Пристрій промислової теплиці: з чого почати?

промислові теплиціпромислові теплиціЧимале число успішних дачників, які мають досвід роботи з теплицями, мріють про промислових масштабах, щоб мати можливість вирощувати різноманітні культури в теплиці не тільки для власного споживання, але і для отримання прибутку. Безперечно, однієї, двох або навіть трьох невеликих теплиць для цього буде недостатньо, тут необхідна споруда промислової теплиці, яка буде володіти належним ресурсом та обладнанням, а також мати можливість вирощувати на своїй території велику кількість рослин.

Все вірно, промислова теплиця - це не стандартна споруда з кількома грядками і простенької системою поливу, це справжній комплекс, який поєднує в собі величезні можливості. А для забезпечення таких можливостей необхідні знання, чималий досвід і фінансовий капітал.

Будівництво промислової теплиці включає в себе цілий комплекс робіт, який повинен бути виконаний на професійному рівні. На жаль, любителям даний захід зовсім не під силу, і ми дуже не радимо займатися вирощуванням культур у промислових масштабах, якщо ви до цього не готові. Але, якщо ви відчуваєте в собі непереборне бажання, велика кількість сил, залізні нерви, і володієте часом і здібностями, то можна переходити до організації виробництва та бізнесу.

З чого почати?

В першу чергу лише теорія. Спілкуйтеся з професіоналами, відвідуйте курси, читайте корисні статті у мережі і спілкуйтеся на форумах, тобто, заробляйте знання і формуйте з них базу. Далі, можна переходити до поступової організації діяльності. Якщо ви є власником декількох теплиць, вам буде трохи простіше. Новачкам же, крім вивчення теорії, варто спробувати себе в земельних роботах, вивчити агротехніку рослин, попрактикуватися кілька років у вирощуванні різноманітних культур.

Отже, здобувши певну кількість знань, переходьте до головного.

Вибір теплиці

Ви повинні визначити для себе, яку саме промислову теплицю хочете побудувати і запустити в роботу. Це може бути сезонна теплиця для вирощування рослин в теплу пору року, або ж цілорічна теплиця, яка зможе забезпечувати вас і ваших клієнтів стабільним урожаєм постійно.

Тут варто задуматися дуже серйозно, адже всі знання, отримані на городі і на дачній ділянці, до промислового виробництва культур у теплиці практично ніяк не відносяться. Все доведеться робити і вчити по-новому. Простим прикладом може бути навіть споруда теплиці, вибір фундаменту і каркасу. Задумайтеся про те, що тепер вам необхідно не 20 м2, 500, 600, а може навіть і кілька тисяч квадратних метрів, а тут розрахунки йдуть вже зовсім по-іншому.

Визначивши тип теплиці, необхідно перейти до розрахунків її потужності. Тут не поміщає професійний проект і консультація з кваліфікованим і успішним фермером, який зможе точно сказати, на що вам розраховувати. А, так як давати поради безкоштовно в нашій країні не буде ніхто, то приготуйтеся до перших розтрат коштів, адже такі знання коштують дорого і вони 100% необхідні.

Вибравши тип теплиці, і визначивши її розмір, ви можете тільки припускати приблизні витрати і майбутній прибуток. Але це вже хоч якісь цифри, які допоможуть більш-менш правильно сформувати бюджет. Далі вам варто визначити тільки одне, чи підходить він вам, бути може, варто зменшити апетити або навпаки, збільшити майбутні обсяги робіт.

як створити промислову теплицюяк створити промислову теплицю

Місце розташування

Важливим фактором є розташування теплиці, регіон ведення діяльності, визначення під перші два пункти культур, які будуть рости в промислової теплиці. Обов'язково розрахуйте все до найменшого. Поруч повинна бути вода, місцевість не повинна відрізнятися холодними зимами, теплиця повинна знаходитися в низині, щоб не продувалася холодними вітрами, але одночасно, щоб рівень грунтових вод не піднімалося дуже високо. Потрібно підібрати регіон з родючим грунтом, інакше ви підвищите собі витрати. Зрозуміло, що в теплиці буде субстрат і величезна кількість добрив, але основою все одно є родюча земля, яку доведеться звідкись завозити.

