Температура в теплиці: режими, способи регулювання та стабілізації

Температура в теплиці - важливий фактор стабільності та якості врожаюТемпература в теплиці - важливий фактор стабільності та якості врожаюТемпература повітря і ґрунту в теплиці дуже важлива для вирощування будь-якої культури, а тому, необхідно точно знати не тільки межі температури для ягід, овочів або зелені, але і методи її регулювання. Отже, температура в теплиці і все, що з нею пов'язано.

Температура в теплиці - один з вирішальних чинників, що впливають на дуже багато процеси: ріст культур, впитування вологи і корисних елементів, якість і кількість врожаю, час його збирання, можливість виникнення захворювань всередині теплиці, тощо. Тому, кожен дачник повинен правильно розуміти температурні режими для тих рослин, які вирощуються в теплицях, а також знати способи підняти або знизити температуру в теплиці, коли це необхідно.

В першу чергу, ми хочемо відповісти на запитання читачів нашого сайту і розповісти, якою повинна бути температура в теплиці для огірків і помідорів. Це дійсно важливо знати.

Температура в теплиці для помідор

Правильної температурою для вирощування томатів у теплиці вважається +20+22°С, якщо день сонячний та яскравий, і +19+20°С, якщо день похмурий. Нічна температура - +16+17°С. Такий температурний режим підходить до початку періоду плодоношення помідорів. Коли починається плодоношення, максимум температури може досягати +26+32°С, якщо ж температура в теплиці буде вище, то навіть від самого якісного цвітіння толку буде мало. При підвищеній температурі багато необхідні процеси, наприклад фотосинтез, сповільнюються, і пилкові зерна не проростають.

В період цвітіння не можна допускати падіння температури нижче +14+16°С, так як помідор перестане цвісти.

У певний період часу, помідорів в теплиці може піти в бурхливе зростання, і цей процес необхідно зупинити стабілізацією температури на позначці в +25+26°С. Їли цього не зробити, кущ може просто наростити вегетативну масу, від якої ви точно не отримаєте очікуваного врожаю.

Після того, як з кистей куща помідор зняті перші плоди, температура в теплиці знижується до +16+17°С, щоб стабілізувати ріст плодів і їх достигання.

Температура в теплиці для огірків

При вирощуванні огірків у теплиці, температура не менш важлива. Отже, ще до появи перших сходів, контейнери з посівами кілька днів містять при температурі +25+28°С. Коли на поверхню пробивається перша зелень, накриття знімається, а посіви встановлюються в добре освітленому місці, де температура тримається в межах +20+22°с. Якщо говорити про нічний температурі, то в перші 3-5 днів після появи сходів огірка, сіянці повинні вирощуватися при температурі +16+17°С, щоб запобігти непотрібне нарощування стебла і витягування сіянців, далі, нічна температура в межах +19+20°С.

Не можна допускати різких перепадів температур, будь то день, ніч, або різниця денної і нічної температури. Це, а також різке зниження температури в теплиці, може призвести до захворювань, пригнічення, загибелі рослини або просто втрати врожаю.

Тепер, ми продовжуємо говорити про температуру в теплицях далі, розглядаючи найважливіші моменти.

Температура в теплиці для помідорів і огірків - на замітку дачникамТемпература в теплиці для помідорів і огірків - дачникам на замітку

Навіщо необхідна регулювання температури в теплиці?

Все просто, адже в кожної рослини є своя оптимальна температура вирощування, а значить, під кожну культуру повинна бути встановлена оптимальна температура в теплиці, з урахуванням перепадів, нічних і денних змін. Тут навіть можна привести простий приклад, який допоможе розтлумачити цю позицію. Візьмемо відкриті поля з овочевими культурами, різними культурами. І ось, жарким літом, на одному полі відмінний урожай, а на іншому - одні збитки. Вся проблема в тому, що температура стабільна для цих полів вдень і ніч, тобто, різні культури отримують однакову температуру. Але, одній культурі необхідна температура +23+26°С, і вона стабільно тримається, а інший - температура нижче. У підсумку, на першому полі врожай, а на другому, де температура не відповідає якісному вирощування - врожаю немає, або він дуже слабкий.

Отже, правильне регулювання температури в теплиці, окремо під кожну культуру, призводить до очікуваного результату. Якщо ж температура самостійно коливається, то від теплиці немає особливого толку, адже при різкому зниженні температури, рослини набагато гірше засвоюють поживні речовини, при підвищенні - рослина, що горить, або просто йде в зростання.

Постійний контроль температури в теплиці дає рослинам відмінну можливість радувати господаря - розвивати кореневу систему і стабільно засвоювати поживні речовини, набирати правильний ріст, формувати плід, показувати своєчасне дозрівання і так далі.

Регулювання температури всередині теплиці: охолодження і нагріванняРегулювання температури всередині теплиці: охолодження і нагрівання

Навіщо потрібен датчик температури для теплиці?

