шкідників, досвідчені садівники прийшли до думки, що набагато правильніше боротися з ними буде не за допомогою хімічних засобів, які негативно впливають на життєдіяльність здорових рослин і самої людини, а використовуючи інсектицидні рослини. Їх ефективність вже давно доведено на практиці, так що використання інсектицидних рослин для боротьби з хворобами і шкідниками декоративної рослинності повністю виправдано.
Кожен день, стикаючись зі складними захворюваннями рослин (в особливості декоративних) і масоюУ даній статті ми розглянемо ряд інсектицидних рослин, способи приготування з них спеціальних відварів і настоїв для поливу і обприскування, а також, в яких саме випадках необхідно застосувати ту або іншу рослину.
Блекота Чорна. Коріння і листя блекоти чорної збирають і заготовляють ранньою весною або восени. Далі готують по простому рецептом: 0,5 кг сухого листя або ж 1 кг висушеного рослини наполягають у відрі води протягом 12 годин. Настій проціджують і далі в нього додається близько 30-40 г мила. Настій використовують для обприскування рослин. Він є ефективним засобом проти цикадок, личинок пильщиків, кліщів, попелиці та листогризучих гусениць.
Тегетес або Чорнобривці. Збір рослин для приготування настою збирають цілком, під час цвітіння. Обсяг половина відра сухого рослини заливається водою. Настоюватися цей засіб має не менше двох діб. Далі настій проціджують і у нього додають 40 г мила. Ефективний він проти попелиці і гнилі. Також у цьому настої можна знезаражувати цибулини гладіолусів перед посадкою. Непогано діють чорнобривці і в живому вигляді. Щоб позбутися від нематод, чорнобривці слід висадити між іншими квітковими культурами на ділянці вашої дачі.
Дурман. Отруйна рослина, яке слід використовувати вкрай обережно. Але, в той же момент, досить непогано справляється дурман з клопами, кліщів та попелиць. Настій на дурмані готується за тим самим рецептом, що й настій на белене чорної. Збір рослини для приготування препарату відбувається під час цвітіння - вся надземна частина, а також восени, коли збираються молода поросль дурману і кореневища.
Календула. Збір даного інсектицидної рослини для настою відбувається під час цвітіння. Рецепт настою такий же, як і під час приготування кошти з блекоти чорної. Настій добре допомагає в боротьбі з метеликами, гусеницями і нематодами. Для цього не обов'язково обприскувати рослини настоєм, можна просто висадити календулу серед декоративних рослин вашого саду.
Картопля. Для приготування препарату використовують тільки не уражену хворобами бадилля. Необхідно взяти 0,6 кг гички або ж 1,2 кг зеленим маси надземної частини і настояти протягом 4-х годин у відрі води. Настій слід використовувати відразу ж після приготування, додавши в нього 40 г мила. Це допоможе вам позбавитися від гусениць метеликів, попелиці, кліщів.
Цибуля ріпчаста. Пропорції наступного настою трохи менше, ніж настоїв, описаних раніше. Для його приготування необхідно 15 г дрібно нарізаної цибулі або 200 г цибулинна луски залити одним літром окропу і настояти в темному місці не менше 4-х діб. Далі настій розбавляється чистою водою, 1:2, і застосовується для обприскування. Досить ефективний для боротьби з личинками, клопами, кліщів, попелиць. Використовувати його слід кілька разів, з п'ятиденним перервою між обприскуваннями.
Паслін гірко-солодкий. Рецепт препарату більш трудомісткий, ніж попередні. Для його приготування вам знадобиться зібрати близько 5-ти кг сировини під час цвітіння, настояти 3-4 години у відрі води, далі кип'ятити 3 години на слабкому вогні, іноді помішуючи. Відвар проціджують і доливають трохи води, так щоб загальний обсяг був не менше 10 л. Ефективний для боротьби з гусеницями метеликів, личинками цикадок, попелиць, клопами і кліщами.
