Малина, агрус, смородина, трав'янисті лікувальні рослини, чагарники декоративної форми, інше. Ми ж хочемо порадити вам ще один елемент корисного садового декору - лимонник.
Кожний щасливий власник дачного наділу вирощує на його території безліч цікавих і корисних рослин.Ця рослина не тільки корисне, але і досить чарівним. Ягідна ліана радує власника ділянки з весни і до самої осені, спочатку покриваючись ароматними білосніжними квітами, влітку перетворюються чепурними китицями корисних ягід, і переодягаючись до осені в лимонно-жовте, дійсно чудову листя.
Лимонник китайський лимонник, трава лимонник ... як би не називали рослина, яке ми вирішили сьогодні уявити, воно здатне порадувати вас при правильній посадці і відповідному догляді. Отже, далі кілька рядків саме про це.
Почати, мабуть, варто з розташування лимонника на ділянці. Для нього слід підібрати тепле місце, яке добре захищене від холодних протягів і вітру. Прикладом може бути посадка лимонника біля будинку, садових будівель, або в інших тихих зонах. У середній смузі країни рослина рекомендовано висаджувати з західної сторони будівель, у південних регіонах - з східної сторони. Бажано, щоб частина рослини постійно перебувала в тіні, або лимонник відчував сонячне світло не цілий день. Також, з метою декорування ділянки і правильного розміщення лимонника на дачній ділянці, його можна висадити вздовж паркану, обвити їм арку або навіть альтанку.
У середній смузі лимонник висаджується у весняний час. Це має бути кінець квітня або початку травня. В більш південних частинах країни посадка проводиться восени, а саме в жовтні. Фахівці рекомендують робити групові посадки, мінімум по 3 рослини. Відстань між ними повинна бути не менше одного метра. Також дотримуйтесь дистанцію від будівель, не менше півтора метрів, щоб весняна крапель не потрапляла на корені лимонника.
Вибравши місце, можна переходити безпосередньо до посадки. Необхідно викопати посадочну лунку, глибина 40 см, діаметр 50-60 див. Обов'язково облаштувати дно лунки якісним дренажем - бита цегла, щебінь, керамзит. Далі, посадкова лунка наповнюється спеціальною сумішшю з дернової землі, перегною і листового компосту, в рівних частинах. Бажано додати туди ще й 500 г деревної золи, а також 200 г суперфосфату. Суміш вийде поживною, що дуже важливо для молодих саджанців.
Підвищеною життєздатністю і виживаністю відрізняються саджанці лимонника у віці 2-3 роки. Їх невелика висота сторицею перекривається відмінно розвиненою кореневою системою. Помістіть лимонник в лунку так, щоб коренева шийка залишилася на рівні землі, поглиблювати її не рекомендується. Засипте зверху перегноєм і торфом і рясно полийте.
Молоді ліани лимонника легко приживаються, якщо забезпечити правильний догляд, який досить простий. Постарайтеся притінити рослину від яскравих і пекучих сонячних променів, видаляйте бур'яни навколо рослин і розпушуйте землю, обприскуйте лимонник чистою водою, якщо літо видалося сухим. Попереднє ж укриття лунки після посадки перегноєм перешкоджатиме швидкому випаровуванню вологи з грунту, а заодно і підгодує молоде рослини, так що подібна мульча просто обов'язкова.
Щоб листя лимонника були живими і соковитими, а вся його стати пишною, з третього року посадки на ділянці рослину слід постійно підгодовувати. Починати можна з квітня. Пристовбурові круги обсипаються селітрою, не більше 20-30 г, далі їх мульчують листовим компостом або перегноєм. Влітку підживлення змінюється на органіку. Кожні 2-3 тижні лимонник заливають рідким коров'яком з водою 1:10, або ж курячим послідом з водою, 1:20. в осінній період, коли листя опало, під кожну рослину необхідно вносити 100 г деревної золи і 20 г суперфосфату, які відразу закладають у землю на глибину до 10 див.
Цвісти і плодоносити рослина лимонник починає приблизно на 5-й рік життя, ще через кілька років настає період підвищеної врожайності. У цей момент ліани потрібно підгодовувати нітрофоскою. Навесні, бажано в прогріту землю, вноситься 40-50 г добрива на кожен квадратний метр посадки. Після цвітіння лимонника в грунт вносять розбавлені пташиний послід або коров'як, не більше одного відра під кожну рослину. Восени слід збільшити звичайну дозу суперфосфату, до 60 р, а також додати сірчанокислий калій, його потрібно 30-40 г під кожну рослину. Кожні 2-3 року в грунт на глибину 5-8 см, закладають компост, 5 кг на квадратний метр.
