гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і восени. Тому ми вирішили утеплити не тільки стіни, стеля та ворота гаража, але також і підлогу, щоб максимально знизити тепловтрати.
Утеплення підлоги в
Утеплити підлогу в гаражі можна різними способами, але насправді, це досить проблемне підприємство. Сьогодні DachaDecor.com.ua розгляне всі нюанси з цього приводу, щоб кожен читач зміг самостійно вирішити, чи потрібно утеплювати підлогу в гаражі, і якщо так, то яким саме способом це зробити.
Якщо гараж старий або просто побудований спочатку без утеплення, з його подальшим облаштуванням можуть виникнути певні проблеми. Утеплення - процес, який за правилами ведеться під час самого будівництва, ну або відразу закладено в план. Якщо ж утеплити гараж ви вирішили тільки зараз, коли ця споруда використовується вже кілька років, зробити це буде складно. Які ж існують проблеми утеплення підлоги гаража дачного?
Проблем утеплення підлоги гаража на дачі предостатньо, і тому варто подумати, починати роботу або ж перенести її на наступну весну, а може і зовсім забути про цю затію, якщо ви не збираєтеся облаштовувати в гаражі робоче місце або часто використовуваний склад, ремонтувати авто і техніку взимку, і так далі.
Підлогу гаража дачного утеплюється різними матеріалами, але можливість їх використання знову залежить від часу проведення робіт, етапності будівництва і теплоізоляції, бюджету, вимог.
Якщо розглядати просто утеплення підлоги, а не статі готового гаража, то підійде керамзит, дерево з прошарком пінопласту, дерев'яний настил на мінеральну вату, насипний підлогу, пінополістирол, пінополіуретан, керамзит та інші матеріали. Також можна встановити і тепла підлога в гаражі, але для цього знадобиться зробити ще більше.
Ми багато говоримо про підготовчих роботах, так як це дуже важливий етап будь-якого проекту. Багато будівельники навіть кажуть, що без підготовки не варто і братися за роботу, адже тут навіть при виборі дорогого і якісно матеріалу теплоізоляції в майбутньому обов'язково будуть проблеми. Тому витрачаємо трохи часу і робимо все правильно, щоб отримати високу якість робіт
Проводимо прибирання в гаражі, провітрюємо приміщення і виносимо все зайве. Очищаємо підлогу від всього, що на ньому є - фарба, відколи бетону, старий дерев'яний настил і так далі. І відразу ж приступаємо до ремонту гаражного підлоги, найпростішого, шляхом замазки тріщин і вибоїн.
По закінченню підготовки, сміливо переходимо до теплоізоляції. Звичайно, ці процеси іноді йдуть врозріз з технологічними вимогами якісного утеплення та використання спеціальних матеріалів, але ми неодноразово знаходили вихід зі складної ситуації, і сьогодні зробимо це в черговий раз.
Основні наші ідеї класичні, але є і кілька ексклюзивних, які були втілені в життя і дали відмінні результати.
Технологія утеплення керамзитом мало змінюється від місця дислокації матеріалу. Тому підлогу в новій бані, битовки, дачному будинку або в гаражі утеплюється керамзитом однаково, з урахуванням тільки особливостей самого приміщення.
Після вирівнювання поверхні, підлога застеляється влагоизоляционным матеріалом, щільною плівкою, яка заводиться на стіни гаража приблизно на 20 см і добре проклеюється по всіх стиках. Далі, поверх плівки відбувається насип керамзиту, який ущільнюється і вирівнюється. Керамзит в даному випадку краще вибирати різних фракцій, щоб поставити хорошу щільність шару. Сам же шар повинен бути не менше 20 см. Це серйозний підйом підлоги, але з ситуації необхідно знайти вихід.
