чагарників, всілякі підгодівлі і підготовка рослин до зими тощо. Але даний період знаменитий не тільки подібним набором дачних обов'язків, а й можливістю висадити в грунт нові рослини. Осіння посадка можлива практично для кожного молодого дерева або чагарнику, але для того, щоб отримати з цього процесу гідний результат, потрібно дотримуватися певних правил, про які ми з вами і поговоримо.
Осіння пора багата трудовими буднями, це знає кожен дачник. Збір урожаю, його заготівля на зиму, обробка рослин, осіння обрізкаКожна рослина характерна своїми особливостями, які і регулюють норми догляду, посадки, розмноження та збору врожаю. Якщо їх дотримуватися, то будь-яка рослина, дерево або чагарник, порадує не тільки "соковитим" зовнішнім виглядом, але і хорошим урожаєм.
Є важливі причини, за якими осіння посадка рослин з оголеними коренями неможлива:
Перший випадок описує тільки листяні дерева з малоразветвленной і стрижневою кореневою системою. Це можуть бути бархаты, горіхи, каштани, дуби та берези. У цей набір можна додати і глід. Також, пересадка з голими корінням досить погано позначається на хвойних деревах і чагарниках, винятком є тільки модрина.
Далі про зимостійкості рослин. Тут у зоні певного ризику знаходяться плодові дерева і каштани. Винятком можна вважати лише деякі сорти яблунь, які є зимостійкими і вже кілька років зимують у вашому регіоні.
І з останньої причини. Вкрай не рекомендується саджати у відкритий грунт восени ті саджанці дерев і чагарників з оголеними коренями, які були тільки перевезені з європейських, більш теплих країн. Будь-яка рослина, чия коренева система трохи постраждала або втратила частину коренів, може просто не перенести новий клімат та інші біологічні алгоритми.
Контейнерні рослини. Саджанці чагарників або дерев хвойних чи листяних - їх посадка восени цілком можлива. Існує лише одна причина, по якій осіння посадка даних рослин небажана - довге життя в контейнері. За рахунок такого перебування, коренева система рослини розвивається, але обмежується розміром контейнера, тому багато коріння просто закручуються, виростаючи всередину ємності. В такому випадку, коріння не можуть нормально функціонувати, і це відбивається на життєдіяльності самої рослини. Тобто, стає зрозумілим, що його пересадка в холодний грунт, напередодні зими, може допомогти погубити рослина.
Чагарники і дерева з грудкою. Такі рослини, як і контейнерні, висаджувати в грунт восени можна. Рекомендуємо тільки уважно вивчити стан кома перед покупкою саджанців та їх висадкою:
Перед посадкою рослини восени потрібно обов'язково визначити, закінчило воно своє зростання. Якщо цього не зробити і відпустити саджанець в зиму до закінчення періоду вегетації, є величезний шанс того, що він підмерзне і пропаде. Визначити завершення активної вегетації можна по сформованим верхівковим нирках і втечам, одеревеневшим по всій довжині.
Варто бути уважними і з саджанцями, привезеними з-за кордону. Можливо, вони ще не встигли освоїтися з новими для них біоритмами. Також, будьте акуратні і з саджанцями дерев і чагарників, вироблених з рослин, які пережили спекотне і сухе літо. Період їх бурхливого вегетації може початися дуже пізно, наприклад, перед сезоном осінньої посадки.
В обох випадках, розглянуті нами саджанці кущів та дерев, просто не готові до зимового періоди, а значить, можуть замокати, вимерзнути, погано прижитися і загинути.
Існує безліч понять і повір'їв, коли якась рослина варто висаджувати у відкритий грунт. Сучасні дачники використовують спеціальний календар посадки рослин, але багато хто вважає, що правильною є саме посадка рослин за місячним календарем. Але, як би там не було, необхідно дуже ретельно вибирати сприятливі дні для посадки рослин. Тільки в цьому випадку, вони приживуться і дадуть бажаний результат в майбутньому році.
Вважається, що рослини з відкритою кореневою системою необхідно висаджувати до 10 жовтня. У саджанців обов'язково має бути час прижитися на новому місці до настання холодів. Адже, якщо чагарник або дерево пустить молоді корені в незнайомому грунті, воно зможе функціонувати на повну потужність, а значить, спокійно переживе зиму. Найбільш актуально це правило для саджанців чагарників і дерев, які можуть важко приживатися в новому грунті (описано в першому правилі).
Звичайно ж, в залежності від клімату і від виду рослини, строки посадки рослин можуть трохи зсуватися. Але, навіть якщо тепла погода затягнулася і навіть в листопаді ви не побачили особливого похолодання і заморозків, не варто занадто порушувати початковий план посадки рослин, адже їх приживлюваність на новому місці залежить не тільки від погоди, а й від багатьох інших умов.
