Садовий подрібнювач - корисний помічник на дачній ділянці

Садові подрібнювачіСадові подрібнювачіПрактично після будь-яких садових робіт залишається велику кількість сміття у вигляді вирваних бур'янів, корінців, стебел пророслих не там, де слід було, рослин. Частини сміття, наприклад, сухих гілочок ще можна знайти корисне застосування - підуть на розпалювання каміна або печі для барбекю, але основна маса просто захаращує сад, валяючись купою в затишному куточку, щоб потім без користі згинути в багатті. А адже в цих органічних відходах міститься багато корисних речовин, які можна використовувати як сировину для компосту або матеріал для мульчування. Тільки попередньо всю цю масу треба подрібнити, в чому велику допомогу може надати садовий подрібнювач, купити або зібрати який зовсім нескладно.

 

Вище ми сказали, що садовий подрібнювач вкрай необхідний, якщо займатися закладкою компостної купи (про догляд за компостом читайте в цій статті: http://DachaDecor.com.ua/sooruzheniya/kak-pravilno-ustroit-kompostnuiu-kuchu). Причина проста - використовувані для компосту відходи повинні бути добре подрібнені, тоді компост дозріє значно швидше і буде відрізнятися прекрасним якістю. Використовуючи якісний компост в якості добрива можна домогтися значного збільшення врожайності, зменшити кількість хворих рослин і практично відмовитися від застосування мінеральних добрив. В середньому на кв. метр йде 1 відро, може, трохи більше, тому багато компосту не буває, і досвідчені садівники завжди намагаються знайти додаткові джерела сировини для компостної купи.

Садовий подрібнювач і компостна купаСадовий подрібнювач і компостна купа

Інша справа, що з подрібнювачем значно спрощується, - отримання матеріалу для мульчі, застосовуваної при вирощуванні різних культур, а також в декоративних цілях, наприклад, подрібнена деревна тріска послужить покриттям для садових доріжок.

Пристрій садового подрібнювач

Садовий подрібнювач нерідко іменують також чипером або шредером, перша назва позначає це пристрій в англійській мові, друге - в німецькому, а у великому і могутньому в ходу всі три назви.

Основна функція подрібнювача - покришити все дрібніші, і якихось корінних відмінностей між моделями різних фірм не спостерігається.

Основні вузли подрібнювача - приймальний бункер, система подрібнення, і звичайно двигун.

Помічник в садуПомічник у саду

Бункер - обов'язкова конструктивна частина садового подрібнювача, завдяки якій ризик отримати травму від працюючих ножів зведений до мінімуму. Подрібнювач - потенційно небезпечний агрегат, тому питань його безпечного використання всі виробники приділяють підвищену увагу. У цих цілях пристрій оснащується спеціальною автоматикою, яка блокує роботу, якщо кожух не знаходиться на місці як годиться. Контролюється і рівень нагріву двигуна, який при нагріванні автоматично припиняє працювати. На жаль, подрібнювачі, зібрані своїми руками, цих корисних функцій позбавлені.

Принцип роботиПринцип роботи

Результат роботи подрібнювача забезпечує кілька ножів (частіше всього два), або ріжучий вал - це, власне, і є система подрібнення. Подрібнювач, оснащений валом (фрезом), здатний обробляти більше великі відходи, ніж чипер, оснащений ножами. Ножі добре подрібнюють траву, не дуже товсті гілки, стебла, а вал зможе подрібнити гілки товщиною до 8 див.

Роботу подрібнювача можна представити так: різне сміття завантажується в бункер, він потрапляє в систему подрібнення, звідки в сильно зменшеному вигляді частки, пройшовши через нижній отвір, висипаються в мішок або відро.