Після насипу керамзиту і вирівнювання шару утеплюючого матеріалу, поверх нього встановлюється монтажна металева сітка, бажано в два шари. Вона обов'язково повинна бути на каркасі, який буде впиратися в основний підлогу гаража, тобто, в бетонну стяжку. Потрібен каркас для того, щоб стяжка підлоги, що заливається з керамзиту, відповідала всім вимогам міцності і несучої здатності. Сама ж стяжка заливається шаром не менше 4 см і ретельно вирівнюється. Сохнути підлога в гаражі має близько 7-10 днів.
Ми вибираємо утеплювачі залежно від вимог до теплоізоляції та характеристик приміщення, а тому часто нам підходить пінопласт або пінополістирол - якісні ізолятори високої щільності. Використовувати їх можна і для підлоги в гаражі.
Після підготовки поверхні підлоги, пінопласт шаром не менше 5 см і самої високої щільності, ближче до ПСБ-С 50, встановлюється на підлогу. Багато також укладають під плити пінопласту або пінополістиролу гідроізоляцію, що є позитивним, але не основним фактором. Також можна використовувати матеріал марки ПСБ С-35, який витримує високі навантаження і призначений саме для утеплення підлог.
Матеріал укладається на клейовий склад, яким ущільнюються і всі шви. Далі, по поверхні матеріалу розстеляється армуюча сітка і заливається стяжка з цементно-піщаного розчину.
Буває так, що часу на утеплення підлоги просто немає, а перед першими холодами необхідно хоча б мінімально знизити тепловтрати. Тоді деякі дачники, як і просто автолюбителі, використовують наступний спосіб - застеляють підлогу деревом або деревостружечными плитами. ДСП для цього годиться слабо, так як матеріал швидко псується від вологи, а ось OSB плити підходять непогано.
Важливо розуміти, що плити не є цілісним матеріалом і при точкової або торцевої навантаженні можуть лопатися і ламатися. Тому листи необхідно закріпити на поверхню вирівняного підлоги, а придавити краю плінтусом, порогами, металевими смугами.
Утеплити підлогу можна і дошками. Звичайно, це не дасть серйозного ефекту, але, принаймні, матеріал буде не таким холодним, як бетонна підлога взимку. Дошки застилаються з обов'язковим кріпленням, як і плити, а також максимально ущільнюються.
Необхідно знати, що подібна теплоізоляція підлоги тільки тимчасова, адже матеріал недовговічний, псується від вологи і пересушування. А якщо говорити про дошках, незручність також полягає в тому, що шви можуть швидко забитися сміттям і пилом.
Є ще один цікавий спосіб, який не вимагає серйозних витрат і умінь, але що саме головне для усіх, хто запізнюється з теплоізоляцією, і часу. Тобто, подібний процес може бути завершений буквально за день!
Фахівці називають такий вид теплоізоляції - утеплення підлоги під настилом. Тут використовується комбінований варіант теплоізоляції - пінополістиролом і дошками, які лягають на лаги. Тут вже не варто витрачатися на дорогий утеплювач високої щільності, адже достатньо буде і середнього за якістю матеріалу, який коштує в рази дешевше.
Отже, застеляємо строго за рівнем лаги на підлогу гаража, для виробництва яких вибираємо тільки сухе і рівне дерево, можна недорогих порід. Все дерево обробляється антисептиками і засобами вологозахисту, якщо ви хочете, щоб подібна конструкція прослужила довго. Лаги укладаються з невеликим кроком, приблизно в 40-60 см, або в залежності від ширини утеплювача. Лаги закріплюються до підлоги і прокладаються теплоізоляційним матеріалом. До речі, в даному випадку, це може бути не тільки пінопласт, але також і мінеральна вата.
Після укладання теплоізоляційного матеріалу, відбувається настил дошки, також обов'язково сухий. Дошка укладається рівно і закріплюється на лаги. Матеріал також повинен бути оброблений засобами захисту.
