розсаду томатів, довго доглядали за нею і пізніше перенесли підросли рослини у відкритий грунт, залишається тільки не допускати серйозних помилок при вирощуванні помідорів, щоб отримати хороший урожай.
Якщо ранньою весною ви посіяли
Типові помилки при вирощуванні помідорів допускаються кожним дачником, адже ідеальної схеми не знайшов ще ніхто. Але якщо щодня вдосконалювати свої знання, якісно доглядати за помідорами і намагатися мінімізувати умови, створюють проблеми, все може вийти!
Кожен день ми намагаємося поліпшити власну техніку вирощування рослин, але іноді забуваємо про можливі наслідки і робимо ризиковані кроки. DachaDecor.com.ua пропонує не гнатися за експериментами і більш точно дотримуватися правил агротехніки, адже тільки тоді можна розраховувати на позитивний результат.
Наступний список можна сміливо назвати пам'яткою огородника, адже якщо постаратися максимально виключити свідомо відомі помилки, і приділити більше часу культурним рослинам, то і нервувати в період збору врожаю вам не доведеться!
Почнемо ми з самих витоків, а саме, з придбання насіння томатів. Отже, намагайтеся вибирати якісні гібриди, які адаптовані під ваш регіон. Вони більш стійкі до кліматичних факторів, захворювань і шкідників. А тому цілком реально отримати збільшений приблизно на 20-30% урожай (можливо, вам стане в нагоді і стаття про посіві розсади помідорів).
Не варто брати насіння скопом, визначаючи їх на вигляд, постарайтеся проводити покупки у перевірених продавців, а краще в спеціальних розплідниках, де фахівці не просто дадуть вам склянку насіння під розсаду, а максимально опишуть кращий сорт томатів для теплиці або відкритого грунту, і підберуть потрібний під ваші вимоги.
Необхідно розуміти, що є маса тепличних гібридів, а також сортових томатів для відкритого грунту. Експериментувати, звичайно, можна, але в цьому немає ніякого сенсу, а тому висаджувати тепличні помідори на вулиці і, навпаки, з відкритого ґрунту в теплиці, немає ніякого сенсу.
Кожен сорт має свої вимоги до температури, вологості і свіжості повітря, грунту і можливості запилення, а тому змінюючи місце дислокації, ви відразу ж змінюєте позитивні фактори негативні. Результат, ми вважаємо, ви і самі розумієте.
Ми вже розповідали вам, як правильно вибирати розсаду, а тому лише нагадаємо про те, що матеріал на тему вже є на сайті! Користуйтеся порадами фахівців, і з якісної розсади обов'язково підніметься хороша помідорна грядка!
Якщо ви будуєте парник або теплицю, і далі самостійно вирощуєте розсаду і дорослі рослини, необхідно і коректно вибрати матеріал накриття конструкції.
Найбільш часто, це поліетиленова плівка, і ми намагаємося не замислюватися про її якість, перевіряючи тільки міцність і світлопроникність на місці придбання. Це важливі фактори при вирощуванні найрізноманітніших рослин в теплиці, але є й інші, на які також варто звернути увагу.
Не потрібно брати саму товсту плівку або дорогу, вважаючи, що вона прослужить довше. Вибирайте гідрофільну нестабилизированную, на внутрішній поверхні якої формується тільки плоскокапельный конденсат. При її використанні, краплі не будуть падати вниз на кущі і плоди, а просто будуть збігати вниз. Окрім цієї переваги, варто оцінити і пиловідштовхуючі властивості матеріалу, і можливість краще зберігати внутрішню температуру.
Більшість з нас припускає, що сильна освітленість і підвищена температура дають рослинам можливість тягнутися вгору, а їх плодами - наливатися. Але не завжди це так, тим більше, якщо ми говоримо про помідори. Обов'язково зверніть увагу на подібні режими, адже досвідчені фахівці вже давно знають, що найкраща температура для росту томатів - +8+10°С, але а освітленість повинна залишатися в межах 15 годин.
Купуйте сильну розсаду, але без суцвіть, так як обіцянки раннього врожаю далеко не завжди виявляються правдою. Найголовніше при посадці розсади - укорінення, і тільки потім цвіт і зав'язь. Відповідно, при покупці якісної розсади, цвітіння з'явиться дуже скоро.
Помідори не люблять воду, як огірки, а тому настільки частий полив може посприяти лише загнивання кореневої системи або розвитку захворювань. Намагайтеся виробляти полив приблизно раз в тиждень, але робити його рясним, поливаючи саму грунт біля кожного куща або в ряду, а не листя помідорів.
Пасинкувати кущі помідорів слід дуже вчасно, в той момент, як довжина пагона досягає 3-4 див. Робити це пізніше не має ніякого сенсу.
Не варто залишати і так звані пеньки при пасинкуванні - прищипнуть відростки. Багато дачники шкодують рослина, і на кущах після пасинкування є безліч пеньків. Але їх наявність веде тільки до більш активної життєдіяльності різних мікроорганізмів на поверхні куща томата, а тому постарайтеся видаляти пасинки до самої основи.
