Зимова дача - це чудово, нехай і не кожний з цим погодиться. Звичайно, навколо сніг і холод, але ми обов'язково придумаємо, що робити взимку на дачі, щоб прогнати нудьгу і трохи повеселитися.
Тему для даного матеріалу навіяли перші холоди, які в багатьох регіонах нашої країни почувствовались вже дуже добре. Але це не привід сумувати, адже зимова дача не тільки дуже гарна, але і повна сюрпризів, веселих ігор та розваг, які можна організувати для своєї сім'ї і компанії. Сьогодні ми трохи віддалимося від звичного відпочинку взимку на дачі - шашлику на морозі і прогулянок на свіжому повітрі, і перейдемо до більш активної частини, основу якої необхідно підготувати вже зараз.
Отже, організація зимового відпочинку на території дачної і як зробити його захоплюючим і незабутнім.
Дана тема допоможе організувати розвага не тільки для дітей, але і для дорослих, адже в кожному з нас живе бажання покататися на ковзанах, пограти в хокей з друзями або просто трохи подуріти на ковзанці. Організувати це тепер можна не тільки в спеціально обладнаних приміщеннях, які ростуть як гриби в кожному місті, але і на своїй території, де нікому не потрібно буде платити за часом і ніхто не обмежить вас в розвазі.
Що ж необхідно для того, щоб побудувати льодовий каток на дачі? Ми вирішили не витрачати багато грошей, так як на реалізацію всіх цікавих ідей може піти досить багато коштів, а обійтися власною фантазією і креативними думками. Отже, давайте приступимо.
Підготовку варто розпочати восени, коли грунт ще піддається лопати. Нам необхідно викопати невелику балку для заливання води. Достатньо лише 3-5 см в глибину, тільки б вода затримувалася в так званому резервуарі.
Площа ковзанки вибирайте самі, але подумайте ще й про витрату води, адже її на заливання ковзанки піде чимало. У нас є досвід спорудження такий ось оригінальної речі, але тоді це був каток 10х10 м. Природно, роботи багато, але і задоволень потім з половину зими. Загалом, скажемо відразу, хто боїться не розрахувати сили і витрати, може сміливо будувати каток для дітей, де такої площі не потрібно, або ж іншу конструкцію з наступного списку, ми ж завершимо цей проект.
Викопавши улоговину, нам необхідно гарненько втоптати її дно, щоб створити щільність, через яку воді буде важче йти в грунт. Багато дачники розсміються нам в обличчя, так як вода все одно буде йти і в результаті вийде не каток, а суцільне брудне місиво, але повірте, ми точно знаємо, про що говоримо.
Наступним завданням буде покупка плівки і її спайка по швах, щоб отримати суцільне полотно на площу майбутнього ковзанки. Потрібна вона нам саме для того, щоб укласти дно і забезпечити максимальне утримання води в штучному водоймищі. Купити плівку не буде коштувати дорого, спаяти її так само досить просто, а зберігати її слід в згорнутому стані до перших морозів.
З настанням перших справжніх морозів, влаштовуємо полив майданчики під каток. Багато води витрачати не потрібно, тільки щоб вона трохи пішла грунт. Таким чином, час від часу заливаючи каток, ми утворимо невеликий шар добре промерзлому грунту, чого досягти можна всього за пару днів.
Далі, на ділянку під майбутній каток розстилаємо плівку, придавлюємо по краях і намагаємося залишити поменше бульбашок повітря, адже там майбутній каток буде давати тріщини. Вирівнюємо плівку і заливаємо водою, і знову виганяємо повітря. При сильному морозі можна працювати через кожну годину-дві, даючи тонким верствам води перетворюватися на лід. За умов середньої складності, заливається каток за 2 дні, іноді протягом 4-5 днів, все залежить від вашого бажання, напору води й морозу.
В результаті наполегливої праці можна отримати каток необхідної площі і хорошою товщини, щоб ковзани під вагою не встрявали в землю. Всі задані параметри можна змінювати під себе, головне тут - це ідея та можливість її реалізації.
Дуже непогано, якщо ваша дача стоїть на рельєфному ландшафті, тоді і особливого праці від вас не буде потрібно, але якщо рельєф рівнинний, але доведеться приступити до приготування по осені. До речі, ця затія може чудово поєднуватися з геопластикой, якщо ви раптом задумали перетворення рельєфу саду або іншої ділянки дачної території, адже височини, підготовлені для ландшафтних змін, можуть стати основою під гірку.
Якщо дача повністю рівна, то будувати гірку доведеться вже взимку, якщо, звичайно, випаде достатньо снігу. Альтернативою може стати тільки серйозна підготовка з перенесенням грунту і пристроєм пагорба, але це дуже довго, непосильно, дорого.
