Утеплення веранди на дачі зсередини і зовні

Веранда на дачі може стати теплою дуже швидко, варто лише дуже цього захотітиВеранда на дачі може стати теплою дуже швидко, варто лише дуже цього захотітиВзимку на дачі холодно, а тим більше в неопалюваних приміщеннях, які ми добудували в літній час. Тому, сьогодні ми вивчаємо, як утеплити веранду на дачі, щоб і взимку на ній було приємно проводити час за розмовами або сімейною вечерею.

 

Утеплення веранди на дачі можна провести в будь-який час року, так як є кілька способів утеплення. Природно, якщо ви хочете утеплити будівлю зовні, бажано зробити це в теплий період, так як і працювати буде простіше, і деякі матеріали вимагають плюсових температур для монтажу. Але якщо на вулиці прохолодно або навіть холодно, ми пропонуємо альтернативний метод утеплення веранди зсередини.

Чи можна утеплити веранду на дачі швидко і своїми руками?Можна утеплити веранду на дачі швидко і своїми руками?

Утеплення веранди зсередини

Ми вирішили не наймати фахівців, так як утеплення веранди своїми руками буде не таким вже складним і допоможе нам зберегти кошти. Отже, давайте приступимо, адже чим довше ми очікуємо, тим стає холодніше.

Вибираємо матеріал для утеплення веранди

Ми пропонуємо працювати з каркасним методом утеплення, адже так конструкція вийде куди міцніше і впевненіше. Тим більше, за допомогою каркаса ми зможемо встановити абсолютно будь утеплювач для веранди на стіни, а не тільки пінополістирол, який можна кріпити на спеціальні дюбелі прямо до стіни.

Отже, дерев'яний або металевий каркас, утеплювач (пінопласт, пінополістирол, мінеральна вата, інші плити і мати для утеплення), а також матеріали обшивки, за допомогою якого відбуватиметься декоративна обробка веранди.

Вибираємо якісний матеріал для утеплення верандиВибираємо якісний матеріал для утеплення веранди

Утеплюємо стіни веранди зсередини

Каркас нам буде необхідний на стінах, на стелі і на підлозі, адже бажано утеплити всі сторони, звідки може слідувати холод. Почнемо ми, мабуть, саме зі стін.

Ми вирішили вибрати дерев'яний каркас, так як з деревом приємно, та й просто зручно працювати. Під утеплення - це саме те, що нам необхідно.

Каркас ми пропонуємо робити найпростіший, з дерев'яного бруса, горизонтально витягнутого по всій площині стіни. Крок між лініями каркаса повинна бути дорівнює ширині обраного утеплювача, і у нас це 50-60 див. Дерев'яний брус для обрешітки ми вибрали 50х50 мм, так як і товщина утеплювача 50 мм

Що дає нам утеплення стін веранди якісним матеріалом і додаткова обробка?Що дає нам утеплення стін веранди якісним матеріалом і додаткова обробка?

Пропонуємо обробити брус антисептиками і антипіренами перед установкою. Більше про дані засоби ви зможете дізнатися, прочитавши матеріал про захист деревини.

Перший брус кладемо на стіну під саму стелю, можна навіть в кут між стіною і стелею, якщо він рівний. Далі, від нижньої частини бруса заміряємо 60 см (вирішили взяти мінеральну вату завширшки 60 см) і робимо позначку. Далі, відбиваємо рівну лінію по позначці і встановлюємо наступний брус, щоб його верхня частина проходила по лінії розмітки. Продовжуємо так до самої підлоги.

Існує один обов'язковий нюанс, який необхідно дотримати - установка бруса в нижній кут стіни, незалежно від кроку обрешітки. Навіть якщо крок вийде в 30 або 40 см, тут немає нічого страшного, головне, щоб нижні краї декоративної обробки мали основу для кріплення.

Якісне утеплення стін веранди зсередини значно підвищує енергозбереженняЯкісне утеплення стін веранди зсередини значно підвищує енергозбереження

Тепер, після установки каркаса, який, ми сподіваємося, ви не забили перевірити рівнем і схилом, нам необхідно закласти між дерев'яною основою утеплювач. Це мінеральна вата товщиною до 50 мм і шириною в 60 див. Закладається вона дуже просто - відрізаємо шматки потрібної довжини (ширина стіни) і закладаємо матеріал між найближчими дерев'яними брусами, якщо необхідно, добре вдавлюємо матеріал.

Залишається найпростіше - встановити пароізоляцію і зробити декоративну обробку.

Пароізоляція товщиною 5-7 мм розкочується по всій стіні і кріпиться на той самий дерев'яний брус з допомогою скоб і монтажного степлера. Всі шви і стики пароізоляції проклеюються спеціальним скотчем, який робить обшивку більш герметичною.

Обробка веранди після утеплення: якість, дизайн і додаткове утепленняОбробка веранди після утеплення: якість, дизайн і додаткове утеплення

Тепер встановлюємо пластикові панелі, вагонку МДФ або дерев'яну рейку для обробки. Зробити це буде дуже просто, так як основа для даного підприємства у нас є у вигляді брусків решетування на стіні. Відповідно, установка декоративного матеріалу відбувається на спеціальне кріплення під той матеріал, який ви обрали.

