Практичність і економія: склопластикова арматура на дачі

Склопластикова арматура: переваги будівельного матеріалу та застосування його на дачіСклопластикова арматура: переваги будівельного матеріалу та застосування його на дачіДачні споруди, оформлення території, сад і город, а також багато інших факторів вимагають від нас певних витрат. Сьогодні ми постараємося істотно знизити їх застосуванням тільки одного матеріалу - склопластикової арматури, і при цьому ні на грам не втратимо як!

 

Приходячи на дачну ділянку, ми щодня оцінюємо ситуацію... будиночок пора стягнути, побудувати нову душову і врем'янку, праворуч потрібно поставити парник, а зліва висадити на грядці томати. Таких рішень тисячі, але кожне з них впирається у вільний час та фінансові витрати, і, якщо час для роботи на дачі ми можемо знайти хоча б у вихідний день, то гроші так просто раз на тиждень до нас не приходять. Залишається тільки одне - економити на будівлях, оформленні, вирощуванні деяких рослин. Але щоб не обмежувати себе в дачному справі, продовжувати будувати та досягати максимальних результатів, зовсім не обов'язково відмовлятися від об'єктів або частини городу, завжди можна вибрати супутні матеріали для забезпечення, які будуть коштувати трохи дешевше.

Унікальний будівельний матеріал для фундаментів, каркасів, ландшафтного оформленняУнікальний будівельний матеріал для фундаментів, каркасів, ландшафтного оформлення

Сьогодні ми вирішили вивчити такий матеріал, як склопластикова арматура. Це будівельний матеріал високого класу і чималої популярності, який можна сміливо застосувати на дачі. Завдяки своїм характеристикам та позитивних якостей, композитна арматура на дачі може бути використана практично скрізь, що відразу ж знизить певний вид витрат на 15-30%. Отже, давайте більш детально, адже тема досить цікава!

Хочете заощадити на дачному будівництві, але не втратити в якості? Вибирайте композитну арматуруХочете заощадити на дачному будівництві, але не втратити в якості? Вибирайте композитну арматуру

Що являє собою склопластикова арматура?

Це унікальний будівельний матеріал, який мало чим відрізняється від сталевої арматури за зовнішніми даними, але з боку технічної, це серйозний конкурент. В основу даної арматури входить використання скловолокна і полімерів. Внутрішня частина арматури - міцна сукупність волокон, які пов'язані воєдино полімерними смолами, зовнішня частина - масив того ж волокна, що йде по спіралі по всій довжині арматури.

Завдяки налагодженому виробництву, сьогодні є можливість вибрати склопластикових арматуру для будівництва або оформлення, як альтернативу сталевого матеріалу, який для багатьох дачних робіт просто не підходить. Тим більше, запропонований нами матеріал дешевше стали, монтувати його простіше, і для роботи з арматурою вам не знадобиться дороге обладнання або найняті майстра.

Що являє собою склопластикова арматура і які його основні характеристики?Що являє собою склопластикова арматура і які його основні характеристики?

Склопластикова арматура на дачі: переваги та недоліки

Відразу варто оцінити матеріал з обох сторін, щоб ви мали можливість зрозуміти, наскільки він підходить для тих чи інших робіт на дачі. Серед величезного числа переваг і недоліків, ми вирішили вказати тільки найбільш значущі!

Переваги композитної арматури на дачі

 • Матеріал можна використовувати в дуже багатьох сферах - будівництво, городництво, створення малих архітектурних форм, допоміжні елементи, конструкції для підвищення комфорту і практичності на дачі.
 • Склопластикова арматура - досить міцний матеріал, на розтягнення і розрив характеристики вище в 3-4 рази, ніж у сталевого опонента.
 • Матеріал довговічний, і може прослужити 80-100 років.
 • Нейтральне ставлення до впливу лугів, вологості і кислот.
 • Широкий температурний режим застосування від -70°С до +100°С.
 • Арматура не піддається корозії, не окислюється всередині конструкцій.
 • Композитний матеріал має близький до бетону показник по розширенню, а тому виключає розтріскування фундаментів при коректній закладці.
 • Матеріал є діелектриком, що дуже важливо в дачному будівництві.
 • Може поставлятися відрізками потрібної довжини, або ж у бухтах, довжиною до 150-200 м.
 • Існує можливість простого складання в будь-які конструкції без застосування зварювання.

Основні переваги композитної арматуриОсновні переваги композитної арматури

Недоліки композитної арматури

Існує всього декілька недоліків, що навіть прямо не відносяться до дачного будівництва:

 • При +600°С матеріал втрачає властивості, розм'якшується, стає менш пружним;
 • Має слабкий модуль пружності, набагато менше, ніж у стальної арматури, а тому при використанні для плит перекриття слід вибрати інший матеріал, або ж правильно провести всі розрахунки;
 • Склопластикову арматуру можна варити зварюванням... але це і не особливо потрібно, якщо є інші методи скріплення.

У склопластикової арматури є і недоліки!У склопластикової арматури є і недоліки!

Як бачите, матеріал відмінно підходить для дачного будівництва і оформлення ділянки.