Перець гіркий стручковий. Щоб приготувати спеціальний інсектицидний настій із стручкового гіркого перцю, вам буде потрібно 1 кг сирого продукту або 0,5 кг сухого перцю. Даний компонент слід настояти протягом двох діб в десяти літрах чистої води і прокип'ятити. Далі, охолоджений відвар доливають водою (на кожні 0,5 л відвару ще 9,5 л води). Сам відвар слід зберігати в закупореному посуді і в темному, прохолодному місці. Використовувати відвар можна без доливання води, якщо змішати 13 г концентрату, 4 г мила і перемішати в одному літрі води. Найчастіше використовується для боротьби із сисними та гризучими комахами, молодими гусеницями, попелиць, білокрилка і трипсами.
Ромашка аптечна. Збір рослини відбувається під час цвітіння. При цьому використовуються тільки суцвіття. Рецепт приготування препарату для обприскування дуже простий - на 10 л гарячої води (не окропу) близько 1 кг сировини (в сушеному вигляді). Настоюється препарат 12 годин. Щоб настій готовий до вживання, його слід розбавити водою 1:3, і додати 40 г мила. Ефективно діє проти личинок пильщиків, гусені, кліщів та попелиць.
Томати. Потрібно змішати 4 кг зеленої маси рослин і 10 л води, настояти в темному і прохолодному місці не більше 4-х годин і прокип'ятити на слабкому вогні близько півгодини. Безпосередньо перед застосуванням розвести водою 1:2. Даний відвар, в охолодженому і процідженому вигляді зберігається в закритому скляному посуді цілий рік. Використовується для ефективної боротьби з листогрызущими гусеницями, клопами, попелиць і трипсами.
Тютюн. Наступним рецептом ми представляємо настій тютюну сьогодення. Потрібно взяти 40 г відходів махорки або ж тютюнової пилу і настояти протягом двох сутов в 1 л води. Перед обприскуванням настій необхідно процідити і додати в нього кілька грамів мила. Ефективно працює і відвар тютюну - в 5-ти літрах води настоюють 200 г махорки (1 добу), далі настій кип'ятять 2 години. Далі відвар проціджують і додають в нього 200 г мила, на кожен 5 л відвару і розбавляють чистою водою, 1:1. Відвар захищає рослини від медяниць, пильщиків, метеликів та попелиці.
щитівкою, кліщів та попелиць. Для цього необхідно обшпарити окропом 80 г подрібненої маси рослини (висушеної), долити 1 л води і настояти протягом 2-х діб. Далі настій потрібно кип'ятити 30 хвилин, остудити і додати кілька грамів мила безпосередньо перед обприскуванням.
Деревій звичайний. З деревію можна приготувати сильний відвар, який відмінно справляється з іржею, білокрилка,Чистотіл великий. Використовувати можна повністю вся рослина, яке повинно бути зібрано і підготовлено під час цвітіння. 3-4 кг зеленої маси або 1 кг сухої наполягають у відрі води, але не більше 48 годин. Далі, після відціджування осаду, настій можна використовувати для боротьби з трипсами, попелиць і щитівкою.
Волоський горіх. Для приготування препарату використовуються сухі або зелене листя, по 50 або 100 грам, відповідно, на 10 л теплої води. Засіб ефективно проти щитівки.
Гірчак повзучий. Для приготування настою використовують суху траву, 1 кг на 10 л теплої води. Настоюють протягом доби в темному місці. Якщо ж ви вирішили приготувати дієвий відвар, то дана маса настоюється у відрі води 6-7 годин, далі кип'ятять близько півгодини. Після проціджування, охолодження і додати 30 г мила, і розчин і настій готові до застосування. Можна використовувати для боротьби з трипсами.
Дельфініум. Підготовлену рослину, висушену і подрібнену, настоюють 10 годин у воді, кип'ятять 2 години і фільтрують. Готується відвар в пропорції 1 кг трави і коренів на відро води. Відмінно підходить для боротьби з попелицею.
Лопух. Для приготування препарату можна використовувати стебла і листя лопуха. 4 кг зеленої маси, дрібно порізаної, настоюють три доби в 10 л води, далі прибирають осад і застосовують до рослин, які страждають від нападу гусениць метеликів.
Молочай прутьевидный. Ця рослина, вірніше настій на молочай, можна використовувати проти гусениць. Для цього слід настояти 1 кг подрібненого і висушеного рослини в 10 л води. Далі використовувати, обприскуючи рослини з шкідниками.