Садові подрібнювачі: електричні і на бензині

Потужність двигуна визначає можливості по подрібненню, наприклад садовий подрібнювач електричний має потужність до 2,6 кВт, що дозволяє йому обробляти гілки п'ятисантиметрової товщини. Подрібнювачі з електродвигуном при роботі не створюють багато шуму, їх вартість нижче, ніж у аналогів, що працюють на бензині, а їх обслуговування не представляє складності. Суттєвих недоліків у них два:

  • поблизу повинен знаходитися джерело електроживлення;
  • відносно невисока потужність.

Садові подрібнювачі на бензині - машини потужні (до 9 кВт.), вони з легкістю перетворюють на друзки гілки товщиною до 7 див. Подрібнювач на чотиритактному бензиновому двигуні краще двухтактового варіанту, так як останній потребує регулярного забезпечення сумішшю бензину і масла. Чотиритактні їх колеги обходяться без цього, шумлять менше і вихлоп у них чистіше буде.

Види садових подрібнювачівВиди садових подрібнювачів

Всі важливі вузли знаходяться всередині корпусу, який має ніжки або коліщата. Залежно від моделі може бути передбачений реверс для чищення ножів, регулятори швидкості обертання ножів, від чого залежить, наскільки дрібно буде подрібнені відходи.

Види садових подрібнювачів

Подрібнювачі малої потужності (до 1,5 кВт) підійдуть для переробки відходів від невеликих дерев, чагарників з товстими гілками (до 3 см в окружності), вони на «відмінно» подрібнять траву, овочі, бадилля.

Садові подрібнювачі середньої потужності (до 2,5 кВт) працюють на бензині або від електромережі, оснащені ріжучим валом із сталі і здатні справлятися з досить великим гілками від великих дерев.

Огляд садових подрібнювачів (відео)

 

Професійний клас чиперов складають великогабаритні агрегати потужністю понад 3 кВт. Мають ріжучу фрезу, можуть самі втягувати гілки та інші відходи (функцією втягування оснащені деякі моделі чиперов середньої потужності). Крім того, що відходи в цих машинах подрібнюються, вони ще і пресуються, утворюючи мульчу. Найбільше застосування ці подрібнювачі знаходять у великих садах промислового призначення і великих присадибних господарствах.

Садовий подрібнювач своїми руками

Бензинові чиперы в середньому можна придбати за 40000 р., електричні дешевше коштують близько 12000 р. Іноді в господарстві можуть знайтися деталі, необхідні для збору садового подрібнювача своїми руками. Які деталі потрібні? По-перше, звичайно мотор, дуже хорошим варіантом буде робочий мотор від непотрібної циркулярної пили. Взагалі, взявши за основу циркулярну пилу, багато умільці збирають цілком функціональні подрібнювачі стаціонарного типу. Для цього диски замінюються на ріжучий вал або фрезу, а зверху зміцнюється бункер. Можна навіть використовувати дискові пили в якості системи подрібнення, для чого знадобиться насадити кілька штук на вал. Іноді в саморобних подрібнювачах на вал закріплюють близько двадцяти дискових пил по дереву з рідкими зубцями.

В саморобному чипере, зібраному із циркулярної пили, ріжучий вал розташовується на горизонтальній осі, гілки будуть подаватися зверху вниз і самі затягуватися під ножі, що прискорить роботу.

Продукт роботи садового подрібнювачаПродукт роботи садового подрібнювача

Також можливо використовувати мотор від мотоблока, а якщо в ньому буде вал відбору потужності, то у саморобного подрібнювача можна буде регулювати швидкість обертання ріжучих інструментів. При зварюванні деталей не обійтися без інвертора, деякі деталі буде доцільніше замовити токарю. Також обов'язково треба подбати про кожусі на пасової передачі, щоб зробити роботу з подрібнювачем більш безпечною.

Загалом збірка подрібнювача своїми руками виправдовує себе при наявності в господарстві основних деталей і вузлів, а також відповідного досвіду в подібних роботах. В інших випадках з точки зору ціни і економії часу більш вигідна покупка фабричного садового подрібнювача, благо вибір надійних моделей досить широкий.

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...