Тротуарна плитка на дачі: вибір матеріалу і укладання своїми руками

Вибір і укладання тротуарної плитки на дачній ділянціВибір і укладання тротуарної плитки на дачній ділянціСадові доріжки на дачі часто приходять в поганий стан, особливо у весняний час. З-за множинних циклів промерзання і відтавання, високого навантаження і забруднень, матеріал мощення може псуватися. Тому ми пропонуємо поговорити про тротуарної плитки та можливості її укладання на дачі.

Всі ми розуміємо, з-за чого псуються садові доріжки. Ми часто подорожуємо по території дачної ділянки, виливаємо на них воду, наносимо бруд і пил з городу, іноді катаємо по покриттю тачку, скутер, мотоблок та іншу техніку. Крім того, необхідно зважати також і з атмосферними явищами, які протягом багатьох років пошкоджують бетон, плитку або інші матеріали покриття, а також з нашими діями - чищенням, відбиттям льоду взимку, розкиданням реагентів, інше. Тому сьогодні ми вирішили не говорити про часткової реставрації доріжок, підсипання або зміну деяких елементів, а розкрити тему заміни старих доріжок на нові, з тротуарної плитки. Крім цього, дана тема допоможе не тільки з оновленням, але і укладанням доріжок "під ключ" в тих місцях, де раніше доріжок не було.

Тротуарна плитка хороша тим, що з її допомогою можна оновити доріжки або зробити їх зановоТротуарна плитка хороша тим, що з її допомогою можна оновити доріжки або зробити їх заново

Вибираємо матеріал для садових доріжок

Ми домовилися вести мову про тротуарної плитки, так як багато інших матеріалів та їх монтаж на дачі ми вже вивчили. А тому нам варто відразу ж вибрати якісний і надійний матеріал, який прослужить багато років. Як же вибрати тротуарну плитку для дачі?

  • Матеріал виготовлення плитки має велике значення, а тому спочатку звертаємо увагу на склад того розчину, з якого виготовляється плитка, а також на технологію виробництва. Це не закрита інформація і вам повинні надати її на місці покупки, так само, як і сертифікати якості та відповідності матеріалів і готового товару.
  • Зверніть увагу на товщину плитки і її розмірні параметри. Для пішохідних садових доріжок краще вибрати плитку товщиною не менше 3 см, якщо ж планується укладання та майданчиків під транспорт, добре б вибрати плитку товщиною від 4,5 див. Сам же розмір плитки повинен бути невеликий, так як існує неодноразово доведена думка - чим менше розмір, тим міцніше плитка! Тому не женемося за великими плитками, навіть якщо вони виглядають дуже оригінально, а намагаємося підібрати невеликі блоки, які не зможуть тріснути навіть від високого навантаження.
  • Далі, визначайте якість за зовнішніми даними. Далеко не завжди яскрава і гладка плитка може бути якісною. Її гладкість легко досягається збільшеною кількістю води в розчині при виробництві, а колір - перенасиченням дешевих барвників, які роблять блок рихлим і менш міцним. Також визначте, чи потрібна вам гладка плитка, бути може, вона буде дуже слизькою і травмонебезпечної взимку і просто після дощу. Щоб правильно вийти з даної ситуації, вибирайте плитку потрібного кольору і ступеня гладкості, форми і малюнка, але обов'язково проведіть невеликий досвід - вдарте двома блоками один про одного... дзвінкий звук говорить про хорошу щільність і нормальній якості, глухий - про перенасичення добавками і вологою, великій кількості часу всередині.
  • Не пошкодуйте і купіть одну плитку з запропонованої вам пачки або колекції, огляньте її ретельно. Якщо на звороті є плями, це означає, що для виробництва використовувався немитий кар'єрний пісок, з великими домішками глини. Глина несумісна з цементом і робить розчин і майбутній матеріал більш пухким і менш міцним, значить, така плитка вам не підходить. Розколіть плитку навпіл і перевірте, наскільки однорідний блок всередині. Якщо немає згустків фарбувального пігменту, глини, піску, пор і дрібних розколів, значить матеріал нормальної щільності, і така тротуарна плитка на дачі витримає не один сезон.

Як вибрати якісну тротуарну плитку для дачі?Як вибрати якісну тротуарну плитку для дачі?

