Плівка для теплиць: характеристики та переваги

теплиця під плівкутеплиця під плівкуВибираючи накриття для теплиці, ми звертаємо увагу на вартість матеріалу, його якість, надійність і практичність. Звичайно, існує безліч дорогих варіантів, але вони не завжди доступні. І що ж залишається? Плівка, саме плівка для теплиць, яка відома нам вже довгі роки. Це не найкращий вибір серед сучасних матеріалів, але на плівці завжди можна трохи заощадити.

 

 

 

 

Але, незважаючи на невисоку вартість матеріалу, ми хочемо отримати відмінну якість, яке дозволить використовувати плівкову теплицю хоча б 5-7 років до заміни накриття.

Вибрати плівку для теплиць в наш час непросто. Обумовлено це не тільки великим вибором подібних товарів на ринку, але і не добропорядністю деяких продавців, які часто продають дешеву плівку за ціною дорогою, називаючи її тим же ім'ям. Плівка потрапляє в руки дачника, облаштовується на теплиці і служить лише рік або два - ось вам і результат поганих відгуків про плівці. Але, якщо добре пошукати, та ще й дізнатися, як правильно вибрати плівку для теплиці, звернувши увагу на її переваги, можна знайти надійний матеріал з високим терміном служби.

На сьогоднішній день нам відомо чотири основних види плівки, які використовуються для накриття теплиць. Давайте розглянемо кожен з них по порядку.

Поліетиленова плівка для теплиць

Найпопулярніша і недорога плівка на ринку. Вона користується величезним попитом з давнього часу, звичайно ж, тільки в цілях економії. Іншими своїми якостями поліетиленова плівка особливо не виділяється, хоча вони існують.

Випускається така плівка в рулонах, ширина яких становить 1,2-3 м. Може бути проведена у вигляді однорідного полотна, а може і у вигляді рукава. Останній вид використовують по-різному. Можна розрізати рукав по рівній лінії і отримати полотно рівно в 2 рази ширше попереднього, а можна накрити теплицю саме рукавом. Але це зовсім не означає, що плівка в 2 шару значно збільшить термін служби. Ще одним неприємним моментом є вигин рукава, який приходить у непридатний стан в першу чергу. Дану ситуацію можна запобігти заздалегідь, якщо пройти по всій довжині вигину щільним прозорим скотчем.

Вибирайте, переносьте і натягніть плівку на каркас парника або теплиці акуратно, так як будь-який поріз або тріщина можуть стати потужним прискорювачем її "загибелі". Не варто брати дуже дорогу і товсту поліетиленову плівку для накриття, вона все одно не прослужить вам більше одного сезону, хоча і зможе протриматися до самих холодів, якщо ви живете в регіоні посушливих вітрів і палючого сонця. В іншому ж випадку, будь поліетиленової плівки вистачить лише на сезон, адже холод і дощ, вітер і град, сонце і перепади температур швидко зіпсують матеріал.

Відео - светостабилизированная плівка для теплиць

Армована плівка для теплиць

Дана плівка виготовлена з поліетилену високої щільності з внутрішнім каркасом, який бере на себе основне навантаження. Це пористий матеріал, товщина якого на кожні кілька сантиметрів відрізняється, тому якість плівки визначається не товщиною матеріалу, а його щільністю. На ринку ви можете зустріти плівку різних виробників і різної якості, але самої розповсюдженою є армована плівка щільністю 120-200 г/м2.

Каркас плівки виконаний з поліетилену різних способів обробки. Це може бути скловолокно, поліпропілен, поліетилен низького тиску, пресований, розтягнутий або крученный поліетилен. Якщо розглядати виробників, то на вітчизняному ринку переважає плівка корейська, датська і російська плівки. Кожна з них відрізняється вартістю і технічними характеристиками, багато з яких залишаються спірними. Можна зустріти і дихаючу армовану плівку для теплиць, яка відрізняється наявністю отворів у клітинках. Даний факт дозволяє теплиці бути одночасно герметичною і не "консервувати" повітря всередині.

Найчастіше виробники обіцяють тривалий термін експлуатації, часом до трьох років, але як завжди, все залежить саме від умов застосування. Більш щільна плівка в умовах рідкісної зміни температури прослужить довше, а менш щільна плівка в більш жорстких кліматичних умовах, відповідно, менше. Але, як не крути, а армована плівка для теплиць має всі шанси стати теплиці кілька сезонів, на відміну від плівки з звичайного поліетилену.

армована плівка для теплиціармована плівка для теплиці

Полівінілхлоридна плівка для теплиць

Існує думка, що плівка ПВХ для теплиць дуже схожа за структурою з целофаном, але це трохи не так. Ви зможете самі переконатися в цьому, коли порівняйте плівку для теплиць з обгорткою для квітів (те, що і є целофан). У цей момент ви помітите, що дані матеріали відрізняються товщиною і щільністю.

Плівка ПВХ відрізняється високою світлопропускною здатністю - понад 90%, здатністю пропускати більше 80% ультрафіолетового випромінювання і затримувати близько 95% інфрачервоного випромінювання. Вона добре затримує тепло і не дає теплиці швидко остигати в нічний час, що дуже добре.

Така плівка має відмінні показники якості, за рахунок яких здатна прослужити до 5 років в найскладніших умовах. Якщо ж створити теплиці сприятливі умови, то плівка зможе прослужити більше 7-ми років. Єдиний мінус даного матеріалу - висока ціна, але це спірне питання. Ретельно перерахуйте витрати на звичайний поліетилен, трудові години по демонтажу старої плівки і натяжці на теплицю нової і так далі, можливо, виявиться так, що ПВХ плівка для теплиць коштує не так вже й дорого.

Багаторічні плівки для теплиць

Дане визначення містить у собі безліч різновидів плівок для теплиць, які володіють різними якостями. Це може бути і світлостабілізуюча плівка, і теплоудерживающая плівка, плівка з ефектом светопреобразования або ж гідрофільна плівка. Досить часто виробники поєднують деякі характеристики в одній плівці. У цьому випадку вона виходить досить дорога, так як крім великого набору переваг, вона також є якісною і довголітнього. Але також часто під списком багатофункціональності та чималого числа технічних характеристик, у продаж може бути виставлена стандартна плівка для теплиць, з розрахунком на те, що вона буде придбана недосвідченим дачником.

У набір багаторічних плівок входять і сополімерна плівка, і спінена, і навіть повітряно-бульбашкова плівка, яка призначена для використання тільки в певних умовах. Але продавці, так само як і виробники, рідко вказують умови використання, а привертають увагу тільки до переваг реалізованого матеріалу, які часто і зовсім не потрібні в деяких регіонах.

поліетиленова плівка для теплиціполіетиленова плівка для теплиці

Отже, як же правильно вибрати плівку для теплиці? Як обладнати теплиці та парники під плівку саме тим накриттям, яке прослужить довгі роки, забезпечить рослинам нормальну життєдіяльність, і не буде коштувати дуже дорого? Відповідь, напевно, тільки один - бути вкрай уважним і дуже вимогливим на місці покупки.

Вибирайте плівку виходячи з якості і терміну служби, завжди вимагайте у продавця супроводжуючі документи, ретельно розраховуйте не тільки вартість плівки, але і переводите ціну в роки служби. Дуже часто виявляється так, що з вигляду дорога плівка виходить у кілька разів дешевше, так як служить довше і не вимагає заміни кожен рік. Будьте уважні, робіть правильний вибір і тоді ваші теплиці під плівку будуть приносити відмінні врожаї!

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...