Осінній догляд за плодовими деревами, підготовка до майбутнього року

осінній догляд за плодовими деревамиосінній догляд за плодовими деревамиВ кінці літа у кожного дачника і садівника виникає безліч роботи, адже, крім збору врожаю та його заготівлі, потрібно провести ще безлічі робіт на власній ділянці. Стосується це кольорів, чагарників і дерев, обробітку землі, внесення добрив, тощо, але сьогодні ми розглянемо тільки деякі способи осіннього догляду за плодовими деревами в саду і поговоримо про те, як підготувати їх до більш холодного часу року. Отже, осінній догляд за садом DachaDecor.com.ua.

Всі ми прекрасно розуміємо, що кінець літа і початок осені - період досить складний для кожного власника власних ділянок. Роботи тут буде просто сила-силенна, і провести її слід дуже правильно, щоб залишити сад в зиму сильним і стійким, і побачити його навесні в хорошому стані.

Осінній догляд за садовими деревами

Обрізка дерев

Обрізка - основний спосіб регулювання врожайності. Проводити її можна навесні і восени, все залежить від виду рослин. Зараз, коли літо підходить до кінця, приготуйтеся найближчим часом видалити з дерев усі слабкі та внутрішні пагони, підсохлі зламані гілки. Від них в наступному році не буде ніякого толку, максимум, що вони зможуть запропонувати - це дрібний, недорозвинений урожай, який не принесе ніякої радості.

Формування дерев

Дана процедура необхідна далеко не всім деревам. Уважно огляньте сад і переконайтеся, що гілки кожного дерева ростуть правильно, утворюючи необхідну крону. Якщо це не так, і деякі гілки тягнутися до сонця строго вертикально, їх слід опустити трохи і додати їм більш горизонтальний напрям. Зробити це можна за допомогою прив'язаного вантажу, тільки будьте вкрай обережними, не кожна гілка витримає великий вантаж. І взагалі, робити це слід поступово, краще додавати вагу раз у 5-7 днів, чим відразу необдумано обламати сильні гілки дерев. Також можна формувати крону і з допомогою секатора. Тут вже застосуйте правила обрізки для врожайності, щоб формування зовнішнього вигляду не вплинуло на кількість плодів, очікуваних у наступному році.

Видалення волчков

Якщо після обрізки дерев тепла погода вирішила знову нас порадувати перед зимою і змусила рослини знову пожвавитися, очікуйте великої кількості волчков. Насправді вони зовсім не потрібні і їх слід видалити. Це можна зробити секатором або ж, просто обломивши руками. Постарайтеся не завдавати великої шкоди деревам, це може відбитися на їх зимівлі. Після цих операцій, обробіть поранення рослинності садовим варом (до речі, рекомендуємо застосовувати його в кожному випадку, який пов'язаний з видаленням гілок або пагонів дерев).

Захист кори

осіння обробка дерев, захист кориосіння обробка дерев, захист кориОдним з важливих моментів догляду за деревами є максимальний захист їх кори від зовнішнього впливу. Навесні ми можемо виявити вертикальні тріщини в корі. Вони досить глибокі і завдають шкоди рослинам. Виникають тріщини за рахунок перепаду температури, яка буває взимку. Вдень палить сонце і сильно нагріває кору, вночі ж на неї діє сильний мороз. Тріщини можуть виникати і влітку під впливом того ж сонця, а також сильного вітру і нічних холодів. Беруть участь в утворенні тріщин та шкідники рослин.

Для того щоб уникнути подібного травмування дерев, слід забезпечити їм правильний догляд восени. Стовбури покривають побілкою і спеціальним захисним волокном. Це може бути навіть ганчір'я, головне, щоб стовбур був добре захищений від прямих сонячних променів.

Також захистіть стовбури дерев від комах і гризунів. Зробити це можна за допомогою спеціальних препаратів, а також захисної сітки, яка одягається на стовбур рослини і гарантовано запобігає нанесення шкоди гризунами.

