Як вирощувати домашні хризантеми своїми руками

Рожеві садові хризантемиРожеві садові хризантемиЦей невибагливий квітка сімейства складноцвітих може радувати своїх господарів в листопадову негоду і навіть коли на вулиці лежить сніг, якщо його пересадити у діжку і помістити в добре освітлюване приміщення. Якщо хризантему вчасно поливати, стежити, щоб температура була сприятливою для її росту і цвітіння, вона своєю скромною красою і приємним ароматом буде радувати господарів і гостей.

Сорти хризантем

У природі існує близько 180 видів хризантеми. Сьогодні багато її види являють собою гібриди, отримані стараннями фахівців-садівників. Як зазвичай, селекціонери намагаються досягти певного кольору і пишності. Увагу людей до цієї квітки цілком виправдано, в ньому є щось відмінне від інших квітів, навіть самих популярних і пишних.

Незважаючи на уявну простоту, в ньому є якесь зачарування. Адже Не дарма в перекладі з грецької хризантема означає «сонячна квітка». Три тисячі років тому в Китаї почали «одомашнювати» дику хризантему. Пізніше з Китаю хризантема потрапила до Франції, а з Японії до Англії. Так світ дізнався про чудесне сонячному квітці. В залежності від розміру суцвіття хризантем поділяються на дрібноквіткові і крупноквіткові. А так само хризантеми мають різний тип суцвіть - анемоновидный, немахрова, махровий.

У свою чергу махрові хризантеми мають ще безліч різновидів: голчасті, кулясті, мультифлора, кучеряве, японські, китайські. Хризантема хоч і не боїться холодів, але для комфорту воліє хороше освітлення, тому важливо стежити, щоб вона росла в добре освітленому місці. Хризантема починає пишно цвісти в той час, коли вже багато інші садові рослини втратили всі свої пелюстки і занурилися в сплячку. Пізня осінь - найвдаліший час для рясного цвітіння хризантеми.

Ранні та пізні різновиди

У той же час, серед різновидів хризантем зустрічаються як ранні сорти, так і пізні. Пізньої осені хризантему краще всього помістити в тепличні умови, де вона буде продовжувати цвісти. При цьому слід врахувати, що ці квіти ще поділяються на теплолюбиві, нейтральні і низькотемпературні.

Сорти, що відносяться до першої категорії, слід переміщати в приміщення, де температура не нижче 25 градусів, для нейтральних сортів оптимальною для цвітіння буде температура - близько 11 - 19 градусів, а для більш стійких до холоду квітів температура в приміщенні повинна бути не вище 15 градусів, хоча і не нижче 10.

Білі хризантеми на ділянціБілі хризантеми на ділянці

Особливості пересадки

Щоб хризантема на новому місці відчувала себе комфортно і дарувала господарям свято своїм цвітінням, її краще пересаджувати в той день, коли на вулиці похмуро. Температура в приміщенні має бути не нижче 14 градусів. Після того, як рослина посаджено в діжку, грунт потрібно ущільнити і мульчувати. Хризантема не вимагає рясного поливу, оскільки волога не встигає випаровуватися при невисокій температурі повітря.

Хризантеми: посадка і догляд

Вирощування хризантем - просте завдання тільки для людини, яка точно знає, як забезпечити рослині правильний догляд. Але, в першу чергу, хризантему необхідно коректно висадити в грунт.

Спочатку, вибираємо правильне місце для посадки красивих квітів. Це тепле, сонячне місце на пагорбі, бажано, захищене від вітру. Грунт повинна бути слабокислою або нейтральною, з хорошою водопроникністю, правильно дренований. Також, намагайтеся, щоб хризантема протягом дня не була довго в тіні, так як це помітно позначається на красі рослини - стебла дуже витягуються, цвітіння порушується.

Крім того, грунт під хризантему повинна бути родючим, тому, якщо ділянка на дачі бідний, його слід удобрити торфом, гноєм і компостом.

Існує думка, що хризантема не сильно любить вологий грунт, і частково, воно правдиве. Але тільки занадто вологий грунт і ті місця, де високий рівень грунтових вод допомагає рослині відмочити. А взагалі, хризантема досить любить вологу, і поливати її необхідно систематично. Якщо цього не робити, і допускати пересихання грунту, це моментально позначиться на декоративності рослини. Але, поливати звичайною водою небажано. Використовувати потрібно відстояну воду, бажано близько доби, не холодну, а кімнатної температури. Але кращим поливом буде м'яка вода, наприклад, дощова.

Відмінно реагує рослина і на підживлення, коли при внесенні правильних елементів рослина стає сильнішою і симпатичніше. Використовувати потрібно мінеральні добрива і органіку, при цьому, обов'язково рихлити грунт.

Азотні добрива для хризантеми допоможуть рослині знайти пишну і яскраву зелень, фосфорно-калійні - посилити імунітет проти різних захворювань і поліпшити цвітіння. Непогано реагують квіти і на рідкі підгодівлі грунту розведеним курячим послідом і перегорілі коров'яком. Під час внесення обов'язково намагайтеся лити добрива під корінь і не потрапляти на зелень, так як будь-яка крапля концентрату може викликати опіки рослин.

Хризантеми: посадка й догляд, боротьба з шкідниками рослинХризантеми: посадка й догляд, боротьба з шкідниками рослин

Хвороби та шкідники хризантем

Здоров'я рослин забезпечує правильний догляд і профілактика, якщо ж є деякі збої, то рослини цілком можуть підхопити неприємні захворювання від зростаючих поблизу заражених квітів, бур'янів і так далі.

Неправильний полив, надмірна вологість або сухість грунту, наявність на грядках бур'янів, неродючий грунт, занадто густі посадки - це лише частина причин, по якому хризантеми хворіють.

Найбільш часто відвідує хризантеми сіра гниль, яка псує зелень світло-коричневими плямами, погіршенням і загниванням суцвіть, у результаті чого рослина може загинути. Не варто шкодувати в такому випадку зараженої кущ, треба рятувати здорові рослини і просто видаляти кущ з території дачі і спалювати.

Нерідким гостем на зеленої частини рослини є і борошниста роса, яка фарбує листя білим нальотом. Але дане захворювання швидко лікується мідно-мильним розчином, якщо, звичайно, вчасно провести обприскування і не дати заразитися всій посадці.

Також, але вже в більш рідкісних випадку, хризантеми хворіють септоріозом і іржею листя, які можна вилікувати фунгіцидами, але якщо рослина відвідав кореневий бактеріальний рак, хризантеми необхідно негайно викопати і спалити за територією дачі.

Якщо вести мову про шкідників хризантеми, то особливу увагу хотілося б приділити павутинного кліща та попелиці. Знищувати їх можна сучасними інсектицидами, або водною настойкою лушпиння часнику. Але від попелиці є і ще один дієвий засіб - на відро чистої води висипається 200 г піретруму, і засіб настоюється 10-12 годин. Далі, всього 50 мл готового розчину розводять у відрі чистої води з додаванням половини бруска господарського мила, добре перемішують і проводять обприскування рослини.

 

Жовті хризантеми в садуЖовті хризантеми в саду

Для великоквіткових хризантем цілком прийнятна обрізання зайвих бутонів і пагонів, при цьому можна сформувати велике пишне суцвіття з одного бутона.

Поділ і посадка хризантем (відео)

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...