Як розумієте, без поливу теж не обійтися, тим більше що на батьківщині лимонник зростає в умовах підвищеної вологості. Слід обприскувати рослини в жарку погоду, вода повинна бути теплою. Не забувайте і про молодих рослинах, які найбільш потребують догляду. Більш дорослі ліани поливають в посушливі моменти, їм потрібно до шести відер теплої води під кожну рослину. Полив теплою водою необхідний і після кожного внесення підгодівлі. Мульчувати грунт після цього обов'язково, зробити це можна сухою землею.
стратифікації схожість насіння може зрости до 90%. Насіння висівають під кінець квітня, норма - 2,5 г на 1 м, глибина не більше 2 см Після появи сходів потрібно ретельно відстежувати вологість і містити лимонник в півтіні. Не допускайте попадання прямих сонячних променів. При вмісті в подібних умовах, сіянці швидко розвиваються, починають гілкуватися, і до третього року життя мають виткі пагони. Далі, після висадки лимонника у грунт, рослині необхідна спеціальна опора, на якій він кинеться в зростання.
Лимонник (фото на даній сторінці сайту) можна розмножувати насінням, живцями, відводками або поділом куща. Всі способи практично ідентичні з розмноженням будь-якого іншого рослини, відмінність є лише в розмноженні насінням. Вони дають близько 20-30% схожості, якщо забезпечити правильний догляд. Перед посадкою насіння слід стратифікувати. Відбувається це в три етапи - один місяць при температурі 20 градусів тепла, наступний - 3-5 градусів, і третій місяць при 8-10 градусах Цельсія. Після даноїДля того щоб поліпшити освітленість для лимонника, його вирощують на спеціальній шпалері. Без даних опор рослина погано розвивається і має вигляд низькорослого чагарнику, при цьому погано плодоносить. В правильних умовах лимонник дає хороший урожай великих ягід в щільній кисті.
Встановлюється шпалера у рік садіння рослини. Якщо, з якихось причин, це не зроблено, то просто перев'яжіть ліану кілочками, а шпалеру встановіть наступної весни.
Шпалера повинна бути не менше 2,5 м у висоту над землею, вкопана приблизно на півметра, кілочки через 2,5-3 м один від одного. Кілочки обтягнуті дротом в три рівні, на висоті 0,5, 0,7 і 1 м. Підв'язують рослина відразу, поступово переміщаючи його вище, на зиму, що залишилися на шпалері пагони не знімають. Якщо посадка лимонника відбувається поруч з яким-небудь будовою, то опорою йому можуть послужити похилі драбинки, встановлені на землю і опертих на будову.
На другий-третій рік життя бурхливий розвиток кореневої системи лимонника змінюється не менш бурхливим розвитком надземної частини. Вже з ранньої весни ви помітите безліч нових пагонів, які будуть заплутувати рослину і заважати нормально існувати дорослим стеблах. У цей момент і варто починати обрізку лимонника. З усієї кількості молодої зелені слід залишити не більше 4-6 пагонів, решта не шкодуючи зрізати на рівні грунту. Якщо ж у вас на ділянці є більш дорослу рослину, наприклад у віці понад 15 років, то у нього відбувається вилучення малопродуктивних гілок, які мають замінитися молодими і більш перспективними.
Обрізку лимонника не виробляють взимку або навесні, це загрожує рясним плачем рослини, так як в цей період у нього підвищений соковыделение. У період дані можна прибирати лише кореневу поросль, причому робити це слід кожен рік. Паростки зрізають нижче рівня грунту. А ось саму обрізку проводять восени, після листопаду. В першу чергу видаляються зламані і сухі гілки, які загущують крону. Також слід вчасно видаляти і бічні пагони-переростки, залишивши не більше 10 нирок.
Дорослі рослини не потребують захисту від холодів, так як володіють достатньою міцністю і морозостійкістю. А ось молоді лимонники, особливо у віці декількох років, після посадки накривають сухим листям, шар близько 15 см, а також гіллям, щоб відлякати шкідників у вигляді гризунів.