Утеплення підлоги на веранді своїми руками

Пам'ятаєте, як ми утеплювали дачний будинок? Тут будемо виходити з тих самих вимог, і робити все точно так само. Для утеплення підлоги нам знадобиться дерев'яний брус 50х50 мм, пінополістирол завтовшки 50 мм і OSB лист товщиною, скажімо, в 10 мм.

Спочатку, укладаємо по підлозі оброблені захисними складами лаги з бруса і кріпимо їх до стяжці на дюбелі. Крок, який нам необхідний - 50 див.

Далі виробляємо укладання пенополистирла між лагами і накриваємо все листами OSB. Кріплення листу відбувається з кроком в 25-30 см по лагам і з кроком 15 см на стиках аркушів. Між листами необхідно залишати зазор в 3-4 мм, а між OSB і стінами - 10-12 мм. Після укладання підлоги, акуратно закладаємо шви герметиком і укладаємо плінтус, отримавши утеплені стіни і підлога у веранді на дачі.

Як утеплити підлогу в веранді на дачі власноруч?Як утеплити підлогу в веранді на дачі власноруч?

Утеплення стелі веранди

Коли утеплення стіни і підлоги веранди закінчено, ми переходимо до стелі, через який всередину приміщення також може проникати холод.

Тут ми вирішили встановити на стельову поверхню монтажну планку або брус 30х30 мм, так як вважаємо, що для стелі такого утеплення буде достатньо, за умови, звичайно, що вище є якісна дах. Якщо ж дах веранди просто накрита, бажано зробити її повну герметизацію і провести утеплення більш товстим шаром утеплювача.

Створюємо каркас по стелі з кроком 50-60 см, закладаємо утеплювач (мінвату або пінопласт) і зашиваємо обробним матеріалом. Як бачите, все просто і дуже подібно до раніше описаним процесів.

Утеплюємо стелю веранди на дачі пінополістиролом або пінопластом, хоча можна використовувати і мінеральну ватуУтеплюємо стелю веранди на дачі пінополістиролом або пінопластом, хоча можна використовувати і мінеральну вату

На цьому ми могли б і закінчити огляд про утеплення веранди зсередини своїми руками, але хочемо зупинитися ще на одному моменті.

Обігрівачі для веранди на дачі

Коли утеплення дерев'яної веранди (або веранди з інших матеріалів виробництва) закінчено, ми б запропонували встановити всередині обігрівач, який допоможе набирати необхідну позитивну температуру і постійно підтримувати її. Особливо розвивати тему ми не будемо, а краще запропонуємо вам почитати про обігрівачах на дачі, які найбільш підходять для опалення дачного будинку та веранди. Ми натякаємо саме на інфрачервоні обігрівачі, які вважаємо найбільш економічними і ефективними. Але якщо ви маєте іншу думку, то завжди можете придбати конвектор, масляний радіатор або інший прилад для обігріву приміщення.

Після утеплення вераде можна додатково встановити якісний обігрівачПісля утеплення вераде можна додатково встановити якісний обігрівач

Коли утеплення веранди пінопластом та мінеральною ватою завершено, можна приступати до облаштування приміщення, але не варто забувати і про те, що вже наступної весни бажано повністю утеплити дачний будинок (а також утеплити веранду зовні), щоб не стикатися з проблемами холоду.

Утеплення веранди зовні

Утеплити веранду зовні можна буде вже навесні, коли морози підуть і дадуть вам можливість спокійно працювати з сумішами і розчинами. Звичайно, багато людей, якщо не встигають провести утеплення за теплий сезон, роблять утеплення не тільки веранди, але і всього будинку, в зиму, але не доводять його до кінця. Відбувається це наступним чином - товщина стіни нарощується пінополістиролом, який, природно, і виступає утеплювачем. Але, так як працювати з його обробкою вже не можна на увазі низьких температур, пінополістирол залишають у відкритому вигляді до весни. Не завжди це добре, адже утеплення будинку або веранди не доведено до кінця, але взимку ви зможете отримати вже серйозна зміна температури усередині, так як енергозбереження буде підвищено.

Утеплення веранди зовні: вибирайте найбільш прийнятний спосіб і утеплюйте дачуУтеплення веранди зовні: вибирайте найбільш прийнятний спосіб і утеплюйте дачу

Установка плит пінополістиролу на зовнішні стіни відбувається за допомогою спеціального кріплення - так званих грибочків, на які і закріплюється пінополістирол. Якщо робити все правильно, то стіна повинна бути оброблена захисними складами, далі, на неї приклеєний або закріплений на грибочки пінополістирол, сітка і оздоблення. Остання відбувається з допомогою дуже різноманітних складів для штукатурки.

Завжди можна використовувати й іншу технологію утеплення, наприклад, пінополістирол, пароізоляція і сайдинг або ж пінополістирол, ізоляційна плівка і блок-хаус. Загалом, технологію вибрати нескладно, але тут вже усе упирається у бюджет.

Утеплення веранди на дачі (відео)

Утеплення дачної веранди - важливий процес, який бажано закінчити ще влітку або на початку осені, але якщо ви не встигнули утеплитися, ситуацію завжди можна виправити, просто утепливши будівлю зсередини.

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...