Вирощування їли: посадка, догляд, обрізання, підготовка до зими

Вирощування їли з насіння, саджанців і живцівВирощування їли з насіння, саджанців і живцівВиростити ялинку на дачній ділянці непросто, а тому ми постараємося допомогти вам зробити цей процес більш швидким і правильним. В результаті, ви цілком можете розраховувати на оригінальне і дуже симпатичне оформлення ділянки ялинами вже через кілька років.

Вирощування ялинок на дачі можна назвати елітним заняттям, адже далеко не всі беруться за таку копітку працю, так і у не багатьох це добре виходить, навіть якщо є бажання виростити красиву ялина або кілька дерев. Вся справа в тому, що вирощування ялинок своїми руками відрізняється від вирощування інших дерев, і тут необхідний особливий підхід.

Вирощування їли в домашніх умовах може відбуватися декількома способами - з насіння, живців і саджанців. Але, так як саджанці ялинок коштують досить дорого, то не кожен дачник вирішується на їх купівлю. Тут-то і виникає ідея виростити ялинку з насіння, або, принаймні, спробувати це зробити.

Вирощування їли з насіння

Сьогодні ми розповімо вам процес вирощування з насіння ялин від початку і до кінця. Процес це складний, не будемо сперечатися, але якщо ви хочете домогтися результату, доведеться трохи попрацювати.

Збір насіння ялини

Покупні насіння бажано не використовувати, адже ви ніколи не знаєте, що вам продадуть і в якому стані дані насіння зберігалися весь час до придбання. Цілком реально, що їх схожість буде дуже низькою. Тому ми рекомендуємо використовувати свіжі насіння, які ви зібрали самі. Таким чином, ви зможете не тільки правильно підготувати насіння їли під посадку, але ще й на самому початку вибрати саме насіння з того дерева, яке вам найбільше сподобалось.

Насіння ялини потрібно збирати восени, приблизно в жовтні-листопаді. Для цього вам доведеться здійснити похід в ліс або парк, де ці рослини є, і зібрати шишки з дерев. Принесені додому шишки ялини розкладаються на сухі газети поблизу обігрівачів, щоб вони мали можливість трохи підсохнути і випустити насіння.

Насіння ялини: збір і підготовка до посадкиНасіння ялини: збір і підготовка до посадки

Підготовка і посадка насіння ялини

Готові насіння обробляються розчином перманганату калію, а далі поміщаються в горщик з добре прожареним піском. Закладати насіння в пісок необхідно на глибину 1,5 див. Тепер, горщик з насінням ставиться на дверцята холодильника, щоб створити для насіння більш-менш природні умови, адже приблизно в цей момент насіння в лісі лежать на холоді.

Стратифікація насіння їли стимулює проростання, і це доведено безліч разів. Якщо ж ви просто посадіть насіння в пісок, то далеко не факт, що вони зійдуть.

Через 3 місяці, тобто, приблизно в березні, горщик з насінням необхідно буде дістати з холодильника і встановити в тепле місце, ближче до світла, наприклад, на вікно. В даний період світловий день потроху збільшується, а тому можна сміливо вважати такі умови сприятливі.

Догляд за висадженими насінинами

Тепер, коли насіння в горщику поставлені на вікно і готові дати сходи, їх слід рясно поливати, створюючи їм знову природні умови. Саме в цей період в лісах таять снігу, а тому слід давати насінню більше вологи, але не переливати. Не варто забувати і про тепло, тобто, насіння необхідно тримати саме на теплому вікні.

Через 10-15 днів насіння повинні дати сходи, і саме зараз необхідно буде правильно нормувати полив, даючи рівно стільки вологи, скільки необхідно для легкого зволоження грунту, інакше від переливу молоденькі насадження можуть загнити.

Догляд за сходами їли

Отже, знову нагадуємо, що полив має бути помірним, тільки для підтримки вологості, але також необхідно удобрити грунт, приблизно, раз-два до посадки в грунт, не забувати і рихлити верхній шар грунту. Крім того, необхідно буде провести обробку слабенькими інсектицидами, щоб не попалити рослини, але і не дати їм загинути від напастей.