Плоди лимонника володіють лікарськими властивостями, а тому дуже цінні. Збирають їх у той момент, коли ягоди лимоннику стануть рівномірно червоними, прозорими і м'якими. Збирати ягоди слід разом з плодоніжками, які також корисні. Досить часто вони використовуються, як суха "приправа" до чаю.
Зібрати врожай можна за один раз. Фахівці роблять це дуже просто - стелять під рослина мішковину, скатертина, шматок матерії, інше, і різко струшують гілку. Від різкого руху більшість ягід обсипається і залишається тільки зсипати їх з підстилки в зручну ємність.
Хочемо відзначити той факт, що ягоди лимоннику швидко псуються - пліснявіють, бродять, гниють, тому переробити їх слід у найкоротші терміни, бажано в той же день. Намагайтеся не дробити насіння, інакше заготівля придбає не особливо приємний гіркуватий присмак.
Сушать ягоди в духовці, температура 60 градусів Цельсія, термін - 3-4 дні. Якщо висушені плоди правильно, вони будуть мати темно-червоний колір, і зможуть зберегти свої властивості протягом декількох років.
Корисні властивості лимонника відомі з давніх часів, тому він широко використовується в медицині, як народної, так і традиційною. Лимонник застосовується для стимуляції діяльності судин і серця, для збудження центральної нервової системи, підвищення працездатності при перевтомі (розумова перевтома або фізична), для поліпшення роботи дихальних шляхів. При цьому використовується настоянка лимонника, перетерті насіння лимонника і екстракт його насіння. Перед застосуванням будь-яких засобів, ми радимо вам проконсультуватися у лікаря. Це обов'язково, якщо ви турбуєтеся про своє здоров'я, адже дуже часто ми й самі не знаємо, на які кошти у нас є алергія.
Властивості лимонника досить цікаві людям. Крім того, це красиве рослина, яка може досить просто прикрасити ваш сад. З цих причин багато і хочуть вирощувати китайський лимонник на дачній ділянці. Зробити це можна досить просто, в цьому ви вже переконалися за допомогою нашої статті (лимонник не вимагає спеціального або складного догляду). Варто тільки придбати лимонник, точніше його саджанці або насіння, і висадити на ділянці. Існує тільки один забутий питання, який саме лимонник посадити у себе на дачі, адже, напевно, є кілька видів? Звичайно, рослина не самотньо у своєму роді і трохи нижче ми ознайомимо вас з його представниками:
Нам здається, що зараз лимонник цікавий кожному нашому читачеві, і тому не варто втрачати час і шукати відгуки про лимонник або думки людей, які були пов'язані з його вирощуванням. Просто розгляньте лимонник китайський на фото, визначте необхідний вам сорт, купіть лимонник (ціна постачальників досить прийнятна), і насолоджуйтесь новим рослиною, яке незабаром підкорить вас повністю.
Привести в порядок дачу навесні - святий обов'язок кожного з нас, адже протягом холодного періоду багато що продірявилися, дало тріщини, відвали...
Пінопласт - це досить поширений матеріал для утеплення будинку, у нашому огляді ми проаналізуємо плюси і мінуси його використання для утепл...
Жимолость - чудова рослина, яка чудово підходить для вирощування на ділянці. Ця рослина - не тільки цінне джерело вітамі...
Іпомея - це квітка сімейства В'юнків. Назва обумовлена здатністю обвиватися. Він являє собою отруйну в'ється ліану з серцевидною фо...
Бузина являє собою цілий рід листопадних чагарників, або малих дерев. Один з видів рослини, що використовується в культурі, також є тр...
Пропонуємо заглянути у Флоренцію, щоб помилуватися на її пам'ятку, відому під назвою сади Боболі. Флоренція - серце Туга...
Здорова і якісна розсада - запорука правильного розвитку рослини, своєчасного і вагомого врожаю. Про це знає кожен дачник, але не всі ...
Питання: "Як пересадити дорослий персик, який переніс складне захворювання, без шкоди дереву? Необхідно зробити це в літній час, так як на дан...
Вирощування різноманітних культур на власній ділянці завжди було головним питанням кожного дачника. Хтось задовольняється тільки ягодами та кустарни...
Кущові троянди є одними з найбільш відомих, так як кожна людина неодноразово з ними стикався, нехай і не на власній дачі, а при визнач...
Облицювання дачного будинку підвищує естетичні та захисні характеристики матеріалів будівництва, а також може бути використана для стандартного ремо...
