Утеплення будинку з використанням пінопласту: переваги, недоліки та технологія процесу

Утеплення будинку пінопластомУтеплення будинку пінопластомПінопласт - це досить поширений матеріал для утеплення будинку, у нашому огляді ми проаналізуємо плюси і мінуси його використання для утеплення стін, стель і підлоги в будинку, а також розглянемо технологію цієї справи.

 

Отже, почнемо з переліку достоїнств пінопласту:

  • процес утеплення пінопластом не пов'язаний зі складнощами;
  • невеликий витрата порівняно з багатьма іншими теплоізоляторами;
  • хороша теплопровідність;
  • відпадає необхідність у пароізоляції;
  • тривалий термін служби;
  • стійкість до мікроорганізмів.

Але ніщо не ідеально в нашому підмісячному світі і в пінопласту виявляється деякі недоліки:

  • легка займистість, а при горінні пінопласту утворюється токсичний дим;
  • дрібні гризуни небайдужі до пінопласту і часто завдають значної шкоди.

Достоїнства і недоліки пінопластуПереваги і недоліки пінопласту

Оцінивши самостійно вага і значення перерахованих вище властивостей пінопласту в якості утеплювача, ви зможете краще зрозуміти, чи підходить він для ваших умов, В більшості випадків, відповідь буде позитивний, все ж пінопласт це дуже зручний матеріал-утеплювач.

Утеплення будинку пінопластом

Як вже згадувалося, характер утеплювальних робіт з пінопластом не відрізняється складністю, але це не виключає необхідність уважного вивчення кожного етапу процесу, грамотного підбору інструментів і витратних матеріалів для зовнішньої обробки.

Зрозуміло, треба розрахувати потрібну кількість пінопласту, що неважко зробити, знаючи зовнішню площа. Для утеплення житлового будинку правильний вибір - пінопластові листи товщиною від 25 до 45 мм.

Утеплення стін пінопластомУтеплення стін пінопластом

Утеплення стін пінопластом

Стіни утеплювати пінопластом можна з обох сторін - зовнішньої і внутрішньої. Для утеплення зсередини краще зупинитися на аркушах малої товщини (25 мм). Процес утеплення стін з внутрішньої сторони включає кілька етапів:

1. На підготовчому етапі в обов'язковому порядку видаляється колишнє покриття, шпаклівка, штукатурка і все інше, що є на бетонній стіні;

2. Очищені стіни промащуються грунтовкою, в яку додають спеціальні антигрибкові склади;

3. Коли ґрунтовка підсохне, починається етап монтажу пінопластових плит. Клей можна наносити або на стіни, або на ізолятор. Шпателем збирають надлишки клею. Пінопластовий лист прикладають до бетонної поверхні і фіксують, притискаючи на кілька хвилин. Коли всі листи будуть наклеєні і склеювальний склад просохне, доцільно додатково зафіксувати плити дюбелями з широкими капелюшками;

4. На наступному етапі проводиться армування стін, для чого на теплоізолятор намазують шар клею, до якого прикладають армуючу сітку.

5. Нарешті, залишається вирівняти поверхню за допомогою шпателя і штукатурки, провести повторне грунтування і чистову обробку.

Як утеплити фасад пінопластом

Для утеплення фасаду застосовують товсті п'ятисантиметрові (і більше) листи пінопласту, характер робіт дещо відрізняється від розглянутого вище і дещо складніше.

Утеплення фасаду пінопластом - один з найважливіших етапів теплоізоляційних робіт.

Утеплення фасаду пінопластомУтеплення фасаду пінопластом

Зовнішня теплоізоляція будинку виконується з використанням пінопласту великої товщини - не менше п'яти сантиметрів.

Розбита на етапи робота виглядає наступним чином:

1. В першу чергу поверхня готується, для чого знімається старе покриття, цвяхи та інші виступаючі деталі, що заважають роботі, Слід очистити поверхню від цвілі, грибків, грязьових плям, закрити тріщини та інші дефекти, обмазати грунтовкою глибокого проникнення.

2. Листи пінопласту до фасаду кріпляться на спеціальний каркас. Прикріплений до стіни профіль утримує теплоізоляційний матеріал, забезпечуючи його надійність. Сама металевий каркас кріпиться дюбелями, якщо ж стіни з дерева, то користуються саморізами.

3. З допомогою спеціального клею утеплювач надійно фіксується, причому клейовий склад наноситься по всій поверхні листа або стіни, а не точково. Обов'язково варто обмазати клеєм стикувальні ділянки між листами. Укладання утеплювача ведеться знизу вгору.

4. Через три доби виконуються заходи щодо додаткової фіксації, для чого знадобляться дюбелі-грибки. Кожен лист кріпиться дюбелями в п'яти місцях.

5. Подальші роботи пов'язані з грунтуванням утеплювача, оштукатурюванням, установкою і утапливанием стекловолоконной сітки. У кутах будови для підвищення захисту від механічного впливу виробляють монтаж армованого куточка. На шар стекловолоконной сітки мажуть склеювальний склад і штукатурку (можливо, відразу з певним декором стін).

Технологія утеплення фундаменту

Утеплення фундаменту, якщо його провести при будівництві будинку дуже позитивно позначиться на рівні комфортності проживання в ньому. Особливо це актуально для місць з холодним кліматом. Пінопласт в розглянутому випадку буде виконувати роль опалубки, яку потім не демонтують. Такий метод скорочує значною мірою витрата бетону з арматурою.