Звичайно, подібних порад можна видати ще добрий десяток, але ми рекомендуємо перевірити якість обраного вами матеріалу хоча б так. Безсумнівно, якщо плитка хороша і підходить вам, можна з даної колекції вибирати потрібну кількість у відповідності з необхідним кольором, розміром і візерунком.

Вам обов'язково варто пам'ятати про два моменти, які безпосередньо відповідають за зовнішній вигляд і термін експлуатації садової доріжки з тротуарної плитки - висока якість матеріалу і коректна технологія укладання. І, якщо ми вже вибрали дійсно якісну тротуарну плитку для своєї дачі, нам слід лише дотримуватися всіх правил монтажу.

Зробіть огляд придбаного матеріалу, щоб купити тротуарну плитку високої якості!Зробіть огляд придбаного матеріалу, щоб купити тротуарну плитку високої якості!

Укладання тротуарної плитки на дачі

Всі роботи по укладанню плитки ми хочемо розбити на декілька етапів, кожен з яких вимагає уваги! Пам'ятайте, що обов'язкова інструкція з укладання тротуарної плитки, яку ви можете отримати з даної статті або ж на місці придбання матеріалу мощення. Це найбільш важливо в тому випадку, якщо буде відбуватися укладання тротуарної плитки на дачі своїми руками!

Укладання тротуарної плитки на дачній ділянці своїми руками!Укладка тротуарної плитки на дачній ділянці своїми руками!

Розмітка доріжки

Розмітка - початковий етап, в наслідок якого ми переносимо всі розміри з проекту на реальний грунт, територію мощення тротуарної плитки. Розмітка проводиться шляхом вимірювання відстаней, ширини, довжини і так далі, а також встановлення кілочків і натяжки спеціальної нитки. Тут же наводяться і ухили, висотні відбиття, повороти доріжки.

Коректна розмітка садових доріжок - один з основних етапів укладання тротуарної плитки!Коректна розмітка садових доріжок - один з основних етапів укладання тротуарної плитки!

Купівля матеріалу

Попередньо вирішивши, яку плитку ви будете купувати, і, розмітивши територію, вам залишається тільки підрахувати кількість потрібного для мощення матеріалу, замовити доставку і дочекатися його з точки придбання.

Земляні роботи, виїмка грунту під кладку плитки

Товщина шару, який необхідно зняти для укладання тротуарної плитки, залежить від багатьох факторів, як то товщина плитки, товщина подушки і дренажного шару, товщина шару бетону для зміцнення мощення, прорахунок усадки грунту після мощення, висота піднесення кордонів нової плитки над основною товщею і так далі. Але такі підрахунки необхідно робити вже в тому випадку, коли ви знаєте, який грунт на дачі, яким шляхом буде йти доріжка, на яку подушку вона буде укладатися, якої товщини плитка і так далі.

Визначте, яку кількість грунту необхідно прибрати для укладання тротуарної плиткиВизначте, яку кількість грунту необхідно прибрати для укладання тротуарної плитки

Найбільш часто, всі дані параметри прораховуються майстрами на місці робіт, і шар виймається грунту може становити від 7 до 30-40 см. Перша величина виходить з товщини плитки в 2,5 см і товщина піщаної подушки в 3-4 див. Більш глибока виїмка відбувається в тому випадку, коли необхідно мощення підвищеної несучої здатності, з піщано-гравійної подушкою і заливкою шару бетону.

Вибравши матеріал і розрахувавши шар укладання, можна приступати до виїмці грунтуВибравши матеріал і розрахувавши шар укладання, можна приступати до виїмці грунту

Не забудьте, що під час земляних робіт потрібно створювати дощової ухил, в районі 1 см на кожен метр, а також робити бічні відступи на 10 см з кожного боку, для укладання бордюрного каменю.

Будьте уважні, в наступних роботах вам знадобиться інструмент для укладання тротуарної плиткиБудьте уважні, в наступних роботах вам знадобиться інструмент для укладання тротуарної плитки

Установлення бордюрів

Бордюрні канавки повинні бути рівними і рівномірними, без перепадів з різних боків доріжки. Крім того, потрібно дотримуватися певний ухил. Камінь слід встановлювати на рідкий розчин, з верхнім рівнем, який трохи вище основного полотна майбутньої доріжки.