Існують і інші способи теплоізоляції гаражного статі, але вони вимагають більш серйозної підготовки і професіоналізму, а іноді затрат та спеціального обладнання. Наприклад, утеплення підлоги пінополіуретаном, або і взагалі, укладання електричної теплої підлоги в гаражі. Це хороші способи, які дають чудовий результат, а тому якщо хтось із наших читачів зацікавиться саме ними, просимо звертатися в рубрику Відповіді на питання!
По завершенню робіт з утепленням гаражного підлоги, нам необхідно зробити якісний і зручний в'їзд в гараж, адже рівень підлоги найчастіше піднімається на 10 см, 15 см і більше. На 10 см збільшення будь-яка техніка відреагує нормально, але от якщо рівень підлоги підніметься на 15-20 см або більше, то застрибнути автомобіля в гараж буде набагато складніше. Тому ще на етапі установки утеплювача, продумайте формування якісного в'їзду.
Пам'ятайте, що при будь-якому способі теплоізоляції підлоги, на поріг потрібно накладка з куточка, щоб не покалічити в'їзд в гараж вже першими кількома заїздами. Якщо ж підлога піднімається істотно, необхідно виливати додатковий в'їзд, встановлювати металеві направляючі смуги і так далі.
Рішення проблеми на картинці нижче, де можна побачити великий кут в'їзду, який виправляється шляхом укладання металевих пластин. Також, можна рівняти в'їзд шматками транспортерної стрічки або навіть широкими дерев'яними дошками. Але якщо робити для себе і капітально, то рекомендуємо приготувати розчин і зробити підйом з бетону з обов'язковим армуванням.
Утеплення підлоги в гаражі на дачі необхідно для створення найбільш комфортної обстановки всередині. Ми дуже сподіваємося, що у вас вийде зробити все якісно і без залучення третіх осіб, яким доведеться платити за роботу.
Будівництво дачного будинку передбачає не тільки фундамент, кладку цегли і каменю, дах і покрівлю, а й подальше оснащення будинку. Одним з важнейши...
Існує безліч стилів ландшафтного дизайну, які відповідають тому чи іншому часу, народності і цілісності, а також особистим уподобанням че...
Отримання свердловини на ділянці ще не означає, що ви зможете користуватися водою з неї. Новий джерело потрібно буде «прокачати». Процедура ця розуміють...
Розглянуті нами раніше надувні та каркасні басейни відмінно підходять для дачної ділянки, але тільки для тимчасового використання. Плавати або простий...
Добривом грунту займається кожен власник дачної ділянки, який має бажання отримати урожай з вирощуваних культур. Які бувають добриво, нор...
Якщо на городі залишилася невелика вільна грядка, посадіть на її території солодкий горох. Це симпатичне рослина дуже популярна у дітей свіжо...
Здорова і якісна розсада - запорука правильного розвитку рослини, своєчасного і вагомого врожаю. Про це знає кожен дачник, але не всі ...
У те, що колодязь на ділянці дуже корисний, а іноді і життєво необхідний (якщо інших джерел води не є) говорити не доводиться. Пристрій...
В Росії дуже поширені такі фрукти, як яблука. Вони ростуть практично по всій нашій країні і містять досить багато вітамінів. ...
Кімнатні бонсай є досить химерними рослинами і, якщо ви хочете виростити бонсай такими, як бачили їх на красивих картинках і домогтися т...
Будь огородник та дачник неодноразово замислювався про будівництво теплиці і підбирав культури, які в ній можна вирощувати. Їх дійсно багато, але ...
У цьому році мною були посаджені в'юнка троянда. На шести основних пагонах вже стали рости бічні. Але бутонів немає. Або квіти не з'являться в перший рік? ...
Топінамбур - досить симпатичне і корисна рослина, і про це знає кожен третій дачник. Але якщо ця рослина сильно розростається за ті...
Гвинтовий паркан - огорожа, встановлене на спеціальні гвинтові палі, найнадійніші з відомих сьогодні опор. Гвинтовим може стати практическ...
