Осіння посадка чагарників і дерев у саду

осіння посадка саджанцівосіння посадка саджанцівОсіння пора багата трудовими буднями, це знає кожен дачник. Збір урожаю, його заготівля на зиму, обробка рослин, осіння обрізка чагарників, всілякі підгодівлі і підготовка рослин до зими тощо. Але даний період знаменитий не тільки подібним набором дачних обов'язків, а й можливістю висадити в грунт нові рослини. Осіння посадка можлива практично для кожного молодого дерева або чагарнику, але для того, щоб отримати з цього процесу гідний результат, потрібно дотримуватися певних правил, про які ми з вами і поговоримо.

Кожна рослина характерна своїми особливостями, які і регулюють норми догляду, посадки, розмноження та збору врожаю. Якщо їх дотримуватися, то будь-яка рослина, дерево або чагарник, порадує не тільки "соковитим" зовнішнім виглядом, але і хорошим урожаєм.

Правило перше. Не всі рослину можна садити в осінній період

Є важливі причини, за якими осіння посадка рослин з оголеними коренями неможлива:

  • якщо дерева і чагарники, в слідстві деяких біологічних особливостей, погано переносять пересадку;
  • якщо є проблеми з зимостійкістю або укоріненням в осінній період;
  • якщо рослин були виведені в інших кліматичних умовах і ще не переносили зиму в зоні посадки.

Перший випадок описує тільки листяні дерева з малоразветвленной і стрижневою кореневою системою. Це можуть бути бархаты, горіхи, каштани, дуби та берези. У цей набір можна додати і глід. Також, пересадка з голими корінням досить погано позначається на хвойних деревах і чагарниках, винятком є тільки модрина.

Далі про зимостійкості рослин. Тут у зоні певного ризику знаходяться плодові дерева і каштани. Винятком можна вважати лише деякі сорти яблунь, які є зимостійкими і вже кілька років зимують у вашому регіоні.

І з останньої причини. Вкрай не рекомендується саджати у відкритий грунт восени ті саджанці дерев і чагарників з оголеними коренями, які були тільки перевезені з європейських, більш теплих країн. Будь-яка рослина, чия коренева система трохи постраждала або втратила частину коренів, може просто не перенести новий клімат та інші біологічні алгоритми.

Контейнерні рослини. Саджанці чагарників або дерев хвойних чи листяних - їх посадка восени цілком можлива. Існує лише одна причина, по якій осіння посадка даних рослин небажана - довге життя в контейнері. За рахунок такого перебування, коренева система рослини розвивається, але обмежується розміром контейнера, тому багато коріння просто закручуються, виростаючи всередину ємності. В такому випадку, коріння не можуть нормально функціонувати, і це відбивається на життєдіяльності самої рослини. Тобто, стає зрозумілим, що його пересадка в холодний грунт, напередодні зими, може допомогти погубити рослина.

Чагарники і дерева з грудкою. Такі рослини, як і контейнерні, висаджувати в грунт восени можна. Рекомендуємо тільки уважно вивчити стан кома перед покупкою саджанців та їх висадкою:

  • саджанці із земляною грудкоюсаджанці із земляною грудкоюземляний кому в поганому стані, растрясся і осипається, оголюючи коріння - це тривожний дзвіночок. В такому випадку ви маєте справу з саджанцем, до якого можна застосувати причини неможливості висадки рослин з голими корінням в осінній період, який ми описали трохи вище;
  • ком упакований в спеціальну сітку і добре тримається на кореневій системі рослина підходить для висадки восени. Не намагайтеся зняти сітку або зрушити її з коренів. Це може пошкодити ком і самі корені. Її взагалі не варто знімати, так як дані сітки виробляються з матеріалів, вільно розпадаються в землі, а значить, зростання коренів вони зовсім не перешкода.

Правило друге. Обов'язково переконайтеся, що зростання рослини в даний сезон закінчився

Перед посадкою рослини восени потрібно обов'язково визначити, закінчило воно своє зростання. Якщо цього не зробити і відпустити саджанець в зиму до закінчення періоду вегетації, є величезний шанс того, що він підмерзне і пропаде. Визначити завершення активної вегетації можна по сформованим верхівковим нирках і втечам, одеревеневшим по всій довжині.

Варто бути уважними і з саджанцями, привезеними з-за кордону. Можливо, вони ще не встигли освоїтися з новими для них біоритмами. Також, будьте акуратні і з саджанцями дерев і чагарників, вироблених з рослин, які пережили спекотне і сухе літо. Період їх бурхливого вегетації може початися дуже пізно, наприклад, перед сезоном осінньої посадки.

В обох випадках, розглянуті нами саджанці кущів та дерев, просто не готові до зимового періоди, а значить, можуть замокати, вимерзнути, погано прижитися і загинути.

Правило третє. Намагайтеся не запізнитися з посадкою

Існує безліч понять і повір'їв, коли якась рослина варто висаджувати у відкритий грунт. Сучасні дачники використовують спеціальний календар посадки рослин, але багато хто вважає, що правильною є саме посадка рослин за місячним календарем. Але, як би там не було, необхідно дуже ретельно вибирати сприятливі дні для посадки рослин. Тільки в цьому випадку, вони приживуться і дадуть бажаний результат в майбутньому році.

