утеплення будинку, у нашому огляді ми проаналізуємо плюси і мінуси його використання для утеплення стін, стель і підлоги в будинку, а також розглянемо технологію цієї справи.
Пінопласт - це досить поширений матеріал для
Отже, почнемо з переліку достоїнств пінопласту:
Але ніщо не ідеально в нашому підмісячному світі і в пінопласту виявляється деякі недоліки:
Оцінивши самостійно вага і значення перерахованих вище властивостей пінопласту в якості утеплювача, ви зможете краще зрозуміти, чи підходить він для ваших умов, В більшості випадків, відповідь буде позитивний, все ж пінопласт це дуже зручний матеріал-утеплювач.
Як вже згадувалося, характер утеплювальних робіт з пінопластом не відрізняється складністю, але це не виключає необхідність уважного вивчення кожного етапу процесу, грамотного підбору інструментів і витратних матеріалів для зовнішньої обробки.
Зрозуміло, треба розрахувати потрібну кількість пінопласту, що неважко зробити, знаючи зовнішню площа. Для утеплення житлового будинку правильний вибір - пінопластові листи товщиною від 25 до 45 мм.
Стіни утеплювати пінопластом можна з обох сторін - зовнішньої і внутрішньої. Для утеплення зсередини краще зупинитися на аркушах малої товщини (25 мм). Процес утеплення стін з внутрішньої сторони включає кілька етапів:
1. На підготовчому етапі в обов'язковому порядку видаляється колишнє покриття, шпаклівка, штукатурка і все інше, що є на бетонній стіні;
2. Очищені стіни промащуються грунтовкою, в яку додають спеціальні антигрибкові склади;
3. Коли ґрунтовка підсохне, починається етап монтажу пінопластових плит. Клей можна наносити або на стіни, або на ізолятор. Шпателем збирають надлишки клею. Пінопластовий лист прикладають до бетонної поверхні і фіксують, притискаючи на кілька хвилин. Коли всі листи будуть наклеєні і склеювальний склад просохне, доцільно додатково зафіксувати плити дюбелями з широкими капелюшками;
4. На наступному етапі проводиться армування стін, для чого на теплоізолятор намазують шар клею, до якого прикладають армуючу сітку.
5. Нарешті, залишається вирівняти поверхню за допомогою шпателя і штукатурки, провести повторне грунтування і чистову обробку.
Для утеплення фасаду застосовують товсті п'ятисантиметрові (і більше) листи пінопласту, характер робіт дещо відрізняється від розглянутого вище і дещо складніше.
Утеплення фасаду пінопластом - один з найважливіших етапів теплоізоляційних робіт.
Зовнішня теплоізоляція будинку виконується з використанням пінопласту великої товщини - не менше п'яти сантиметрів.
Розбита на етапи робота виглядає наступним чином:
1. В першу чергу поверхня готується, для чого знімається старе покриття, цвяхи та інші виступаючі деталі, що заважають роботі, Слід очистити поверхню від цвілі, грибків, грязьових плям, закрити тріщини та інші дефекти, обмазати грунтовкою глибокого проникнення.
2. Листи пінопласту до фасаду кріпляться на спеціальний каркас. Прикріплений до стіни профіль утримує теплоізоляційний матеріал, забезпечуючи його надійність. Сама металевий каркас кріпиться дюбелями, якщо ж стіни з дерева, то користуються саморізами.
3. З допомогою спеціального клею утеплювач надійно фіксується, причому клейовий склад наноситься по всій поверхні листа або стіни, а не точково. Обов'язково варто обмазати клеєм стикувальні ділянки між листами. Укладання утеплювача ведеться знизу вгору.
4. Через три доби виконуються заходи щодо додаткової фіксації, для чого знадобляться дюбелі-грибки. Кожен лист кріпиться дюбелями в п'яти місцях.
5. Подальші роботи пов'язані з грунтуванням утеплювача, оштукатурюванням, установкою і утапливанием стекловолоконной сітки. У кутах будови для підвищення захисту від механічного впливу виробляють монтаж армованого куточка. На шар стекловолоконной сітки мажуть склеювальний склад і штукатурку (можливо, відразу з певним декором стін).
Утеплення фундаменту, якщо його провести при будівництві будинку дуже позитивно позначиться на рівні комфортності проживання в ньому. Особливо це актуально для місць з холодним кліматом. Пінопласт в розглянутому випадку буде виконувати роль опалубки, яку потім не демонтують. Такий метод скорочує значною мірою витрата бетону з арматурою.
Якщо в будинку не влаштовується підвал, то роль пінопласту ще більше збільшується. Сама робота по укладанню пенопластового утеплювача полягає відповідної підготовки поверхні, подальшого укладання на неї пінопласту і заливки бетоном. Коли бетон затвердіє, починають зводити несучу конструкцію. Утеплювач рекомендується укласти в один або більше шарів.
