високих городах на дачі, їх перевагах та зручностях для людини, який обробляє подібні грядки. Сьогодні ж ми піднімаємо ще більш цікаву тему і розповідаємо читачам, як спорудити високі городи і грядки своїми руками.
Не так давно ми говорили про
На перший погляд, формування такого городу - болісна затія, яка може відняти багато часу, а також деякі фінанси на необхідні матеріали. Щодо часу ми повністю згодні, так як для оформлення правильних і практичних грядок доведеться потрудитися. Але ось витрат тут практично ніяких, бути може, доведеться придбати дошки для спорудження високих грядок, а також спеціальні матеріали для дренажу та добавки для поліпшення ґрунтосуміші.
Існує кілька видів високих грядок, які можна спорудити на дачі самостійно. Кожний з них ми обов'язково опишемо коротко, але більш щільно зупинимося на самому практичному вигляді високих городів, завдяки якому можна змінити в кращу сторону зону висаджування культур, а також серйозно збільшити урожай по закінченню сезону.
У минулій статті про високих грядках і городах ми розглядали переваги та позитивні сторони конструкцій, зручність роботи з таким оформленням садів, живоплотів і зон вирощування овочів і ягід. Сьогодні переходимо від теорії до практики, запасаємося терпінням і наводимо красу на ділянці, яка стане нашим незамінним помічником вже в цьому сезоні.
На даний момент, професійні дачники розрізняють кілька видів високих городів:
Перші два види - стандартні, і зробити їх можна без спеціального інструменту, за допомогою лопати або сапи. Такі ж - більш складні, але вони під силу кожному з нас.
Створюються насипу для вирощування овочів та інших культур. Для формування вам потрібно буде тільки лопата для первинного оформлення грядки, а також сапа для формування кутів. По закінченню робіт, ви отримуєте невеликий насип трикутної форми, яка має безліч позитивних характеристик.
Якщо говорити про розміри грядок, то варто відштовхуватися від агротехніки культур, які там будуть вирощуватися, розмірів кореневої системи, інших вимог. У середньому, висота грядки близько 15-30 см, по ширині вона може бути до 70 см. Сильно ущільнювати грядку не варто, вона сама сляжется вже через кілька поливів.
Принцип створення грядки той же, відмінність лише одне - форма. З вигляду грядка повинна нагадувати трапецію, тобто, її верхня площина повинна бути прямою, а не кутом. І, якщо ширина грядки, як і у трикутної, близько 70 см, то верхня частина повинна бути завширшки 20-30 див.
Бічні скати високих грядок можна накривати дошками, але досить часто насипу залишаються без укриттів. Необхідно це для кращого та швидшого прогрівання грунту, а також для її якісної аерації. Можливо і мульчування насипів, що позитивно позначається на якості і властивості грунту.
Такі городи створюються спеціально для економії місця на дачній території. Спорудивши багатоярусну конструкцію, ви можете вирощувати з її допомогою відразу кілька культур. Але слід бути уважним до умов утримання. Наприклад, висаджувати на нижніх ярусах більш сильні культури, які воліють тінь і прохолоду, на верхніх - теплолюбні культури, яким необхідно багато сонячного світла, і так далі.
Багатоярусні конструкції створюються шляхом зварювання або з'єднань на болтах металевої арматури, труби, куточка або профільної труби. На готові конструкції встановлюються ящики або спеціальні контейнери, які завантажуються родючим субстратом.
За великим рахунком, відмінностей мало як від стандартних високих грядок, так і від багатоярусних, так як такий формат можливий одразу в декількох видах. Основна відмінність від класики - специфіка рослин, посаджених у контейнери або на насипах. Найбільш часто, це саме декоративні рослини, квіти і трави, низькорослі чагарники, вічнозелені і ягідні. Подібним чином можна вирощувати навіть бонсай і подібні шедеври, але доведеться бути уважним і терплячим до примх таких долгорастущих "вихованців".
Крім цього, існують і справжні декоративні городи з овочевими культурами, коли капуста, кабачки, перець, помідори, зелень і інші культури вирощуються за певною схемою, у вигляді ексклюзивної клумби або квітника, привносячи в ландшафт саме яскравий зовнішній вигляд.