своєчасна посадка саджанцівсвоєчасна посадка саджанцівВважається, що рослини з відкритою кореневою системою необхідно висаджувати до 10 жовтня. У саджанців обов'язково має бути час прижитися на новому місці до настання холодів. Адже, якщо чагарник або дерево пустить молоді корені в незнайомому грунті, воно зможе функціонувати на повну потужність, а значить, спокійно переживе зиму. Найбільш актуально це правило для саджанців чагарників і дерев, які можуть важко приживатися в новому грунті (описано в першому правилі).

Звичайно ж, в залежності від клімату і від виду рослини, строки посадки рослин можуть трохи зсуватися. Але, навіть якщо тепла погода затягнулася і навіть в листопаді ви не побачили особливого похолодання і заморозків, не варто занадто порушувати початковий план посадки рослин, адже їх приживлюваність на новому місці залежить не тільки від погоди, а й від багатьох інших умов.

Четверте правило. Осіннє внесення добрив, будьте уважні з дозуванням

Існують певні схеми посадки рослин, використовуючи які, дачники отримують хороший результат. Але, крім цього, варто ще й правильно підготувати грунт для посадки рослин - це важливо!!! Але не перестарайтеся з внесенням добрив, деякі з них зовсім не підуть на користь молодим саджанцям.

При осінній посадці вносите у посадкові лунки тільки фосфорні добрива. Вони сприятливо відбиваються на корнеобразовании рослин і безпечні навіть у великій концентрації. Інші ж добрива - калій, кальцій і азот, при внесенні в посадочну лунку дають більшу концентрацію, яка погано вплине на наявну кореневу систему і не дасть позитивних результатів за утворення нових коренів. Насправді, ці добавки можуть бути навіть згубними, якщо застосовуються для посадки або пересадки рослини в осінній період. Відповідно, у посадкові лунки для осінньої посадки можна також вносити вапно і гній. Їх можна вносити заздалегідь, теплий весняний період, коли проводиться загальна підготовка грунту.

Єдине, можете також використовувати деякі спеціальні стимулятори коренеутворення, які продаються на ринках і в магазинах живої природи - гумат і корневін. Застосовувати препарати слід строго за інструкцією виробника (у кожного може бути різна концентрація).

П'яте правило. Комплекс необхідних заходів

Вивчивши календар посадки рослин, вибравши дерева та чагарники і посадивши їх у відкритий, осінній грунт, застосувавши всі норми посадки рослин, не забудьте зробити деякі заходи, які допоможуть будь-якій рослині пережити зиму.

мульчування при осінній посадцімульчування при осінній посадціВ першу чергу, мова йде про правильне мульчування ґрунту навколо пристовбурового кола, захист стовбура саджанця, а саме штамба, від опіків сонячними променями, захист від гризунів, встановлення спеціальних опор і якісного захисту крон саджанців від снеголома.

Мульчування можна проводити за допомогою різних органічних матеріалів. Використовуйте солому, тирсу, подрібнену кору, торф. Цей процес допоможе утримати в ґрунті необхідну вологу і врятує кореневу систему висадженого рослини від морозів.

Утепливши корені, слід задуматися про боротьбу з гризунами, адже натуральна мульча буде їх залучати досить сильно. Захистити слід не тільки висаджені декоративні рослини, але і плодові чагарники і дерева. Використати для цього можна сучасні методи, наприклад, спеціальну пластикову сітку, яка надівається на штамб рослини і зміцнюється. Дана захист добре працює не лише проти дрібних гризунів, типу мишей, але і не дає погризти кору і зіпсувати рослина зайців.

Слід захистити рослини від сонячних опіків. Зробити це можливо за допомогою побілки. Останнім часом часто використовується спеціальна садова водоемульсійна фарба, яка також захищає кору і від шкідників. Побілку можна наносити на дерево кілька разів, наприклад, оновити її в лютому, якщо дощі на початку зими її частково змили.

підв'язування рослин і захист рослин від снеголомовпідв'язування рослин і захист рослин від снеголомовОбов'язкова і підв'язка саджанців до опор. Якщо це саджанець дерева, то він повинен витримувати сильний вітер, який може привести в рух всередині грунту кореневу систему, і тим самим зашкодити. Достатньо буде однієї або двох опор для молодого дерева, і трьох чотирьох (або спеціальної системи розтяжок) для більш дорослого дерева.

Чималою проблемою молодих саджанців, висаджених восени, є і проблема снеголомост. Щоб захистити рослину, потрібно стягнути його крону шпагатом. Особливо актуальним цей процес для хвойних дерев, а також інших дерев з колоновидної або пірамідальною формою крон. Даним способом можна захистити від снеголома і чагарники.

Як бачите, технологія посадки рослин в осінній період та їх підготовка до зимівлі не так вже й складна, варто приділити трохи часу молодим саджанця, і вони обов'язково віддячать вам в майбутньому.

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...