Який підлогу краще на кухні: огляд сучасних матеріалів від паркету до рідкого лінолеуму

Який підлогу вибрати для кухніЯкий підлогу вибрати для кухніДосить делікатним питанням є вибір покриття на підлогу в кухні. Він вимагає вдумливого підходу, знання властивостей матеріалів та інших важливих обставин.

 

DachaDecor.com.ua пропонує детально розглянути переваги та недоліки кожного виду покриття стосовно до умов кухні. Тож насамперед з'ясуємо, які вимоги до покриття пред'являє специфіка такого приміщення, як кухня.

  • Так як на кухні ми часто маємо справу з водою, яка неодмінно буде потрапляти на підлогу, то водостійкість - обов'язкова властивість підлоги для кухні.
  • Не менш важливо, щоб покриття було досить ударостійким, адже ніхто не застрахований від выскользнувшей з рук важкої сковороди або іншою важкою кухонного начиння.
  • Дуже зручно, коли з підлоги не кухні можна легко зчистити жир, бруд і інше сміття. На підлозі біля умивальника, плити мають тенденцію з'являються жирні плями, позбутися яких можливе лише за допомогою скребка, металевої щітки і абразивного порошку. Далеко не всі покриття перенесуть таку чистку. Тому гігієнічність покриття, що передбачає легкість змісту підлоги в чистому вигляді, вельми практичне вимога до покриття підлоги на кухні.
  • Кухня - це приміщення, з якого багато і часто рухаються, тому покриття на підлозі повинна володіти високою зносостійкістю.

Сформулювавши головні вимога до підлоги, подивимося, якою мірою ті чи інші матеріали відповідають нашим вищезазначеним вимогам.

Дерев'яна підлога

Дерево - природний матеріал, воно екологічно, красиво зовні, надійно, хоча за ціною може бути дорожче інших покриттів. Як правило, використовується паркет або паркетна дошка, які для використання на кухні повинні мати вологостійкі властивості. Двошаровий паркет теж чудово захищений від вологи. Таким чином, навіть протоку неабияк води на підлогу і швидко усунути наслідки, можна бути спокійним за паркет на кухні.

Дерев'яна підлогаДерев'яна підлога

Майстри радять укладати паркет на кухні з листяних порід, через більш високої стійкості до стирання. Покриття з паркетної дошки, штучного паркету для використання на кухні повинно бути оброблено особливим складом для продовження терміну експлуатації.

Від вологості дерев'яне покриття обереже і товстий шар лаку. Рекомендується періодично протирати паркетна підлога злегка зволоженою ганчіркою.

Пробкова підлога

Підлоги з пробки увійшли в моду порівняно недавно, але відразу заслужили схвалення. Пробкова підлога теплий, до нього приємно торкатися, така підлога не викликає відчуття твердості, навпаки, він навіть трохи м'який.

Пробкові підлоги відрізняються екологічністю і стійкість до вологи, не схильні до розбухання, гниття. Їх легко мити, бруд не вбирається в матеріал. Завдяки антистатичним властивостям пробки, на вашому підлозі не буде збиратися пил. Якщо підлога з пробки випадково упустити важку гарячу начиння, то, можливо, слід і залишиться, але буде малопомітним на загальному тлі, і з часом іноді навіть може зникнути.

Пробкова підлогаПробкова підлога

Якщо у коркового покриття відсутня захисна плівка, то, наприклад, біля кухні чи раковини від частого попадання жиру і води зовнішній вигляд підлоги може втратити презентабельність. Тому в таких місцях пробкова підлога не завжди раціонально використовувати.

Плитка на підлогу в кухні

До вирішення викладати підлогу на кухні плиткою вдаються дуже часто з-за її властивостей: несприйнятливість до впливу вологи, високої стійкості до деформацій, подряпин, хорошою гігієнічності (легко відмивається). Зворотний бік цих властивостей - колючість керамічної плитки, яка може розбитися від падіння важкого предмета. А ось посуд, уроненную на плитку, майже напевно доведеться збирати віником і відправляти її осколки в смітник. Плитка з каменю витримає падіння важкої начиння, але ціна на нього набагато вище.

