Каналізація заміського будинку: вибір, пристрій, монтаж

Каналізація заміського будинку своїми рукамиКаналізація заміського будинку своїми рукамиВодопостачання і каналізація заміського будинку - один з найгарячіших питань для будь-якого дачника, рішення якого постає в чималу суму і певні часові витрати. Сьогодні ми скоротимо дані параметри, розповівши, наскільки можлива каналізація заміського будинку своїми руками.

 

Якщо відштовхуватися від досвіду і бажання облаштувати власне дачну територію, то можна відразу заявити, що каналізація заміського будинку самостійно, цілком можлива. Природно, це вимагає особистої участі та вільного часу, деяких фінансів і вміння працювати руками, але в результаті можна отримати якісну каналізаційну систему на дачі, а це і є стимул.

На даний момент, існує безліч методів прокладки каналізації, встановлення та підключення септиків, організації локальних каналізації для заміського будинку і так далі, але все це описано певними нормами, загоняющими в глухий кут. Звичайно, на невеликій приватній території дотримуватися їх практично неможливо, тому і є рішення, побудовані на досвіді і практиці, які допоможуть їх трохи обійти.

Почнемо ми, мабуть, з самого важливого - вибору каналізації для дачі, її пристроєм, прокладкою, вимогами, перевіркою результатів. Це допоможе кожному з нас оцінити власні сили і можливість організації якісної каналізації на ділянці.

Як вибрати каналізацію для заміського ділянки?

Вибрати й прокласти каналізацію, насправді, не так складно, як здається, основним питанням тут залишається місце збору стічних вод. На даний момент, можливо два варіанти: сучасний септик або ж звичайна ємність для збору скидів. Природно, септик для каналізації заміського будинку - це найкраще рішення, та ще й якісний, дорогий і об'ємний септик, але далеко не кожному таке задоволення по кишені, а тому, ми зробимо акцент саме на більш простому варіанті. Альтернативою може послужити об'ємна ємність, яка відслужила своє тара або цистерна з-під ПММ.

Розташування місця для збору каналізаційних стоків

Якщо говорити про вимоги, Санпін, очисних спорудах і прокладці на ділянці дорогий каналізації, то ми значно удалимся від нашої цієї теми, а значить, мова піде про простій і недорогий каналізації, ємності для збору каналізаційних скидів, і місце її розташування на ділянці.

В першу чергу, необхідно слідувати деяким правилам:

  • Ємність для збору повинна бути встановлена віддалік від житлових споруд, бажано, не менше 10-15 метрів;
  • Також, розташувати її необхідно мінімум 15-20 метрів від колодязів і свердловин;
  • Виберіть місце на рівній майданчику, а не на височині, інакше монтаж каналізації буде дуже ускладнений;
  • Постарайтеся не забути про те, що періодично даний резервуар необхідно буде чистити, а значить, потрібно залишити під'їзд для ассенізаторской машини;
  • Максимально поглибите ємність в грунт, але правильно розрахуйте вымещенный обсяг і загальна вага ємності;
  • Врахуйте і переважаючий напрям вітру, так як якщо вчасно не чистити ємність або не постачати бактеріями, то може утворитися неприємний аромат, постійно присутній у дворі.

Вибір місця та напрямку каналізації на заміській ділянціВибір місця та напрямку каналізації на заміській ділянці

Пристрій каналізації в заміському будинку

Дотримуючись правильний алгоритм, влаштувати каналізацію можна досить швидко, тим більше, якщо ви заздалегідь запаслися терпінням, необхідними матеріалами та інструментом, а також, заручилися допомогою.

Проект каналізації заміського будинку

Без подібного проекту просто не обійтися, так як без завідомо складеного списку коректних рішень, можна наробити масу помилок. Що ж входить в проект і як його скласти?

Проект - схема каналізації заміського будинку (загальна або окремо, внутрішня і зовнішня), кошторис на матеріали, витратна частина, розрахунок людиногодин і підведення підсумків. В подібний проект також може бути заздалегідь включена 3D візуалізація магістралей, очисної споруди або ємності збору, будівель і так далі.

Скласти докладний проект каналізації заміського будинку можуть спеціалізовані організації, але пам'ятайте, що це досить дорого і, якщо ви хочете трохи заощадити, то можливо і самостійне проектування каналізації заміського будинку.

Проект і схема каналізації заміського будинкуПроект і схема каналізації заміського будинку

Підготовка ємності для стоків каналізації

Дуже бажано купувати ємність середніх розмірів, наприклад, на 3-4 кубометра. Так з нею буде легше працювати, та й запас об'єму буде цілком достатнім.