Існують певні схеми посадки рослин, використовуючи які, дачники отримують хороший результат. Але, крім цього, варто ще й правильно підготувати грунт для посадки рослин - це важливо!!! Але не перестарайтеся з внесенням добрив, деякі з них зовсім не підуть на користь молодим саджанцям.
При осінній посадці вносите у посадкові лунки тільки фосфорні добрива. Вони сприятливо відбиваються на корнеобразовании рослин і безпечні навіть у великій концентрації. Інші ж добрива - калій, кальцій і азот, при внесенні в посадочну лунку дають більшу концентрацію, яка погано вплине на наявну кореневу систему і не дасть позитивних результатів за утворення нових коренів. Насправді, ці добавки можуть бути навіть згубними, якщо застосовуються для посадки або пересадки рослини в осінній період. Відповідно, у посадкові лунки для осінньої посадки можна також вносити вапно і гній. Їх можна вносити заздалегідь, теплий весняний період, коли проводиться загальна підготовка грунту.
Єдине, можете також використовувати деякі спеціальні стимулятори коренеутворення, які продаються на ринках і в магазинах живої природи - гумат і корневін. Застосовувати препарати слід строго за інструкцією виробника (у кожного може бути різна концентрація).
Вивчивши календар посадки рослин, вибравши дерева та чагарники і посадивши їх у відкритий, осінній грунт, застосувавши всі норми посадки рослин, не забудьте зробити деякі заходи, які допоможуть будь-якій рослині пережити зиму.
мульчування ґрунту навколо пристовбурового кола, захист стовбура саджанця, а саме штамба, від опіків сонячними променями, захист від гризунів, встановлення спеціальних опор і якісного захисту крон саджанців від снеголома.
В першу чергу, мова йде про правильнеМульчування можна проводити за допомогою різних органічних матеріалів. Використовуйте солому, тирсу, подрібнену кору, торф. Цей процес допоможе утримати в ґрунті необхідну вологу і врятує кореневу систему висадженого рослини від морозів.
Утепливши корені, слід задуматися про боротьбу з гризунами, адже натуральна мульча буде їх залучати досить сильно. Захистити слід не тільки висаджені декоративні рослини, але і плодові чагарники і дерева. Використати для цього можна сучасні методи, наприклад, спеціальну пластикову сітку, яка надівається на штамб рослини і зміцнюється. Дана захист добре працює не лише проти дрібних гризунів, типу мишей, але і не дає погризти кору і зіпсувати рослина зайців.
Слід захистити рослини від сонячних опіків. Зробити це можливо за допомогою побілки. Останнім часом часто використовується спеціальна садова водоемульсійна фарба, яка також захищає кору і від шкідників. Побілку можна наносити на дерево кілька разів, наприклад, оновити її в лютому, якщо дощі на початку зими її частково змили.
Обов'язкова і підв'язка саджанців до опор. Якщо це саджанець дерева, то він повинен витримувати сильний вітер, який може привести в рух всередині грунту кореневу систему, і тим самим зашкодити. Достатньо буде однієї або двох опор для молодого дерева, і трьох чотирьох (або спеціальної системи розтяжок) для більш дорослого дерева.
Чималою проблемою молодих саджанців, висаджених восени, є і проблема снеголомост. Щоб захистити рослину, потрібно стягнути його крону шпагатом. Особливо актуальним цей процес для хвойних дерев, а також інших дерев з колоновидної або пірамідальною формою крон. Даним способом можна захистити від снеголома і чагарники.
Як бачите, технологія посадки рослин в осінній період та їх підготовка до зимівлі не так вже й складна, варто приділити трохи часу молодим саджанця, і вони обов'язково віддячать вам в майбутньому.
Ми вже говорили про виноград, точніше, про обрізання винограду, але це далеко не єдиний метод догляду за прекрасним чагарником з солодкими плодами. Так...
Надмірне зволоження ґрунту на дачній ділянці призводить до багатьох проблем, а тому, питання правильного водовідведення або якісної системи дренажу з...
Багато хто любить ромашки, але є схоже рослина з дуже рясним цвітінням і махрової зеленню з набагато більш різноманітним фарбуванням квітів - космея. До...
Дерево споконвіку служить матеріалом для зведення житла людини, і хоча сьогодні асортимент будматеріалів великий як ніколи раніше, з деревин...
Гравійний сад - це гармонійне поєднання низькорослої степовій і гірської рослинності, фоном для якої служить насип з гравію. На відміну від п...
Практично після будь-яких садових робіт залишається велику кількість сміття у вигляді вирваних бур'янів, корінців, стебел пророслих не там, де треба...
Орхідеї роду Целогина за простотою змісту займають практично перше місце серед орхідей, які вирощуються в кімнатах. Ці орхідеї в природі п...