Плитка на кухніПлитка на кухні

Багатьом не до душі, що плитка - холодний матеріал, і босоніж на ній стояти пов'язано з деяким дискомфортом. З цим невід'ємним властивістю плитки доведеться або змиритися, або стелити зверху вологостійкий килимок. Інший варіант, але значно дорожчої - установка системи «тепла підлога». Звертайте увагу на ступінь слизькість плитки, віддаючи перевагу тій, що менше ковзає.

Ламінат

Зовнішнім виглядом ламінат може нагадувати паркет або плитку. Це синтетичне покриття буває вологостійким і стійким до стирання. Різний по виду ламінат можна красиво поєднувати в одному приміщенні. Наприклад, в районі плити і раковини укласти ламінат під плитку, а там де знаходиться обідній стіл - ламінат, схожий на паркет. Плюс ламінату і в тому, що це теплий і відносно недорогий матеріал.

Ламінат на кухніЛамінат на кухні

Що ж стосується мінусів ламінату, то, по-перше, він боїться затоплення, його основа відразу розбухає, а по-друге, постраждалий ділянку підлоги ніяк не відремонтувати, доведеться знімати і укладати нову підлогу в цьому місці. Якщо Ви вирішили зупинити свій вибір на ламінаті, рекомендуємо ознайомитися з матеріалом про виборі ламінату.

Ковролін на кухні

У деяких випадках на кухні роблять покриття з ковроліну. Це, звичайно надає приміщенню затишок, але з практичної сторони навряд чи виправдано, хоча б із-за того, що жир і дрібне сміття зчистити з нього буває дуже непросто. Втім, гідність ковроліну можна угледіти в його невисокій вартості. До того ж, ковролін буквально поглинає вологу, витерти його насухо завдання практично нездійсненне.

Якщо вже дуже хочеться мати ковролін на кухні, то краще його настелити в обідній зоні, а біля плити і обробного столу зробити підлогу з більш гігієнічного матеріалу.

Ми б радили не клеїти ковролін на підлозі, а використовувати плінтус для його закріплення. У цьому випадку поміняти прийшов в непридатність, ковролін буде набагато простіше.

Лінолеум на кухні

Лінолеум - покриття з довгою історією, заслужено користується довірою. Всі його плюси і мінуси добре вивчені і багатьом знайомі на практиці. Лінолеум повільно зношується, на ньому не залишаються сліди і вм'ятини від випадково уроненных предметів великої ваги, він вологостійкий. Тактильно сприймається як м'який і теплий. Лінолеум може зовні бути схожим на плитку або паркет.

Проблем з очищенням лінолеуму не буде, бруд з нього сходить легко. Крім того, до нього можна сміливо застосовувати скребки, абразивні склади та іншу побутову хімію. Є у лінолеуму і недоліки - гарячий предмет залишить на лінолеумі свою мітку, постійний вплив вологи поступово призведе до втрати гарного зовнішнього вигляду, подібними наслідками загрожує і часта чистка із застосування агресивних миючих засобів. На лінолеумі, не має антистатичного покриття, що швидко накопичується пил.

Вибір підлогового покриття на кухню (відео)

 

Рідкий лінолеум

Під цим словосполученням розуміють полімерний наливну підлогу. Своїм зовнішнім виглядом він дуже схожий на лінолеум, а ось доторкнувшись до нього, можна знайти схожість з плиткою. Це практичне покриття, стійке до механічної дії, що не вимагає особливого догляду. Приваблива сторона такого покриття - повна відсутність швів, із-за чого поверхня підлоги виглядає ідеально гладкою.

Підкуповує в цьому покритті і те, що його можна зробити практично будь-якого кольору, прикрасити вставками, візерунками та іншими декоративними елементами. Тільки врахуйте, що демонтаж наливної підлоги - заняття досить клопітка.

Комбінований підлога

З нашого огляду читачам зрозуміло, що вибір покриття для кухні відрізняється різноманітністю. Ми можемо запропонувати не обмежуватися одним матеріалом, а вдатися до комбінованого підлозі з використанням покриттів різних видів.

З допомогою комбінованого підлоги простір на кухні можна візуально розмежувати на робочу і обідні зони. Комбінований метод дозволяє краще використовувати переваги кожного матеріалу. Плитка біля плити - найбільш доцільне рішення, а паркет буде красиво виглядати в обідній зоні.

Свої питання, думки і поради про покриття для підлоги в кухні залишайте у формі коментарів до статті.

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...