Молодим сходам їли потрібно обов'язково забезпечити ретельний доглядМолодим сходам їли потрібно обов'язково забезпечити ретельний догляд

Посадка в грунт

Вирощування сіянців ялини в горщику (або горщиках) відбувається до стабільного потепління на вулиці, і висадити у відкритий грунт можна буде вже під кінець травня, коли період нічних заморозків пройде.

Перед посадкою їли в грунт, необхідно підготувати і ямку для посадки - насипати туди компост і додати стимулюючих мінеральних добрив. Це буде перше і останнє добриво для рослини, якщо дотримуватися правильних умов вирощування.

Після підготовки ямки, встановлюємо туди саджанець, засипаємо землею і злегка трамбуем грунт, після, поливаємо і накриваємо саджанець зрізаною пластиковою пляшкою з-під будь-якого напою. Таким чином, ви створите для ялини парниковий ефект, за рахунок якого саджанці швидше пройдуть акліматизацію.

Не варто забувати і про те, що подібного виду парники необхідно щодня відкривати для провітрювання і видалення конденсату, а через 6-8 днів зрізи пляшок можна буде і взагалі прибрати, а грунт навколо саджанців засипати мульчею.

Правильна посадка їли в грунт і подальша обробка - перший крок до успішного розвиткуПравильна посадка їли в грунт і подальша обробка - перший крок до успішного розвитку

Вирощування їли в домашніх умовах - заняття не з легких, особливо, на перших порах, але якщо ви виберіть для посадки саджанці ялини, вже більш-менш дорослі, то завдання може стати трохи простіше.

Вирощування саджанців ялини

Якщо ви хочете вирощувати ялина саджанцями, це обійдеться вам трохи дорожче за первинними витратами, але зате ви обійдете процес вирощування з насіння ялин та заощадите трохи часу, тобто, швидше отримаєте доросле рослина на дачі. Але пам'ятайте, що все залежить від агротехніки їли, правильності посадки саджанців ялини та умов подальшого утримання, інакше навіть дорослі і здорові саджанці можна швидко втратити.

Вирощування ялини звичайної починається з посадки в грунт на правильно підібраному місці, далі слід тільки стабільний догляд, обрізання, підготовка до зимового періоду.

Посадка їли в грунт

Ялина, як і будь - хвойна рослина, висаджується в грунт на початку травня (приблизний час для посадки), щоб земля була вже прогріта, але погода була не дуже спекотна. Якщо ж на вулиці і взагалі прохолодно, посадку бажано перенести на кінець літа або початок осені.

Висаджувати їли необхідно правильно підібраному місці (в залежності від сорту їли), в підготовлені ями, розташовані на відстані не менше 2-2,5 метра один від одного і глибиною 50-60 см. Дно ями слід застелити дренажем з битої цегли (15 см буде достатньо). Далі, яма на 2/3 заповнюється поживним субстратом, який складається з піску, торфу, листової і дернової землі в пропорціях 1:1:2:2. В цю ж суміш необхідно додати 120-150 г нітроамофоски, і добре перемішати зі складом.

Якщо хочете отримати позитивні результати при посадці їли, підготуйте якісний субстратЯкщо хочете отримати позитивні результати при посадці їли, підготуйте якісний субстрат

Посадка саджанця відбувається так, щоб коренева нирка залишалася на рівні грунту, далі ж вам доведеться постійно стежити за її правильним рівнем (щоб нирка не оголювалася або не йшла під грунт). Коли саджанець посаджений у яму, проводиться полив і засипка шаром торфу, в 5-7 див.

Саджанці, придбані в спеціальних контейнерах, висаджуються в грунт на ту ж глибину, що і перебували в контейнері.

Вирощування ялини та догляд

Молоді посадки ялин необхідно правильно поливати і підгодовувати. Якщо на вулиці стоїть спекотна і посушлива погода, то кожній рослині щотижня потрібно 10-12 л води, не завадить і дощування крон. Після кожного поливу дуже бажано розпушувати грунт у пристовбурних колах, або ж мульчувати її.