Подібні схеми ми кілька разів розглядали детально, коли мова йшла про вертикальних грядках (перетинаються деякі принципи), а також про підпірних стінках. Але це не зупиняє нас, адже сьогодні потрібно розповісти кожному читачеві нашого сайту про практичних і комфортних городах, які дійсно примножують урожай.
Спочатку потрібно правильно встановити висоту грядки. Якщо це насипна грядка, яка формується на якісному ґрунті, досить буде і 15 див. Якщо ж вона повністю ізольована, то висота повинна досягати 25-30 см. Це оптимальний шар ґрунту для вирощування більшості дачних культур. Для деяких з них, звичайно, потрібно набагато більша висота.
Слід звернути увагу, що для теплих компостних грядок потрібно збільшувати висоту до 40-50 див. Навіть якщо це ранньовесняні посадки, температура всередині шару буде зберігатися на належному рівні, компост допоможе зігріти кореневі системи висаджених рослин.
Сказати по правді, немає ніяких обмежень в установці висоти городу, крім того, що рослинам повинно бути комфортно розвиватися, а вам - зручно за ними доглядати.
Тепер варто поговорити про довжині і ширині. Перший параметр не так важливий для рослин і зручності, і грядку можна розтягнути на весь ділянку городу або палісаду, як вам буде зручно. А ось ширина - серйозний параметр. Раніше ми говорили, що ширина може бути до 70 см, але в середньому вона близько 50-70 див Це оптимальна ширина для посадки одного ряду рослин. Якщо ж ви хочете посадити рослини в два ряди, ширину можна збільшити до 80-100 див Більше не варто, адже доглядати за надто широким насипним городом буде вкрай незручно.
Пам'ятайте, що обсипаються, скати городів завжди можна зміцнити дошками чи іншими матеріалами, про що ми поговоримо вже зараз.
Завжди можна вибрати дерево - недорогий і практичний матеріал. Дошки, брус, старі рейки - все може бути використане за призначенням. Єдине, дерево не так довго на сирій землі, як хотілося б, а його обробка фарбами або лаками збільшує шанс надходження в ґрунт шкідливих речовин.
Використовувати для формування городів можна і гілки, завдяки яким виходять декоративні плетені стінки. Але пам'ятайте, що приємна робота з матеріалом не додає йому довговічності.
Для грядок підійде і солома - гарний, свіжий і чистий матеріал природного характеру. У спеціальних сітках або тюках солома може бути покладена практично в будь-якій формі. Але служить дане огорожу недовго, а також є шанс зараження чистого ґрунту насінням різноманітних рослин з соломи.
Оформлення грядок цеглою дуже оригінально і навіть престижно, але відразу зверніть увагу на його вартість, а також власні навички, адже будувати високий город доведеться саме вам.
Побудувати стінки грядки можна і з каменю. Будь-який вид виглядає багато і оригінально, підкреслюючи ландшафт, а коштувати він буде чимало, якщо поруч немає кар'єра, яру або набережної, де даний будівельний матеріал можна добути безкоштовно.
Формування насипних грядок можливо із застосуванням пластику, найрізноманітнішого. Для оформлення і зміцнення підійде листовий пластик, більш товсті пластини, пластиковий шифер або навіть спеціальні готові контейнери. Але тут слід пам'ятати про екологічну чистоту, а значить, з розумом вибирати матеріал.
Нічого надприродного для будівництва не потрібно, а тільки лопата, сапа, рулетка, шуруповерт, рівень, кельма, кисть, а також супутні - оліфа, щебінь, цементно-піщана суміш, мульча.
Будувати будемо з дерева, а точніше, з самої звичайної дошки або більш масивного бруса.
Далі у нас детальна інструкція по будівництву практичних високих городів і грядок. Будьте дуже уважні.
Готуємо місце під грядку і робимо розмітку. Акуратно знімаємо дерен, тільки тієї ширини, яка необхідна для встановлення стінок конструкції.
Встановлюємо по периметру, а точніше, за готовою розміткою, матеріал, який обрали. Обов'язково регулюємо рівень брусків для будівництва стінок.
