Гідроізоляція басейну: методи, особливості, матеріали

гідроізоляція басейнугідроізоляція басейнуЯкщо невеликий дачний басейн вас вже не влаштовує, і ви вирішили побудувати капітальний, з бетону, то вам потрібно виконати безліч відповідних вимог, які забезпечують надійність конструкції і її правильну функціональність в подальшому використанні. Одним з етапів будівництва бетонного басейну є гідроізоляція, про яку ми сьогодні і поговоримо більш докладно.

Далеко не всі з нас добре розуміють, що таке бетонна чаша басейну, яка їй необхідна подушка і обв'язка, як відбувається установка або заливка басейну, і чому йому так потрібна гідроізоляція. Тому, ми постараємося розглянути нашу тему більш детально.

Навіщо потрібна гідроізоляція басейнів?

Спочатку, слід правильно розуміти функціональні особливості гідроізоляції, яка буває зовнішнього і внутрішнього типу. Зовнішня гідроізоляція басейну необхідна для захисту конструкції від впливу грунтових вод і різних, що містяться в них елементів. Завдання внутрішньої гідроізоляції басейну - захистити бетонну конструкцію від води, але вже зсередини басейну.

Кожна людина знає, що капітальний басейн - це досить складна конструкція з дуже великою вагою води всередині, а відповідно, і з великим тиском на стінки басейну. Набираючи воду в басейн і випускаючи її, ми впливаємо на всю конструкцію. Також діють і можливі вібрації під час використання басейну, зміни температури та інші фактори. Відповідно, бетонна чаша басейну приймає удар на себе і, через деякий час з'являються проблеми. Це можуть бути сколи і тріщини, невеликі руйнування, які під постійним впливом прогресують і призводять до негативних наслідків.

Гідроізоляція, яким би способом вона не була виконана, не є захистом від неправильного виконання чаші та її руйнування, вона може лише запобігти впливу вологи, яка проникає через неякісні та пошкоджені матеріали. Тому, гідроізоляція бетонного басейну повинна бути виконана вчасно, під час будівництва або ще до початку його експлуатації. В іншому ж випадку, якщо розмір тріщин і дефектів досягне розмірів більше 3 мм, гідроізоляція вже не допоможе, а ремонт басейну буде малоефективним. Це, відповідно, призведе до втрати басейну або недолговременному використання його жалюгідного і дефектного подібності.

гідроізоляція басейну своїми рукамигідроізоляція басейну своїми руками

Способи гідроізоляції басейнів

Гідроізоляція - це створення спеціального захисного шару, який запобігає проникненню вод зовні всієї конструкції, і зсередини неї. На сьогоднішній день відомо два способи гідроізоляції, які ми вже згадували вище:

  • Зовнішня гідроізоляція басейнів - це введення в бетон мінеральних і пластифікуючих добавок під час будівництва, або вже під час ремонту басейну. Вони значно підвищують водонепроникність і механічну міцність. Також, можлива закладка спеціальних профілів з розширюється гуми;
  • Внутрішня гідроізоляція басейнів. Дана обробка внутрішньої частини басейну необхідна для того, щоб вода з бетонної чаші не надходила до складу матеріалу і не псувала конструкцію. Сьогодні, найякіснішої, зручною та ефективною вважається армована обмазувальна гідроізоляція. Вона укладається на поверхню басейну перед його обробкою.

Види і особливості гідроізоляції

Якісна гідроізоляція басейну повинна бути еластичною, так як чаша може піддаватися деяким деформацій унаслідок підвищеного тиску. Але не варто робити акцент саме на еластичності, в ідеалі, гідроізоляція повинна бути міцною, довговічною, стійкою до зовнішніх впливів, з високим показником адгезії.

Фахівці стверджують, що важливою особливістю якісної гідроізоляції, є здатність створення суцільного шару, тобто, монолітного і безшовного.