Полин. Для приготування відвару рослина не потрібно висушувати, достатньо буде його трохи пров'ялити. Далі взяти 1 кг підготовленого сировини і прокип'ятити його протягом 15 хвилин в декількох літрах води. Відвар остудити, процідити і додати 40 г мила, долити до 10 л води і використовувати для ефективної боротьби з личинками пильщика і гусеницями метеликів.
Кульбаба лікарський. Настій готується на 20-30 г коренів або 40 г листя настоюють протягом двох годин в 1 літрі теплої води. Перед застосуванням настою для боротьби з кліщами та попелиць, його слід процідити.
Кінський щавель. Щоб приготувати якісне інсектицидний засіб для боротьби з хворобливістю і шкідниками рослин з щавлю кінського, використовують тільки коріння рослини. 300 г сировини настоюють 10 л води дуже недовго, всього 2 години. Далі приступають до обробки рослин з клопами, попелиць або іншими шкідниками.
Кошти з цитрусових. Наступний наш препарат готується довго, із застосуванням деяких трудомістких процесів, але витрачений час і зусилля того варті. Спочатку потрібно попрацювати фізично і перемолоти на м'ясорубці 1 кг кірок грейпфрута, лимона, мандарина або апельсина. Отриману кашку заливають теплою водою, необхідно всього 3 л рідини. Суміш переливають в скляну посудину і настоюють 5 діб в закритому вигляді, в теплому місці. По закінченню даного терміну, суміш добре збовтують і відразу ж проціджують через марлю. Після цього розчин розливають по пляшках і закочують їх парафіном або сургучем. Зробити це необхідно в найкоротші терміни, щоб не втратити корисних властивостей настою. Зберігати пляшки слід в темному місці, бажано прохолодному, наприклад, у погребі. Для використання беруть 25 г настою, додають 10 г мила і розбавляють все у відрі води. Використовують препарат для боротьби з попелицею, подурой і щитівкою. Можна використовувати кілька разів з перервою в 10 днів.
Досвідчені дачники і садівники для боротьби з шкідниками і хворобами рослин так само часто використовують і інші засоби, які вже стали класичними:
Кожен з наведених вище рецептів вже неодноразово використаний досвідченими дачниками. Саме вони рекомендують своєчасну обробку рослин для боротьби з шкідниками та захворюваннями. Тільки так можна добитися гарного цвітіння, урожаю та збереження декоративних властивостей рослин.
Обов'язковою рекомендацією професіоналів є також і дотримання всіх правил безпеки під час роботи з інсектицидними рослинами і приготуванням хімічних засобів для обробки рослин. Деякі з них можуть бути токсичні, а значить і небезпечні для здоров'я людини.
Вертикальне озеленення на дачі - чудовий спосіб змінити ландшафтний дизайн ділянки в кращу сторону. З допомогою вертикального озеленення ви мож...
Змінивши старі дерев'яні вікна на нові пластикові, ви, звичайно, підвищили комфортність умови свого житла. Тим не менш, цим металопластикових гкн...
Вирощування щавлю на дачній ділянці - швидше хобі, ніж професійна діяльність. Але, якщо докласти трохи зусиль, то можна не тільки довол...
З початком теплого сезону, ми все частіше буваємо на дачі, де можна не тільки старанно попрацювати на благо оригінального ландшафтного дизайну і майбутнього ур...
Жимолость - чудова рослина, яка чудово підходить для вирощування на ділянці. Ця рослина - не тільки цінне джерело вітамі...
Чайно-гібридні троянди присутні в багатьох квітниках і садах. Вони досить популярні, і тому кожен рік цей вид поповнюється новими оригінальні...
Раніше персик на дачі можна було вважати пам'яткою, але сьогодні на власних ділянках можна зустріти найрізноманітніші сорти персиків...
Побудувавши теплицю на власній ділянці, кожен з нас не раз замислювався про те, як продовжити термін її корисної дії і витягти з цього макс...
Наукова назва цієї рослини PARTHENOCISSUS сталося з грецької, де «partenos» означає незайманий, «kisses» - плющ. ...
Для того, щоб урізноманітнити ландшафтний дизайн, нерідко використовуються фонтани. У жарку пору року вам буде приємно відпочити близько б'є води, рас...
