один-два куща обов'язково висаджені на дачі. Але посадка і догляд - два різних поняття, а тому, щоб отримати рясну зелень, цвітіння, аромат і коректне розвиток, їх потрібно з'єднати. При цьому кожному з нас варто обов'язково пам'ятати не тільки про агротехніку троянд, але й про практичних особливості, за допомогою яких будь-яка рослина можна вивести на новий рівень розвитку. Це якісна обрізка, внесення добрив, мульчування грунту, підв'язування рослин та інші важливі процеси.

Виростити красиві троянди на дачі дуже складно, а тому приготуйтеся до цілого комплексу робітВиростити красиві троянди на дачі дуже складно, а тому приготуйтеся до цілого комплексу робіт

Коли починати обробку троянд на ділянці?

Якими мають бути перші кроки у весняному догляді за трояндами? Коли їх вживати? Це дуже своєчасні питання, адже від них залежить найближче майбутнє рослин!

Отже, правильно буде почати весняну обробку рожевих кущів ранньою весною. Якщо регіон у вас теплий, то можна і в кінці зими.

Тут немає чітких термінів і дат, дуже важливо встигнути провести початкові етапи обробки до активації вегетації. Тобто, почати варто заздалегідь, поки нирки троянд не пішли в ріст.

Коли варто починати весняну обробку троянд? Є певна дата для проведення робіт?Коли варто починати весняну обробку троянд? Є певна дата для проведення робіт?

Почати варто зі зняття зимових укриттів, і вже після цього переходити до покрокової інструкції, яку ми з задоволенням надаємо вам! також рекомендуємо ознайомитися з нашою статтею про догляд за розарієм.

Весняна обрізка троянд

Фахівці вважають, що весняна обрізка набагато важливіше осінньої, так як обрізавши троянду навесні, ми даємо їй набагато більше шансів добре перенести на наступну зиму.

Спочатку з рожевого куща видаляються сухі та пошкоджені гілки. Далі біля куща вибираються кілька основних гілок і обрізаються до першої живої нирки. Після, з куща вирізаються всі зайві пагони, наприклад, дрібна поросль, яка загущает кущ, пагони, що заважають формуванню крони. Бажано "вичистити" кущ так, щоб його центр залишився відкритим.

Пагони троянд коротшають по-різному, причому висота регулюється не тільки власним бажанням, але і кліматом регіону. Тут слід враховувати тривалість теплого часу і можливість гілок відрости.

Уважно потрібно поставитися і до виду троянд, сорту. Наприклад, чайні троянди обрізають до висоти в 80-100 см, високорослі і флорибунди - до 45-50 см, прості троянди - до 10-30 див. Штамбові троянди обрізають до формування правильної і відкритою крони.

Весняна обрізка троянд - один з основних етапів догляду за величними рослинамиВесняна обрізка троянд - один з основних етапів догляду за рослинами величними

Підв'язка троянд на дачі

Формування рожевого куща і його коректне розвиток на ділянці щільно пов'язане з опорними елементами, які будуть притримувати гілки і навіть спрямовувати кущ у правильному напрямку. Тому установка часу і підв'язка троянд дуже важливо.

Зручно використовувати для цього пластикові або дерев'яні опори, шпалери і спеціальну дріт.

Використовувати для підв'язки рожевих кущів можна спеціальні опори або підручні матеріалиВикористовувати для підв'язки рожевих кущів можна спеціальні опори або підручні матеріали

Добриво троянд

Догляд за трояндами передбачає і внесення підгодівлі, які зможуть забезпечити розвиток і цвітіння. Використати для цього можна повне добриво з включенням магнію, калію, фосфору і азоту. Достатньо буде забезпечити всього 2 підживлення на рік - після пробудження рослини і перед другим цвітінням.

Норма внесення комплексного добрива - 25-30 г за один раз. Вносити потрібно в пухкий грунт, рівномірно розподіляючи його навколо куща. Крім того, додати в загальний склад можна совок перепрілого курячого посліду, а після, добре замульчувати грунт органічними матеріалами.

Використовуйте для добрива троянд якісний комплексні добрива, вносьте їх строго за графікомВикористовуйте для добрива троянд якісний комплексні добрива, вносьте їх строго за графіком

Добрива вносяться у вологий грунт, а тому, якщо навесні не було дощів, перед внесенням комплексу або інших добавок рекомендується влаштувати рясний полив.

Мульчування трояндових кущів

Мульчування троянд благотворно впливає на розвиток рослин і на зовнішній вигляд ділянки. Правильний процес забезпечує високу збереженість кореневій системі троянд, вологості всередині грунту, а також рихлість і повітрообмін, тепло ґрунту, збереження поживних речовин.

Мульчування проводиться після весняної обрізки, підв'язки та внесення добрив. Навколо кожного куща досить розкидати 5-7 кг компосту, а зверху просипати подрібненої корою або тріскою. Дуже важливо не засипати підстава рожевого куща, а просто рівномірно розподіляти матеріал по поверхні грунту.

Правильне мульчування кущів троянд дозволить зберегти кореневу систему рослин, а також вологість і тепло грунтуПравильне мульчування кущів троянд дозволить зберегти кореневу систему рослин, а також вологість і тепло грунту

Обробка троянд від шкідників і хвороб

Троянди в саду можуть вражатися деякими грибковими захворюваннями, а також піддаватися атакам кліщів, жуків та інших комах. Запобігти цьому і зберегти чудовий вигляд і здоров'я троянди допоможуть спеціальні універсальні засоби.

Початок активного росту рожевих кущів означає потреба обприскування. Можна використовувати препарат, який знають багато дачники - RoseClear. Зміст інсектицидних та фунгіцидних елементів допоможе трояндам пережити багато проблем - тлю, кліщів, борошнисту росу, іржу і чорні плями.

Обприскування проводиться строго за інструкцією виробника, із забезпеченням власної захисту від дії препарату. Бажано проводити обробку в погожий день без вітру. Рекомендується обробка кожні два тижні, але цілком достатньо всього декількох обприскувань протягом всього теплого сезону. Перше обприскування - у момент пробудження і початку бурхливого розвитку, друге-- після першого цвітіння, третє - ближче до кінця сезону.

Якісна весняна обробка троянд, обрізка. добриво і мульчування, призведуть до гідного результатуЯкісна весняна обробка троянд, обрізка. добриво і мульчування, призведуть до гідного результату

Не варто застосовувати для обробки сильну хімію, яка може спалити пагони і листя рослин. Обмежитися від обробки стоїть і в тому випадку, якщо частини рослин будуть в майбутньому вживатися в їжу (шипшина, пелюстки в рожеве варення і так далі). В даних випадках можна використовувати комах помічників, наприклад, сонечка, а також рослинні фунгіциди.

Догляд за трояндами навесні: обрізання (відео)

Так як весняний догляд за трояндами - серйозне й трудомістке заняття, його можна розділити на кілька етапів. Але тут дуже важливо пам'ятати, що кожен етап повинен бути зроблений вчасно. Ми рекомендуємо взяти цей матеріал на замітку, а може, і доповнити його в коментарях, якщо вам є що заявити про догляді й обробці рожевих кущів на дачі. Крім того, рекомендуємо ознайомитися з матеріалами нашого спеціального розділу - Розарій на дачі своїми руками.

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...