Допомогти тут зможе сусідський трактор, а може і ваш власний, міні-трактор або навіть навантажувач, яким за пару годин можна влаштувати непоганий схил. Його необхідно буде зробити під невеликим кутом, добре утрамбувати і дочекатися випадання снігу для формування гірки і катання на санях та лижах.
Тут восени нічого робити не потрібно, слід чекати морозів і снігу. Ближче до перших заморозків, починайте готувати будівельний матеріал - крижані цеглини. Це дуже просто, адже досить назбирати велику кількість пакетів з-під соку, обполоснути їх і, набравши води, покласти в морозильну камеру. Звичайно, якщо холодильник невеликий, то цеглини доведеться готувати декількома етапами. Але тут є і свій плюс, адже кожну партію матеріалу можна робити різного кольору, підфарбовуючи воду фарбами. В результаті, ви можете отримати різнокольорові цеглу та побудувати дивовижний і по-літньому райдужний будиночок серед кучугур снігу. Парадокс, але реально.
Будівництво відбувається просто, варто лише підготувати під конструкцію основу. Це може бути ділянка, розчищений до землі або ж добре втоптанный і пролитий водою шар снігу. Спорудження встановлюється під час міцного морозу, розчином служить звичайна води, яка дає можливість крижаного матеріалу примерзати до попереднього шару.
Після спорудження стін із своєрідних цеглинок, можна зсередини і зовні будівлі побризкати водою з розпилювача, щоб створити на поверхні льодову кірку, що надає додаткової міцності нашому будовою.
Найбільш правильно буде будувати льодовий замок правильної форми, але якщо ви упевнені, що можете створити конструкцію без обвалення, форма може бути змінена навіть до півсфери.
Хто не грає в сніжки взимку? Хіба той, хто взагалі не любить сніг і постійно сидить вдома, або ж діти, яких суворі батьки не пускають на холод. Ми ж має право брати участь у подібних ігрищах і залучати до них своїх друзів і дітей. Залишається тільки збудувати майданчик для зимової битви і чекати снігу. Навіщо потрібна така майданчик? Так, все просто, адже на рівній місцевості стріляти сніжками одна в одну не особливо цікаво, а бігати з господарського двору або зимового саду не дуже правильно. Побудувавши ж спеціальні окопи, уступи і перепони, ви створите класний полігон, цікавий і доповнює веселощі.
Тут не знадобиться ніяких проектів або спеціального інструменту - тільки пара лопат, сильні руки і трохи часу. Розмітивши на око майданчик для ігор, необхідно викопати на протилежних її сторонах спеціальні рови або невеликі окопи, і влаштувати піднесення. Вся подальша робота буде відбуватися тоді, коли випаде сніг, адже тепер матеріалом для будівництва є саме він. Будуйте окопи, захисні секції і навіть бліндажі, адже попереду сама добра війна на свіжому повітрі і пощипывающем щоки морозі.
Споруда будь снігової або льодової конструкції на дачі забирає багато сил і енергії, але всі витрати заповнюються сторицею нестримними веселощами і позитивними емоціями.
Побудувати льодову хатину, снігову гірку або каток на дачі своїми руками нескладно, тим більше, на ентузіазмі. Повірте, буквально пара-трійка днів вкладу сил, і потім кілька місяців гарного настрою. Звичайно, можна придумати ще безліч зимових розваг на дачі - сніжки, катання на мішках, снігові лабіринти і інше, але це вже ви самі, за бажанням. Ми ж будемо працювати над новим та цікавим матеріалом для кожного читача сайту, а вам побажаємо добре одягатися і добре розважатися взимку на дачі!
Рід гаультерия зараховують до сімейства вересових, і, за останніми даними, об'єднує близько 180 видів рослин. Хоча британські вчені стверджують, що ...
Шипшина даурський або троянда амурська (даурська) відносять до сімейства Розоцвітих. Виростає в Східній Сибіру, Монголії, Маньчжурії, зустрічається так...
Агротехніка орхідей значно відрізняється від інших рослин, так як чудового виду квітка є эпифитом. Це означає не тільки необхідність...
Заміський будинок для багатьох є місцем відпочинку від стрімкої міського життя, коли просто хочеться насолодитися неголосними звуками природи, отримай...
По харчовій цінності буряк йде слідом за морквою і капустою, багато улюблені страви (вінегрети, борщі, салати та ін) неможливо уявити без н...
Кальцеолярія є багаторічним рослиною, проте частіше вирощується як однорічник. Висота і ширина дорослої кальцеолярии становить близько 20-30 см...