Вирішили пожаліти кущі помідорів на грядці або в теплиці? Отримайте розлогі рослини з сильними бічними пагонами, на яких почали зростати плоди, і завдяки цьому вони просто лежать на землі. Внизу - попсований помідор, а зверху, за рахунок підвищеного постачання поживними речовинами нижніх плодів, теж ніякого результату.
Не варто шкодувати помідори, необхідно поступати правильно - вчасно прибирати бічні пагони і прищипувати верхівку. Запам'ятайте, це ви вирішуєте, як рости помидорному куща, і повірте, це призведе лише до кращих результатів.
Дуже неправильно чекати, поки культурні рослини на городі почнуть хворіти, необхідно проводити профілактичні заходи постійно, щоб попередити складні захворювання.
Ми ж починаємо замислюватися про те, як врятувати кущі томатів в той момент, як вони за крок від загибелі. Їдемо на ринок, вибираємо препарати, довго совещаемся на форумах, приходимо на дачу, а рятувати вже нічого.
Заздалегідь переконайтеся, що ви вмієте діагностувати захворювання (борошниста роса, гниль та інші) і шкідників (совки, попелиці, капустянка) помідорів , щоб мати можливість вчасно спаси посадки, а краще проводите профілактичні обробки при посадці розсади, після початку цвітіння, під час формування плоду (строго по агротехніці сорту).
Не пасынкуете помідори, не прибираєте бічні стебла, та ще й не підв'язуєте важкі кущі? Як тоді ви зібралися отримати хороший урожай? В подібних випадках можливе загнивання плодів, формування нерівномірних зав'язей, злам куща під тягарем, фитофторозы томатів, поїдання плодів наземними шкідниками і так далі.
Обов'язково робіть підв'язку до шпалері або опор, вибравши для цього м'який шпагат і роблячи по витку на кожне міжвузля, не перетягуючи стебло.
Таким способом отримати плоди буде практично нереально, тим більше, якщо ви приїжджаєте на дачу тільки по вихідним, а помідори цілий тиждень чекають провітрювання в затхлій теплиці.
У подібному випадку можливо злипання пилкових зерен, припинення запилення, і значне зниження кількості плодів на кущі. Якщо зав'язь і буде, то плід виявиться порожнистою, неякісним, деформованим.
Не варто висаджувати в одному тепличному приміщенні огірки і помідори, до хорошого результату це точно не приведе. У даних рослин різна агротехніка і вимоги до догляду, абсолютно різні уподобання по температурі повітря і провітрювання, профілактичним заходам.
Не робіть таких помилок, інакше ви не отримаєте хорошого урожаю ні огірків, ні помідорів.
Чим частіше посаджені томати і чим вище вони піднімаються по шпалері або опор, тим більше потрібно прибирати листя з кущів, щоб організувати найбільш правильне провітрювання. Більше це стосується тепличних умов, де, звичайно, можна отримати високий результат по закінченню сезону, але для цього необхідно буде добре попрацювати.
Пам'ятайте, що попередити захворювання томатів набагато простіше, ніж потім впоратися з ними!
Тут ми скажемо тільки пару речей - не переборщити з азотом, який допоможе вигнати тільки серйозну зелень, а також обов'язково зверніть увагу на набір спеціальних елементів для помідорів. Не варто зупинятися тільки на одному або двох з них, так як кожен сорт вимагає свого набору поживних речовин.
Класичні методи типу обприскування тільки бордоською сумішшю рятують в рідкісних випадках, а тому це не найкращий метод профілактики. Помідорам в період росту куща і дозрівання плоду потрібно набагато більше, ніж один препарат. Вибирати ж способи обробки та засоби необхідно в залежності від регіону, сорти, вирощування в відкритому грунті та теплицях.
Але можемо навести приклад, щоб ви розуміли, як багато ми сьогодні можемо запропонувати помідорним грядок для більш якісного дозрівання і гарного врожаю.
Як бачите, необхідно ретельно оглядати грядки, відстежувати стан кущів і плодів, але, навіть не помітивши проблем, все одно проводити профілактичні обприскування та обробки.
Помилок при вирощуванні помідорів досить багато, і зібрати їх усі в одну статтю дуже складно. А тому ми будемо вдячні, якщо ви допоможете нам доповнити дану базу знань в коментарях.
Якщо на городі залишилася невелика вільна грядка, посадіть на її території солодкий горох. Це симпатичне рослина дуже популярна у дітей свіжо...
Грамотний садівник повинен знати, що таке стратифікація і як її правильно проводять. Так от, називають стратифікацією один з методів, що сприяють ...
Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...
Яблунева запятовидная щитівка - поширений шкідник плодових, ягідних, декоративних і лісових листяних порід. Зустрічається повсюдно в СНД, до...
Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...
Ми часто бачимо у фільмах, як відомі люди «блакитних кровей» чинно прогулюються під живими зеленими коридорами в облаштованому саду. І сьогодні так...
