Будиночок для білки своїми руками

Побудувати будиночок для білки простоПобудувати будиночок для білки простоДача біля паркової зони завжди характерна появою на її території дрібних тварин, які заходять до нас поласувати чимось смачненьким. Найчастіше, це білки, за якими дуже весело спостерігати. І, щоб мати можливість робити це частіше, можна побудувати будиночок для білки у себе на дачі.

 

Справді, немає жодних проблем, щоб переманити маленького гризуна до себе, поселити його на найближчому дереві і постійно спостерігати за його цікавим поведінкою, підгодовуючи горіхами. Необхідно тільки побудувати невелике житло для білки, щоб тварина відчувало себе не тільки сите, але і комфортно.

Побудувати будиночок для білки своїми руками дуже просто. Він мало чим відрізняється від стандартної годівниці або шпаківні, а тому, можна навіть підняти старі креслення, якщо такі залишилися, і працювати за ним. Якщо ж ні, то весь процес доведеться починати спочатку.

Як зробити будиночок для білки?

Перед тим, як починати майструвати, вам необхідно передбачити дуже багато важливих дрібниць, які і будуть регулювати появу білки на дачі і її приживлюваність на території. У список вимог увійде і місце розташування будиночка, і його облаштування, та найбільш природний вигляд. Але про все це строго по порядку.

Місце розташування будиночка для білки

Білка - істота практично ручне тільки в парках, де рудих малюків часто підгодовують. На дачах ж біля лісових масивів, у вигляді інстинкту самозбереження, маленькі злодії дуже передбачливі і обережні, а тому, запросити їх оселитися у себе вдома буде непросто. Найбільш правильним варіантом буде коректне розташування будиночка для білки, який ми зібралися спорудити.

Постарайтеся розташувати будиночок для білки ближче до кордону території, віддалік від будівель і місця скупчення людей, подалі від голосно працюючих верстатів та інструментів, які використовуються на дачі. Також, обов'язково потрібно передбачити висоту розташування будиночка, схожість дерев з основними насадженнями в природній зоні біля дачі, максимальну маскування будиночка і так далі. Подібний хід дасть можливість трохи перехитрити білку, що допоможе заманити її до себе на дачу і залишити її там жити. Природно, з часом тварина зрозуміє ваші благі наміри і трохи освоїться, дозволяючи собі підходити все ближче й ближче і брати корм навіть з рук, але для цього необхідно не тільки час, але і правильний курс, за яким ваше знайомство буде відбуватися.

Матеріал створення будиночок для білки

Білки різноманітних порід і місць проживання можуть вести себе дуже по-різному, а тому, зв'язати воєдино їх поведінку, просто нереально. У Штатах білки являють собою деяку небезпеку для врожаїв та їх засіків, а тому можуть навіть знищуватися. Але саме там помічається, як хитрі порушники кордонів вільно бродять по угіддях фермерів і поселяються на горищах, в сараях та інших місцях, вибираючи для себе не тільки дерев'яні або картонні коробки для життя, але навіть залізні конструкції, відра та інше.

Розглядаючи наші регіони, існують деякі сумніви, що білка так просто прийде і буде жити у відрі з отвором, а тому, в виду цієї думки і нашої схильності працювати з деревом, ми будемо створювати будиночок для білки з природних елементів.

Далі ми поговоримо про те, як зробити будиночок для білки з дерева, окремих частин дошки або фанери, але найголовніше, що ми будемо використовувати у виробництві саме натуральні матеріали, які не тільки не відлякають білок, але і залучать їх.

Будиночок для білки своїми руками: вибір матеріалу і місця розташуванняБудиночок для білки своїми руками: вибір матеріалу і місця розташування

Креслення будиночок для білки

Креслення і правильні розміри будиночка для білки більше важливі для вас, для зручності створення конструкції, ніж для самого тварини, для якого повинні бути точно дотримані лише деякі параметри. А тому, вам необхідно взяти аркуш паперу і олівець, накидати легкий проект, і далі, при будівництві будиночок для білки, постаратися максимально строго слідувати йому.

Скласти креслення дуже просто. Це задня стінка, дно та дах будиночка, фасадна частина, бічні стінки, кілька полиць. Розміри можете вибирати самі, але пам'ятайте, що будиночок повинен бути приблизно наступних параметрів - 25х25х40 см, по ширині, глибині і висоті. Це приблизні розміри, і будиночок для білки може бути дещо більше, але менше його бажано не робити. Також, обов'язково передбачте на фасадній частині вхід і полку, внутрішню полицю і зміцнення підстави бельчатника, на яке він буде закріплюватися до дерева.

Інструменти і матеріали

Вирішили ще звернути увагу на інструменти та матеріали, які знадобляться при будівництві бельчатника, так як, забувши буквально одну-дві речей, можна надовго відтягнути закінчення роботи.

Отже, інструменти й матеріали для створення будиночок для білки: ножівка по дереву, молоток, дриль, насадка "балерина", цвяхи, саморізи, шуруповерт, рулетка, олівець, дерево (дошка обрізна або необрізна), брус дерев'яний або монтажна планка, приблизно 40х40 див.

Природно, в процесі роботи можуть згадається ще деякі необхідні предмети або матеріали, але їх обов'язковість залежить тільки від складності конструкції.