Рулонна гідроізоляція басейнів

Цей вид використовується для зовнішніх робіт, так як не має можливості досить міцно скріплюватися з підставою і самої облицюванням. Подібна гідроізоляція можлива усередині басейну тільки в тому випадку, якщо у вигляді покриття використовується ПВХ мембрана. В іншому ж випадку, вона застосовується, як зовнішня. Спочатку, матеріал розкладається на поверхні грунту, який вже підготовлений до виробництва підстави. Далі, всі шви з'єднуються зварюванням, краю ж піднімаються і, в наслідку приварюються до матеріалу гідроізоляції стін басейну.

Обмазувальна гідроізоляція басейнів

Укладання даного виду ізоляції відбувається тільки на ретельно підготовлену поверхню внутрішньої частини басейну. Найчастіше використовується цементно-полімерна гідроізоляція. Вона може бути однокомпонентної і двокомпонентної. Фахівці не бачать принципової різниці між ними, але більш схильні до використання саме двокомпонентних сумішей.

способи гідроізоляції басейнівспособи гідроізоляції басейнів

Матеріали для гідроізоляції басейнів

Гідроізоляція басейнів своїми руками або ж за допомогою кваліфікованих фахівців можлива, але це тільки робочий процес. А нам необхідно знати і список використовуваних для цього матеріалів, щоб знати позитивні і негативні сторони, а також зробити самостійну оцінку.

Під час роботи з гідроізоляційним шаром, який закладається при будівництві або ремонті басейну, необхідно серйозно поставитися і до самих матеріалів. Особливо звернути увагу на гумові стрічки і полімерну сітку армуючу, які дуже важливі в басейнах з великим обсягом і в басейнах з перепадами висот.

Обмазувальні склади

На внутрішню частину басейну наносять водонепроникні розчини, які спочатку є пастоподібними. Висихаючи, склади набувають необхідні водонепроникні властивості. Судити про якість даних матеріалів можна відштовхуючись від цінової політики. Більш дорога і якісна гідроізоляція, в поєднанні з стекловолоконной сіткою дає досить хороший результат - довговічність, водонепроникність, достатня щільність і хорошу еластичність. Обмазувальна гідроізоляція вважається самим надійним методом, який застосовується в самих відповідальних роботах. Може бути використана навіть при ремонті басейну, коли в його основі з'явилися допустимі тріщини.

Бітум

Матеріал, у якому недоліків набагато більше, ніж переваг. Основним з них є недовговічність, позитивною стороною виступає тільки ціна. На ринку є безліч різноманітних бітумних мастик, але всі вони відрізняються низькою адгезією з матеріалами, які використовуються при обробці басейнів керамічною плиткою і мозаїкою. Тим більше, бітум вимагає ідеально рівної поверхні, так як із-за нерівностей швидко псується.

Проникаюча гідроізоляція

Порівняно з обмазувальної гідроізоляцією, цей спосіб можна вважати не дуже рентабельним. Основними причинами таких висновків є висока ціна або недостатній ефект. Але, подібна ізоляція все одно використовується, і вона збільшує міцність конструкції, а також попереджає появу тріщин в бетоні. Даний процес відбувається із застосуванням полімерних чи мінеральних сполук.

Рідка гума

Дана речовина наноситься на підготовлену поверхню чаші басейну за допомогою методу холодного напилення. Двокомпонентна емульсія володіє завидною стійкістю до хімічних речовин, у тому числі і тим, які використовуються для очищення води, але має також і деякими недоліками, серед яких недовговічність і несумісність з багатьма оздоблювальними матеріалами.

ПВХ мембрани

Цей спосіб хороший тим, що пристрій таких мембран відбувається досить швидко, матеріал витримує значне навантаження на розрив, невисока вартість і є можливість в будь-який час провести дрібні ремонтні роботи. Недоліками ж є зовнішній вид гідроізоляції, складність очищення матеріалу, обмеження у використанні, а також підвищена чутливість до механічних впливів.

види гідроізоляції басейнів, матеріаливиди гідроізоляції басейнів, матеріали

Розглянувши способи гідроізоляції, особливості та деякі матеріали, ви можете зробити висновки й визначити, як саме буде відбуватися гідроізоляція вашого басейну. Можливо, це буде гідроізоляція басейну рідким склом, бітумом або рідкою гумою, а може бути, ви знайдете більш практичний і дешевий метод.

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...