Осіння прибирання в саду і заготівля дров зажадають від нас не тільки певних зусиль, але ще й справності професійного інструменту. А тому, е...
На сучасному ринку надано безліч різних матеріалів для будівництва. Зупинимося трохи докладніше на такому матеріалі як п...
Традиційним вважається розміщення садових вазонів для квітів на дачі на ділянці в районі доріжок, що ведуть до будинку. У більшості випадків вони покр...
Дача біля паркової зони завжди характерна появою на її території дрібних тварин, які заходять до нас поласувати чимось смачненьким. Зачасту...
Не особливо важливо, вирощуєте ви капусту на літній грядці або в зимовій теплиці, ви обов'язково зустрінетеся з шкідниками врожаю, які будуть заважати...
Вирощуючи овочі в теплиці, ми сподіваємося на хороший врожай і високу якість отриманих плодів. Але нерідко ми отримуємо лише збитки і поганий настрій...
У певний час, кожен з нас приходить до оформлення дачі, адже не тільки сад і город важливі на приватній території, але і тихий, спокійний відпочинок. ...
Надмірне зволоження ґрунту на дачній ділянці призводить до багатьох проблем, а тому, питання правильного водовідведення або якісної системи дренажу з...
Рулонний газон на дачі якісно змінить вигляд всієї території. Оформлення ділянки таким способом не тільки перетворить вашу дачу або віллу, але і внесення відзн...
Останнім часом особливою популярністю серед дачного обладнання користуються садові подрібнювачі, які дійсно допомагають значно розумний...
Металеві паркани для дачі вважаються найбільш популярними і затребуваними. Це дійсно так, адже варто тільки подивитися на земельні ділянки...
Горщики і вазони для квітів обговорювалися нами неодноразово, але сьогодні ми зібрали цілу колекцію цікавих варіантів даних аксесуарів, які були ...
Флокси є однією з найбільш декоративних багаторічних культур, що застосовуються для формування садового ландшафтного дизайну. Ці квіти мають саму раз...
Серед понад 400 видів гвоздики є одно-, дво - та багаторічні рослини. Стебло звичайно гладкий, але з вузлами і наполовину одревесневевший, листя зеле...
Кажуть, що кроти водяться тільки в якісній і родючої землі, і що на поганий дачі вони просто не можуть завестися. Але ці тварини є ...
Пионарий по красі і аромату поступається лише саду з троянд. Це - одні з найкрасивіших квітів на садовій ділянці, тому вони дуже популярні середовищ...
Останнім часом стає популярною тенденція будівництва заміських будинків. Якщо господар збирається проживати в цьому будинку не тільки в літній період...
Страшні паркани з підручних матеріалів або загрозливі огорожі з колючого дроту вже відходять у минуле. Таке «оформлення» дачі або саду ...
Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...
Полуниця - досить привередливое рослина, але це зовсім не заважає йому мати величезну кількість шанувальників. Ми вирощуємо суницю в палісадниках...
Садові містки в ландшафтному дизайні грають завершальну роль, якщо ви оформляєте перехід через невеликий штучна водойма, наприклад, струмок. Зроблено...
Здорова і якісна розсада - запорука правильного розвитку рослини, своєчасного і вагомого врожаю. Про це знає кожен дачник, але не всі ...
Кожна рослина на дачі вимагає певної порції добрив на сезон, щоб мати можливість показати соковиту зелень, яскраве цвітіння і врожай налиті...
Якщо у Вас є маленькі діти, то без пісочниці в саду просто не обійтися. Вона дозволяє малюкам знайти цікаве заняття на довгий час, в той же вр...
Дереза, інакше Ліцей (Lycium) - вічнозелений чагарник сімейства Пасльонові (Solanaceae). Цей чагарник росте в субтропічних і помірних реє...
Не так давно ми задалися цікавим питанням: а чи не побудувати нам битовку на дачі? І ось, завдяки власному досвіду і декільком розумним підказка...
Сьогодні ми хочемо поговорити ще про одному вредителе для рослин - белокрылке. Особливо небезпечна вона для томатів і різних видів салату, також шкодить...
Вирощування баклажанів на дачі, як і інших культур, вже давно стало класикою для кожного дачника. Але приходить час, коли на сонячній грядці рас...
Малі архітектурні форми в саду можна сміливо вважати завершальним акордом симфонії ландшафтного дизайну, і повірте, це далеко не розкіш, а необх...
На тлі усіх рослин шипшина виділяється особливо високим вмістом аскорбінової кислоти, Р-активних речовин і каротиноїдів. Мелкоплодне види шипів...
10.09.2014
Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...
08.09.2014
Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...
06.09.2014
У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...
03.09.2014
Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...
02.09.2014
Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...
30.08.2014
Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...
29.08.2014
Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...
28.08.2014
Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...
26.08.2014
З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...
25.08.2014
З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...
23.08.2014
Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...
21.08.2014
Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...
20.08.2014
Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...
20.08.2014
Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...
20.08.2014
Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...
19.08.2014
Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...