Встановіть бордюри садової доріжки з тротуарної плитки строго по розмітціВстановіть бордюри садової доріжки з тротуарної плитки строго по розмітці

Подушка-підстава під тротуарну плитку

Тепер приступаємо до засипання шару основи. Нижній шар виконується з щебеню фракції 20-40 мм, який трамбується і вирівнюється на дні. Далі, піщаний шар, який слід добре утрамбувати і навіть пролити водою для максимального ущільнення.

Перейдіть до пристрою подушки під плитку - спеціального несучого і дренажного підставиПерейдіть до пристрою подушки під плитку - спеціального несучого і дренажного підстави

Якщо ж створюється поверхню для плитки підвищеної несучої спроможності і міцності, то подушка створюється набагато товщі. На той же шар щебеню насипається пісок, далі укладається нетканий геотекстиль, який не дає піску просідати, але відмінно пропускає воду. Поверх нього насипається до 10 см піску - шар, який добре трамбується віброплитою або катком. На даний насипається шар ще близько 3 см піску, який не трамбується. Саме на нього і відбувається укладання тротуарної плитки.

Для вирівнювання шару і трамбування можна використовувати віброплитуДля вирівнювання шару і трамбування можна використовувати віброплиту

Укладання плитки своїми руками

Далі процес набагато цікавіше, бо він є практично завершальним.

Отже, натягуємо мотузку, по якій і будемо рівняти перший ряд каменю, намагаємося зробити це правильно і відповідально. Кладка починається з цілого каменя, від одного бордюру до іншого, послідовно і з невеликим зазором, приблизно в 2-3 мм. При цьому, кожен камінь потрібно середнім зусиллям осаджувати за допомогою гумового молотка, тим самим ущільнюючи його в піску. Наступний ряд потрібно починати з половини каменю, так ви зможете створити симпатичну декоративну перев'язку плитки.

Як відбувається укладання тротуарної плитки на дачі самостійноЯк відбувається укладання тротуарної плитки на дачі самостійно

Щоб шви між тротуарною плиткою були рівними, можна використовувати спеціальні пластикові хрестики.

Декоративні роботи

Коли укладання плитки завершена, слід навести порядок. Шви прокидаються піском або піщано-цементною сумішшю, в декілька підходів, щоб шви добре ущільнити. Кожен підхід шви бажано проливати водою і давати деякий час підсохнути. По закінченню робіт, вам знадобиться тільки щітка для прибирання нової садової доріжки на дачі.

Після укладання доріжки необхідно виконати декоративні роботи, ущільнити шви і провести прибиранняПісля укладання доріжки необхідно виконати декоративні роботи, ущільнити шви і провести прибирання

Поради фахівців по тротуарній плитці

Тут не очікується ніяких сюрпризів, але пара цікавих думок і рекомендацій, звичайно ж, буде:

  • Для укладання тротуарної плитки використовуйте лише спеціальний інструмент, інакше камінь можна легко зіпсувати;
  • При купівлі беріть трохи більше плитки, ніж потрібно точно за розміром. Деяка плитка лопне, деяка буде порізана неправильно... краще відразу взяти з запасом;
  • Різати плитку простіше болгаркою, але щоб не задихатися від пилу, просто робіть глибокий надріз і раскалывайте плитку, розпилювати повністю необов'язково;
  • Якщо потрібна стандартна несуча здатність, укладання може бути проведена на суху суміш або ж подушку з щебеню і піску. Якщо потрібно, щоб плитка витримувала вагу авто, і навіть вантажного, доведеться влаштувати посилення приблизно в 1,5 рази, крім того, укласти його на бетонний шар.

Скористайтеся інструкцією і рекомендаціями фахівців, щоб зробити укладання тротуарної плитки швидко і якісноСкористайтеся інструкцією і рекомендаціями фахівців, щоб зробити укладання тротуарної плитки швидко і якісно

Тротуарна плитка на дачній подвір'ї (відео)

Садова доріжка із тротуарної плитки, вибір матеріалу і укладання своїми руками - саме ці теми ми підняли сьогодні в своїй статті. Дуже сподіваємося, що дана інформація корисна для наших читачів. Як звичайно, ви можете залишити свою думку з приводу в графі коментарів, або подивитися наші відео про мощенні садових доріжок.

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...