Будиночок для білки своїми руками: збірка з дереваБудиночок для білки своїми руками: збірка з дерева

Споруда бельчатника

Початковим етапом спорудження будиночка для білки стане перенесення всіх розмірів з креслення на робочий матеріал, тобто, на дошку. Далі, відбувається точна нарізка матеріалу за допомогою ножівки по дереву.

Тепер, коли всі елементи готові, починаємо працювати з кожним з них окремо.

У фасадному елементі бельчатника проробляємо отвори для входу в будиночок, невелику круглу дірку з допомогою "балерини". Сантиметрів близько 10 в діаметрі буде достатньо, але можливо і варіанти на власний розсуд.

Тепер, поряд з отвором, нам необхідно прилаштувати на фасад невелику поличку, так званий балкон. Його можна зробити з дерев'яного бруса, у вигляді ступені, або ж на той самий брус нанести частину дошки, щоб зробити уступ побільше. Закріпити все можна на цвяхи або саморізи, як вам буде зручніше.

Далі, на одну з бічних частин наноситься полку, яка повинна буде розташовуватися всередині, прямо під отвором для входу, але і не перекривати всю конструкцію всередині, щоб білка могла опускатися на глибину свого будиночка. Така полку пристосовується до бічної стінки шляхом закріплення її на цвяхи або саморізи, які входять з зовнішньої сторони дерев'яного елемента.

При влаштуванні будиночок для білки, намагайтеся не використовувати токсичні матеріали з сильними запахами, які можуть відлякати істота, а також, дуже обережно працюйте з конструкцією, щоб не залишалося гострих елементів, здатних травмувати тварину.

Тепер, коли у нас все готово для складання, можна скласти бельчатник воєдино. Робиться це таким способом. На задню частину будиночка білки, з внутрішнього боку по краях, набиваються зверху вниз дві монтажні планки, що робиться і з фасадною частиною. Тут також потрібно передбачити зазор для установки бічних стінок.

Будиночок для білки зробити просто, головне підібрати матеріал та інструментиБудиночок для білки зробити просто, головне підібрати матеріал та інструменти

Після їх закріплення, задня стінка кладеться плашмя на тверду поверхню і на неї, а точніше на набиті планки, зміцнюються бічні стінки. Все відбувається з участю шуруповерта та шурупів, що дуже просто і швидко. Коли ви отримуєте П-подібну конструкцію (вигляд зверху), тобто, задню частину з бічними стінками, залишається закріпити фасадну частину. Все відбувається так само, як і на попередньому етапі.

Коли будиночок для білки практично готовий, необхідно встановити його дах і днище, після чого і провести монтаж.

Монтаж будиночок для білки

Як і у випадку зі шпаківнею на дачі, будиночок для білки можна закріпити на дереві на спеціальні хомути або дріт. Також, його можна набити на відмерлу частина дерева, щоб її не травмувати. Бажано робити це більш-менш густий рослинності, не повертаючи фасадом до гучних місцях, щоб тварини відчували якусь захищеність.

Будиночок для білки краще встановити вище, на рівні 3-6 метрів, але не забувайте про те, що робота на висоті може бути небезпечною, а тому, обов'язково використовуйте страховку.

Будиночок для білки своїми руками: остаточна збірка і установкаБудиночок для білки своїми руками: остаточна збірка і установка

Будиночок для білки з пня або дерева

У багатьох людей рівень фантазії відрізняється від стандартного, і саме тому їх дачні дворики дуже незвичайні. Вони прикрашені старими деревами, красиво оформлених газонах організовані рутарии, віддалік помітні деякі малі архітектурні форми і так далі. Але сьогодні ми хочемо підняти питання тільки про незвичайність будиночок для білки, який може бути побудований силами подібних майстрів. Це будиночок для білки всередині старого дерева або навіть високого пня.

З високо пня будиночок для білки можна організувати дуже просто, наприклад, вирізавши всередині дупло. Робиться це наступним чином - проводиться рівний зріз зверху пня, щоб вирівняти майданчик для установки майбутньої даху, потім, знову ж таки зверху, в пні вирізається порожнину, збоку прорізається дупло для білки, і зверху все накривається дахом. Природно, це вимагає сил і часу, але повірте, воно того варто, так як ви організуєте не тільки дійсно природний і натуральний будиночок, але ще і відмінний декоративний елемент для прикраси дачної ділянки.

Будиночок для білки і годівниця: відео

У дереві пристрій бельчатника відбувається подібним способом, але без верхнього зрізу та встановлення даху, а просто розпилюється дупло в тому місці, де дерево вже неживе, наприклад, на великій відмерлої гілці. Дупло вирізається з допомогою спеціального інструменту - бензопили, дрилі з насадками і так далі, потім трохи подчищается зсередини, захищається на вході і все. Будиночок для білки, такий же природний, як і попередній, повністю готовий.

Як бачите, немає практично ніяких складнощів в споруді будиночок для білки своїми руками. Іноді, звичайно, подібне питання впирається в інструмент, практичні знання або вільний час, але якщо все це обійти стороною, налаштуватися і швиденько створити свій перший шедевр, то вам залишиться зробити тільки одне - приманити білку до її нового будиночка і надовго поселити її в новобудові.

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...