Бетонна стяжка грає роль фундаменту і підстави для підлоги. Теплоізоляція фундаменту пінопластом може бути вертикальною і горизонтальною, такі заходи ефективні проти промерзання. По периметру фундаментної конструкції виривають траншею шириною близько 1 метра і глибиною не менше тієї, на яку в даній місцевості зазвичай промерзає грунт. В траншею укладаються пінопластові листи, після чого засипають землею. У деяких випадках фахівці радять влаштувати ще й гідроізоляційну прошарок.
Як і попередні процедури, утеплення, теплоізоляція підлоги передбачає ряд послідовних етапів. Починається робота зазвичай з підготовки поверхні, що полягає в очищенні від старого підлогового покриття, видалення пилу, бруду. Спеціальною шпаклівкою або будівельною піною необхідно усунути всі вм'ятини й тріщини в підлозі.
Аксіома грамотного утеплення підлоги - матеріал укладається на добре вирівняну поверхню, так як від якості прилягання пінопласту до основи підлоги залежить успішність всієї теплоізоляції. Якщо на підлозі залишаються нерівні місця, то в них утворюються «містки холоду», які значно знецінюють всі ці утеплювальні заходи.
Потім приступають до укладання гідроізоляційного шару, в ролі якої найчастіше використовують звичайний поліетилен, який настилають з нахлестом в 10 див. Стикувальні ділянки проклеюють скотчем, щоб забезпечить ідеальну герметичність настилу.
Далі на гідроізоляційний шар укладається утеплювальний матеріал. Існує кілька методів настилу пінопластових листів. Основний спосіб - ряди укладаються паралельно стінам, інший спосіб - укладання в діагональному напрямку (кут 45°) по відношенню до стін. Також фахівці нерідко застосовують спосіб укладання в розбіг, у цьому випадку кути листів не збігаються один з одним.
Потім потрібно забезпечити гідроізоляційний бар'єр, для чого знову використовують плівку з поліетилену. Втім, можна застосувати і ПВХ мембрану, особливо якщо потім планується укладання керамічної плитки, ламінату, ковроліну. Поверх мембрани укладають ДСП плити.
На заключному етапі заливають цементно-піщану стяжку.
Коли суміш висохне, а це може зайняти 21-30 днів, можна буде починати укладання підлогового покриття.
Ці важливі частини будинку також потребують утеплення, і пінопласт з цим завданням справляється на «відмінно». Дах утеплюється пінопластом у процесі зведення будинку, що передбачається в проекті будівництва, В цілях утеплення на крокви набивається решетування, яка буде тримати плити з пінопласту. Утеплювальний матеріал поміщається в проміжок між кроквами, потім гидроизолируется шаром руберойду. Фіксація проводиться за допомогою будівельного степлера. Потім встановлюється решетування для кріплення покрівельного покриття. Зсередини покрівлі необхідно прокласти пароізоляційну прошарок, далі обробити вагонкою, гіпсокартоном, або панелями з пластику, і завершити обробку начисто.
Утеплити стелю можна з боку горищного (що більш переважно), а можна і зсередини. Робота з утеплення стелі починається з настилу гідроізоляційного матеріалу, наприклад, пергаміну. Його розстилають з пятисантиметровым напуском по простору між стельовим балками. Кріплять пергамін рейками, прибитими до торцевих балках.
Потім настає черга нарізати і укласти пінопластові листи так, щоб заповнити весь простір між балками в стельової конструкції. Щілини і зазори, які неминуче залишаться, слід заповнити монтажною піною.
Далі робиться ще один шар гідроізоляції з пергаміну, а на додаток до нього поверх укладається шар мінеральної вати, яка ще більше підвищує якість теплоізоляції. Ну і завершуються роботи з утеплення стелі чистової обробкою.
Тепло з житлового приміщення витікає також і через двері, тому має сенс провести утеплювальні роботи дверних конструкцій. Металеві двері сама по собі холодна і для її теплоізоляції її обшивають, в порожнині між поверхнею двері і дошками вставляють пінопласт.
Але на цьому утеплення двері не завершується. Теплоізоляції підлягають точки кріплення. З цією метою необхідно просвердлити отвори в трубах і через них ввести монтажну піну.
Ну ось, тепер ви має уявлення про утеплення практично кожної частини будинку, сподіваємося, ці знання вам знадобляться і позитивно позначаться на рівні комфорту вашого житла.
Кларкия - дуже красиве і ошатне рослина, що має тривалий період цвітіння. Зовні кларкия виглядає як кущик, на стебла якого наниза...
Очищення даху від снігу та криги здається для нас простою справою, але досить часто така робота перетворюється в справжню каторгу. Як правильно чистить...
Гравійний сад - це гармонійне поєднання низькорослої степовій і гірської рослинності, фоном для якої служить насип з гравію. На відміну від п...
Садівники цінують безліч квітів, які можна без проблем висадити в саду і тим самим прикрасити територію. У їх числі і волошки - чудові, радий...
Не так давно ми задалися цікавим питанням: а чи не побудувати нам битовку на дачі? І ось, завдяки власному досвіду і декільком розумним підказка...
У літній період ми не просто часто буваємо на дачі, але іноді і переїжджаємо туди повністю, забираючи з собою своїх вихованців. Добре, коли це кіт чи...
