Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в дачному гаражі різними способамиУтеплення підлоги в дачному гаражі різними способамиУтеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і восени. Тому ми вирішили утеплити не тільки стіни, стеля та ворота гаража, але також і підлогу, щоб максимально знизити тепловтрати.

 

Утеплити підлогу в гаражі можна різними способами, але насправді, це досить проблемне підприємство. Сьогодні DachaDecor.com.ua розгляне всі нюанси з цього приводу, щоб кожен читач зміг самостійно вирішити, чи потрібно утеплювати підлогу в гаражі, і якщо так, то яким саме способом це зробити.

Проблеми утеплення підлоги в дачному гаражі

Якщо гараж старий або просто побудований спочатку без утеплення, з його подальшим облаштуванням можуть виникнути певні проблеми. Утеплення - процес, який за правилами ведеться під час самого будівництва, ну або відразу закладено в план. Якщо ж утеплити гараж ви вирішили тільки зараз, коли ця споруда використовується вже кілька років, зробити це буде складно. Які ж існують проблеми утеплення підлоги гаража дачного?

  • В першу чергу, це вибір матеріалу. Сьогодні на ринку досить багато цікавих пропозицій і якісних технологій, але всі вони призначені для своєчасної роботи, а не для подальшої обробки. Вибрати матеріал у відповідності з вимогами теплоізоляції підлоги на етапі повної готовності до експлуатації гаража буде непросто.
  • Також важливо відзначити і той момент, що утеплення підлоги - досить нелегке завдання для новачка, якщо ви вирішили провести роботи своїми руками. Потрібно вибрати матеріал, підготувати поверхню, вивчити технологію і з самого початку правильно вести процес.
  • Проблемою є і те, що в готовому гаражі вже встановлені стелажі, шафи, деяке обладнання, зберігаються інструменти та запчастини. В утепленні стін і стелі, це не питання, так як ізоляцію можна зробити зовні. З підлогою ж працювати треба тільки зсередини, а значить, вас очікує прибирання в кілька днів і рішення питань по розміщенню всього наявного в дачному гаражі з інших приміщень або будівель.
  • Дуже важливо помітити, що при утепленні ви піднімаєте рівень підлоги, та наскільки високим буде даний підйом, залежить від матеріалу. Але підйом підлоги - це також і поріг, який може заважати в'їзду автомобіля і бути не особливо зручним навіть для пішого входу. Звичайно, якщо це якісь 5-7 см, нічого страшного в цьому немає, але якщо технологія вимагає підйому на всі 15-20 см і більше - це вже серйозна проблема.
  • Крім того, теплоізоляція гаражного підлоги - дорога затія, якщо використовувати якісний матеріал утеплення і подальшої обробки, а тому відразу обміркуйте бюджет, виберіть матеріали, і тільки потім приступайте до роботи, щоб не сталося так, що з якоїсь причин процес зупиниться, і все майно гаража просто опиниться на вулиці на всю зиму.
  • Також обов'язково варто розуміти, що подібна робота повинна відбуватися в теплу пору року, коли світловий день і температура дозволяють закінчити швидко. Взимку ж працювати в холоді не дуже зручно, та і будівельні розчини можуть втратити значну кількість своїх переважних характеристик.

Утеплення підлоги в дачному гаражі - процес складний і трудомісткийУтеплення підлоги в дачному гаражі - процес складний і трудомісткий

Проблем утеплення підлоги гаража на дачі предостатньо, і тому варто подумати, починати роботу або ж перенести її на наступну весну, а може і зовсім забути про цю затію, якщо ви не збираєтеся облаштовувати в гаражі робоче місце або часто використовуваний склад, ремонтувати авто і техніку взимку, і так далі.

Матеріали утеплення підлоги гаража дачного

Підлогу гаража дачного утеплюється різними матеріалами, але можливість їх використання знову залежить від часу проведення робіт, етапності будівництва і теплоізоляції, бюджету, вимог.

Якщо розглядати просто утеплення підлоги, а не статі готового гаража, то підійде керамзит, дерево з прошарком пінопласту, дерев'яний настил на мінеральну вату, насипний підлогу, пінополістирол, пінополіуретан, керамзит та інші матеріали. Також можна встановити і тепла підлога в гаражі, але для цього знадобиться зробити ще більше.

Необхідно правильно вибирати матеріали для утеплення підлоги гаража на дачі, щоб отримати бажаний ефектНеобхідно правильно вибирати матеріали для утеплення підлоги гаража на дачі, щоб отримати бажаний ефект

Підготовчі роботи перед утепленням підлоги в гаражі

Ми багато говоримо про підготовчих роботах, так як це дуже важливий етап будь-якого проекту. Багато будівельники навіть кажуть, що без підготовки не варто і братися за роботу, адже тут навіть при виборі дорогого і якісно матеріалу теплоізоляції в майбутньому обов'язково будуть проблеми. Тому витрачаємо трохи часу і робимо все правильно, щоб отримати високу якість робіт

Проводимо прибирання в гаражі, провітрюємо приміщення і виносимо все зайве. Очищаємо підлогу від всього, що на ньому є - фарба, відколи бетону, старий дерев'яний настил і так далі. І відразу ж приступаємо до ремонту гаражного підлоги, найпростішого, шляхом замазки тріщин і вибоїн.