Доглядаючи за рослинами, кожна людина, будь то садівник з високим рівнем професіоналізму або любитель з невеликим дачним ділянкою, повинен знати опр...
Деколи трапляється так, що на наших дачних і присадибних ділянках ростуть квіти, кущі і дерева, про яких ми нічого не знаємо. Іноді ж ми хочемо ...
Вже довгі роки ми використовуємо на дачах різноманітні меблі для відпочинку, що допомагає перевести дух, прийняти зручне положення під час обіду або д...
Дереза, інакше Ліцей (Lycium) - вічнозелений чагарник сімейства Пасльонові (Solanaceae). Цей чагарник росте в субтропічних і помірних реє...
Дачні візки можуть бути найрізноманітнішими і мати абсолютно відмінне призначення, а тому ми вирішили більш детально розглянути дане са...
Декоративна рослина бонсай, насправді, є досить вибагливим і вимогливим і для того, щоб його виростити, потрібно багато часу і...
У сучасному ландшафтному дизайні все більшу популярність набуває створення сухих струмків. Це досить красива споруда, спочатку такі руч...
Годжі (Lycium barbarum) - високий розлогий чагарник, до 3,5 м висотою. Він поширений на Гімалаях, зустрічається на висоті до 3000 м над р...
Дача біля паркової зони завжди характерна появою на її території дрібних тварин, які заходять до нас поласувати чимось смачненьким. Зачасту...
Ми вже розповідали про звичайну капусту, і багато городників задаються питанням: "Як виростити цвітну капусту?" Незважаючи на всю очевидність процесу, ...
Високі городи і грядки вважаються розумним рішенням для більшості дачних територій. Вони мають величезну кількість переваг і відповідають вимогам...
Кожному дачникові доводиться регулярно копати землю на своїй ділянці і зазвичай вірною помічницею у цій справі виступає звичайнісінька лопата. І якщо ділянка...
Волчеягодник, або, як його ще називають, Волчник, відноситься до сімейства Волчниковые. Це листопадні або вічнозелені чагарники, відомі широко сво...
Такий матеріал для садових доріжок, як камінь, використовується в тих місцях, де ходять дуже рідко, на сильно пересіченій місцевості і при досить дов...
Вийшла нова версія однієї з найпопулярніших в Росії програми для тривимірного дизайну будинків, квартир і ландшафтів. Кількість користувачів попередніх ...
Вирощування салату - це не просто цікаве і цікаве хобі, але, часом, і один з кращих методів забезпечити всю свою родину свіжою зеленню. Сьогодні ...
Паркан з коліс на дачі може допомогти з огородженням території, так би мовити, дешево і сердито. Але якщо ви вважаєте, що подібне огорожу для вашої так...
Музика вітру - східний талісман, який став популярним аксесуаром не тільки нашого будинку, але і дачної території. Сьогодні ми створюємо музику вітру ...
Рішення про самостійну циклюванні - серйозний крок, для успішності цього заходу необхідні практичні навички і знання послідовності ...
Однією з прекрасною декоратівноліственних культур вважається каладіум двоколірний належить до сімейства ароїдних. Це бульбова рослина відбувається...
Будь огородник та дачник неодноразово замислювався про будівництво теплиці і підбирав культури, які в ній можна вирощувати. Їх дійсно багато, але ...
Питання: "Як позбутися від борошнистої роси на аґрусі?" Цю тему ми вважаємо наболілої для багатьох дачників, які, не знайшовши відповіді, просто відмовитися...
На сайті DachaDecor.com.ua вже розміщена стаття про те, як зробити штучний камінь для дачі своїми руками. Там є досить багато цікавих підр...
Не так давно ми задалися цікавим питанням: а чи не побудувати нам битовку на дачі? І ось, завдяки власному досвіду і декільком розумним підказка...
Розглядаючи різноманітні сорти вишні для посадки на власній дачі, ми можемо навіть трохи розгубитися, адже на даний момент фахівці цій сф...
10.09.2014
Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...
08.09.2014
Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...
06.09.2014
У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...
03.09.2014
Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...
02.09.2014
Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...
30.08.2014
Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...
29.08.2014
Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...
28.08.2014
Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...
26.08.2014
З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...
25.08.2014
З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...
23.08.2014
Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...
21.08.2014
Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...
20.08.2014
Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...
20.08.2014
Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...
20.08.2014
Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...
19.08.2014
Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...