Утеплення фундаменту пінопластомУтеплення пінопластом фундаменту

Якщо в будинку не влаштовується підвал, то роль пінопласту ще більше збільшується. Сама робота по укладанню пенопластового утеплювача полягає відповідної підготовки поверхні, подальшого укладання на неї пінопласту і заливки бетоном. Коли бетон затвердіє, починають зводити несучу конструкцію. Утеплювач рекомендується укласти в один або більше шарів.

Бетонна стяжка грає роль фундаменту і підстави для підлоги. Теплоізоляція фундаменту пінопластом може бути вертикальною і горизонтальною, такі заходи ефективні проти промерзання. По периметру фундаментної конструкції виривають траншею шириною близько 1 метра і глибиною не менше тієї, на яку в даній місцевості зазвичай промерзає грунт. В траншею укладаються пінопластові листи, після чого засипають землею. У деяких випадках фахівці радять влаштувати ще й гідроізоляційну прошарок.

Утеплення підлоги

Як і попередні процедури, утеплення, теплоізоляція підлоги передбачає ряд послідовних етапів. Починається робота зазвичай з підготовки поверхні, що полягає в очищенні від старого підлогового покриття, видалення пилу, бруду. Спеціальною шпаклівкою або будівельною піною необхідно усунути всі вм'ятини й тріщини в підлозі.

Утеплення підлоги пінопластомУтеплення підлоги пінопластом

Аксіома грамотного утеплення підлоги - матеріал укладається на добре вирівняну поверхню, так як від якості прилягання пінопласту до основи підлоги залежить успішність всієї теплоізоляції. Якщо на підлозі залишаються нерівні місця, то в них утворюються «містки холоду», які значно знецінюють всі ці утеплювальні заходи.

Потім приступають до укладання гідроізоляційного шару, в ролі якої найчастіше використовують звичайний поліетилен, який настилають з нахлестом в 10 див. Стикувальні ділянки проклеюють скотчем, щоб забезпечить ідеальну герметичність настилу.

Далі на гідроізоляційний шар укладається утеплювальний матеріал. Існує кілька методів настилу пінопластових листів. Основний спосіб - ряди укладаються паралельно стінам, інший спосіб - укладання в діагональному напрямку (кут 45°) по відношенню до стін. Також фахівці нерідко застосовують спосіб укладання в розбіг, у цьому випадку кути листів не збігаються один з одним.

Потім потрібно забезпечити гідроізоляційний бар'єр, для чого знову використовують плівку з поліетилену. Втім, можна застосувати і ПВХ мембрану, особливо якщо потім планується укладання керамічної плитки, ламінату, ковроліну. Поверх мембрани укладають ДСП плити.

На заключному етапі заливають цементно-піщану стяжку.

Коли суміш висохне, а це може зайняти 21-30 днів, можна буде починати укладання підлогового покриття.

Утеплення пінопластом даху і стелі

Ці важливі частини будинку також потребують утеплення, і пінопласт з цим завданням справляється на «відмінно». Дах утеплюється пінопластом у процесі зведення будинку, що передбачається в проекті будівництва, В цілях утеплення на крокви набивається решетування, яка буде тримати плити з пінопласту. Утеплювальний матеріал поміщається в проміжок між кроквами, потім гидроизолируется шаром руберойду. Фіксація проводиться за допомогою будівельного степлера. Потім встановлюється решетування для кріплення покрівельного покриття. Зсередини покрівлі необхідно прокласти пароізоляційну прошарок, далі обробити вагонкою, гіпсокартоном, або панелями з пластику, і завершити обробку начисто.

Утеплення стелі пінопластомУтеплення стелі пінопластом

Утеплити стелю можна з боку горищного (що більш переважно), а можна і зсередини. Робота з утеплення стелі починається з настилу гідроізоляційного матеріалу, наприклад, пергаміну. Його розстилають з пятисантиметровым напуском по простору між стельовим балками. Кріплять пергамін рейками, прибитими до торцевих балках.

Потім настає черга нарізати і укласти пінопластові листи так, щоб заповнити весь простір між балками в стельової конструкції. Щілини і зазори, які неминуче залишаться, слід заповнити монтажною піною.

Далі робиться ще один шар гідроізоляції з пергаміну, а на додаток до нього поверх укладається шар мінеральної вати, яка ще більше підвищує якість теплоізоляції. Ну і завершуються роботи з утеплення стелі чистової обробкою.

Як утеплити пінопластом двері

Тепло з житлового приміщення витікає також і через двері, тому має сенс провести утеплювальні роботи дверних конструкцій. Металеві двері сама по собі холодна і для її теплоізоляції її обшивають, в порожнині між поверхнею двері і дошками вставляють пінопласт.

 Утеплення дверей пінопластомУтеплення дверей пінопластом

Але на цьому утеплення двері не завершується. Теплоізоляції підлягають точки кріплення. З цією метою необхідно просвердлити отвори в трубах і через них ввести монтажну піну.

Утеплення фасаду пінопластом (відео)

 

Ну ось, тепер ви має уявлення про утеплення практично кожної частини будинку, сподіваємося, ці знання вам знадобляться і позитивно позначаться на рівні комфорту вашого житла.

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...