Отримання свердловини на ділянці ще не означає, що ви зможете користуватися водою з неї. Новий джерело потрібно буде «прокачати». Процедура ця розуміють...
Садівники цінують безліч квітів, які можна без проблем висадити в саду і тим самим прикрасити територію. У їх числі і волошки - чудові, радий...
Рожеві кущі є прекрасним прикрасою дачної території, і з цим навряд чи хто буде сперечатися. Але, щоб виростити красиві квіти на власному ...
Ємності для води необхідно на кожному дачній ділянці, незалежно від того, який у вас витрата і є на території водопровід. Сьогодні ми вибираємо з...
Сергій поставив нас питання: «На моїй розсаді перчиком і помідор вже утворилися бутони. Їх можна зберегти, пересаджуючи в землю?» ...
Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...
Красивий квітучий сад - мрія будь-якої господині дачної ділянки. І тому величезний відрізок теплої пори року йде на її втілення. Створюються різно...
Дачна ділянка - це не завжди клаптик землі десь далеко за містом. Часто буває так, що це повноцінна територія передмістя або будиночок в ко...
Спил дерев в саду призводить до появи грубих і не дуже симпатичних пнів. Вирішити питання можна двома способами - вивчити корчевку пнів і прис...
Перечитавши величезна кількість матеріалів, ви зрозумієте, що самим популярним покриттям для теплиць є стільниковий полікарбонат. Але це зовсім не означає...
Наша дача - це не тільки щоденна робота в саду або городі, але й облагородження території. Спеціально для людей, яким цікаво планувати...
Хочете посадити малину на дачі? Дуже правильне рішення, адже це не тільки смачна, але ще й дуже корисна ягода. Єдине, необхідно правильно...
Полив городу, саду, квіткових клумб та інших територій вашої ділянки займає досить багато часу, але ж є й інші справи, які також не ...
Доросла рослина зазвичай пересаджують у тому випадку, якщо місце для нього виявилося не зовсім вдало вибрано. У статті ми розповімо про те, на що необхідно...
У наш час дуже багато людей стали замислюватися про своє здоров'я і спосіб життя. Одним з ключових моментів в цьому питанні, є харчування. А де ...
Захист деревини на дачі - важливий процес, який допоможе зберегти безліч споруд та елементів декору у відмінній якості на довгі роки. ...
Садові доріжки на дачі є не тільки якісної розміткою ділянки та його оригінальною прикрасою, але також основним полотном для пересування ч...
Однією з прекрасною декоратівноліственних культур вважається каладіум двоколірний належить до сімейства ароїдних. Це бульбова рослина відбувається...
Існуємо безліч варіантом створення теплиць на власній земельній ділянці, і кожен з нас вибирає більш відповідний і прийнятний за ціною. Неско...
Кожен дачник, який знає толк в якісному відпочинку, прекрасно розуміє необхідність на дачі спеціальної меблів, яка і буде його забезпечувати. Одні...
Найчастіше в сільській місцевості немає холодної води, не кажучи вже про гарячою. Комунікаціями доводиться займатися самим дачникам. Але час йде, і люди...
Проблема зі зберіганням продуктів на дачі є завжди, тому ми і використовуємо льох для багатьох овочів, фруктів і закаток. Сьогодні ми поговоримо про уд...
Вирощувати кролів на дачі цікаво і корисно, але для постійного збільшення сімей та росту кожної з особин необхідно створити певні умови...
Прагнення людини до прекрасного торкнулося також і присадибні, дачні ділянки. Відвойовані у городу території хочеться освоїти найбільш розумно і ...
Всі ми любимо гриби, і це не дивно: адже вони такі симпатичні! Великі і маленькі, світлі і темні, з симпатичною капелюшком і акуратною ніжкою...
Жимолость - чудова рослина, яка чудово підходить для вирощування на ділянці. Ця рослина - не тільки цінне джерело вітамі...
В кінці літа у кожного дачника і садівника виникає безліч роботи, адже, крім збору врожаю та його заготівлі, потрібно провести ще безлічі раб...
Вирощування грибів в теплицях - дуже цікава тема, про яку ми вже поговорили. Але у нас з'явилася ідея вирощувати на дачі гриби гливи. Наскільки...
Блакитні ялини - справжні цариці ландшафтного дизайну. Ці симпатичні деревця чудово виглядають в будь-якій частині дачної ділянки, і при вході, і...
10.09.2014
Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...
08.09.2014
Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...
06.09.2014
У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...
03.09.2014
Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...
02.09.2014
Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...
30.08.2014
Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...
29.08.2014
Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...
28.08.2014
Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...
26.08.2014
З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...
25.08.2014
З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...
23.08.2014
Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...
21.08.2014
Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...
20.08.2014
Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...
20.08.2014
Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...
20.08.2014
Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...
19.08.2014
Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...