Прибирання та підготовка - обов'язкові етапи, які слід виконати перед початком основних робітПрибирання та підготовка - обов'язкові етапи, які слід виконати перед початком основних робіт

По закінченню підготовки, сміливо переходимо до теплоізоляції. Звичайно, ці процеси іноді йдуть врозріз з технологічними вимогами якісного утеплення та використання спеціальних матеріалів, але ми неодноразово знаходили вихід зі складної ситуації, і сьогодні зробимо це в черговий раз.

Ідеї утеплення підлоги гаража на дачі

Основні наші ідеї класичні, але є і кілька ексклюзивних, які були втілені в життя і дали відмінні результати.

Підлога в гаражі повинен бути утеплений якісно, і для цього ми розглянемо кілька варіантівПідлогу в гаражі повинен бути утеплений якісно, і для цього ми розглянемо кілька варіантів

Утеплення гаражного підлоги керамзитом

Технологія утеплення керамзитом мало змінюється від місця дислокації матеріалу. Тому підлогу в новій бані, битовки, дачному будинку або в гаражі утеплюється керамзитом однаково, з урахуванням тільки особливостей самого приміщення.

Як швидко і правильно утеплити підлогу в гаражі на дачі керамзитомЯк швидко і правильно утеплити підлогу в гаражі на дачі керамзитом

Після вирівнювання поверхні, підлога застеляється влагоизоляционным матеріалом, щільною плівкою, яка заводиться на стіни гаража приблизно на 20 см і добре проклеюється по всіх стиках. Далі, поверх плівки відбувається насип керамзиту, який ущільнюється і вирівнюється. Керамзит в даному випадку краще вибирати різних фракцій, щоб поставити хорошу щільність шару. Сам же шар повинен бути не менше 20 см. Це серйозний підйом підлоги, але з ситуації необхідно знайти вихід.

Після насипу керамзиту і вирівнювання шару утеплюючого матеріалу, поверх нього встановлюється монтажна металева сітка, бажано в два шари. Вона обов'язково повинна бути на каркасі, який буде впиратися в основний підлогу гаража, тобто, в бетонну стяжку. Потрібен каркас для того, щоб стяжка підлоги, що заливається з керамзиту, відповідала всім вимогам міцності і несучої здатності. Сама ж стяжка заливається шаром не менше 4 см і ретельно вирівнюється. Сохнути підлога в гаражі має близько 7-10 днів.

Утеплення підлоги керамзитом має певні вимоги, які обов'язково дотримуватись при виконанні робітУтеплення підлоги керамзитом має певні вимоги, які обов'язково дотримуватись при виконанні робіт

Утеплення підлоги в гаражі пінопластом

Ми вибираємо утеплювачі залежно від вимог до теплоізоляції та характеристик приміщення, а тому часто нам підходить пінопласт або пінополістирол - якісні ізолятори високої щільності. Використовувати їх можна і для підлоги в гаражі.

Пінопласт і пінополістирол - сучасні матеріали, які відмінно підходять для теплоізоляції підлогиПінопласт і пінополістирол - сучасні матеріали, які відмінно підходять для теплоізоляції підлоги

Після підготовки поверхні підлоги, пінопласт шаром не менше 5 см і самої високої щільності, ближче до ПСБ-С 50, встановлюється на підлогу. Багато також укладають під плити пінопласту або пінополістиролу гідроізоляцію, що є позитивним, але не основним фактором. Також можна використовувати матеріал марки ПСБ С-35, який витримує високі навантаження і призначений саме для утеплення підлог.

Матеріал укладається на клейовий склад, яким ущільнюються і всі шви. Далі, по поверхні матеріалу розстеляється армуюча сітка і заливається стяжка з цементно-піщаного розчину.

Як утеплити підлогу в гаражі з застосуванням пінопласту?Як утеплити підлогу в гаражі з застосуванням пінопласту?

Швидке і недороге утеплення підлоги в гаражі

Буває так, що часу на утеплення підлоги просто немає, а перед першими холодами необхідно хоча б мінімально знизити тепловтрати. Тоді деякі дачники, як і просто автолюбителі, використовують наступний спосіб - застеляють підлогу деревом або деревостружечными плитами. ДСП для цього годиться слабо, так як матеріал швидко псується від вологи, а ось OSB плити підходять непогано.