Осіння підгодівля добривами

Підживлення рослин добривами - важливий крок, про який не варто забувати. Її обов'язково слід провести після збору врожаю, який витягує величезна кількість соків і сил з рослини. Своєчасні і правильні підживлення підвищать імунітет, а значить, і зимостійкість дерев.

У деяких наших статтях ми вже описували різноманітні процеси підживлень рослин, є матеріал і про збагачення землі поживними речовинами і в осінній період. Але ми повторимося, дуже коротко.

догляд за садом восени, плодові деревадогляд за садом восени, плодові дереваНе варто вносити азотні добрива в теплу погоду, вони можуть тільки нашкодити. Також намагайтеся не присмачувати ґрунт поверхнево, в даний період добрива можуть просто залишитися на поверхні і не принести особливого результату. Намагайтеся розбавляти добрива водою і проводити полив.

Обов'язково і внесення біодобрив. Воно може бути глобальне, шляхом розкидання по поверхні землі та її скопування, але може бути і локальне, більш дієве. Для цього необхідно зробити кілька спеціальних свердловин на кордонах крона дерева і внести добрива в них.

Свердловини можна зробити за допомогою садового бура. Технологія виробництва досить проста. Знімаєте лопатою шар дерністой землі, бурите свердловину близько півметра садовим буром, вносите всередину добрива і обов'язково накриваєте попередньо знятим шаром землі.

Також можна удобрити і пристовбурові круги гноєм або компостом. Після укладання добрива, його слід накрити шаром будь мульчі, навіть скошеною травою.

Календар догляду за плодовими деревами на осінь

Досвідчені садівники користуються порадами ще більш досвідчених, а також своїми власними спостереженнями. Також вони часто звертають увагу на спеціальні календарі, з допомогою яких свою роботу можна якісно систематизувати і розписати на зручні терміни. Отже, перед нами короткий календар садівника на осінь:

  • Вересень. У перший місяць осені, який часто ще не сильно відрізняється від літа, потрібно зняти ловильні пояси з дерев. Багато їх просто спалюють, але деякі, більш економні садівники, проварюють, обробляють спеціальними засобами від шкідників і зберігають на наступний рік. Це може принести вам деяку економію коштів. Також необхідно прибрати з саду всі залишилися на землі і зіпсовані плоди. Їх можна вивезти на смітник або ж використовувати для господарських потреб. З саду також варто вивезти підпірки і спеціальні прокладки з розвилок, які запобігали різноманітні пошкодження гілок дерев. Їх також можна спалити, щоб знищити шкідників, а саме гусениць плодожерки, які в них частенько збираються;
  • Жовтень. У жовтні слід провести ретельну перевірку насаджень на наявність зараженості шкідниками. Для цього проводять спеціальні облікові огляди дерев по діагоналі або по кварталах. У цей же час проводиться обрізка та видалення пагонів, волчков і пошкоджених шкідниками гілок. Наступним етапом є підв'язка стовбурів очеретом, стеблами соняшнику або просто спеціальними захисними сітками від зайців та інших гризунів;
  • Листопад. Зберіть опале і зрізані гілки і листя в одну велику купу і спаліть. У вогні загине безліч шкідників, які просто могли перезимувати в купі і листя і навесні знову оселитися на плодових деревах. Також слід перекопати грунт навколо дерев. Поруч зі стовбуром заглиблюватися, більш ніж на 10 см не варто, можна пошкодити коріння, а ось через метр-півтора вже можна працювати в повний багнет. Проводячи скопування, вносьте добрива - суперфосфат - 100г під дерево, калійні і азотні (не обов'язково) - 50 г під дерево і, звичайно ж, органічні добрива, 300-400 кг на сотку. Повторно огляньте дерева, зніміть у них можливі гнізда шкідників і спаліть, приберіть зі стовбурів омертвілу кору. Молоді дерева підготуйте до холодів, утепліть, підіпріть і захистіть від снеголомов.

Правильний і якісний догляд за садом допоможе не тільки врятувати дерева від зимових холодів і вітрів, а також інших напастей у вигляді снеголомов і шкідників, але й підготувати їх до майбутнього року, в якому вас обов'язково чекає величезний урожай соковитих і свіжих плодів.

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...