В першу чергу, перед облаштуванням каналізації, треба правильно підготувати ємність. Для цього її зовнішню частину ретельно очищають від сміття та іржі, протирають і покривають спеціальними антикорозійними складами. Використати для цього можна навіть бітумну мастику, яка якісно захистить поверхню від зовнішніх впливів.

Яма під ємність

Такий собі невеликий котлован, або досить об'ємна яма копається вручну або із залученням важкої техніки. Розмір ями повинен бути більше розмірів ємності, щоб вона вільно туди встала. Крім того, в ямі будуть необхідні спеціальні опори для ємності, фундамент.

Намагайтеся зробити глибоку яму, щоб ємність практично повністю в неї опускалася. З правильної врізкою труб ви виключите промерзання ємності і магістралей взимку і врятуєте повітря у дворі від зайвих запахів влітку.

Приміщення ємності під стоки в яму

Вручну зробити це не тільки складно, але і просто неможливо, тому вам необхідно буде знайти кран, хоча б на годину роботи, який і опустить ємність для збору каналізаційних стоків у яму.

Перед тим, як здійснити дану дію, перевірте всі розрахунки, щоб вхідний отвір залишилося на рівні каналізаційних магістралей і не було зміщене вгору/вниз і в сторони. А найбільш правильно буде взагалі різати отвір і виробляти з'єднання вже після остаточного встановлення ємності.

Установка ємності для каналізаційних стоківУстановка ємності для каналізаційних стоків

Прокладання зовнішньої каналізації

Так як внутрішня каналізація заміського будинку проводиться дуже просто і, тим більше, відноситься до зовсім іншої теми, ми буде говорити тільки про зовнішній частині каналізації. Отже, з чого ж почати?

Монтаж каналізації заміського будинку починається тільки після встановлення очисної споруди або ж ємності збору каналізаційних стоків, як у нашому випадку. В першу чергу, коректно, відповідаючи схемою розташування, зокрема, і проектом каналізації в цілому, потрібно вирити траншеї для закладання труб. Вони повинні бути максимально рівними, не виляющими, так як кожен поворот труби підвищує шанс засмічень, а також, під правильним ухилом.

Фахівці рекомендують проміжні колодязі на вигинах каналізаційної труби, якщо вам необхідно зробити поворот магістралі, а також, постійний ухил труби, а значить, і траншеї, в 1 градус (і більше) на кожен метр магістралі по дорозі до очисного споруди або резервуара для збору каналізаційних стоків.

Прокладання зовнішньої каналізації заміського будинкуПрокладка зовнішньої каналізації заміського будинку

Крім того, траншеї повинні бути правильної глибини, не тільки з урахуванням ухилу, але і промерзання грунту, а також, обов'язково враховуючи місце входу в резервуар.

Перед закладкою, труби слід утеплити, або просто ізолювати їх зовнішніх температур, щоб магістраль не промерзають в зимові морози. Зробити це можна з застосуванням сандвіч-технології, одягнувши на труби спінений поліетилен і помістивши цю збірку в азбестоцементну трубу, або ж будь-яким іншим, зручним для вас способом.

Збірка каналізації починається від ємності збору стоків, де в готовий отвір міститься перша труба. Саме тут слід бути дуже уважним і не забути про ухилі.

Далі, в азбестоцементну трубу вставляють пластикові труби, одягнені в ізоляцію. Послідовно, каналізація монтується шляхом наборки пластикових і азбоцементних труб, які з'єднуються спеціальними муфтами на стиках.

Після закладки магістралі каналізації, слід завести трубу в будинок, кухню, інше приміщення призначене, і провести правильне та якісне з'єднання з вакуумним клапаном, ревізією, трійниками та перехідними стиками. Таким чином, зовнішня каналізація заміського будинку підключається до внутрішньої розводці.

Відео про каналізації в заміському будинку

Як розумієте, автономна каналізація заміського будинку - досить складне завдання, яке під силу тільки цілеспрямованим людям з великим бажанням і можливостями. Тільки маючи ці якості, а також певний бюджет і вільний час, ви зможете самостійно провести і підключити системи каналізації для заміського будинку самостійно. Якщо ж, хоча б один пункт у цьому списку відсутня, то ми рекомендуємо доручити пристрій каналізації на дачі або будь-якому іншому власному заміському ділянці кваліфікованим фахівцям.

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...