Як ми вже говорили раніше, після посадки ялини не потребують підгодівлі, однак, досить позитивно відреагують на ранньовесняне внесення в грунт кеміра-універсал (близько 100 г на рослину).

Правильне вирощування їли на дачній ділянці: посадка і доглядПравильне вирощування їли на дачній ділянці: посадка і догляд

Обрізка їли

Необхідний і догляд за кронами дерев, коли навесні та восени у ялин видаляються хворі гілки, сухі та поламані гілки. Можна і формувати крону, якщо вирощуються для ландшафтного оформлення ділянки і займають у ньому серйозну роль.

Правильної обрізанням можна досягти формування щільної зеленої стіни або ж рідкісних рослин в певний візерунок на ділянці.

Як підготувати їли до зими?

Їли необхідно захищати не тільки від пекучих літніх променів сонця, але і від заморозків в холодний період. Для цього, пристовбурові круги добре мульчують торфом, хвоя ж накривається крафтбумагой або нетканими матеріалами.

Як правильно обрізати ялина і підготувати дерево до зими?Як правильно обрізати ялина і підготувати дерево до зими?

Вирощування їли з живців

Є і ще один, досить популярний метод вирощування ялинок на дачній ділянці - вирощування їли з живців. Але тут, як і в інших способах, потрібно дотримувати деякі особливі умови, щоб отримати гарне, сильне і здорове рослина.

Живці найбільш часто висаджують практично відразу після зрізу, а зріз проводиться навесні і восени. Іноді, навіть літні живці дають позитивні результати. Відмінно приживаються живці з ялин 5-8 років від роду, з яких зрізаються однорічні пагони.

Пагони слід використовувати з верхньої частини крони, зрізати всього 15-25 см рослини, очищати хвою на кінці держака (3-5 см), і висаджувати їх в парник. Бажано використовувати парник з туманообразующими установками, але виростити держак їли можна і в звичайному парнику.

Держак висаджується у підготовлену ямку: дренаж 4-5 см, 10 см поживного грунту, 5 см піску (всі шарами). Далі, саджанець готується шляхом обробки стимуляторами росту або слабким розчином перманганату калію, висаджується в готовий складу на глибину 3-5 см, обов'язково під кутом в 30°. Інтервал посадки, або схема посадки ялин - 10 див. Відразу після посадки проводиться полив і накриття рослин плівкою, висота якої повинна бути не більше 30 см від верхнього шару ґрунту (у нашому випадку, піску). Температура ґрунту в парнику, де ви посадили живці ялинок, повинні бути на рівні +21+27°С, а температура повітря 4-7° нижче. Досить непогано, якщо в парнику є обігрів грунту.

Правильний догляд за ялинами дасть можливість виростити красиві дереваКоректний догляд за ялинами дасть можливість виростити красиві дерева

Навесні і влітку відбувається щоденний полив, в жарку погоду до декількох разів на день. Поливати необхідно з лійки, до легкого зволоження грунту. Весь цей час рослини необхідно притіняти, під кінець серпня притінення можна буде зняти.

Вирощування їли вдома (який би спосіб ви не вибрали) - процес, який відрізняється певною складністю, а тому, рекомендуємо вам починати вирощування ялинок тільки в тому випадку, якщо ви повністю готові до подібних труднощів.

Вирощування ялинок в розпліднику: цікавий спосіб посадки (відео)

Вирощування канадської ялини, вирощування блакитної ялини або колючого зимостійкою їли - це завжди цікаво, але досить непросто. Як бачите, вам практично кожен день необхідно доглядати за рослиною, щоб отримати очікуваний результат. Якщо ви готові до цього, можете сміливо приступати вибрати найбільш прийнятний для себе спосіб вирощування їли. Подаруйте рослині свою любов і турботу, і воно обов'язково відплатить вам красою і ароматом прекрасною хвої.

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...