Як правильно доглядати за драценою

драценадраценаДрацена прийшла в нашу країну з далеких тропічних і субтропічних лісів Південної Азії і Африки. Сама по собі драцена являє собою своєрідну волоть, що володіє білими дрібними квітками, але при цьому в кімнатних умовах драцена розводиться не як квітучої рослини, а у вигляді оригінального одиночного рослини, що володіє цікавими листям, призначені більшою мірою для прикраси різних холів і віталень. Будь-яка краса вимагає до себе уваги, і тому для драцени догляд є аж ніяк не менш важливим процесом. Отже, давайте тепер розглянемо, що включають в себе різні етапи догляду за драценою.

Догляд за драценою в домашніх умовах

В принципі, драцену можна назвати некапризным рослиною, тому особливо витончених вимог до них немає. Більша частина видів драцен спокійно ростуть у півтіні і не дуже люблять яскраве сонце. Якщо проводиться догляд за драценою взимку, то в цьому випадку температуру для неї бажано підтримувати на рівні в дванадцять - п'ятнадцять градусів вище нуля, але деякі види часом здатні витримати і більш низьку температуру.

Взагалі, розглядаючи за драценою догляд як такої, слід обов'язково пам'ятати, що рослина необхідно дуже акуратно поливати. Земля в горщику не повинна при цьому пересихати, але і надлишку вологи вона теж не потерпить. Квіти драцени, догляд за якими має бути відносно помірним, вимагають здебільшого вологого клімату, у зв'язку з чим їх важливо постійно обприскувати, а горщик з рослиною ставити на мокру гальку або вологий торф. Тому за драценою догляд вимагає не стільки частоти, скільки уважності.

Що робити, якщо жовтіє листя?

Здійснюючи правильний догляд за драценою, потрібно звертати і на листя рослини. Наприклад, якщо кінчики його почали жовтіти, то це зовсім означає, що драцену необхідна волога. У такому випадку потрібно обприскати драцену і надалі вже не допускати пересихання землі під нею. Також причиною поява жовтих листя може бути надлишок холодного повітря і протягів. Якщо повільно починають жовтіти саме нижні листя, то цей процес відмирання вважається цілком природним і тому він не повинен викликати будь-яких приводів для занепокоєння.

Полив драцени

Ще догляд за драценою кімнатній включає в себе підгодівлю цієї квітки. Виробляти її бажано з періодичністю раз в два тижні і один раз на місяць у зимовий час року. Пересаджувати драцену краще всього навесні раз на два роки. Старі рослини потрібно пересаджувати тоді, коли їх практично не вміщає в себе горщик. Самі по собі кімнатні квіти драцена особливого догляду не вимагають, тому якщо дотримуватися хоча б мінімальних правил, то якісний догляд за драценою хвороб не викличе.

За кожним видом драцени існують певні правила догляду, про яких ми і поговоримо далі.

 

драцена массанжеанадрацена массанжеана

Драцена массанжеана

Потрібно підтримувати тут середню температуру в 16 - 28 градусів за Цельсієм, при цьому вона не повинна опускатися нижче 12 градусів. Освітлення має бути яскраве, або у вигляді півтіні. Виробляючи за цим видом драцени догляд та вирощування, слід рослина постійно поливати, але не варто допускати надлишку води в горщику.

Драцена маргіната

маргінатамаргінатаТочно так само, як і в попередньому випадку, за цією квіткою драцени догляд повністю ідентичний. Тільки драцена маргіната біколор догляд може прийняти і в тіні, адже воно відносно добре виносить тінь. Тому драцена біколор догляду особливого теж не вимагає. Слід дотримуватися загальних правил, які допоможуть виростити драцену облямовану, догляд за нею буде легким і неважким.