Звіряємо розміри, перевіряємо їх і по діагоналі, щоб розуміти, що будуємо конструкцію необхідної форми.
У вирівнюванні і більш щільної установки допоможе молоток, яким можна направити брус в правильну сторону, притиснути стінки і так далі.
Тепер просвердлюємо отвори або ж відразу встановлюємо саморізи, які створять необхідну міцність, з'єднуючи стінки майбутнього високого городу в єдине ціле.
Ви завжди можете збільшити висоту, для цього варто лише встановити поверх наявного споруди ще одне. Визначте висоту, матеріал, і проведіть акуратну роботу.
На дно грядки бажано застелити геотекстиль, але відразу його потрібно ретельно очистити від бур'янів. Замість геотекстилю можна використати звичайний дренаж з битої цегли, гальки або щебеню.
Тепер можна засипати територію підготовлений грунт, покупної або приготований самостійно для тих чи інших рослин. Також, можна приступати до посадки і мульчування.
Коли грядка вже в роботі, можна зайнятися і легким декором. Зніміть дерен по периметру в розмір цегли, зробіть розмітку і приступайте до оформлення.
Кладку виконуйте на цементно-піщаний розчин, пісок, інші суміші і спеціальні матеріали, дотримуйтеся розмірність і шви, так буде набагато симпатичніше.
Для укладання цегли використовувати кельма, рівень і гумовий молоток, щоб робота йшла швидко і комфортно.
Після укладання декоративної окантовки, просыпьте всі шви або замажте їх тим же розчином, на який виробляли кладку.
Як бачите, в результаті виходить досить цікава грядка, яку можна використовувати як підняту клумбу, симпатичний квітник, контейнер для вирощування декоративних рослин або ж за первісним призначенням - високий город для овочів і зелені.
Не забувайте з визначенням правильного місця для формування подібної грядки, а також про інші вимоги, виконання яких обов'язково для якісного врожаю. Чималу роль тут відіграє знання агротехніки висаджуваних рослин, коректна висота грядки, якісна грунтосуміш та інші параметри.
Будувати високі городи на дачі, одночасно приводячи її в порядок в плані практичності і чудово оформляючи, не менш приємно, ніж вирощувати рослини. Повірте, ви будете дійсно ради результатами своєї праці, а якщо у вас є які-небудь зауваження або ідеї, просимо залишати їх у рядку коментарів нижче.
Кожна рослина, висаджена на вашому дачній ділянці, чимось заслужив своє нинішнє розташування. Бути може, це корисні властивості або приємний смак ...
Покрівля дачних будівель має величезне значення для захисту споруд від атмосферних явищ, і тому ми намагаємося вибрати тільки якісний матеріал. ...
Сучасний і якісний дачний інвентар дозволяє нам максимально оптимізувати роботу, скоротити часові витрати на обробку ділянок, повыси...
Посадка квітів на дачній ділянці є справою непростою і вимагає маси часу і уваги, але існують і невибагливі квіти, які можуть прикрас...
Огорожа дачі - важливий момент у забезпеченні безпеки і оформленні дачної території, а тому, розглядаючи паркан-огорожа для дачі, ми і будемо ...
Якщо тераса на дачі не побудована у момент зведення основної будівлі - не біда, адже її завжди можна звести самостійним проектом. Отже, наск...
Стара дача або зарослий сільський двір - це далеко не трагедія, тим більше, якщо у вас є бажання навести порядок. Головне тут ...
Прекрасні квітки геленіума послужать вам нагадуванням про що минає літо восени, допоможуть урізноманітнити ландшафтний дизайн дачної ділянки. У цій статті...
Матеріал для виготовлення теплиці на вашій дачі може бути досить різноманітним, і його вибір залежить тільки від особистих переваг дачника і бюджету...
Рикугиэн - це чарівний ландшафтний парк, виконаний в традиційному японському стилі, відрізняється вишуканістю і неповторним шармом пейза...
Невеликий голландський містечко Лісс напевно не притягував би стільки туристів, якби не чудові сади Кекенхоф, в яких дбайливо зібрані здивує...