Крім того, пропонуємо звернути увагу на визначену послідовність робіт, яка дасть якісне уявлення про економію і практичності:

 • Доставка може відбуватися навіть легковим автомобілем, так як бухти арматури легко поміщаються на багажник. Важать вони небагато, близько 12-24 кг, залежно від діаметра пруту і метражу на бухті;
 • Для перенесення з території дачної не знадобляться вантажники або різноробочі, можна і самостійно переносити навіть по два-три мотка арматури одночасно;
 • Величезна перевага полягає і в тому, що довжина пруту може бути до 150-200 метрів, що дуже зручно за порівняння зі сталевою арматурою, яка обмежена 12 метрами;
 • Для встановлення на фундамент, каркас або будь-яку іншу конструкцію не потрібно спеціальне обладнання або майстер з особливими знаннями. Працюєте, як із звичайною арматурою, а перев'язки робите нейлоновими хомутами, без зварювання!

Склопластикова арматура - найпростіша доставка і монтаж на дачіСклопластикова арматура - найпростіша доставка і монтаж на дачі

Застосування склопластикової арматури

Ми вирішили більш докладно розглянути сфери застосування склопластикової арматури на дачі, і наведемо для цього деякі приклади.

Застосування композитної арматури можливо навіть при будівництві водних споруд, корозія їй не страшнаЗастосування композитної арматури можливо навіть при будівництві водних споруд, їй не страшна корозія

Перев'язка фундаменту для дачних будівель

Матеріал можна використовувати для армування фундаментів, під малоповерхове будівництво, для зведення літньої кухні, альтанки, душу і туалету, печі та мангалу, сауни і сараю.

Арматура пластична і не вимагає особливих навичок для збірки. Досить укласти арматуру в місце заливки фундаменту, зробити перев'язку і залити бетон. За рахунок своїх характеристик, арматура якісно зміцнить фундамент, не дасть йому розтріскуватися і не послужить "містками холоду", як сталева арматура.

Якісне армування фундаментів склопластиковою арматуроюЯкісне армування фундаментів склопластиковою арматурою

Заливка армованих майданчиків

На дачі часто потрібні майданчики, наприклад, для стоянки авто, для створення навісу і так далі. Використовуємо для їх пристрою ми різні матеріали - тротуарну плитку, кам'яну кладку, просту засипання щебенем, але завжди можна зробити і якісну бетонну площадку, армовану склопластиковою арматурою. Тут важливий правильний розрахунок глибини і перев'язки, далі тільки простий монтаж і укладання якісного бетону.

Армовані майданчики та доріжки з використанням композитної арматуриАрмовані майданчики та доріжки з використанням композитної арматури

Парник для дачі з композитної арматури

Ми будували парники і теплиці з труб, сталевої арматури, металопрофілю, дерева, металевого кутика та інших матеріалів, але тепер у нас є можливість установки весняного парника в лічені години, практично без витрат.

Цих матеріалів достатньо для спорудження парника - плівка, арматура, дерев'яна планкаЦих матеріалів достатньо для спорудження парника - плівка, арматура, дерев'яна планка

Нам необхідно тільки нарізати прути потрібної довжини, і встановити їх в дерев'яний каркас або ж прямо в землю. Після, зверху натягнути плівку, занести всередину якісний родючий грунт і приступити до посадки рослин.

Так як арматура легка, але міцна, не боїться вологи і окислювання, у подібному парнику буде тільки єдиний мінус - плівка, яку доведеться міняти кожен рік або два.

Всього дві години вільного часу, і парник з композитної арматури готовийВсього дві години вільного часу, і парник з композитної арматури готовий

Шпалера із склопластикової арматури

Шпалери з дерева, труб, товстого дроту та інших матеріалів ми вже розглядали раніше. Але тепер можна просто нарізати шматки арматури з мотка, встановити пару-трійку опор під вертикальне озеленення, а каркас вигнати з композитного матеріалу. Не доведеться довго затискати болти і гайки, працювати зварюванням або наймати фахівців. Досить буде зв'язати каркас на хомутах, прикладаючи шматки арматури до основних опор в потрібному місці, і затягуючи вручну хомути.

Крім того, міцну і довговічну арматуру можна використовувати і для опор на городі і в саду. Ви легко зробите кілочки для квітів та декоративних чагарників, для перцю та томатів.

Використання склопластикової арматури для догляду за рослинами на дачіВикористання склопластикової арматури для догляду за рослинами на дачі

Використання склопластикової арматури на дачі не просто можливо, але і більш того, цілком виправдано! Вона дешевше сталевий, проста в монтажі, відмінно підходить для серйозних і легких конструкцій, що не вимагає спеціального обладнання і відмінно вписується в дизайн саду і газону, так як може бути обрана в різних відтінках. Арматура прослужить довгі роки без фарбування і захисних засобів, допоможе вам заощадити і підвищити практичність роботи на дачі.

Склопластикова арматура: думка фахівця (відео)

Ми не агітуємо купувати і використовувати склопластикових арматуру на дачі, а просто даємо об'єктивну оцінку матеріалу. Якщо ж у вас є цікаві думки з приводу характеристик, переваг і сфер застосування арматури на дачній ділянці, ласкаво просимо в обговоренні статті.

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...