Мінімальна кількість вимог до розташування промислової теплиці на місцевості, які ми представили, є лише стислим переліком, над яким слід ретельно попрацювати. Але приготуйте себе до того, що в найближчому майбутньому умов, які вам необхідно буде створити, стане набагато більше.

Планування

Добре, коли ви маєте певну ділянку землі, який відмінно підходить під будівництво промислової теплиці, але це далеко не все. Тепер вам необхідно, спираючись на бюджет, визначити матеріали - фундамент, каркас, накриття і так далі.

Подібне планування, а надалі, і саме проектування, виконати самостійно практично неможливо. Тут слід враховувати безліч факторів, про які людина без належної освіти може і не знати. Тому, це ще одна сходинка, на яку вам доведеться піднятися, відкривши ширші гаманець. Чому так? Так, все просто, дані проекти коштують пристойно і часто знайти недорогу вартість просто неможливо, так як кожен регіон діяльності монополізує подібну діяльність.

Також ви можете купити готовий проект теплиці, але в цьому випадку треба бути вкрай обережним, так як вам необхідно буде точно зіставити її можливості з власними вимогами.

Споруда

Коли проект виконаний фахівцями, або просто придбаний у якої-небудь компанії, залишається одне - приступити до будівництва. Тут все стандартно - інженери, бригадири, робітники, обладнання, дозволи, реєстрації і так далі.

До вище перерахованого можете сміливо додати деякі непередбачені витрати, втрату термінів і ще багато не дуже приємні моменти, які виникають завжди.

Саме будівництво має проходити під чітким керівництвом людини, яка вміє читати проект і роздавати завдання осмислено. Якщо з ним в команді працюють хороші фахівці, то можливо перевитрати коштів і зривів термінів навіть і не буде, але готуйтеся до іншого - попереду закупівля матеріалів та обладнання для теплиці.

Так як установка необхідного устаткування і комунікацій всередині теплиці відбувається протягом всієї будови, то краще відразу купуйте все. Забути якусь дрібницю, а потім зривати заради неї каркас або знову копати траншеї всередині теплиці буде не дуже цікаво.

Правильний котлован, заливка фундаменту, встановлення каркасу, прокладання труб, дренажів, встановлення накриття, освітлення та інших необхідних систем, модулів і приладів буде відбуватися довго, але кожен новий день буде наближати вас до реалізації мрії!!!

Ми спеціально пропустили деякі пункти, так як про них ми вже говорили. Звичайно, у теплиці має бути багато чого - автоматична вентиляція і провітрювання, промислове опалення теплиць і повністю автоматизований полив, системи переробки стоків та дренажу, а також спеціальні механізми доставки добрив та вивезення врожаю... Про все це, так само, як і про вибір фундаменту для теплиць, установлення каркаса і накриттів, ви можете прочитати в інших матеріалах нашого сайту.

промислові теплиці своїми рукамипромислові теплиці своїми руками

Ви також можете вивчити публікацію, в якій детально описані характеристики та переваги теплиць з полікарбонату. Це самий практичний і надійний, на сьогоднішній день, матеріал для виробництва теплиць. Саме тому зверніть увагу на промислові теплиці з полікарбонату. Можливо, вони будуть трохи дорожче, ніж теплиці, покриті склом або плівкою, але це саме той тип теплиць, який надійно прослужить вам довгі роки, не прирікаючи на страждання від частих проблем.

Можна пропустити все вище написане і звернеться до розрекламованим компаніям, які продають промислові теплиці під ключ, проекти, обладнання і так далі, найняти фахівців і чекати врожаю і прибутку. Але, навряд чи це гарна ідея, адже без власних знань і постійного контролю, повноцінно жити не зможе жоден бізнес, тим більше бізнес подібного плану.

Відео - полуниця в промислової теплиці

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...