Баня на дачі - справжня віддушина після важкого робочого дня. Також вона може бути альтернативою звичайного відпочинку на дачі з шашликом і прох...
Ми розглянули утеплення дачного будинку кількома способами і торкнулися основні моменти, які можуть підвищити енергозбереження. Але сьогодні ми би хо...
Огорожа дачної ділянки - важливий момент для обмеження території і забезпечення безпеки, це безперечно. Але тепер хотілося б поговорить...
Вирішивши вирощувати патисони на своїй ділянці, слід знати, що насіння ці овочів можна сіяти прямо в грядки, або спочатку виростити розсаду і тоді п...
З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...
Іпомея - це квітка сімейства В'юнків. Назва обумовлена здатністю обвиватися. Він являє собою отруйну в'ється ліану з серцевидною фо...
Відповімо на питання Регіни: «Вдома у мене вузький і довгий учасник. Які прийоми краще вжити для його прикраси?». ...
Глід - це садове дерево заввишки 4-7 метрів (хоча іноді можна зустріти і глід заввишки до 2 метрів). Ця рослина має на своїх гілках ...
Питання від читачки сайту: "Купила півонія в центрі. В цьому році зацвів! Клас! Але поряд з землі виросли паростки півонії трав'янистої. Що робити? Шкода...
Свіжа синява - досить рідкісна забарвлення квіток. Деякі з найбільш примітних рослин цієї тональності зустрічаються серед екзотичних горшечн...
Сучасний зовнішній вигляд бруківки значно відрізняється від її початкових варіантів, які представляли собою кількох простих моделей фигурны...
Вирощування спаржі стало для багатьох професійних дачників справжнім хобі, якому заздрять новачки. І, щоб трохи поправити ситуацію і выровн...
Сьогодні ми хочемо поговорити ще про одному вредителе для рослин - белокрылке. Особливо небезпечна вона для томатів і різних видів салату, також шкодить...
Отже, що стоїть на порядку городника в березні? Ще можна встигнути посадити на розсаду помідорів, якщо в лютому ви це не зробили, перші дні березня &nda...
Хоча ріпа і раніше вважалася їжею бідних і була не самою популярною культурою, в певний час вона набула "ім'я" і стала використовуватися навіть на до...
Дачні візки можуть бути найрізноманітнішими і мати абсолютно відмінне призначення, а тому ми вирішили більш детально розглянути дане са...
Перші природні сади, або натургардены, виникли в Німеччині та Нідерландах, коли тамтешні ландшафтні дизайнери вирішили поекспериментувати з па...
Якщо на городі залишилася невелика вільна грядка, посадіть на її території солодкий горох. Це симпатичне рослина дуже популярна у дітей свіжо...
Люди дуже часто задають питання, що стосуються догляду за садовими басейнами. Така незвичайна активність пов'язана з аномально спекотним літом, коли сад...
Очищення даху від снігу та криги здається для нас простою справою, але досить часто така робота перетворюється в справжню каторгу. Як правильно чистить...
Традиційно вирощується в садах бузок, як чагарник, що дає рясне цвітіння навесні, радуючи садівників яскравими і запашними квітами. Але є таке рас...
Підготовка картоплі до посадки - важливий агротехнічний процес, який, на жаль, багатьма з нас ігнорується. Але щоб отримати действител...
Вирощуючи овочі в теплиці, ми сподіваємося на хороший врожай і високу якість отриманих плодів. Але нерідко ми отримуємо лише збитки і поганий настрій...
Вирощування салату - це не просто цікаве і цікаве хобі, але, часом, і один з кращих методів забезпечити всю свою родину свіжою зеленню. Сьогодні ...
Кожен з нас мріє мати на власній ділянці саме ті плодові дерева, які будуть радувати якісним урожаєм. Сьогодні ми вирішили поговори...
10.09.2014
Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...
08.09.2014
Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...
06.09.2014
У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...
03.09.2014
Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...
02.09.2014
Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...
30.08.2014
Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...
29.08.2014
Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...
28.08.2014
Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...
26.08.2014
З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...
25.08.2014
З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...
23.08.2014
Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...
21.08.2014
Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...
20.08.2014
Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...
20.08.2014
Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...
20.08.2014
Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...
19.08.2014
Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...