Настил плит OSB пол дасть певний енергозберігаючий ефектНастил плит OSB пол дасть певний енергозберігаючий ефект

Важливо розуміти, що плити не є цілісним матеріалом і при точкової або торцевої навантаженні можуть лопатися і ламатися. Тому листи необхідно закріпити на поверхню вирівняного підлоги, а придавити краю плінтусом, порогами, металевими смугами.

Утеплити підлогу можна і дошками. Звичайно, це не дасть серйозного ефекту, але, принаймні, матеріал буде не таким холодним, як бетонна підлога взимку. Дошки застилаються з обов'язковим кріпленням, як і плити, а також максимально ущільнюються.

Настил дощок на гаражний підлога може дати помітний ефект утепленняНастил дощок на гаражний підлога може дати помітний ефект утеплення

Необхідно знати, що подібна теплоізоляція підлоги тільки тимчасова, адже матеріал недовговічний, псується від вологи і пересушування. А якщо говорити про дошках, незручність також полягає в тому, що шви можуть швидко забитися сміттям і пилом.

Утеплення гаражного підлоги під настилом

Є ще один цікавий спосіб, який не вимагає серйозних витрат і умінь, але що саме головне для усіх, хто запізнюється з теплоізоляцією, і часу. Тобто, подібний процес може бути завершений буквально за день!

Фахівці називають такий вид теплоізоляції - утеплення підлоги під настилом. Тут використовується комбінований варіант теплоізоляції - пінополістиролом і дошками, які лягають на лаги. Тут вже не варто витрачатися на дорогий утеплювач високої щільності, адже достатньо буде і середнього за якістю матеріалу, який коштує в рази дешевше.

Стандартний настил для утеплення підлоги, частково з різними утеплительными матеріаламиСтандартний настил для утеплення підлоги, частково з різними матеріалами утеплительными

Отже, застеляємо строго за рівнем лаги на підлогу гаража, для виробництва яких вибираємо тільки сухе і рівне дерево, можна недорогих порід. Все дерево обробляється антисептиками і засобами вологозахисту, якщо ви хочете, щоб подібна конструкція прослужила довго. Лаги укладаються з невеликим кроком, приблизно в 40-60 см, або в залежності від ширини утеплювача. Лаги закріплюються до підлоги і прокладаються теплоізоляційним матеріалом. До речі, в даному випадку, це може бути не тільки пінопласт, але також і мінеральна вата.

Після укладання теплоізоляційного матеріалу, відбувається настил дошки, також обов'язково сухий. Дошка укладається рівно і закріплюється на лаги. Матеріал також повинен бути оброблений засобами захисту.

Утеплення підлоги гаража під настилом з використанням пінопластуУтеплення підлоги гаража під настилом з використанням пінопласту

Інші способи утеплення підлоги в гаражі

Існують і інші способи теплоізоляції гаражного статі, але вони вимагають більш серйозної підготовки і професіоналізму, а іноді затрат та спеціального обладнання. Наприклад, утеплення підлоги пінополіуретаном, або і взагалі, укладання електричної теплої підлоги в гаражі. Це хороші способи, які дають чудовий результат, а тому якщо хтось із наших читачів зацікавиться саме ними, просимо звертатися в рубрику Відповіді на питання!

Проблему утеплення може вирішити і обігрів гаража з допомогою теплої підлогиможе вирішити Проблему утеплення та обігрів гаража з допомогою теплої підлоги

Поріг і в'їзд в гараж після утеплення

По завершенню робіт з утепленням гаражного підлоги, нам необхідно зробити якісний і зручний в'їзд в гараж, адже рівень підлоги найчастіше піднімається на 10 см, 15 см і більше. На 10 см збільшення будь-яка техніка відреагує нормально, але от якщо рівень підлоги підніметься на 15-20 см або більше, то застрибнути автомобіля в гараж буде набагато складніше. Тому ще на етапі установки утеплювача, продумайте формування якісного в'їзду.

Пам'ятайте, що при будь-якому способі теплоізоляції підлоги, на поріг потрібно накладка з куточка, щоб не покалічити в'їзд в гараж вже першими кількома заїздами. Якщо ж підлога піднімається істотно, необхідно виливати додатковий в'їзд, встановлювати металеві направляючі смуги і так далі.

Рішення проблеми на картинці нижче, де можна побачити великий кут в'їзду, який виправляється шляхом укладання металевих пластин. Також, можна рівняти в'їзд шматками транспортерної стрічки або навіть широкими дерев'яними дошками. Але якщо робити для себе і капітально, то рекомендуємо приготувати розчин і зробити підйом з бетону з обов'язковим армуванням.

Установка порогу для в'їзду в гараж після утеплення підлоги і підняття його рівняУстановка порогу для в'їзду в гараж після утеплення підлоги і підняття його рівня

Утеплення підлоги в гаражі на дачі необхідно для створення найбільш комфортної обстановки всередині. Ми дуже сподіваємося, що у вас вийде зробити все якісно і без залучення третіх осіб, яким доведеться платити за роботу.

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...