Ємності для води необхідно на кожному дачній ділянці, незалежно від того, який у вас витрата і є на території водопровід. Сьогодні ми вибираємо з...
Помаранчевий колір знаходиться зараз на піку моди, що ж стосується білого, то без нього практично неможливо уявити собі ні одного саду. Поколдуйте н...
Кожен з нас мріє мати на власній ділянці саме ті плодові дерева, які будуть радувати якісним урожаєм. Сьогодні ми вирішили поговори...
В Росії дуже поширені такі фрукти, як яблука. Вони ростуть практично по всій нашій країні і містять досить багато вітамінів. ...
Ламінат один із найпопулярніших підлогових матеріалів, його часто застосовують і в дачних і заміських будинках через його численних переваг. Тому...
З початком теплого сезону, ми все частіше буваємо на дачі, де можна не тільки старанно попрацювати на благо оригінального ландшафтного дизайну і майбутнього ур...
Безумовно, ковані паркани для дачі є одним з найкращих способів огорожі території. Крім того, це досить дорогий і красивий аксесуарів...
У ландшафтному дизайні активно і плідно використовуються камені різних видів і походження. Особливий інтерес проявляється до екзотичних камінню великого...
Зварні паркани є не тільки найбільш популярними й затребуваними в нашій країні, але і являють собою огорожі для будь-якого виду територій, ...
Осінні роботи в теплиці дуже важливі, так як дуже правильно буде подбати про дачної помічниці, яка постійно дає нам можливість виростити ...
Споруда теплиці своїми руками - процес з багатьма вимогами, і тому варто відповідально підійти до матеріалів для спорудження. Сьогодні ми выбирае...
Багато дачники вважають, що на дачі достатньо звичайного душу, але ми з цим ніяк не згодні. Ванна кімната на дачі може значно змінити у...
Пристрій біотуалету на дачі буде справедливо назвати найменш важким варіантом вирішення проблеми відхожого місця. Біотуалет завжди можна перемісти...
Декоративна водойма є досить оригінальним елементом дизайну дачі і досить часто застосовується при озелененні ландшафту і благоустрій терит...
Якісні огорожі дачної ділянки (паркани з каменю, кування або дерева) обов'язково повинні доповнюватись надійними і зручними хвіртками. Сьогодні наш...
Кожного дня, стикаючись зі складними захворюваннями рослин (в особливості декоративних) і масою шкідників, досвідчені садівники прийшли до думки, що на...
Різні захворювання все ж псують, безсумнівно, кращий квітка на планеті - троянду, тому сьогодні ми розберемося з методами лікування цих хвороб. Сьогодні...
Надмірне зволоження ґрунту на дачній ділянці призводить до багатьох проблем, а тому, питання правильного водовідведення або якісної системи дренажу з...
Купівля безлічі дачних аксесуарів передбачає серйозні розтрати, але сьогодні ми вчимося економити і виробляємо деякі з них своїми руками. Мусо...
Стара дача або зарослий сільський двір - це далеко не трагедія, тим більше, якщо у вас є бажання навести порядок. Головне тут ...
Питання від Олени. Нещодавно задалася питанням, навіщо проводити пікіровку розсади, я її роблю, і захотілося дізнатися, що вона дає. ...
Володіючи величезним списком переваг, пластикові паркани для дач потроху виходять на новий рівень, і стають прекрасною альтернативою огорож...
Близько 400 видів однорічних і багаторічних трав'янистих рослин належать до роду дельфиниумов. Однак для дачників найбільший інтерес представляють дельф...
Даний калькулятор дасть можливість розрахувати кількість витратних матеріалів на створення бетонної суміші. Введіть необхідні параметри і натисніть розрахована...
Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...
Такими невеликими, але в теж час незамінними помічниками є мотоблоки. Мотоблок - це невеликих розмірів тягове їздова пристрій на одноос...
Садові пластикові доріжки або пластикові гратчасті доріжки є економічним варіантом для багатьох дачників. Настил із пластику складається з модул...
Кожен день ми працюємо на дачі, вирощуємо рослини і збираємо урожай, копаємо грунт і встановлюємо нові огорожі. Але все це справи буденні,...
Рулонний газон на дачі якісно змінить вигляд всієї території. Оформлення ділянки таким способом не тільки перетворить вашу дачу або віллу, але і внесення відзн...
10.09.2014
Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...
08.09.2014
Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...
06.09.2014
У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...
03.09.2014
Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...
02.09.2014
Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...
30.08.2014
Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...
29.08.2014
Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...
28.08.2014
Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...
26.08.2014
З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...
25.08.2014
З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...
23.08.2014
Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...
21.08.2014
Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...
20.08.2014
Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...
20.08.2014
Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...
20.08.2014
Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...
19.08.2014
Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...