Кислиця (лат. - Оxаlis acetosеlla L.) являє собою невисока рослина з милими квітами білого, фіолетового або рожевого відтінків, зібраних парасольку...
Хвороби капусти легко можуть знищити врожай, і кожен з нас прекрасно це розуміє. Тому нам не залишається нічого, крім як навчитися визначати їх...
По закінченню теплого періоду року, будь-який квітник стає менш симпатичним. Сад слабшає, його рослини в'януть і скидають квіти, барвистою залишається т...
Жасмин - одне з небагатьох рослин, що володіють настільки яскравим ароматом. Подібний дивний запах зазвичай не властивий рослинам середньої смуги. І, де...
Температура повітря і ґрунту в теплиці дуже важлива для вирощування будь-якої культури, а тому, необхідно точно знати не тільки межі температури для я...
Природа дарує велику різноманітність дивовижних рослин. Одні з них «діляться з нами своїми цілющими властивостями, інші - «...
Штучний газон - це практичне сучасне покриття для спортивних майданчиків, стадіонів, фасадних майданчиків адміністративних будівель, а також для...
Якщо садові доріжки будуть інтенсивно експлуатуватися або при сильному навантаженні на них, наприклад, для проїзду автомобіля, найкраще форму для садо...
Realtime Landscaping Architect втілить усі ваші мрії щодо ландшафтного дизайну ділянки в реальність! У програмі використовуються нові 3D техн...
Наскільки буде міцною загальна конструкція огорожі залежить від його основи - фундаменту. Технологічно правильно залитий фундамент є запорукою длите...
З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...
Почнемо з того, що патіо, насамперед, являє собою відкритий внутрішній двір житлового приміщення, який з різних сторін оточений стінами, галерея...
Гравійний сад - це гармонійне поєднання низькорослої степовій і гірської рослинності, фоном для якої служить насип з гравію. На відміну від п...
Своєчасне утеплення дачного будинку допоможе зберегти тепло всередині, але якщо зробити все правильно, енергозбереження можна підняти на цілий рівень. ...
Кожному дачникові доводиться регулярно копати землю на своїй ділянці і зазвичай вірною помічницею у цій справі виступає звичайнісінька лопата. І якщо ділянка...
Цікаве питання задала Людмила: «Які особливості вирощування рододендронів потрібно дотримуватися?» ...
Отримання свердловини на ділянці ще не означає, що ви зможете користуватися водою з неї. Новий джерело потрібно буде «прокачати». Процедура ця розуміють...
Батьківщиною декоративної капусти є Японія, жителі якої вирішили використовувати її не тільки як продукт харчування, але і в якості прикраси р...
Питання від Евеліни. Здрастуйте, чула, що деякі рослини мають властивість відганяти мурах і тлю від плодових дерев, підкажіть, які їм...
Володіючи величезним списком переваг, пластикові паркани для дач потроху виходять на новий рівень, і стають прекрасною альтернативою огорож...
Рутарий - чудова фантазійна композиція, створити яку може абсолютно кожен, навіть дитина. Рутарий на дачі - оригінальний елемент ландшафтно...
Цікавить, чим і як можна обробити грунт від шкідників, які поїдають коріння молодих рослин, таки як редис, рукола і так далі. Кажуть, що ...
Коли приходить час ремонтувати цоколь дачного будинку, у багатьох з нас починається справжня паніка. Але не варто перебільшувати, адже подібний ремонт...
Грамотний садівник повинен знати, що таке стратифікація і як її правильно проводять. Так от, називають стратифікацією один з методів, що сприяють ...
Альтанка сьогодні є не просто рядовий прибудовою на дачній або присадибній ділянці, а своєрідною родзинкою архітектурного або ландшафтного ді...
Відповідаємо нам запитання Тетяни: «Як правильно обрізати черешні та абрикосу? Так само, як і інші кісточкові культури чи є особливі нюанси?&raq...
10.09.2014
Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...
08.09.2014
Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...
06.09.2014
У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...
03.09.2014
Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...
02.09.2014
Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...
30.08.2014
Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...
29.08.2014
Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...
28.08.2014
Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...
26.08.2014
З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...
25.08.2014
З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...
23.08.2014
Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...
21.08.2014
Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...
20.08.2014
Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...
20.08.2014
Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...
20.08.2014
Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...
19.08.2014
Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...