По харчовій цінності буряк йде слідом за морквою і капустою, багато улюблені страви (вінегрети, борщі, салати та ін) неможливо уявити без н...
Кожний щасливий власник дачного наділу вирощує на його території безліч цікавих і корисних рослин. Малина, агрус, смородина, травяни...
Питання: "Моєму орешнику вже більше 10 років, а кількість горіхів можна по пальцях порахувати, у цьому році, наприклад, один горішок красується. Дуже хотілося...
Якщо тераса на дачі не побудована у момент зведення основної будівлі - не біда, адже її завжди можна звести самостійним проектом. Отже, наск...
Китайська культура відзначена печаткою давнину, оригінальності і відомого своєрідності. Ландшафтний дизайн можна сміливо назвати одним з проявів культу...
Хочете виростити щось оригінальне і неповторне? Тоді гарденія буде ідеальним рішенням! Якщо ви вирощуєте гарденії і, природно, хочете поба...
Дачна ділянка - це не завжди клаптик землі десь далеко за містом. Часто буває так, що це повноцінна територія передмістя або будиночок в ко...
Адамове дерево (Paulownia) - єдине швидкоростуча дерево з сімейства Paulowniaceae. Рослина названо павловнией в честь нідерландської ко...
Кожна людина може створити собі власний, індивідуальний дизайн садової ділянки. Програма для ландшафтного дизайну онлайн є комп'ютерні кур...
До початку квітня сніг зберігається лише в сильно затінених куточках саду і низинах. Дочекавшись звільнення землі від снігу та підсипання, слід прибрат...
Можна, звичайно, купити готову драбину в магазині, але ж дача це таке місце, де по ідеї треба намагатися робити все своїми руками, прикладаючи...
Прекрасні квітки геленіума послужать вам нагадуванням про що минає літо восени, допоможуть урізноманітнити ландшафтний дизайн дачної ділянки. У цій статті...
Усім звичний і такий звичайний для нашої кухні ріпчасту цибулю цілком можна вирощувати на дачній ділянці і створити для себе запас цього необхідного прод...
Рід Буддлея містить понад 100 видів, які зустрічаються всюди на земній кулі. У своїй більшості, це вічнозелені чагарники, але часом зустрі...
Не особливо важливо, вирощуєте ви капусту на літній грядці або в зимовій теплиці, ви обов'язково зустрінетеся з шкідниками врожаю, які будуть заважати...
Хоча програма Google SketchUp не створювалася спеціально для дизайну ландшафту і планування дачних ділянок, проте її цілком можна використовува...
Паркан для дачі - це ціле мистецтво, і ми зовсім не перебільшуємо. Адже можна огородити територію ділянки звичайними бетонними плитами, шифером іл...
Лаванда являє собою ефіроолійну культуру у вигляді вічнозеленого чагарника з характерними колосоподібними суцвіттями і вузькими сіро-зеленими лис...
Назва цих красиві квітів в перекладі означає «вітряна», дане за те, що квітки при поривах вітру легко втрачають свої яскраві пелюстки. У народі ча...
Садова доріжка служить не тільки прикрасою вашого будинку, але і виконує значну практичну роль по захисту вашого взуття від бруду і води. Вона прос...
Будучи, на перший погляд, звичайної металевої сіткою «рабиця» є найбільш доступним і практичним способом захистити кордони своїх ...
З початком теплого сезону, ми все частіше буваємо на дачі, де можна не тільки старанно попрацювати на благо оригінального ландшафтного дизайну і майбутнього ур...
10.09.2014
Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...
08.09.2014
Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...
06.09.2014
У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...
03.09.2014
Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...
02.09.2014
Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...
30.08.2014
Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...
29.08.2014
Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...
28.08.2014
Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...
26.08.2014
З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...
25.08.2014
З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...
23.08.2014
Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...
21.08.2014
Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...
20.08.2014
Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...
20.08.2014
Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...
20.08.2014
Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...
19.08.2014
Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...