Драцена сандера

сандерасандераМабуть, тут варто сказати, що драцена сандера обожнює воду, в зв'язку з чим їй постійно потрібен рясний полив в літній час і помірний взимку. Тому ні в якому разі не допускайте пересихання грунту, виробляючи за драценою сандерианой догляд. Крім того, якщо ви дійсно цінуєте власним за драценою бамбуковій доглядом, то слід всіляко уникати попадання на неї прямих сонячних променів, інакше вони можуть запросто обпалити листя рослини. Ця драцена-бамбук догляду вимагає досить обережного.

Дерево щастя

Особливе значення тут, як і в попередніх видах, має температура - її оптимальна величина повинна складати 20 градусів за Цельсієм вище нуля. При цьому у випадку недотримання температурного режиму кінці листя запросто почнуть підсихати - щоб уникнути цього, необхідно постійно обприскувати рослину, виробляючи за драценою широколистной відхід з особливою ретельністю. Таким чином, драцена запашна, догляд за нею важливий, щоб дерево дійсно приносило щастя у вигляді своїх прекрасних листя. Така драцена деревоподібна догляду може зажадати часом кілька педантичного.

дракондраконДрацена дракон

Цей вид драцени особливо складних догляду та розмноження не потребує, так як частинки його стебел чудово переносять транспортування і служать відмінним матеріалом для посадки.

Драцена лимон лайм

Відкинувши стандартні правила, поговоримо тут краще про особливості. Наприклад, за драценою лимонної догляд полягає в тому, що воно повинно адаптуватися до нових умов перед пересадкою - це важливо в першу чергу, якщо ви спочатку отримуєте рослину в магазині. Підгодовувати в процесі драцену догляду лайм найправильніше після того, як воно почне свій безпосередній зростання.

Драцена деремская

Тут важливо пам'ятати, що листя рослини цього виду дуже чутливі, тому для них небезпечно обприскування саме холодною водою. Крім того, ця драцена вимагає хорошого освітлення, але в надлишку його теж не потерпить.

драцена_голддрацена_голдДрацена голд

В процесі активного зростання, а саме в період з квітня по жовтень, полив цієї рослини повинен проводитися помірно і без будь-яких перезволожень грунту. Води повинна бути кімнатної температури. У зимовий час полив проводиться з частотою приблизно один - два рази на місяць. Говорячи про цьому виді драцени догляді та пересадки, потрібно відзначити, що остання повинна здійснювати кожен рік. Висока вологість повітря теж не завадить, у зв'язку з чим слід кожен день їх обприскувати водою.

Драцена магента

Оптимальна вологість у поєднанні з помірним світлом - ось, мабуть, основні правила для даного виду драцени. При цьому рослина може легко переносити сухе або вологе повітря. В міру підсихання грунту слід проводити рясний полив.

Драцена мікс

Як і скрізь в сучасному світі, в даному випадку слово «мікс» позначає «змішування». Тобто, виходить, що в одному «вигляді» змішані відразу кілька видів рослин. Тому і догляд за ними повинен провадитися з граничною обережністю.

Драцена фрагранс

Полив цього виду драцени слід здійснювати по всій окружності горщика, при цьому намагаючись, щоб вода не потрапляла між стовбурів - це цілком може викликати їх загнивання. Пересадка тут проводиться раз у два роки.

драцена_компактадрацена_компактаДрацена компакта

При обприскуванні даного виду драцени особливе значення має те, щоб вода не накопичувалася в розетці листя - це може привести до загнивання стовбурів. Одночасно з цим треба мати на увазі, що для поливу і обприскування потрібно використовувати тільки відстояну (як мінімум протягом дванадцяти годин) воду.

Драцена відігнута

Драцена відігнута - мабуть, сама примхлива в плані відходу з усіх драцен, тому вона в звичайних кімнатних умовах вона проіснує недовго. Краще всього підійде для теплих зимових садів і оранжерей, що володіють високою освітленістю і якісними (точніше навіть - фіксованими) показниками температури і вологості.

Отже, здійснюючи грамотний і правильно спланований догляд за драценою, хвороби вашій рослині вже не страшні.

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...