Одним із основних факторів визначення місця для розташування теплиці є його освітленість. Адже від правильного і достатнього освітлення буде за...
Невеликий голландський містечко Лісс напевно не притягував би стільки туристів, якби не чудові сади Кекенхоф, в яких дбайливо зібрані здивує...
Добривом грунту займається кожен власник дачної ділянки, який має бажання отримати урожай з вирощуваних культур. Які бувають добриво, нор...
Бобовник являє собою листопадні дерева або чагарники, що відносяться до сімейства Бобові. Це цілий маленький рід, в якому є два природ...
Полив городу, саду, квіткових клумб та інших територій вашої ділянки займає досить багато часу, але ж є й інші справи, які також не ...
Спокійною гармонією віє від композиції з займаних сивиною листя полину, вписаних між коралово-червоним кентрантусом і фіолетовою монардой. В е...
Якщо у вас вже є насіння капусти білоголової, то може здатися, що залишилося всього лише кинути їх у землю, полити і чекати врожаю. Але це зовсім ...
Теплиця є необхідною спорудою для кожного дачника, який бажає мати добрий і щедрий урожай протягом усього року. Ми вже говорили про те...
За допомогою обрізки винограду та інших "зелених" операцій ми можемо регулювати сили виноградного куща і перерозподіляти харчування в ті частини рослини...
Багато хто з нас приїжджають на дачу на авто, виключаючи проїзд на автобусах і перевезення врожаїв в руках, але відразу ж зустрічаються з проблемою, яка зумовить...
Практично кожна людина, яка є власником заміського земельної ділянки, мріє зробити його максимально затишним і зручним. Цього су...
Прикраса дачі - не менш важливе завдання, ніж вирощування соковитих овочів і фруктів, а тому, працюючи на дачній ділянці, іноді варто задуматися і про кра...
Боротьба з бур'янами - по-справжньому наболіле питання для кожного дачника. Тому ми вирішили без зволікань розглянути тему і знайти найкращі...
Прикраси ландшафту дачі можуть бути не тільки цікавими, оригінальними і симпатичними, але й досить корисними. Сьогодні ми розповімо кожному читат...
ArchiCad є професійним софтом, робота з яким під силу і новачкові. Хочете самостійно планувати і оформляти ландшафт дачної теренів...
Жимолость - чудова рослина, яка чудово підходить для вирощування на ділянці. Ця рослина - не тільки цінне джерело вітамі...
Практично кожен дачник уважно стежить за ягідним урожаєм на власній ділянці, але даний урожай буває тільки раз в рік і, якщо, наприклад, ви...
Споруда теплиці на дачній ділянці відбувається в кілька етапів, обов'язковою з яких є спорудження фундаменту. Звичайно, є і други...
Бисерник відноситься до сімейства Тамариксовых, тому його також називають Тамарикс. Батьківщиною багаторічної рослини є Росія. Цей красивий кустарни...
Однією з прекрасною декоратівноліственних культур вважається каладіум двоколірний належить до сімейства ароїдних. Це бульбова рослина відбувається...
Радіатори опалення передають тепло, згенероване котлом, безпосередньо в навколишнє середовище, тим самим забезпечуючи оптимальний температурний режи...
Взимку на дачі холодно, а тим більше в неопалюваних приміщеннях, які ми добудували в літній час. Тому, сьогодні ми вивчаємо, як утеплити веранду...
Популярність секційних огорож повністю виправдана в нашій країні. По-перше, це найдоступніший варіант (звичайно ж, в залежності від матеріалів іс...
Огорожа дачі - важливий момент у забезпеченні безпеки і оформленні дачної території, а тому, розглядаючи паркан-огорожа для дачі, ми і будемо ...
Програма "Наш Сад Кристал 10.0" (Наш Сад Рубін) являє собою унікальне поєднання повної енциклопедії рослин і новітніх можливостей проекти...
Маленька територія дачного ділянки більше не є проблемою, так як за допомогою певних дизайнерських прийомів, ви зможете візуально збільшити...
Одним з видів басейнів, які можна встановити на дачній ділянці, є збірні басейни. Цей тип споруд найбільш простий в установці і не т...
Питання, Elvina Khalikova Я відкриваю для себе нові культурні рослини, наприклад, хочу побільше дізнатися про їстівних плодах УНАБІ (китайський фі...
Своєчасне утеплення дачного будинку допоможе зберегти тепло всередині, але якщо зробити все правильно, енергозбереження можна підняти на цілий рівень. ...
Швидше за все, багато хто вже бачили або чули про гумової тротуарної плитки, і хотіли б дізнатися докладніше про цьому матеріалі, притаманних йому властивостей у...
10.09.2014
Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...
08.09.2014
Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...
06.09.2014
У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...
03.09.2014
Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...
02.09.2014
Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...
30.08.2014
Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...
29.08.2014
Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...
28.08.2014
Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...
26.08.2014
З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...
25.08.2014
З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...
23.08.2014
Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...
21.08.2014
Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...
20.08.2014
Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...
20.08.2014
Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...
20.08.2014
Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...
19.08.2014
Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...