Датчик температури для теплиці допоможе визначити, наскільки правильний режим ви дотримуєтеся для вирощування тієї чи іншої культури, адже якщо судити про різних рослинах, то межі температур для їх вирощування в теплиці можуть бути від +16+25°С вдень до +12+19°С вночі. Температура ґрунту, яка вважається найбільш придатною, повинна практично завжди триматися на рівні +14+25°с. Якщо ж є серйозні перепади, може початися, приміром, фосфорне голодування, погане всмоктування кореневою системою рослин вологи, в'янення, надмірний ріст зелені, втрата цвітіння і так далі.

Тому, якщо ви серйозно займаєтеся зеленню, овочами, ягодами, квітами та іншими рослинами в теплиці, вам необхідна розумна система, яка допоможе стабілізувати температуру в теплиці, і тримати її на потрібному рівні стільки часу, скільки буде потрібно. Для цього підійде будь-яке обладнання, якому по силам автоматичне регулювання температури в теплиці. Природно, це задоволення не з дешевих, але якщо ви взялися за серйозну справу, то повинні розуміти і рівень витрат.

Але, якщо ваша теплиця не промислового типу, і вкладати серйозні гроші в неї просто немає сенсу, вам необхідно буде назавжди запам'ятати лише кілька пунктів:

  • Яка оптимальна температура в теплиці (з полікарбонату, скла і так далі);
  • Як підвищити температуру в теплиці;
  • Як знизити температуру в теплиці.

Температурні датчики - важливе тепличне обладнанняТемпературні датчики - важливе тепличне обладнання

Способи регулювання температури в теплиці

Якщо автоматичне регулювання температури в теплиці не по кишені, або ж регулятор температури в теплиці просто не потрібен через її призначення, завжди можна обійтися і більш простими способами. Важливо і те, що деякі з них набагато ефективніше розумної техніки, тим більше, якщо мова про екстремальний зміні температури і швидкості цього процесу.

Як підняти температуру в теплиці?

  • Можна влаштувати додаткове тимчасове укриття плівкою, з допомогою якого створити так звану повітряний прошарок, яка не буде реагувати на навколишнє середовище, а тільки трохи повітря в теплиці. Подібна ізоляція дозволить не втрачати температуру великими кількостями, і зберігати зайві градуси для культур;
  • Подібний спосіб, який дозволить зменшити тепловтрати, а також, стабілізувати температурний режим на одній позначці. Вам потрібно створити вторинну теплицю всередині, над самими рослинами, встановивши накриття на дріт, арматуру, дерев'яний каркас, інше. Таким чином, ви зможете створити обмежений об'єм повітря, який буде довго тримати температуру. Але тут необхідно пам'ятати, що плівка для накриття повинна бути перфорованої, накриття має провітрюватися при високій температурі навколишнього середовища, а під час спекотних днів, і взагалі, зніматися, щоб не збільшити температуру до небезпечних меж;
  • Можна мульчувати грунт, чим і піднімати температуру грунту в теплиці. Але мульча повинна бути щільною і чорного кольору, щоб притягувати тепла, наприклад, з спанбонду або поліетиленової плівки.

Стабілізація температури - це дуже добре, але надмірна температура також несприятливо впливає на рослини, а тому, рекомендуємо постійно стежити за режимом і відразу робити необхідні дії, якщо температура почне стрімко зростати.

Як знизити температуру в теплиці?

  • Почати варто з слушної поради - не будувати дуже довгі теплиці;
  • Потрібно забезпечити можливість вільного доступу повітря крізь фронтони теплиці. Таким чином, ви в будь-який момент зможете знизити температуру в теплиці приблизно на 8-10°С;
  • Можна проводити обприскування теплиць розчином крейди, для приготування якого потрібно буде розбавити 2 кг крейди у відрі води, додавши туди трохи молока (300-400 г). Після обприскування, температура повітря в теплиці знижується. Не використовуйте тільки емульсійні фарби або негашене вапно, які практично не відмиваються і псують плівку, роблячи її матовою;
  • Допомагає і рясне поливання культур у теплиці вранці.

Своєчасне підвищення або зниження температури в теплиці допоможе витримати режим і виростити якісний урожайСвоєчасне підвищення або зниження температури в теплиці допоможе витримати режим і виростити якісний врожай

Природно, існує ще маса способів підвищити або знизити температуру, і вони досить популярні і затребувані. Звичайно, неправильна температура в теплиці вночі або вдень може призвести до в'янення або загибелі рослин, а тому, використовуються абсолютно всі доступні методи.

Постійно стежте за температурою в теплиці і обов'язково дотримуйтеся температурні режими, кожен з яких міцно прив'язаний до індивідуального рослині. Це допоможе виростити хороший урожай!

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...